Racjonalista - Strona głównaDo treści
 Przegląd wątków w dziale Bazgroły

« Wróć do działów Forum
Pokaż starsze wątki  /  Pokaż nowsze wątki

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 4 (przedawniony)
12-02-2015DalejLamaKocham was !
Uwielbiam ten portal jako jedyny w necie na którym można pieprzyć o wszystkim i wśród wielu wypowiedzi można znaleźć więcej niż trzy merytoryczne.
Czy prawdziwe czy kłamliwe nieistotne bo cóż to jest prawda intelektu.Można bredzić o czym się tylko chce i tak wszystko jest tylko iluzją umysłów.
Kocham ten portal właśnie za te brednie których nie mogą pojąć bredzący na Fronda.pl
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 2 (przedawniony)
08-02-2015Christopher CJ JozwiakO tym, dlaczego w ogóle cokolwiek istnieje i czym to jest?
* racjonalnie, na ile to możliwe:

Ponieważ z konieczności, zachodzi odwieczna emanacja Nicości.
Bycie. Bycie to matematyczna, losowa emanacja nieskończonej Nicości.

Co to za konieczność?
Zasada tożsamości, niesprzecznych możliwości.
Nic nie może nie być tym czym jest, stąd:
0 (Nicość) = 0'= 0'' = ... (Nicość jest Nicością = byciem koniecznym) = X-X (egzystencjalna konieczność - koniecznie tak, lepiej niewyrażalne (?)) = Y-Y = Z-Z = ... (nieskończona złożoność konieczności)

Stąd, niesprzeczna Wszystkość jest konieczna "logicznie" - lepszego słowa dla naszych intuicji, wiedzy, .. klatki języka naturalnego .. raczej nie ma - tak.

Dalej, Bytu nie ma, słowo 'Bycie' lepiej wyraża to, że w ogóle ~ coś się dzieje - jedyną prawdę obiektywną, którą może być m.in. Hipoteza Matematycznego Wszechświata, a moim zdaniem jedynie ~ MUH [Mathematical Universe Hypothesis]: arxiv.org/abs/0704.0646 PDF

ps. głównym pytaniem otwartym pozostaje dla mnie czy wszelka wszystkość jest aktualna (faktycznie zachodzi - jak najlepiej to w 'klatce języka' sądzę można wyrazić) czy ogranicza ją jakiś "klajster" - coś co może (chce?) ograniczać tą potencjalną wszystkość?
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 8 (przedawniony)
06-02-2015PrecyzyjnyBillboard i inne działania publiczne racjonalizujące myślenie ludzi
Uważam, że poniższy tekst znakomicie nadaje się na billboard lub przynajmniej plakat formatu A4
rozlepiany w miejscach publicznych.
Drukujcie to na Waszych drukarkach, zróbcie coś poza netem

=========

- Co noszą na szyi ateiści na znak przynależności do grupy ateistów?
- Głowę.

(bez duszy ale za to z mózgiem otwartym na myślenie,
a nie ustawionym na zakaz myślenia o religijnych "prawdach")

Czy dusza ma sens?
Co z duszą bardzo małych dzieci lub embrionów?
Co z duszą staruszków co latami chorowali na jakąś chorobę neurologiczną
(lub pili alkohol) i są infantylni w chwili śmierci ale mają swoje, cenne dla nich,
poglądy i wspomnienia z drugiego okresu życia?

Ile procent duszy było w duszy Homo Ercectusa, Neandertalczyka, Denisowianina,
oraz ich pierwszych dzieci - pierwszych Homos sapiens sapiens, którzy wtedy
trochę różnili się jednak od nas gdyż ewolucja trwała i trwa nadal?

Jeśli część ludzkości skolonizuje bardzo odległą planetę i tam
ewolucja wytworzy znacznie inteligentniejszego człowieka o zdecydowanie innym wyglądzie,
diametralnie innych kształtach(!) to, który z tych dwóch gatunków
(na Ziemi czy w kosmosie) będzie miał 100% duszę, a który będzie zwierzęciem dla Boga?
(gdyby Bóg - absurdalny i bezsensowny także z wielu innych powodów - jednak był)


=======
[wydruk można - ale nie trzeba - wzbogacić na dole,
o ile się zmieści na kartce lub billboardzie
poniższą grafiką o Terlikowskim
i domowym przedszkolu w niebie]
img/forum/68577/019..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 4 (przedawniony)
04-02-2015Christopher CJ JozwiakZmartwychwstanie Palikota?!
Nadzieja na Nowoczesną Polskę umiera ostatnia - choćby partia Giertycha, Kamińskiego i tego pokroju ludzi z zaplecza PiS'bis chciała utrzymać władzę z PSLem za wszelką cenę na jesieni

tu najnowszy sondaż [nie POwski-CBOS i nie PiSowsko-SLDowski] :
ewybory.eu/sonda-uliczna-prezydencka-03-02-2015/

a zatem: kłamstwo po kłamstwie ku prawdzie! *zwycięstwu Nowoczesnej Polski >10% jak w 2011 roku ale tym razem ma starczyć by dorwać się do władzy!!
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 2 (przedawniony)
03-02-2015DalejLamaCzy miłość to choroba psychiczna?
Ciekawy jestem waszych wypowiedzi.
Czy miłość do żony,rodziny.
Czy miłość macierzyńska do swoich dzieci.

Czy to jest chorobą psychiczną ?

Drugie pytanie:
Wedle durnot które o miłości można przeczytać na racjonaliście(są takie artykuły) np ten www.racjonalista.pl/kk.php/s,3692 można uznać piszących te artykuły za chorych psychicznie.

Czy nie kochacie swoich żon,dzieci,rodziców ?

jesli mieli bysmy sie wyzbyc milosci bo to fizjologia to dlaczego nie wyzbyc sie mowy, ruchu, swiadomosci, pamieci, czy zycia wogole. Przecierz umysl to fizjologia i nie widze powodow by to odejmowalowartosci jakiemukolwiek przezyciu psychicznemu.

Jak to jest?
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 1 (przedawniony)
03-02-2015wsx666Szkolna atmosfera miłości w duchu religii.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 1 (przedawniony)
29-01-2015e-duchMultikulti
Multikulti
Wielu jest zażartych krytyków i przeciwników systemu multikulti
Skąd wypływają zagrożenia ?
Otóż zagrożenia pojawiają się wyłącznie ze strony ludzi , którzy nie chcą się dzielić , którzy chcą zawładnąć całością , którzy nie uznają kompromisu za rzecz wartościową
Ludzie , którzy nie mają problemu z szacunkiem i tolerancją nie mają też problemu z multikulti
Tam gdzie multikulti nie funkcjonuje - nie funkcjonuje wyłącznie za sprawą fanatyków i fundamentalistów , radykałów i fanatyków
Ludzi którzy nie zdolni są do dialogu , partnerstwa i solidarności , do współczucia i empatii

Niestety wielu jest takich właśnie - którzy potrafią zauważyć wyłącznie swój własny czubek nosa aby nie powiedzieć ... dupy ...

pozdrawiam
e-duch
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 12 (przedawniony)
24-01-2015sebaassPolski obóz koncentracyjny
Szukając informacji na ten temat natrafiłem na tę stronę.

www.irekw.internetdsl.pl/1710bereza.html

Warto się zapoznać z tekstem bo o tym nie mówi się nawet po cichu, po prostu zapomniana
historia Polski.
Zapraszam do komentowania
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 81 (przedawniony)
18-01-2015KaganekDelegalizacja religii na świecie
W obliczu masakry we Francji (zabito ludzi za rysunki!) chcę uzmysłowić Państwu, że
wiara w Boga jest czymś praktycznie identycznym co wiara, niektórych ludzi, że kosmici żyją wśród nas i szkodzą ludziom.
Z tej drugiej wiary jakoś pozwala się śmiać, drwić, rysować karykatury, obrażać uczucia wyznawców tej wiary w UFO. Tymczasem absurdalna, sprzeczna, nonsensowna postać Boga w Biblii czy w Koranie jest dalece bardziej dziwaczna i niewiarygodna niż ci kosmici! Dlaczego ma się szanować praktycznie schizofreniczną wiarę w jedno takie dziwactwo, a w drugie nie?!

Najwyższy czas zmieniać prawo w Europie! Wycofać punkt o obrażaniu uczuć religijnych i przedmiotów kultu. Rozważyć delegalizację religii. Najpierw tej potem następnych - w oczywisty sposób sprzecznych z nauką (ich święte księgi to dowód!)

Przypominam, że w Angoli już zdelegalizowano islam.

natemat.pl(*)rety-sa-zamykane-lub-wyburzane

Pozdrawiam
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 0 (przedawniony)
16-01-2015SelanosWilliam Ernest Henley - ateista?
Witam, mam pytanie. Czy W.E. Henley był ateistą? Pytałem wujka google i znalazłem dość sporo wypowiedzi z których wynika, że tak - był. Niestety brakuje mi bardziej oficjalnych źródeł, nie znalazłem oficjalnej biografii w której czarno na białym byłoby napisane, że Henley to ateista.

Jego najsłynniejszy wiersz - Invictus, według mnie sugeruje ateizm, a przynajmniej agnostycyzm tego Pana. Mamy tak ciekawe wersy:
Cytat:
I thank whatever gods may be
For my unconquerable soul


Cytat:
I am the master of my fate,
I am the captain of my soul.


Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] [326] [327] [328] [329] [330] Pokaż nowsze wątki
Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów
« Wróć do działów Forum


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)