Racjonalista - Strona głównaDo treści
 Przegląd wątków w dziale Bazgroły

« Wróć do działów Forum
Pokaż starsze wątki  /  Pokaż nowsze wątki

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 7 (przedawniony)
01-03-2013laik 80Najstarszy zawód
Wbrew powszechnemu mniemaniu najstarszy zawód to bynajmniej nie prostytucja. Najstarszy zawód to "ekonomista". Jak wiadomo na początku był chaos, czyli bajzel a to już ewidentny dowód działalności ekonomistów. Weźmy kilka przykładów choćby z naszego kraju.
1. Ekonomiści "modlą" się o wzrost PKB (inaczej mówiąc o wzrost wartości dodanej). A przecież wystarczą bardzo proste zabiegi , jak np. podwyższenie marży handlowej, wydłużenie łańcuszka pośredników, podniesienie kosztów wywozu śmieci itp. I już mamy piękny wzrost PKB.
I pomyśleć, że były czasy (gdzieś w pierwszej połowie XX wieku kiedy młynarz jako zapłatę za przemiał na białą (50%.) mąkę brał wartość uzyskanych otrąb. Piekarz natomiast za swoją pracę zadawalał się wartością tzw. Przypieku tj. przyrostem masy pieczywa w stosunku do masy mąki (zwykle 30-35%). Przy obecnych cenach zboża, ok. 0,8 zł. za kg cena skalkulowanego chleba powinna wynosić ok. 1,6 zł za kg. Tymczasem najtańszy chleb w internetowym sklepie tesco kosztuje 3,3zł/kg. A więc wzrost PKB (wartości dodanej)) co najmniej o 100 % bez zmiany wartości użytkowej produktu..
Za czasów "paskudnej" komuny tzw. Rachunek Oszczędnościowo Rozliczeniowy oprocentowany był na 3% zaś kredytów udzielano (wprawdzie z dużym trudem) na 6%. PKB 100%. Obecnie Bank PKO (bank polski) daje 0,1%!!! dla rachunków ROR a kredyty (fakt, łatwo dostępne, zwłaszcza dla mających udokumentowane duże dochody) kosztują nie mniej niż 10%. Prawda jaki piękny przyrost PKB (nie 100% a 100. krotny)...
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 3 (przedawniony)
27-02-2013AutotelepataPrzepraszam.
Jeśli napisałem coś niezgodnego z linią polityczną Forum, lub trollowałem, to przepraszam.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 15 (przedawniony)
26-02-2013MeretsegerDowcipy Reaktywacja
A może Reanimacja, bo poprzedni usechł... www.racjonalista.pl/forum.php/p,183/s,504005

Do wędkarza łowiącego ryby nad jeziorem podchodzi nieznajomy facet.
- Biorą?
- Nie bardzo.
- Złapał pan coś?
- Jednego.
- I co pan z nim zrobił?
- Wrzuciłem do wody.
- Duży był?
- Taki jak pan. I też mnie wku...ł.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 16 (przedawniony)
26-02-2013unreal123Czy zadania domowe można zadawać w soboty na poniedziałki?
Witam

Chodzę obecnie do drugiej klasy technikum. W zeszłym roku wprowadzono dziennik elektroniczny, a od września mamy lekcje j. polskiego z nową nauczycielką. Zdziwiłem się bardzo, ponieważ w piątek powiedziała, że wyśle nam zagadnienia na dziennik elektroniczny. Okazało się, że trzeba napisać informacje na kilka tematów. Nie jestem przekonany, czy nauczyciel MA prawo do zadawania prac po skończonym czasie lekcyjnym? Czy może zaistnieć taka sytuacja, że nauczyciel wyśle nam wykaz materiału do zrealizowania z soboty na poniedziałek drogą elektroniczną poprzez e-dziennik? Jest to zgodne z prawem?

Pozdrawiam
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 17 (przedawniony)
25-02-2013Adaś MiaŁczyńskiJak Mike Godwin Hitlera obronił
Amerykański adwokat Mike Godwin zyskał w swoim kraju sławę uczestnicząc w głośnych procesach, w których występował jako demaskator wadliwego prawa. Ale najbardziej znana jest jego obrona... Adolfa Hitlera i jego ideologii - hitleryzmu.

Oczywiście Mike Godwin nie planował bronić hitleryzmu, ale firmowana jego nazwiskiem obrona Hitlera staje się faktem za każdym razem, gdy internauci w swoich dyskusjach powołując się na jego żartobliwe spostrzeżenie zwane "Prawem Gowdina" zupełnie SERIO wykluczają z dyskusji uczestników za umowne nadużycie zwane "argumentum ad hitlerum".

I jakoś nikt nie zauważa, że nie pozwalając ZŁA porównywać do hitleryzmu, chroni się ów hitleryzm przed potępieniem.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 14 (przedawniony)
22-02-2013TylkoPytamTelegonia
Witam,

Co uważacie o teorii zwanej telegonią? Czy istnieją jakieś dowody na jej poparcie?
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 2 (przedawniony)
21-02-2013Christopher CJ JozwiakMiller - platformiany dziad
Jeżeli za <1.5 roku centro-lewica się nie zjednoczy na wspólnych listach i/lub nie wygra wyborów do PE, praktycznie nie ma na to szans w 2015. Nie ma szans bez porozumienia RP-Kwaśniewski-SLD: przynajmniej we wspólnej polityce anty-POPiSowej.

RP musi odebrać PO>10%; SLD odessać PiSowi ~10% i to jedyna szansa w obecnym kształcie sceny politycznej na koalicję centro-socjal-liberalną u sterów władzy PL.

Jak w takim razie rozumieć to?.. link: wiadomosci(*)tml?lokale=warszawa#BoxWiadTxt
chyba tylko:
"STOP PALIKOTOWI! *jeszcze zabroni przyjmowania premii/nagród euro.posłom...."
Miller WIE, że robi politykę dobrze dla Platformy Obywatelskiej, chyba nie jest na tyle naiwny co Środa-Nowicka, żeby dawać się rozgrywać partii wszech-władzy..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 3 (przedawniony)
20-02-2013Mitkinpraca
HaloChciałbym mówić o jakości pracy doktorskiej.
Zauważyłem, że nie wszystkie z nich są oceniane obiektywnie.
Jakie błędy występują?Najpoważniejszym:
1. Kształt krzywej jest w oparciu o dwa punkty. (Dwa punkty mogą nie tylko utrzymać linię prostą)
2.Tekst poniżej wykresu zaprzecza temu, co jest rysowany na wykresie.
3. Punkty danych połączone są linią przerywaną. W przypadkach, gdy jest to wymagane w celu określenia kształtu krzywej w pobliżu tego punktu, złom jest błędem.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 5 (przedawniony)
18-02-2013Miłosz MichałowskiŚredniowieczna oaza
Gdy już wydawało mi się, że w Internecie nie ma gorszego miejsca niż Fronda... znajoma podzieliła się ze mną tym linkiem.
wielodzietni.org
Nazwa niby niepozorna, ale kryje się za nią forum dla ultra-mega-hardcore'owych katolików.
Jak można się domyślić kwitną nam tolerancja, swobodna wymiana myśli... pardon, przejęzyczyłem się
Możemy za to spotkać wypowiedzi w stylu "homo pasożyty, a nawet przestępcy" (odnośnie do homoseksualistów, domagających się prawa do związków partnerskich) oraz tym podobne kwiatki.
Na forum udzielają się głównie (w jakichś 98%) kobiety, które radzą się siebie i sobie, jak być przykładną, posłuszną żoną, modlą się nawzajem w różnych intencjach (np. aby mąż nie stracił pracy lub znalazł nową - w takich przypadkach, jak wiadomo, zalecane są też listy do świętych etc. Podjęcie pracy przez kobietę wszak nie wchodzi w grę) i wyśmiewają z lemingów, które nie rozumieją mądrych argumentów "prof." Pawłowicz oraz mają wyprane mózgi, gdyż nie słuchają Radia Maryja...
The horror! The horror!
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 21 (przedawniony)
18-02-2013LegionInternetowa Karma
Młodszy kuzyn uwielbia przeglądać Demotywatory. Pewnego dnia, z nudów przeglądałem razem z nim stronę, gdy nagle zauważyłem to:
demotywato(*)-zachowali-w-stosunku-do-Zydow
Na szczęście młody za bardzo nie lubi czytać długich demotów, więc to olał, ale ja byłem lekko wryty.
Po pierwsze, na ile ten obrazek jest prawdziwy?
A po drugie, jeśli nie jest, to co robi na głównej?
A po trzecie, czemu w polaczkach (specjalnie z małej) tyle jadu?
PS: Cieszcie się, dziś mam normalny dzień.

Mod:
"Polaczków" jednak następnym razem sobie daruj.
Zobacz wypowiedzi..

Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] [326] [327] [328] [329] [330] Pokaż nowsze wątki
Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów
« Wróć do działów Forum


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)