Racjonalista - Strona głównaDo treści
Dla wolno myślącego Wolnomyśliciela

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Bazgroły
NapisanoAutorTytuł
07-04-2010 13:50Kowalska (14008 punktów)Dla wolno myślącego Wolnomyśliciela
Ocena 9 na 9
   Kilka lat temu napisałam sobie taki oto skeczyk. Ja go już kiedyś dawałam tu na Forum (Adamiak ma pamięć do takich rzeczy, co ja dałam, gdzie i jak, prawda Juruś?). Chciałam napisać dla Zbysia Bryłowskiego coś nowego, ale po co, skoro to stare pasuje jak ulał?

--------------------------------------------------------------

   W życiu każdego człowieka przychodzi taki moment, że zaczyna myśleć i się zastanawiać. Co osiągnął, czego dokonał...
26 marca 1998 roku nadszedł taki moment dla pana Kazimierza Bluszcza z Wrocławia.
Pan Kazimierz przez całe swoje życie był handlowcem.
Nie wyobrażał sobie innego zawodu dla siebie, ponieważ największą wartością w jego życiu był kontakt z drugim człowiekiem.
Rozmowa i pomoc drugiemu, to najważniejsze dla pana Kazimierza.

Tego właśnie dnia, pan Kazimierz postanowił, że w końcu jednak zrobi coś dla siebie.
I jak postanowił, tak uczynił. A mianowicie znalazł sobie hobby.

Tyle tytułem wstępu, a teraz zapraszam państwa na rozmowę z panem Kazimierzem.

- Witam serdecznie panie Kazimierzu, nasi telewidzowie zobaczyli już krótki materiał o panu.
Chciałabym teraz zadać kilka pytań, związanych z tym właśnie filmem.
Dlaczego pan jej obciął jednak te ręce?

- Dobry wieczór. O, to był impuls. Poczułem, że skoro obciąłem jej już głowę, to na co w sumie jej ręce?...

- No tak, to wydaje się logiczne. Ale poprzedniej jednak pan ręce zostawił?

- Tak, ale wtedy jeszcze nie wiedziałem, jak piłowanie może być przyjemne. Teraz, kiedy jestem już sławny, nie muszę nawet piły kupować. Firma STIHL zapewniła mi dożywotnią, comiesięczną dostawę pił, pod warunkiem, że wszystkie swoje następne ofiary będę piłował ich marką.

- O właśnie! Chcielibyśmy państwu przypomnieć, że firma STIHL jest sponsorem naszego programu, a także fundatorem nagród w naszym konkursie.
A skoro o konkursie mowa, to może przypomnijmy pytanie:
Na ile lat sąd skarze pana Kazimierza?
Smsy z propozycjami proszę wysyłać na numer podany u dołu telewizora.
Wracając do naszej rozmowy. Panie Kazimierzu, a może opowie nam pan coś o swoich planach?

- Plany... No nie są wielkie. Tylko na najbliższy okres. W tym tygodniu chciałbym obciąć tym razem nogi. Mam już upatrzoną pewną panią, i co najważniejsze, ona sama się zgodziła. Czekam tylko aż wróci z wczasów z rodziną.
Potem chciałbym trochę odpocząć, może gdzieś wyjadę. Oczywiście gdzieś w kraju, ponieważ sąd zabronił mi opuszczać granic Polski. A potem pomyślę.

- Panie Kazimierzu, cudownie się z panem rozmawia, ale niestety nasz program dobiega powoli do końca.
Mam nadzieję, że po powrocie z urlopu odwiedzi pan jeszcze nasze studio i podzieli się kolejnymi opowieściami.
Dziękuję państwu za uwagę i zapraszam za dwa tygodnie.
Naszym gościem będzie pani Stefania Mleczna.
Pani Stefania wykarmiła 7294 koty na swoim osiedlu.

Zatem do zobaczenia za dwa tygodnie.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Wolnomyśliciel (7257 punktów)

Ty to wiesz jak mi humor poprawić...
Plus jak gromada kulista M13.

Pozdrawiam - Zbyszek Bryłowski

PS: Gdyby było jeszcze jakieś bardziej pieszczotliwe zdrobnienie od "Zbysio", z pewnością poznałbym je za Twoją sprawą.


Nie zgadzam się z tym co mówisz, ale oddam życie, abyś miał prawo to powiedzieć. [Voltaire(?)]
07-04-2010 15:26 
 Ocena 4 na 4
Kowalska (14008 punktów)
>Ty to wiesz jak mi humor poprawić...
>Plus jak gromada kulista M13.

   A Ty jak zwykle zrozumiałeś z tego co napisałam tyle, ile Lepper na wykładzie o etyce.

>PS: Gdyby było jeszcze jakieś bardziej pieszczotliwe zdrobnienie od "Zbysio", z pewnością poznałbym je za Twoją sprawą.

Albo Łyżwiński...

"Życie dookoła idzie jak po maśle. (Myślę, rzecz jasna, o życiu w masie.) Marks się potwierdza. Co prawda, w Marksie od dawna bez skutku się szkolę. Wciąż mi się myli parytet z saldem" (...) Josif Brodski
07-04-2010 18:07 
 Ocena 2 na 2
Wolnomyśliciel (7257 punktów)

>    A Ty jak zwykle zrozumiałeś z tego co napisałam tyle, ile Lepper na wykładzie o etyce.
Czy to ma znaczenie? - ważne, ze zrozumieli Ci, którzy zrozumieć mieli. A najważniejsze, by było wesoło...
>Na ile lat sąd skarze pana Kazimierza?
I od razu weselej...

Pozdrawiam - Zbyszek Bryłowski


Nie zgadzam się z tym co mówisz, ale oddam życie, abyś miał prawo to powiedzieć. [Voltaire(?)]
08-04-2010 17:15 
 Ocena 4 na 4
Kowalska (14008 punktów)
>>Na ile lat sąd skarze pana Kazimierza?

>I od razu weselej...

www.sjp.pl/co/skarać

www.sjp.pl/skarze

Skaranie boskie z Tobą, Bryłowski.

"Życie dookoła idzie jak po maśle. (Myślę, rzecz jasna, o życiu w masie.) Marks się potwierdza. Co prawda, w Marksie od dawna bez skutku się szkolę. Wciąż mi się myli parytet z saldem" (...) Josif Brodski
Zella (1321 punktów)
>>>Na ile lat sąd skarze pana Kazimierza?
>>I od razu weselej...
>www.sjp.pl/co/skarać
>www.sjp.pl/skarze
>Skaranie boskie z Tobą, Bryłowski.



Ty masz wyjątkowy dar do nauczania!
Podajesz link do tego , co mają przeczytać!
Przeczytaliście? Wiecie? Koniec lekcji!
   To się w szkolnictwie określa jako :samodzielna praca na lekcji,
a odpytuje, by zorientować się czy zrozumieli sens zadana!Daje się notę a nie ocenia słowami:
Skaranie boskie z tobą!!!
   Chyba,że uczysz religii. Kowalska,uczysz Zbyszka religii?!
08-04-2010 18:33 
 Ocena 4 na 4
Kowalska (14008 punktów)
>>Skaranie boskie z Tobą, Bryłowski.

> Ty masz wyjątkowy dar do nauczania! Podajesz link do tego , co mają przeczytać! Przeczytaliście? Wiecie? Koniec lekcji! To się w szkolnictwie określa jako :samodzielna praca na lekcji, a odpytuje, by zorientować się czy zrozumieli sens zadana! Daje się notę a nie ocenia słowami: Skaranie boskie z tobą!!!

   A Ty Zella jak zawsze. Linków nie otworzyłaś, nic nie zrozumiałaś, a mądrujesz się jak maggi w zupie. Skaranie boskie z takimi uczniami

>   Chyba,że uczysz religii. Kowalska,uczysz Zbyszka religii?!

   Zbyszka się już niczego nauczyć nie da. On wie wszystko.

"Życie dookoła idzie jak po maśle. (Myślę, rzecz jasna, o życiu w masie.) Marks się potwierdza. Co prawda, w Marksie od dawna bez skutku się szkolę. Wciąż mi się myli parytet z saldem" (...) Josif Brodski
Zella (1321 punktów)
> Linków nie otworzyłaś, nic nie zrozumiałaś, a mądrujesz się jak maggi w zupie. >Skaranie boskie z takimi uczniami

   Gdybym nie otworzyła linków, to przecież nie wiedziałabym czego chcesz go nauczyć!!
Logiczne?
Ano, skaranie!Tylko kto jest uczniem?!
Pozdrawiam mądrującą się w zupie!(A propos:Ty masz ekstra wejścia!)!
08-04-2010 19:20 
 Ocena 3 na 3
Meretseger (61860 punktów)

>www.sjp.pl/co/skarać
>www.sjp.pl/skarze
Przykro mi, ale tym razem Zbyszek ma rację.
"Na ile lat sąd skaże" lub "w jaki sposób sąd skarze".
Ale i tak plus, bo skeczyk paluszki lizać
08-04-2010 19:45 
 Ocena 1 na 1
Kowalska (14008 punktów)
>>www.sjp.pl/co/skarać
>>www.sjp.pl/skarze
>Przykro mi, ale tym razem Zbyszek ma rację.
>"Na ile lat sąd skaże" lub "w jaki sposób sąd skarze".

   No nie wiem. Ale wysłałam maila do Pana Miodka. Serio. Zobaczymy co powie.

>Ale i tak plus, bo skeczyk paluszki lizać

   Ależ nie trzeba było.... Taka fatyga... Droga Pani...

"Życie dookoła idzie jak po maśle. (Myślę, rzecz jasna, o życiu w masie.) Marks się potwierdza. Co prawda, w Marksie od dawna bez skutku się szkolę. Wciąż mi się myli parytet z saldem" (...) Josif Brodski
Wolnomyśliciel (7257 punktów)

>Ale i tak plus, bo skeczyk paluszki lizać
A wytłumaczysz chociaż, bo wstyd się przyznać, ale nie zrozumiałem.
Widać, myślę jeszcze wolniej niż sądziłem...,... a może już w ogóle nie myślę, i tylko wydaje mi się, ze myślę?
Muszę pomyśleć , myślenie nie boli.

Pozdrawiam - Zbyszek Bryłowski

Nie zgadzam się z tym co mówisz, ale oddam życie, abyś miał prawo to powiedzieć. [Voltaire(?)]
08-04-2010 22:46 
 Ocena 4 na 4
Kowalska (14008 punktów)
>>Ale i tak plus, bo skeczyk paluszki lizać

>A wytłumaczysz chociaż, bo wstyd się przyznać, ale nie zrozumiałem.

   Ty Zbigniewie chcesz, żeby Mer tłumaczyła Ci co miałam na myśli w swoim własnym skeczyku z którego się przecież śmiałeś? Mer, nie ja? I Mer ma Ci przekazać, co przekazać chciałam ja? Z czego Ty się na litość boską cieszyłeś tam wyżej w poście do mnie, skoro nie rozumiałeś o czym piszę?

No stary, jest coraz lepiej z Tobą jak widzę. Ale wiesz co? Nigdy nie ma tego złego... Przyspieszyłeś moją decyzję o pewnym mailu.

>Widać, myślę jeszcze wolniej niż sądziłem...,... a może już w ogóle nie myślę, i tylko wydaje mi się, ze myślę?
>Muszę pomyśleć , myślenie nie boli.

   Już Ty myśleć nie zaczynaj, bo Ciebie nie boli, ale wszyscy wokół mają ból głowy.

"Życie dookoła idzie jak po maśle. (Myślę, rzecz jasna, o życiu w masie.) Marks się potwierdza. Co prawda, w Marksie od dawna bez skutku się szkolę. Wciąż mi się myli parytet z saldem" (...) Josif Brodski
Wolnomyśliciel (7257 punktów)

>    Ty Zbigniewie chcesz, żeby Mer tłumaczyła Ci co miałam na myśli w swoim własnym skeczyku z którego się przecież śmiałeś?
Śmiałem się bo lubię Twoje skeczyki i wcale nie muszę wszystkich rozumieć(jestem prostym człowiekiem).
Poprawiłaś mi humor i tyle.
A nie zapytałem Ciebie bo nie chciałem Cię bardziej wkur.... Już wcześniej, w innym wątku ostrzegałaś, żebym Tobie tego nie robił.

Pozdrawiam i dobranoc - Zbigniew Bryłowski


Nie zgadzam się z tym co mówisz, ale oddam życie, abyś miał prawo to powiedzieć. [Voltaire(?)]
09-04-2010 00:38 
 Ocena 2 na 2
Psyk (14071 punktów)

>"Na ile lat sąd skaże" lub "w jaki sposób sąd skarze".

Przypuszczalnie mylisz skażenie (środowiska) ze skazaniem (przestępcy). Nie widzisz, że napisałeś to samo słowo? Skażona kokaina - to dopiero problem.


To, że sobie coś wymyśliłeś i chcesz za to umrzeć nie znaczy, że to wiesz.
09-04-2010 00:43 
 Ocena 3 na 3
Autografka (10638 punktów)
>>"Na ile lat sąd skaże" lub "w jaki sposób sąd skarze".
>Przypuszczalnie mylisz skażenie (środowiska) ze skazaniem (przestępcy). Nie widzisz, że napisałeś to samo słowo?

Nie myli


Nie zawsze się traci, kiedy się zostaje pozbawionym czegoś. [Goethe]
09-04-2010 01:36 
 Ocena 1 na 1
Psyk (14071 punktów)
Jeśli masz rację, jak wyjaśnisz to, że ten sam słownik podaje dwie wersje tego samego słowa?

To, że sobie coś wymyśliłeś i chcesz za to umrzeć nie znaczy, że to wiesz.
09-04-2010 07:11 
 Ocena 6 na 6
Meretseger (61860 punktów)
>Jeśli masz rację, jak wyjaśnisz to, że ten sam słownik podaje dwie wersje tego samego słowa?
Oj, Psyku, Psyku... Mylisz słowa "skarać", "skazać" i "skazić".
Skażona kokaina - od skazić.
Skazany przestępca - od skazać.
A skaranie boskie to jeszcze co innego.
Pozdrawiam.
09-04-2010 08:39 
 Ocena 2 na 2
Autografka (10638 punktów)
>Jeśli masz rację, jak wyjaśnisz to, że ten sam słownik podaje dwie wersje tego samego słowa?

Meret już odpowiedziała. W tym przypadku powinno się użyć słowa "skazać" bo sąd skazuje. Ale oczywiście Kowalska pisząc swój skeczyk, mogła mieć inny zamysł. A może się pomyliła? Też się zdarza.


Nie zawsze się traci, kiedy się zostaje pozbawionym czegoś. [Goethe]
09-04-2010 00:35 
 Ocena 7 na 7
Psyk (14071 punktów)
>>>Na ile lat sąd skarze pana Kazimierza?
>>I od razu weselej...
>www.sjp.pl/co/skarać
>www.sjp.pl/skarze
I co teraz Zbyszek? Za karę przeczytaj "Osobę i czyn" Ojca Świętego Jana Pawła II. I nie krzycz, bo dla krzykaczy i grzeszników nie ma żołądkowej gorzkiej.

To, że sobie coś wymyśliłeś i chcesz za to umrzeć nie znaczy, że to wiesz.
Wolnomyśliciel (7257 punktów)

>>www.sjp.pl/co/skarać
>>www.sjp.pl/skarze
>I co teraz Zbyszek?
I co teraz Psyk?

Pozdrawiam - Zbyszek Bryłowski

PS: Za resztę plus.

Nie zgadzam się z tym co mówisz, ale oddam życie, abyś miał prawo to powiedzieć. [Voltaire(?)]
09-04-2010 14:35 
 Ocena 4 na 4
Meretseger (61860 punktów)
Psyk za karę przeczyta "Żywoty świętych" Piotra Skargi.
09-04-2010 00:29 
 Ocena 3 na 3
Psyk (14071 punktów)

>Plus jak gromada kulista M13.
> Pozdrawiam - Zbyszek Bryłowski

Ooo powiało yntelygencją. Tłumaczenie dla chamów - "duży".

To, że sobie coś wymyśliłeś i chcesz za to umrzeć nie znaczy, że to wiesz.
Kowalska (14008 punktów)
   Czuję się jak ten śpiewak z gitarą w "Rejsie". Wszyscy wiedzą lepiej

www.youtub(*)?v=mCajFZcxPEA&feature=related

"Życie dookoła idzie jak po maśle. (Myślę, rzecz jasna, o życiu w masie.) Marks się potwierdza. Co prawda, w Marksie od dawna bez skutku się szkolę. Wciąż mi się myli parytet z saldem" (...) Josif Brodski
Kowalska (14008 punktów)
   Przewałkowaliśmy z Bigiem sprawę w te i wewte. Czy ma być "skaże" czy "skarze".

I zwracam honor Mer i Bryłowskiemu. Ma być skaże. Wcześniej słownik podawał formy od "skarać" www.sjp.pl/co/skarać , a nie od "skazać" www.sjp.pl/co/skazać

Przepraszam.


"Życie dookoła idzie jak po maśle. (Myślę, rzecz jasna, o życiu w masie.) Marks się potwierdza. Co prawda, w Marksie od dawna bez skutku się szkolę. Wciąż mi się myli parytet z saldem" (...) Josif Brodski
09-04-2010 06:58 
 Ocena 6 na 6
Sylwek (15472 punktów)
Kowalska. O czwartej rano należy spać. A nie wałkować. Z Bigiem czy bez.

dnoterlikowskiego.blogspot.com/
09-04-2010 09:10 
 Ocena 2 na 2
apud (4399 punktów)
>Kowalska. O czwartej rano należy spać. A nie wałkować. Z Bigiem czy bez.
>
dnoterlikowskiego.blogspot.com/


No wiesz, to ze Kowalska sie wałkuje, o której godzinie i z kim to jej sprawa.
Wstydz sie!!!
Zazdrosny jesteś?
09-04-2010 09:18 
 Ocena 2 na 2
Sylwek (15472 punktów)
O Kowalską są w jakimś stopniu prawie wszyscy zazdrośni.

dnoterlikowskiego.blogspot.com/
09-04-2010 09:26 
 Ocena 1 na 1
apud (4399 punktów)
>O Kowalską są w jakimś stopniu prawie wszyscy zazdrośni.
>
dnoterlikowskiego.blogspot.com/


Z powodu ze ma biga?
czy raczej o biga, ze ma Kowalska?
Wolnomyśliciel (7257 punktów)

Szczerze mówiąc nie zwróciłbym na to uwagi(za cienki w uszach jestem)gdyby nie Osnowa.
Sam miałem później poważne wątpliwości.
To jemu należą się brawa.

Pozdrawiam - Zbyszek Bryłowski

PS: Plus za klasę.


Nie zgadzam się z tym co mówisz, ale oddam życie, abyś miał prawo to powiedzieć. [Voltaire(?)]

Wróć do listy wątków działu Bazgroły
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365