 |
Przegląd wątków w dziale Bazgroły
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 12 (przedawniony) | | 03-04-2012 | adinus | Ukłon kreacjonistom, głupota? |
USA to dziwny kraj kontrastów. Z jednej strony słyszy się "amerykańscy naukowcy tamto i siamto" z drugiej jednak wyłania się obraz kraju żyjącego wręcz zabobonami, kreacjonizmu piorącego mózgi plebsu którego w szkołach uczono że Pi to 3. Jest w USA pewien serial, znany też co niektórym w Polsce. BigBang theory. Opowiada o grupce nerdów-fizyków z Uniwersytetu w Pasademie. Fabuła nie gra tu kluczowej roli. Chodzi mi o intro tego serialu. Zamieszczam link. www.youtube.com/watch?v=4S8GOQeSlTsPokazywane są w nim zdjęcia, obrazy, wyobrażenia różnych epok od powstania wszechświata przez dinozaury po XX wiek. Tempo przeskakiwania po obrazkach jest szybkie. Równolegle do obrazków na dole jest oś czasu pokazująca przybliżoną datę wydarzenia. Jednak nie jest ona kompatybilna z obrazem. Mamuty są pokazane na 8000 BC. Właśnie to kreacjonistyczne odchylenie tej osi skłoniło mnie do napisania tego postu. I tu moje pytanie. Jak sądzicie, jest to ukłon w stronę tej "pobożnej" części amerykanów czy przypadek wynikający z głupoty osoby wykonującej animację bądź jej pobożności (na jedno wychodzi). Serial zdobył kilka nagród i jest jednym z lepszych sitcomów. Osoby związane z naukami ścisłymi usłyszą kilka żartów więcej, a odcinki są konsultowane z naukowcami. Ponoć. Więc jak to jest, ukłon w stronę kreacjonizmu czy głupota? Cały utwór wraz ze słowami. Jest w nim kilka motywów religijnych jak księga powtórzonego prawa. www.youtub(*)?v=g15bcUXWXuk&feature=relatedSłowa utworu też.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 4 (przedawniony) | | 02-04-2012 | Legion | Alef Stern |
Od razu zakładam temat w bazgrołach, bo to sprawa z pogranicza pierdół/spisków/new age. Otóż Istnieje podobno jegomość, nazwiskiem Alef Stern, który w 2009 przewidział działania w Libii i kilka innych ciekawostek. Nie mam o nim żadnego zdania, bo nadal czekam, aż ktoś odbierze milion za udowodnienie swoich paranormalnych zdolności  . Jako odnośnik do tej sprawy daję link: www.alefstern.pl/ Sam wyrobię sobie opinię, gdy zobaczę na żywo jego imiejętności, gdyż jestem dosyć sceptyczny do tzw. wróżbitów/jasnowidzów/wieszczów, ale otwarty na weryfikację świata. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 14 (przedawniony) | | 31-03-2012 | Legion | Kiedyś ateizm, teraz Wegetarianizm |
Są na świecie różni ludzie, którzy chcą leczenia homoseksualistów z ich orientacji. Kilka miesięcy temu stwierdzono, że ateizm jest groźną chorobą psychiczną. A dzisiaj ogłoszono, że jeżeli nie jesz mięsa, to jesteś psychopatą na miarę Hannibala. Zastanawiam się, jakby miało odbywać się leczenie takowych przypadków  . Mam też wrażenie, że badania, które ustaliły, że wegetarianizm to choroba, są sponsorowane przez jakieś światowe lobby mięsne  . wiadomosci(*)iczna,1,5076408,wiadomosc.html | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 1 (przedawniony) | | 30-03-2012 | Mikuś Frąckiewicz | Miller o Ruchu Palikota: naćpana hołota |
Temat chyba wystarczy, nie muszę się nad tym rozwodzić  Jak dla mnie pan Leszek Miller to po prostu cham. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 21 (przedawniony) | | 29-03-2012 | Olaf22 | Kilka częstych pytań o Boga i... |
...moich krótkich na nie odpowiedzi, w oparciu o Katechizm Kościoła Katolickiego, wiedzę z historii religii, publikacje katolickie i zwykłą logikę.
Czy istnieje Bóg?
Nie ma na to dowodów, ale na ziemi miliony ludzi wierzy, że Bóg istnieje, a wiara to nie wiedza.
Czy Bóg jest jeden?
Logika podpowiada, że wszechmogący i wieczny Bóg może być tylko jeden, o ile oczywiście w ogóle istnieje. Największe religie mają wspólne źródło i proroków, czy więc mogą głosić różnych Bogów? Bóg żydów, chrześcijan i muzułmanów to ten sam. Natomiast nie wiem dlaczego tak się wszystko pomieszało, że jedni są w stanie zabijać drugich w imię swoich przekonań, myślę że to wina ludzkiej ułomności i braku pokory. Jan Paweł II w 1985 roku w Casablance powiedział do muzułmanów:
Abraham jest dla nas tym samym wzorem wiary w Boga, poddania się Jego woli i ufności w Jego dobroć. Wierzymy w tego samego Boga, Boga Jedynego, Boga Żyjącego, Boga, który stwarza świat i swoje stworzenia prowadzi ku doskonałości.
Czy Bóg jest wieczny?
Kościół naucza, że tak, czyli znikąd się nie wziął, bo zawsze był, jest i będzie. To samo można powiedzieć o wszechświecie/materii. Jedna jak i druga wersja póki co opiera się na wierze.
Czy Bóg jest wszechmogący?
Chrześcijanie wierzą że jest. Czyli, że może stworzyć nawet taki kamień, którego nie będzie mógł podnieść. A dlaczego wg wierzących świadczy to wyłącznie o wszechmocy Boga? Otóż dlatego, że liczy się Jego wola, On sam decyduje.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 10 (przedawniony) | | 28-03-2012 | Hodża | Spersonalizowana awaria Google? |
Przepraszam, że zawracam głowę głupotami, ale czy ktoś mógłby sprawdzić następujące wyniki z wyszukiwarki Googla : "Adam Mickiewicz" +chomikuj (uzyskuję 4 wyniki, kilka miesięcy temu były to setki) "Henryk Sienkiewicz" +chomikuj (też 4) "Andrzej Leder" +pdf (brak wyników, wcześniej były setki; co ciekawe, jego udostępniona legalnie książka "Przemiana mitów druga czyli wojna o obrazy" w pdf-ie jest tam, gdzie była i gdzie ją wczesniej lokalizował Google według tego hasła wyszukiwania). Pozdrawiam | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 34 (przedawniony) | | 24-03-2012 | Miłujący prawdę | Kiedy Armagedon? |
Zdaniem wielu wierzących Armagedon to jakaś bitwa. Ale jeszcze na początku ubiegłego stulecia biblista Adam Clarke napisał: „Jakże śmieszne są ludzkie domysły na ten temat! Według naszych ślepych wieszczów i samozwańczych proroków bitwa ta rozegrała się w ciągu ostatnich dwudziestu lat już w najróżniejszych miejscach! Raz pod Austerlitz, kiedy indziej pod Moskwą, potem pod Lipskiem, a teraz pod Waterloo! Wciąż powtarzają i będą powtarzać to samo, błądząc i wprowadzając w błąd”. W związku z poszukiwaniem znaczenia tego słowa nasuwa się kilka istotnych pytań. Czym jest Armagedon? Jeżeli bitwą, to kogo obejmie? Dlaczego ma nadejść? Gdzie się rozegra? I kiedy? | Zobacz wypowiedzi..
Zobacz wypowiedzi..
Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 6 (przedawniony) | | 22-03-2012 | ekologik | Czy humanizm jako nadrzędna norma jest sensowny (naukowo)? |
Pewnie jest wiele przykładów obalajacych HUMANIZM jako podejście zawsze słuszne (zapraszam do pokazywania). Ja przedstawię jeden. Te zwierzęta (i szympanse - zwłaszcza Bonobo) są i będą dla nauki bezcenne dlatego Ludzkość i ONZ powinna odżałować kasę i wysłać do Afryki tysiące! komfortowo zaopatrzonych i doskonale uzbrojnych {z "licencją na zabijanie" kłusowników} goryli dla ochrony goryli (i szympansów). TO STRASZNE, ŻE POLITYCY MAJĄ TO W NOSIE PEWNIE BOJĄ SIĘ POSĄDZENIA, ŻE (wsparciem) PREFRREUJĄ ZWIERZĘ PRZED MURZYNEM A taki goryl jest tysiąc razy cenniejszy!!! (dla ludzkości) Nie bójmy sie tego uczciwie, logicznie (więc RACJONALNIE) powiedzieć! Tu humanizm jest absolutną i szkodliwą zbrodnią (przeciwko zdrowemu rozsądkowi i ... ludziom za kilkaset lat)!  | Zobacz wypowiedzi..
Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] [326] [327] [328] [329] [330] Pokaż nowsze wątki Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów
|
 |