Racjonalista - Strona głównaDo treści
 Przegląd wątków w dziale Bazgroły

« Wróć do działów Forum
Pokaż starsze wątki  /  Pokaż nowsze wątki

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 12 (przedawniony)
03-04-2012adinusUkłon kreacjonistom, głupota?
USA to dziwny kraj kontrastów. Z jednej strony słyszy się "amerykańscy naukowcy tamto i siamto" z drugiej jednak wyłania się obraz kraju żyjącego wręcz zabobonami, kreacjonizmu piorącego mózgi plebsu którego w szkołach uczono że Pi to 3.

Jest w USA pewien serial, znany też co niektórym w Polsce. BigBang theory. Opowiada o grupce nerdów-fizyków z Uniwersytetu w Pasademie. Fabuła nie gra tu kluczowej roli.
Chodzi mi o intro tego serialu. Zamieszczam link.

www.youtube.com/watch?v=4S8GOQeSlTs

Pokazywane są w nim zdjęcia, obrazy, wyobrażenia różnych epok od powstania wszechświata przez dinozaury po XX wiek. Tempo przeskakiwania po obrazkach jest szybkie. Równolegle do obrazków na dole jest oś czasu pokazująca przybliżoną datę wydarzenia. Jednak nie jest ona kompatybilna z obrazem. Mamuty są pokazane na 8000 BC. Właśnie to kreacjonistyczne odchylenie tej osi skłoniło mnie do napisania tego postu.
I tu moje pytanie. Jak sądzicie, jest to ukłon w stronę tej "pobożnej" części amerykanów czy przypadek wynikający z głupoty osoby wykonującej animację bądź jej pobożności (na jedno wychodzi).

Serial zdobył kilka nagród i jest jednym z lepszych sitcomów. Osoby związane z naukami ścisłymi usłyszą kilka żartów więcej, a odcinki są konsultowane z naukowcami. Ponoć.

Więc jak to jest, ukłon w stronę kreacjonizmu czy głupota?
Cały utwór wraz ze słowami. Jest w nim kilka motywów religijnych jak księga powtórzonego prawa. www.youtub(*)?v=g15bcUXWXuk&feature=related
Słowa utworu też..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 4 (przedawniony)
02-04-2012LegionAlef Stern
Od razu zakładam temat w bazgrołach, bo to sprawa z pogranicza pierdół/spisków/new age. Otóż Istnieje podobno jegomość, nazwiskiem Alef Stern, który w 2009 przewidział działania w Libii i kilka innych ciekawostek. Nie mam o nim żadnego zdania, bo nadal czekam, aż ktoś odbierze milion za udowodnienie swoich paranormalnych zdolności .
Jako odnośnik do tej sprawy daję link:
www.alefstern.pl/
Sam wyrobię sobie opinię, gdy zobaczę na żywo jego imiejętności, gdyż jestem dosyć sceptyczny do tzw. wróżbitów/jasnowidzów/wieszczów, ale otwarty
na weryfikację świata.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 14 (przedawniony)
31-03-2012LegionKiedyś ateizm, teraz Wegetarianizm
Są na świecie różni ludzie, którzy chcą leczenia homoseksualistów z ich orientacji. Kilka miesięcy temu stwierdzono, że ateizm jest groźną chorobą psychiczną. A dzisiaj ogłoszono, że jeżeli nie jesz mięsa, to jesteś psychopatą na miarę Hannibala. Zastanawiam się, jakby miało odbywać się leczenie takowych przypadków . Mam też wrażenie, że badania, które ustaliły, że wegetarianizm to choroba, są sponsorowane przez jakieś światowe lobby mięsne .

wiadomosci(*)iczna,1,5076408,wiadomosc.html
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 1 (przedawniony)
30-03-2012Mikuś FrąckiewiczMiller o Ruchu Palikota: naćpana hołota
Temat chyba wystarczy, nie muszę się nad tym rozwodzić Jak dla mnie pan Leszek Miller to po prostu cham.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 21 (przedawniony)
29-03-2012Olaf22Kilka częstych pytań o Boga i...
...moich krótkich na nie odpowiedzi, w oparciu o Katechizm Kościoła Katolickiego, wiedzę z historii religii, publikacje katolickie i zwykłą logikę.

Czy istnieje Bóg?

Nie ma na to dowodów, ale na ziemi miliony ludzi wierzy, że Bóg istnieje, a wiara to nie wiedza.

Czy Bóg jest jeden?

Logika podpowiada, że wszechmogący i wieczny Bóg może być tylko jeden, o ile oczywiście w ogóle istnieje.
Największe religie mają wspólne źródło i proroków, czy więc mogą głosić różnych Bogów? Bóg żydów, chrześcijan i muzułmanów to ten sam. Natomiast nie wiem dlaczego tak się wszystko pomieszało, że jedni są w stanie zabijać drugich w imię swoich przekonań, myślę że to wina ludzkiej ułomności i braku pokory. Jan Paweł II w 1985 roku w Casablance powiedział do muzułmanów:

Abraham jest dla nas tym samym wzorem wiary w Boga, poddania się Jego woli i ufności w Jego dobroć. Wierzymy w tego samego Boga, Boga Jedynego, Boga Żyjącego, Boga, który stwarza świat i swoje stworzenia prowadzi ku doskonałości.

Czy Bóg jest wieczny?

Kościół naucza, że tak, czyli znikąd się nie wziął, bo zawsze był, jest i będzie. To samo można powiedzieć o wszechświecie/materii. Jedna jak i druga wersja póki co opiera się na wierze.

Czy Bóg jest wszechmogący?

Chrześcijanie wierzą że jest. Czyli, że może stworzyć nawet taki kamień, którego nie będzie mógł podnieść. A dlaczego wg wierzących świadczy to wyłącznie o wszechmocy Boga? Otóż dlatego, że liczy się Jego wola, On sam decyduje..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 10 (przedawniony)
28-03-2012HodżaSpersonalizowana awaria Google?
Przepraszam, że zawracam głowę głupotami, ale czy ktoś mógłby sprawdzić następujące wyniki z wyszukiwarki Googla :
"Adam Mickiewicz" +chomikuj (uzyskuję 4 wyniki, kilka miesięcy temu były to setki)
"Henryk Sienkiewicz" +chomikuj (też 4)
"Andrzej Leder" +pdf (brak wyników, wcześniej były setki; co ciekawe, jego udostępniona legalnie książka "Przemiana mitów druga czyli wojna o obrazy" w pdf-ie jest tam, gdzie była i gdzie ją wczesniej lokalizował Google według tego hasła wyszukiwania).
Pozdrawiam
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 34 (przedawniony)
24-03-2012Miłujący prawdęKiedy Armagedon?
Zdaniem wielu wierzących Armagedon to jakaś bitwa.
Ale jeszcze na początku ubiegłego stulecia biblista Adam Clarke napisał:
„Jakże śmieszne są ludzkie domysły na ten temat! Według naszych ślepych wieszczów i samozwańczych proroków bitwa ta rozegrała się w ciągu ostatnich dwudziestu lat już w najróżniejszych miejscach! Raz pod Austerlitz, kiedy indziej pod Moskwą, potem pod Lipskiem, a teraz pod Waterloo! Wciąż powtarzają i będą powtarzać to samo, błądząc i wprowadzając w błąd”.
W związku z poszukiwaniem znaczenia tego słowa nasuwa się kilka istotnych pytań.
Czym jest Armagedon?
Jeżeli bitwą, to kogo obejmie?
Dlaczego ma nadejść?
Gdzie się rozegra? I kiedy?
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 1 (przedawniony)
22-03-2012Christopher CJ JozwiakŻona rzeźnika i terrorysty XXI wieku - Asada z Syrii
O ile on może skończyć jak Kadaffi - rozszarpany przez tłum na ulicy - co z nią ? Co z resztą klanu - rodziny ?? Dlaczego nie uciekli jak Ben Ali z Tunezji ???

link: www.tvn24.(*)kiego-dyktatora,wiadomosc.html
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 6 (przedawniony)
22-03-2012Michał96Jak dużo Polacy wiedzą na temat biblii?
Niby nic nowego, ale niektóre fragmenty zabawniejsze niż niejeden kabaret.

www.youtub(*)lEMQ&feature=player_embedded#!
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 6 (przedawniony)
22-03-2012ekologikCzy humanizm jako nadrzędna norma jest sensowny (naukowo)?
Pewnie jest wiele przykładów obalajacych HUMANIZM jako podejście zawsze słuszne
(zapraszam do pokazywania). Ja przedstawię jeden.

Te zwierzęta (i szympanse - zwłaszcza Bonobo)
są i będą dla nauki bezcenne dlatego Ludzkość i ONZ
powinna odżałować kasę i wysłać do Afryki tysiące!
komfortowo zaopatrzonych i doskonale uzbrojnych {z "licencją na zabijanie" kłusowników}
goryli dla ochrony goryli
(i szympansów).

TO STRASZNE, ŻE POLITYCY MAJĄ TO W NOSIE
PEWNIE BOJĄ SIĘ POSĄDZENIA, ŻE (wsparciem)
PREFRREUJĄ ZWIERZĘ PRZED MURZYNEM

A taki goryl jest tysiąc razy cenniejszy!!! (dla ludzkości)
Nie bójmy sie tego uczciwie, logicznie (więc RACJONALNIE) powiedzieć!

Tu humanizm jest absolutną i szkodliwą zbrodnią
(przeciwko zdrowemu rozsądkowi i ... ludziom za kilkaset lat)!

Zobacz wypowiedzi..

Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] [326] [327] [328] [329] [330] Pokaż nowsze wątki
Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów
« Wróć do działów Forum


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)