Racjonalista - Strona głównaDo treści
 Przegląd wątków w dziale Bazgroły

« Wróć do działów Forum
Pokaż starsze wątki  /  Pokaż nowsze wątki

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 4 (przedawniony)
17-03-2012HodżaBallada o złodzieju

z zakrętu w ogrodzie
gdzie siedział na co dzień
pies ów, Cerberem nazwany
podchodząc po lodzie
zakradł się złodziej
chudy, zwiewny i szczwany

a krzaki jaśminu w promieniach słońca
jak marmur wykuty stały
zgadnij więc, synu - co zrobi obrońca
słusznie Cerberem nazwany

węsząc w skrytości
u bram swoich włości
wedle rozkazu włodarza
nie znał litości
i czuł zapach kości
który okazja mu stwarza

lecz nagle, jak nagle piorun uderza
zniknęły wszystkie formy
sfrunęły nawet ciche dotąd szpadle
i został jaśmin potworny

z krzaku jaśminu marmurowego
rozległ się promień ducha dzikiego
co w bajce tej objął realizm
nie ma w tym nic, mój synu, dziwnego
wierz w to, co mówi druh stary

a morał taki jest z tej opowieści:
sens zdarzeń wynika potem
nie wszystko, co jest, w słowach się mieści
a kamień rozbija się młotem
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 0 (przedawniony)
15-03-2012Paweł FakowskiChcemy mieć rację... (Strefa9 - Portal Fantazji i Faktu)
Każdy chce być najmądrzejszy, każdy chce mieć rację, każdy chciałby mieć poklask. Każdy chciałby w najgorszym przypadku uchodzić za takiego, któremu ten poklask się należy. Mamy pełną różnorodność sposobów i środków, by do takiego celu dążyć na rozmaite sposoby. Liczba i złożoność opcji nie zależy nawet od ilości jednostek, ale poszczególnych sytuacji w jakich te jednostki doświadczają swojej rzeczywistości próbując odcisnąć na niej własne piętno. Próbując formować ten świat tak, by był bardziej tożsamy z ich światopoglądem, jakby nie prościej było na odwrót. Liczba i złożoność opcji jest nieskończona czyli taka, z którą nie sposób odnaleźć wspólnego mianownika, co cały ten trud czyni bezzasadnym. Przestać niestety nie możemy, ponieważ po prostu tak mamy. Dla jednych w danej chwili będzie to siła, dla innych mądrość, dla jeszcze innych integracja itd, gdzie nieskończoność ukazuje nam swoje oblicze po raz pierwszy. Nieskończoność jest jednak znacznie bardziej nieskończona. Dla tych, którzy stawiają na siłę może ona oznaczać w danej chwili konieczność rozkwaszenia komuś nosa by dowieść swoich racji, dla innych siła będzie aktem odpuszczenia. Dla jednych mądrością będą słowa jasne i proste, które dotrą do wszystkich, dla innych wypowiedź tak złożona i egzotyczna, że nikt jej nie może zrozumieć. Jeden się będzie integrował z kim popadnie, aby grupa do której przynależy była jak największa, a drugi wybierze jakieś konkretne relacje, w których siłę swojej integracji oprze na ich głębi...

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 19 (przedawniony)
14-03-2012balon000Kolejna (która?) teoria wszystkiego :)
Witam

(Chciałem ten temat walnąć gdzie indziej(wiemy gdzie), ale uznałem że skoro gościu twierdzi że żaden fizyk nie obalił jego wiekopomnych odkryć i że fizycy uczestniczą w jakimś spisku przeciw niemu(na stronie jest lista nazwisk!) to temat jakoś zahacza o naukę)

Być może niektórzy spotkali się z działalnością niejakiego Ryszarda Walo. Człowiek ten twierdzi że opracował model fizyczny (nazwał go modelem 31) który tłumaczy wszystko. Poprawił także okresowy układ pierwiastków(np wywalił wodór, zamiast niego wrzucił deuter bo deuter to wg ustaleń pana R. Walo pierwiastek a wodór to jego izotop).

Twierdzi że cały świat fizyczny uczestniczy w "wirtualnym marszu milczenia" przeciw jego teorii, na stronie publikuje listę fizyków którzy NIE wypowiedzieli się merytorycznie o jego teorii mimo że pisał do nich(Walo interpretuje to w kategoriach że się go boją i tego że on ich obalił):

www.model31.pl/lista_milczenia.php

Szczerze, to jego praca objętościowo po prostu nie pozwala się zapoznać mi z dorobkiem przyszłego(bez wątpienia) laureata nagrody Nobla, zapewne i z fizyki i z chemii za poprawienie skandalicznych błędów w układzie okresowym pierwiastków), dlatego zamieszczam co genialniejsze myśli:

O jądrze atomu:
"Ustaliliśmy poprzednio, że z jądra wystają równomiernie rozmieszczone w przestrzeni,
aktywne elektrycznie, dodatnio naładowane, końcówki protonów (pozytony). Końcówki te
umieszczone są centralnie w lejkowatych rurkach ochronnych protonu, swego rodzaju
„studniach&#..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 2 (przedawniony)
13-03-2012michuPIOSENKA NA EURO2012
Czy ktoś słyszał piosenkę na EURO 2012?

iiiiiiii....?
...
...
...
...
...
...
...
<słów>

Amen.

gramuzyka.(*)icjalna-piosenka-na-euro-2012/
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 2 (przedawniony)
12-03-2012KwantowyNeutralizm?
Nie mam nic wspólnego z żadną religią. Uważam, że branie na poważnie Biblii i innych modnych starych książek to przejaw desperacji (albo po prostu głupoty). Bóg osobowy wydaje mi się zbyt ludzki aby mógł istnieć, zresztą czym są ludzie jak nie bardziej "zorientowanymi" małpami.
Staram się budować mój światopogląd używając obiektywizmu, odrzucając wszelkie dogmaty i jakąkolwiek religijność, ale... no właśnie, czy aby na pewno jestem ateistą?
Dwa dni temu Ziemia była płaska a wszystkie ciała niebieskie kręciły się wokół niej, nie myślano wiele na temat prędkości światła. Wczoraj Ziemia stała się elipsoidą a światło było nie do prześcignięcia. Dziś już jest (neutrino), no chyba, że nie jestem na bieżąco. Ateiści często mówią "żadna siła sprawcza nie stworzyła Wszechświata no bo niby jak sama powstała". Wszechświat może powstać z niczego, ale siła sprawcza (Kreacja? Coś?) już nie
Duszy nie ma. Mózg tworzy rzeczywistość wewnątrz a po jego śmierci świadomość zanika.
Jednak czy możemy wykluczyć pewną... bezwzględną duchowość? Istnienie ducha? Reinkarnację? Istnienie innych sił? Celu życia (np. rozwój na poziomie duchowym)? Tak naprawdę - nie (choćby wg. realizmu zależnego od modelu, ale wiem, równie dobrze mogę stwierdzić, że różowy jednorożec mieszka na marsie) .
Tak więc, czy dla człowieka XXI wieku najlepszym rozwiązaniem nie byłoby myślenie neutralne? Zachowanie krytycyzmu z nutką pokory


P.S. Nie wrzucajcie mnie do worka z napisem New Age. To co napisałem to tylko spekulacje.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 0 (przedawniony)
11-03-2012NietscheWiek ziemi.
Ile lat ma nasza kochana matka ziemia?

en.wikiped(*)cording_to_the_Book_of_Genesis

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 26 (przedawniony)
11-03-2012OcykanDlaczego Palikot stał się antyklerykałem
Motto:

Dlaczego aborygeni zjedli Cook'a?
Sprawa niejasna, milczy nauka.
Dla mnie wyjaśnić to - prosta sztuka:
Jeść im się chciało, więc zjedli Cook'a!

(W. Wysocki w amatorskim przekładzie Ocykana)

Równie oczywisty jest dla mnie powód, dla którego Janusz Palikot, niegdyś prawicowiec i homofob "zamieszany" w wydawanie czasopisma Ozon, stał się antyklerykałem. Palikot, jak każdy rozwodnik, został obłożony przez Kościół ekskomuniką więc postanowił się na nim odegrać. Ot, taki mały Henryk VIII.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 27 (przedawniony)
10-03-2012kamcioZaśnięcie w Duchu Świętym
Hej! Kolejny raz chodzę na wieczory uwielbienia (2 raz) i mam takie pytanie troche może dziwne dla kogoś ale zapytam. Jak zasnąć w Duchu Świętym? Czy jest możliwosć że za któryms razem mi się uda mimo iż nie upadałem wcześniej? Ja naprawdę kocham Jezusa. Podczas nakładania rąk kapłana próbuje myśleć o Jezusie. Pomóżcie!!
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 22 (przedawniony)
10-03-2012big_zydAlien vs. The Exorcist
Nareszcie Polak-katolik nie musi oczyma świecić przed byle szejkiem saudyjskim, że swojski Zły jakiś taki efektowny mało.

Oczywiście, od dawna wiadomo było, że Szatan Polskę atakuje jednak o szczegółach tych ataków było raczej głucho - aż do dzisiaj.
Czytelnik polskiej (a nawet polskojęzycznej) prasy, okazuje się, sporo tracił pozbawiony wglądu w tak wiele do myślenia dające detale jak te, które dziś Wyborcza na swej stronie internetowej zamieszcza:

Cytat:
- Tam (na odbywającym się dwa razy do roku w Niepokalanowie szkoleniu dla egzorcystów - big_zyd) dopiero można się nasłuchać - mówi ks. Kowalczyk. - Ostatnio jeden z uczestników opowiadał, jak opętana kobieta zwymiotowała malutkiego pieska, który zaczął biegać po sali. A potem ten piesek zniknął czy gdzieś uciekł.

- Ksiądz naprawdę wierzy, że to jakiś piesek, a nie konfabulacja rozmówcy? - pytam.

- Dla mnie to oczywistość - odpowiada. - Opętani potrafią wymiotować nawet gwoździami, przy czym one nie wylatują z żołądka, lecz materializują się dopiero gdzieś przy ustach. Wiem, że w oczach niedowiarków narażam się na śmieszność, ale nie przejmuję się.


Pewnie, że furda tam niedowiarki - jednak na miejscu księdza przejmować bym się raczej zaczął.

Bo z relacji może wynikać, że to [url=http://www.youtube.com/watch?v=xXG-e9gFJvE]..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 49 (przedawniony)
10-03-2012ekologikI śmieszne i straszne
U SPOWIEDZI
- Kradłem! Oszukiwałem! Biłem żonę i dzieci !
- Do rzeczy synu! NA KOGO GŁOSOWAŁEŚ ?

Zobacz wypowiedzi..

Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] [326] [327] [328] [329] [330] Pokaż nowsze wątki
Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów
« Wróć do działów Forum


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)