 |
Przegląd wątków w dziale Bazgroły
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 23 (przedawniony) | | 17-04-2010 | ReligionMan | Bezpłatne webinarium UPADEK MITU O WIEŻE BABEL |
Weź udział w II webinarium "Upadek mitu o wieże Babel"! Globalna Zsynchronizowana Medytacja CzułościMiędzynarodowy projekt "Connecting" ("Łączenie") Projekt "Connecting" zaczyna nowy międzynarodowy program: comiesięczne bezpłatne webinaria na temat "UPADEK MITU O WIEŻE BABEL"Weż udział i zaproś swoich przyjaciół. Powodzenia dla nas wszystkich! Cel webinarium:Duchowe złączenie ludzkości dla wejścia w rezonans z Żywą Ziemią oraz uświadomienie siebie samego, Jednej Energetycznej Jednostki - pełnoprawnym członkiem Kosmicznej Ludzkości. Więcej informacji o webinarium można przeczytać tutaj: Comiesięczne bezpłatne webinarium o osobistym rozwoju duchowym oraz o rozwoju ludzkości.Webinarium prowadzone w 6 językach. Webinarium odbędzie się 17 kwietnia 2010 roku o godz. 14.20WSTĘP WOLNYŻeby połdączyć się do programu, należy zarejestrowac się klikając "REGISTER NOW" Po rejestracji otrzymasz potwierdzenie na e-mail zawierające informacje na temat połączenia z webinarium. W przypadku trudności z rejestracją, możesz poprosić.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 8 (przedawniony) | | 17-04-2010 | Adamiak | Trzydniowa żałoba narodowa. |
Tak mi przyszło do głowy, że nie od rzeczy byłaby coroczna, trzydniowa żałoba narodowa.
Trzydniowa, bo pierwszy dzień na opłakiwanie głupoty nieprzyjaciół naszych, drugi dzień poświęcony boleści nad wszystkimi prócz nas.
Trzeci dzień, jak zwykle, na wyleczenie kaca po dwóch poprzednich.
| Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 33 (przedawniony) | | 17-04-2010 | Wiesław Niemczyk | Prawda o Nowym Duchowym Izraelu. |
Salem. Dlaczego kościół katolicki powszechny powszechnie nie funkcjonuje? Po pierwsze założył go poganin cesarz Konstantyn. Po soborze w Nicei wprowadził boże narodzenie 24 grudnia, święto związane z kultem słońca w pogańskim Rzymie. Niedziela jest dniem kultu słońca. Razem z papieżem z soboty na niedzielę wprowadził sabat dzień święty poświęcony bogu ojcu stwórcy wszechświata i Izraela. Potwierdzenie ewangelia Mateusza kap. 28 werset 1 Jest tam napisane, że Maria Magdalena przyszła po szabacie w niedzielę do grobu Chrystusa. Trójca to idiotyzm katolickiego kościoła. Jest jeden Bóg. Pierwszy list św. Pawła do Tymoteusza kap. 4 Drugi list do Koryntian kap. 3 werset 15 - 18 I jeszcze w wielu punktach biblii. Człowiek po tym jak bardziej pokochał Adam kobietę nie boga złamał lojalność i nieposłuszeństwo i został skazany na śmierć. Co to jest chrzest, i po co? Jest w celu śmierci starego, grzesznego człowieka jakim stał się Adam i Ewa po zjedzeniu owocu z drzewa poznania dobra i zła. Najpierw przez wiarę i chrzest w imię Jezusa Chrystusa - Mesjasza przez znajomość ewangelii, że umarł i cierpiał za grzechy ludzkości. Jako pierwszy syn duchowy Boga Jahwe Izraela Abrahama i także Arabów Ismaela. Przez całkowite zanurzenie ciała w wodzie stajemy się nowym człowiekiem. Służymy Bogu ojcu jak Jezus. Wzrastamy dalej w Chrystusie duchowo. Ewangelia Marka kap. 16 werset 16 jest napisane, że najpierw trzeba uwierzyć a po tym ochrzcić a nie odwrotnie, bo chrzest niemowląt to bluźnierstwo. Człowiek.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 13 (przedawniony) | | 16-04-2010 | plodzien | Hipopotam jest piękny |
Zawsze chciałem być dziennikarzem. Gdyby nie wrodzona nieśmiałość, nawet bym coś robił w tym kierunku. Oczywiście nigdy nie marzyłem o dziennikarstwie społeczno-politycznym czy sportowym, bo w pierwszym przypadku nie sprawiałoby mi przyjemności rozgrzebywanie materii zarezerwowanej dla szambo nurków; w drugim - nie znalazłbym w sobie tyle optymizmu, aby tłumaczyć, że ta klęska to już ostatnia. Ale taka działka jak popularyzacja wiedzy przyrodniczej. O. To jest coś. Posiedzieć tak w trawie sawanny z kamerą i poobserwować jak robi to nosorożec ze swoją starą. Albo jak gepard nie daje szans gazeli i rozszarpuje ją niczym niejeden polityk przedstawiciela wrogiej partii. Ale ręce mi opadły, bo nawet tutaj wedrzeć się może polityka i kazać pisać o różnych rzeczach, niezgodnych z ogólnym przekonaniem. I prawdą. Przyszło mi do głowy, że obrawszy za cel wyższą ideę ochrony zagrożonych gatunków - kazano by mi pisać na przykład o tym, że hipopotam jest piękny.
Że dano by mi szansę zarobić całkiem niezłe pieniądze i umożliwiono wystąpienie z tygodniowym cyklem codziennych kilkunastogodzinnych programów, w których nieprzerwanie i w kółko powtarzałbym, że hipopotam: - jest zwierzęciem niczym kot ładnym, (co każdy widzi), - łagodnym tak, że jak powoli i nie wadząc nikomu wychodzi z wody - to nawet krokodyl podwija ogon z zachwytu mimo że to operacja skomplikowana, - że nie było przypadku, aby ten roślinożerca przewrócił łódź i zabił wszystkich, którzy z niej wypadli, - że jego zaloty w stosunku.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 15 (przedawniony) | | 16-04-2010 | agii | Chrystianizm a chrześcijaństwo cała prawda i tylko prawda!!! |
"chrystianizm" przez to pojęcie rozumiemy pierwotną formę oddawania czci Bogu i utrzymywania z Nim stosunków — tę, której nauczał Jezus Chrystus i jego pierwsi uczniowie. Między kościołami chrześcijaństwa a prawdziwym chrystanizmem jest ogromna różnica. To chrześcijaństwo a nie chrystianizm ciemiężyło ludzi. To chrześcijaństwo a nie chrystianizm prowadzi wojny. Chrześcijaństwo a nie chrystianizm nie dba o udzielenie odpowiednich wskazówek moralnych. Obecnie mamy 37 tysięcy odłamów chrześcijaństwa któe są dalekie od "drogi" którą wytyczył Chrystus - od chrystianizmu
No, ale od początku... Co to znaczy być chrześcijaninem. Zachęcając innych do naśladowania go, Jezus rzekł: „Jeżeli ktoś chce pójść za mną, niech się zaprze samego siebie i weźmie swój pal męki, i stale mnie naśladuje” (Mt 16:24). Prawdziwi chrześcijanie - wyznawcu chrystianiamu niezachwianie wierzą, że Jezus Chrystus jest szczególnym Pomazańcem i jednorodzonym Synem Bożym, obiecanym Potomkiem, który złożył swe ludzkie życie na okup, został wskrzeszony, wywyższony i zasiadł po prawicy Jehowy oraz otrzymał moc, by podporządkować sobie wszystkich wrogów i wykazać prawowitość zwierzchniej władzy Jehowy (Mt 20:28; Łk 24:46; Jn 3:16; Gal 3:16; Flp 2:9-11; Heb 10:12, 13). Chrześcijanie uważają Biblię za natchnione Słowo Boże, które zawiera absolutną prawdę i jest pożyteczne do nauczania i karcenia ludzi (Jn 17:17; 2Tm 3:16; 2Pt 1:21).
Od prawdziwych chrześcijan wymaga.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 6 (przedawniony) | | 12-04-2010 | Sylwek | A ja bazgrzę |
A ja bazgrzę.
Boję się dzisiaj i przez najbliższe dni zaglądać do innych działów.
Nie wchodzę na Facebooka, bo po co? By dowiedzieć się, że połowa "znajomych" zapala wirtualne świeczki a inni zapisują się do grup "Nienawidzę żałoby okazywanej w internecie"?
Wszystkie blogi jakoś poruszają tą tematykę.
Inaczej niż zwykle, nawet zagraniczne serwisy nie pozwalają uciec tym razem od wydarzeń naszego pobliża.
Zewsząd dochodzą nas głosy, ze teraz, że w ogóle, że śmierć, że to skłania do refleksji, że codzienność blednie wobec tego, że znikomość tego czy tamtego.
Ale to początek. Rodzą się pierwsze teorie spiskowe. Widziałem już pierwsze formułowane bez wstydu i na poważnie refleksje jakoby to kolejny dowód na szczególną, pełną zaordynowanej przez Boga udręki rolę Polski w dziejach.
A ja odnoszę wrażenie, jakby wszyscy zapadli w śpiączkę i zaczęli bredzić od rzeczy, tylko dlatego, że wyjątkowo śmierć obecna wszędzie i zawsze na krótką chwilę nie pozwala od siebie odwrócić wzroku, tak jak zwykle ma to miejsce.
I z każdą sekundą coraz bardziej wzmaga się we mnie wrażenie, że nie o śmierć i żałobę chodzi, ale festiwal jakiegoś obłędu, chorobliwego ekscesu, emocji ukrytej głęboko i wygłodzonej z braku właściwej strawy - ale teraz utuczy się ona.
Tymczasem, gwiazdy bezszelestnie przemierzają przestrzeń jak wcześniej. Rośliny wybudzają się z zimowego zawieszenia. Śmierć i narodziny splecione w tym samym kołowrocie, niezmiennie od eonów.
Codzienność zawsze [i]powinna.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 9 (przedawniony) | | 11-04-2010 | rexus | Sens. |
Czy jest sens zastanawiania się nad sensem czegoś, co być może w ogóle sensu nie ma? | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 28 (przedawniony) | | 09-04-2010 | Kowalska | Dla wolno myślącego Wolnomyśliciela |
Zbysia Bryłowskiego coś nowego, ale po co, skoro to stare pasuje jak ulał?
--------------------------------------------------------------
<p>W życiu każdego człowieka przychodzi taki moment, że zaczyna myśleć i się zastanawiać. Co osiągnął, czego dokonał... 26 marca 1998 roku nadszedł taki moment dla pana Kazimierza Bluszcza z Wrocławia. Pan Kazimierz przez całe swoje życie był handlowcem. Nie wyobrażał sobie innego zawodu dla siebie, ponieważ największą wartością w jego życiu był kontakt z drugim człowiekiem. Rozmowa i pomoc drugiemu, to najważniejsze dla pana Kazimierza.
Tego właśnie dnia, pan Kazimierz postanowił, że w końcu jednak zrobi coś dla siebie. I jak postanowił, tak uczynił. A mianowicie znalazł sobie hobby.
Tyle tytułem wstępu, a teraz zapraszam państwa na rozmowę z panem Kazimierzem.
- Witam serdecznie panie Kazimierzu, nasi telewidzowie zobaczyli już krótki materiał o panu. Chciałabym teraz zadać kilka pytań, związanych z tym właśnie filmem. Dlaczego pan jej obciął jednak te ręce?
- Dobry wieczór. O, to był impuls. Poczułem, że skoro obciąłem jej już głowę, to na co w sumie jej ręce?...
- No tak, to wydaje się logiczne. Ale poprzedniej jednak pan ręce zostawił?
- Tak, ale wtedy jeszcze nie wiedziałem, jak piłowanie może być przyjemne. Teraz, kiedy jestem.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 2 (przedawniony) | | 08-04-2010 | Sylwek | Wniosek formalny |
Wszelcy njuejdżowcy, inkwizytorzy, krzyżowcy i guru (no, tu, ze względu na moją obecność garmen by oponowała) zostali przepędzeni z działu "Bazgroły" przez regularnych użytkowników forum. Może to oznaczać, że albo forum zapełniają njuejdżowcy, krzyżowcy i inkwizytorzy (oraz jeden guru), lub też należy zmienić opis działu. PS: Tak, wiem, są poważniejsze sprawy, tak tylko sobie gadam.... | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 10 (przedawniony) | | 08-04-2010 | Adamiak | Szacunek do samego siebie. |
Dość często padają na tym forum słowa o szacunku. Najczęściej dotyczą szacunku, jakim piszący darzy (lub nie) kogoś innego za coś i są to na ogół jakieś cechy uznane przez piszącego za wyjątkowo warte szacunku, choć zazwyczaj dość relatywne i kontrowersyjne. Przypomniałem sobie porzekadło - jeśli chcesz by cię szanowano musisz zacząć się sam szanować i widzę w nim sporo prawdy, choć pominięto w nim szacunek do kogoś. No i brakuje mi w tym porzekadle przepisu na szacunek do samego siebie. Skorzystałem więc z uprzejmości ciotki Wiki i po wpisaniu hasła "szacunek do samego siebie" znalazłem tylko jedną, wyróżniającą się według mnie sensownością definicję, sformułowaną przez Janinę Prosół w takim brzmieniu: "Czym jest szacunek do samego siebie? Jest to intelektualny obraz siebie uformowany na podstawie informacji zebranych od innych ludzi na przestrzeni wielu lat i w wyniku różnych życiowych doświadczeń."Lecz i ta definicja coś chromą mi się zdaje, a to przez użycie w niej (choć nie tylko) "informacji zebranych od innych ludzi" - czy tylko ja mam wrażenie kulawości tejże propozycji? Z kolei na tym forum znalazłem parę odpowiedzi na pytanie "czym jest szacunek do samego siebie", ale są to raczej głosy już o efektach tegoż szacunku, a mnie bardziej o genezę chodzi. We wszystkich tych głosach brakuje mi czegoś o szacunku.. | Zobacz wypowiedzi..
Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] [326] [327] [328] [329] [330] Pokaż nowsze wątki Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów
|
 |