 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Bazgroły
| Napisano | Autor | Tytuł | | 15-04-2010 16:01 | plodzien (7378 punktów) | Hipopotam jest piękny
10 na 10 | Zawsze chciałem być dziennikarzem. Gdyby nie wrodzona nieśmiałość, nawet bym coś robił w tym kierunku. Oczywiście nigdy nie marzyłem o dziennikarstwie społeczno-politycznym czy sportowym, bo w pierwszym przypadku nie sprawiałoby mi przyjemności rozgrzebywanie materii zarezerwowanej dla szambo nurków; w drugim - nie znalazłbym w sobie tyle optymizmu, aby tłumaczyć, że ta klęska to już ostatnia. Ale taka działka jak popularyzacja wiedzy przyrodniczej. O. To jest coś. Posiedzieć tak w trawie sawanny z kamerą i poobserwować jak robi to nosorożec ze swoją starą. Albo jak gepard nie daje szans gazeli i rozszarpuje ją niczym niejeden polityk przedstawiciela wrogiej partii. Ale ręce mi opadły, bo nawet tutaj wedrzeć się może polityka i kazać pisać o różnych rzeczach, niezgodnych z ogólnym przekonaniem. I prawdą. Przyszło mi do głowy, że obrawszy za cel wyższą ideę ochrony zagrożonych gatunków - kazano by mi pisać na przykład o tym, że hipopotam jest piękny. Że dano by mi szansę zarobić całkiem niezłe pieniądze i umożliwiono wystąpienie z tygodniowym cyklem codziennych kilkunastogodzinnych programów, w których nieprzerwanie i w kółko powtarzałbym, że hipopotam: - jest zwierzęciem niczym kot ładnym, (co każdy widzi), - łagodnym tak, że jak powoli i nie wadząc nikomu wychodzi z wody - to nawet krokodyl podwija ogon z zachwytu mimo że to operacja skomplikowana, - że nie było przypadku, aby ten roślinożerca przewrócił łódź i zabił wszystkich, którzy z niej wypadli, - że jego zaloty w stosunku do partnerki polegające na rzucaniu w nią gównem to brednie i nieprawdą jest że od tego mrą nawet rozwielitki; hipopotam przynosi jej kwiaty wodne i czule - nawet przed kamerami turystów - głaszcze ją po buzi. No i ceguj tak - sobie na złość - inaczej widzę hipopotama?  | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
4 na 4 | Michał Aleksy Mentrak (10573 punktów) | Odp: hipopotam jest piękny | > No i ceguj tak - sobie na złość - inaczej widzę hipopotama? Bo lustro ma naczelnik ZOO. 
Prawdziwa młodość - to przymiot, który zdobywa się z wiekiem.
|
|
7 na 7 | Smith (10069 punktów) | > Zawsze chciałem być dziennikarzem. Gdyby nie wrodzona nieśmiałość, nawet bym coś robił w tym kierunku. Cytat:- W ogóle, bracie, jeżeli nie masz na utrzymaniu rodziny, nie grozi ci głód, nie jesteś Tutsi ani Hutu i te sprawy, to wystarczy, że odpowiesz sobie na jedno zajebiście, ale to zajebiście, ważne pytanie: co lubię w życiu robić. A potem zacznij to robić. - A ty sobie odpowiedziałeś na to pytanie? - Jarać blanty. - Jest jakiś zawód, który się z tym wiąże? - Ambasador. - Chyba na Jamajce. - Nie taki ambasador. Miałem na myśli takiego, jakim był Tony Halik. Wyobraź sobie stary, ile on stuffu wypalił z tymi wszystkimi plemionami, które odwiedził. Ktoś musi kontynuować jego dzieło. Będę jeździł po całym świecie, pełniąc rolę ambasadora naszego kraju. Jestem Laska. Z Polski.
|
|
1 na 1 | jkl; (5859 punktów) | >No i ceguj tak - sobie na złość - inaczej widzę hipopotama?
Czego chcesz o hipopotama? Widziałeś podwodne zdjęcia jak z gracją pływa? Jak ładnie wygląda zanurzony w zielonej, wodnej roślinności? Wszędzie można dostrzec piękno. Nawet u takiego konia, który kopie, gryzie, śmierdzi i muchy ogonem od zadu odgania.
|
|
 | 3 na 3 | plodzien (7378 punktów) | >> No i ceguj tak - sobie na złość - inaczej widzę hipopotama? > > Czego chcesz o hipopotama? > Niczego ponad to, żeby z opisu było jasne, że to hipopotam.
>Widziałeś podwodne zdjęcia jak z gracją pływa? Jak ładnie wygląda zanurzony w zielonej, wodnej roślinności? >
Nie przesadzałbym z tą gracją. Zresztą, prędzej czy później musi wyjść z wody. > Wszędzie można dostrzec piękno. > Nikt mi nie powie, że białe jest białe..... > Nawet u takiego konia, który kopie, gryzie, śmierdzi i muchy ogonem od zadu odgania. > Hipopotam ma grację konia. Za to nie śmierdzi i nie gryzie.
|
|
|  | 1 na 1 | jkl; (5859 punktów) | > > Czego chcesz o hipopotama?> Niczego ponad to, żeby z opisu było jasne, że to hipopotam.Co można zrobić na wiele sposobów, a każdy prawdziwy. > Nie przesadzałbym z tą gracją. Zresztą, prędzej czy później musi wyjść z wody.To może uchwycisz blask zachodzącego słońca na mokrej hipopotamiej skórze. W szukaniu piękna nigdy nie należy się poddawać... > Nikt mi nie powie, że białe jest białe........a Twoja Prawda O Hipopotamie nie jest Jedyną Prawdą O Hipopotamie. Niespecjalnie masz zadatki na reportera, skoro określoną rzecz potrafisz przedstawiać tylko z jednej strony. > Hipopotam ma grację konia. Za to nie śmierdzi i nie gryzie.Wolałabym nie sprawdzać
|
|
| |  | 6 na 6 | plodzien (7378 punktów) | > >> Czego chcesz o hipopotama? >> > Niczego ponad to, żeby z opisu było jasne, że to hipopotam. >> Co można zrobić na wiele sposobów, a każdy prawdziwy. >Nie każdy. > > Nie przesadzałbym z tą gracją. Zresztą, prędzej czy później musi wyjść z wody. >> To może uchwycisz blask zachodzącego słońca na mokrej hipopotamiej skórze. W szukaniu piękna nigdy nie należy się poddawać... >Nie poddałem się. Poszukałem sugerowanego przez Ciebie piękna w wodzie:  > > Nikt mi nie powie, że białe jest białe..... >> ...a Twoja Prawda O Hipopotamie nie jest Jedyną Prawdą O Hipopotamie. >> Niespecjalnie masz zadatki na reportera, skoro określoną rzecz potrafisz przedstawiać tylko z jednej strony. >Pisałem, że właśnie nie zostanę reporterem, żeby nie musieć przedstawiać określonej rzeczy tylko z jednej strony. > > Hipopotam ma grację konia. Za to nie śmierdzi i nie gryzie. >> Wolałabym nie sprawdzać >ok
|
|
| | |  | | jkl; (5859 punktów) | > > Co można zrobić na wiele sposobów, a każdy prawdziwy.> Nie każdy.Niepełna prawda nie jest prawdą? Jeśli robiłbyś materiał dla dzieci, pokazywałbyś hipcie radośnie baraszkujące w wodzie. I byłoby to prawdą. Gdyby zlecili ci reportaż "Hipopotam- groźny zabójca" mówiłbyś o ich agresji i niebezpieczeństwie w jakim mogą się znaleźć ludzie w pobliżu tego zwierzęcia. I to też byłaby prawda- tyle że jeden jej aspekt, na którym się koncentrujesz. Rozumiem, że najbardziej odpowiadałoby Ci "Wszystko o hipopotamie", ale dwie wcześniej wymienione możliwości też można zrobić dobrze i pouczająco. Cóż, każde otarcie się o media oznacza liczenie się z oczekiwaniami odbiorców. > Nie poddałem się. Poszukałem sugerowanego przez Ciebie piękna w wodzie:Słodkie kuleczki  Czepiasz się. > Pisałem, że właśnie nie zostanę reporterem, żeby nie musieć przedstawiać określonej rzeczy tylko z jednej strony.W pewnym sensie to jest jedna strona, skoro wychodzisz z założenia, że albo wszystko albo nic. Każdą stronę można przedstawić prawdziwie, a jedyny wymóg uczciwości, to zaznaczenie, że to fragment większej całości.
|
|
| | | |  | 1 na 1 | plodzien (7378 punktów) | > Każdą stronę można przedstawić prawdziwie, a jedyny wymóg uczciwości, to zaznaczenie, że to fragment większej całości. > No, no! Trafiliście w sedno tarczy. Fragment większej całości a nie cała "całość ".
|
|
| | | | |  | 3 na 3 | Smith (10069 punktów) | >> Każdą stronę można przedstawić prawdziwie, a jedyny wymóg uczciwości, to zaznaczenie, że to fragment większej całości. >No, no! Trafiliście w sedno tarczy. >Fragment większej całości a nie cała "całość ". A całość większego fragmentu?
|
|
| | |  | 1 na 1 | sukulent (2309 punktów) | Ależ On jest piękny! A to młode u boku! Zanim zaczniesz wydziwiać na hipopotama obejrzyj sobie ludzkiego (dla zobiektywizowania oceny - cudzego) noworodka. Pozdrawiam
"Im bardziej zaglądał do środka, tym bardziej Prosiaczka tam nie było" ("Chatka Puchatka"  )
|
|
3 na 3 | sceptymucha (moderator, 11470 punktów) | Ja bym jednak prosił o przeniesienie wątku do działu "Społeczeństwo i kraj". Tutaj się marnuje. Jak nie chcesz ostrej dyskusji w czasie żałoby, to sugeruję, byś dodał na początku, że to co opisujesz to odmiana kryzysu wieku średniego, czy co, właściwa całemu społeczeństwu. Takie postawienie sprawy wystarczyło by czytającym po łebkach by się pogubili.
Tekst bardzo mi się podobał. Pozdrawiam
Zastanów się, czy swoim powyższym postem nie uraziłeś moich uczuć religijnych. Jestem ateistą- czczę Święty Spokój.
|
|
 | 5 na 5 | Adamiak (36436 punktów) | > Ja bym jednak prosił o przeniesienie wątku do działu "Społeczeństwo i kraj". Albo na Wawel. > Jak nie chcesz ostrej dyskusji w czasie żałoby, to sugeruję, byś dodał na początku, że to co opisujesz to odmiana kryzysu wieku średniego... No i niech plodzien doda coś o obrazie uczuć. > Tekst bardzo mi się podobał. To dziwne, bo mnie też. > Zastanów się, czy swoim powyższym postem nie uraziłeś moich uczuć religijnych. Jestem ateistą- czczę Święty Spokój.
|
|
 | 4 na 4 | plodzien (7378 punktów) | > Jak nie chcesz ostrej dyskusji w czasie żałoby, to sugeruję, byś dodał na początku, że to co opisujesz to odmiana kryzysu wieku średniego, czy co, właściwa całemu społeczeństwu. Takie postawienie sprawy wystarczyło by czytającym po łebkach by się pogubili. >Dziękuję za tę uwagę. > Tekst bardzo mi się podobał. >Cenię sobie tę ocenę.
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|