 |
Przegląd wątków w dziale Bazgroły
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 4 (przedawniony) | | 12-02-2015 | DalejLama | Kocham was ! |
Uwielbiam ten portal jako jedyny w necie na którym można pieprzyć o wszystkim i wśród wielu wypowiedzi można znaleźć więcej niż trzy merytoryczne. Czy prawdziwe czy kłamliwe nieistotne bo cóż to jest prawda intelektu.Można bredzić o czym się tylko chce i tak wszystko jest tylko iluzją umysłów. Kocham ten portal właśnie za te brednie których nie mogą pojąć bredzący na Fronda.pl | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 2 (przedawniony) | | 08-02-2015 | Christopher CJ Jozwiak | O tym, dlaczego w ogóle cokolwiek istnieje i czym to jest? |
* racjonalnie, na ile to możliwe: Ponieważ z konieczności, zachodzi odwieczna emanacja Nicości. Bycie. Bycie to matematyczna, losowa emanacja nieskończonej Nicości. Co to za konieczność? Zasada tożsamości, niesprzecznych możliwości. Nic nie może nie być tym czym jest, stąd: 0 (Nicość) = 0'= 0'' = ... (Nicość jest Nicością = byciem koniecznym) = X-X (egzystencjalna konieczność - koniecznie tak, lepiej niewyrażalne (  ?)) = Y-Y = Z-Z = ... (nieskończona złożoność konieczności) Stąd, niesprzeczna Wszystkość jest konieczna "logicznie" - lepszego słowa dla naszych intuicji, wiedzy, .. klatki języka naturalnego .. raczej nie ma - tak. Dalej, Bytu nie ma, słowo 'Bycie' lepiej wyraża to, że w ogóle ~ coś się dzieje - jedyną prawdę obiektywną, którą może być m.in. Hipoteza Matematycznego Wszechświata, a moim zdaniem jedynie ~ MUH [Mathematical Universe Hypothesis]: arxiv.org/abs/0704.0646 PDF ps. głównym pytaniem otwartym pozostaje dla mnie czy wszelka wszystkość jest aktualna (faktycznie zachodzi - jak najlepiej to w 'klatce języka' sądzę można wyrazić) czy ogranicza ją jakiś "klajster" - coś co może (chce?) ograniczać tą potencjalną wszystkość? | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 8 (przedawniony) | | 06-02-2015 | Precyzyjny | Billboard i inne działania publiczne racjonalizujące myślenie ludzi |
Uważam, że poniższy tekst znakomicie nadaje się na billboard lub przynajmniej plakat formatu A4 rozlepiany w miejscach publicznych. Drukujcie to na Waszych drukarkach, zróbcie coś poza netem  ========= - Co noszą na szyi ateiści na znak przynależności do grupy ateistów? - Głowę.
(bez duszy ale za to z mózgiem otwartym na myślenie, a nie ustawionym na zakaz myślenia o religijnych "prawdach")
Czy dusza ma sens? Co z duszą bardzo małych dzieci lub embrionów? Co z duszą staruszków co latami chorowali na jakąś chorobę neurologiczną (lub pili alkohol) i są infantylni w chwili śmierci ale mają swoje, cenne dla nich, poglądy i wspomnienia z drugiego okresu życia?
Ile procent duszy było w duszy Homo Ercectusa, Neandertalczyka, Denisowianina, oraz ich pierwszych dzieci - pierwszych Homos sapiens sapiens, którzy wtedy trochę różnili się jednak od nas gdyż ewolucja trwała i trwa nadal?
Jeśli część ludzkości skolonizuje bardzo odległą planetę i tam ewolucja wytworzy znacznie inteligentniejszego człowieka o zdecydowanie innym wyglądzie, diametralnie innych kształtach(!) to, który z tych dwóch gatunków (na Ziemi czy w kosmosie) będzie miał 100% duszę, a który będzie zwierzęciem dla Boga? (gdyby Bóg - absurdalny i bezsensowny także z wielu innych powodów - jednak był)======= [wydruk można - ale nie trzeba - wzbogacić na dole, o ile się zmieści na kartce lub billboardzie poniższą grafiką o Terlikowskim i domowym przedszkolu w niebie]![]() img/forum/68577/019.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 4 (przedawniony) | | 04-02-2015 | Christopher CJ Jozwiak | Zmartwychwstanie Palikota?! |
Nadzieja na Nowoczesną Polskę umiera ostatnia - choćby partia Giertycha, Kamińskiego i tego pokroju ludzi z zaplecza PiS'bis chciała utrzymać władzę z PSLem za wszelką cenę na jesieni  tu najnowszy sondaż [nie POwski-CBOS i nie PiSowsko-SLDowski] : ewybory.eu/sonda-uliczna-prezydencka-03-02-2015/a zatem: kłamstwo po kłamstwie ku prawdzie! *zwycięstwu Nowoczesnej Polski >10% jak w 2011 roku ale tym razem ma starczyć by dorwać się do władzy!!  | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 2 (przedawniony) | | 03-02-2015 | DalejLama | Czy miłość to choroba psychiczna? |
Ciekawy jestem waszych wypowiedzi. Czy miłość do żony,rodziny. Czy miłość macierzyńska do swoich dzieci. Czy to jest chorobą psychiczną ? Drugie pytanie: Wedle durnot które o miłości można przeczytać na racjonaliście(są takie artykuły) np ten www.racjonalista.pl/kk.php/s,3692 można uznać piszących te artykuły za chorych psychicznie. Czy nie kochacie swoich żon,dzieci,rodziców ? jesli mieli bysmy sie wyzbyc milosci bo to fizjologia to dlaczego nie wyzbyc sie mowy, ruchu, swiadomosci, pamieci, czy zycia wogole. Przecierz umysl to fizjologia i nie widze powodow by to odejmowalowartosci jakiemukolwiek przezyciu psychicznemu. Jak to jest? | Zobacz wypowiedzi..
Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 1 (przedawniony) | | 29-01-2015 | e-duch | Multikulti |
Multikulti Wielu jest zażartych krytyków i przeciwników systemu multikulti Skąd wypływają zagrożenia ? Otóż zagrożenia pojawiają się wyłącznie ze strony ludzi , którzy nie chcą się dzielić , którzy chcą zawładnąć całością , którzy nie uznają kompromisu za rzecz wartościową Ludzie , którzy nie mają problemu z szacunkiem i tolerancją nie mają też problemu z multikulti Tam gdzie multikulti nie funkcjonuje - nie funkcjonuje wyłącznie za sprawą fanatyków i fundamentalistów , radykałów i fanatyków Ludzi którzy nie zdolni są do dialogu , partnerstwa i solidarności , do współczucia i empatii
Niestety wielu jest takich właśnie - którzy potrafią zauważyć wyłącznie swój własny czubek nosa aby nie powiedzieć ... dupy ...
pozdrawiam e-duch | Zobacz wypowiedzi..
Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 81 (przedawniony) | | 18-01-2015 | Kaganek | Delegalizacja religii na świecie |
W obliczu masakry we Francji (zabito ludzi za rysunki!) chcę uzmysłowić Państwu, że wiara w Boga jest czymś praktycznie identycznym co wiara, niektórych ludzi, że kosmici żyją wśród nas i szkodzą ludziom. Z tej drugiej wiary jakoś pozwala się śmiać, drwić, rysować karykatury, obrażać uczucia wyznawców tej wiary w UFO. Tymczasem absurdalna, sprzeczna, nonsensowna postać Boga w Biblii czy w Koranie jest dalece bardziej dziwaczna i niewiarygodna niż ci kosmici! Dlaczego ma się szanować praktycznie schizofreniczną wiarę w jedno takie dziwactwo, a w drugie nie?! Najwyższy czas zmieniać prawo w Europie! Wycofać punkt o obrażaniu uczuć religijnych i przedmiotów kultu. Rozważyć delegalizację religii. Najpierw tej potem następnych - w oczywisty sposób sprzecznych z nauką (ich święte księgi to dowód!) Przypominam, że w Angoli już zdelegalizowano islam. natemat.pl(*)rety-sa-zamykane-lub-wyburzanePozdrawiam | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 0 (przedawniony) | | 16-01-2015 | Selanos | William Ernest Henley - ateista? |
Witam, mam pytanie. Czy W.E. Henley był ateistą? Pytałem wujka google i znalazłem dość sporo wypowiedzi z których wynika, że tak - był. Niestety brakuje mi bardziej oficjalnych źródeł, nie znalazłem oficjalnej biografii w której czarno na białym byłoby napisane, że Henley to ateista. Jego najsłynniejszy wiersz - Invictus, według mnie sugeruje ateizm, a przynajmniej agnostycyzm tego Pana. Mamy tak ciekawe wersy: Cytat:I thank whatever gods may be For my unconquerable soul Cytat:I am the master of my fate, I am the captain of my soul. |
Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] [326] [327] [328] [329] [330] Pokaż nowsze wątki Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów
|
 |