Racjonalista - Strona głównaDo treści
Jak dużo Polacy wiedzą na temat biblii?

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Bazgroły
NapisanoAutorTytuł
22-03-2012 00:25Michał96 (412 punktów)Jak dużo Polacy wiedzą na temat biblii?
Ocena 4 na 4
Niby nic nowego, ale niektóre fragmenty zabawniejsze niż niejeden kabaret.

www.youtub(*)lEMQ&feature=player_embedded#!
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Arystyp z Cyreny (6368 punktów)
Ilu synów miał Abraham?

- Dwóch
- Dwunastu
- Chyba z sześć
- Oj dużo, nie wymienię ich



W takich chwilach wiem, że jestem ateistą.

Swoją drogą wystarczy zrobić test ze znajomości Biblii. Kto obleje wiadomo, że katolik Im wyższy wynik tym prawdopodobieństwo ateizmu zdającego rośnie wykładniczo.

"Mądrość jest dobrem, aczkolwiek jest pożądana nie sama dla siebie, ale z uwagi na konsekwencje"
22-03-2012 08:53 
 Ocena 1 na 1
Lodowy (1486 punktów)
>W takich chwilach wiem, że jestem ateistą.
>Swoją drogą wystarczy zrobić test ze znajomości Biblii. Kto obleje wiadomo, że katolik Im wyższy wynik tym prawdopodobieństwo ateizmu zdającego rośnie wykładniczo.

Ja bym nie był takim optymistą. Takich sąd ulicznych widziałem już wiele i pokazuja kiepską wiedzę ludzi nie tylko na temet Biblii, ale także fizyki, literatury itd.
Meretseger (61860 punktów)

>www.youtub(*)lEMQ&feature=player_embedded#!
Dobre
Biblia jest dla dzieci, a Pismo Święte to Stary Testament i Nowy Testament, dla dorosłych.
Biblię napisał Piotr z Tarsu.
Na arkę Noego weszli Adam i Ewa.
Ewangelistów było od groma, w tym Piotr i Paweł. I święty Józef, rzecz jasna.
Testament to tylko jeden powinien być...
Adam i Ewa mieli córkę. O synach pani nie wspomniała.
Jezusa zdradził Łazarz.
Noe przeszedł przez Morze Czerwone. Dlatego, że w Egipcie gnębili chrześcijan.
Popłakałam się ze śmiechu.
22-03-2012 09:42 
 Ocena 3 na 3
plodzien (7378 punktów)
Meret, spróbuj popatrzeć na to z innej strony:
> Biblia jest dla dzieci, ... >
Bajki są dla dzieci. No... ta jest może trochę bardziej okrutna od niektórych opowiadań Andersena.

>Biblię napisał Piotr z Tarsu. >
Chłopu pewnie chodziło o to, że jakiś Piotr pisał ją na tarasie.
> Testament to tylko jeden powinien być... >
Dużo się mówiło o testamencie ojca świętego, to i się im coś pomyliło..
> Adam i Ewa mieli córkę. O synach pani nie wspomniała. >
Ma rację kobieta. Słusznie zadała kłam biblijnym bajaniom, bo niby skąd te dzieci sie wzięły? Abel za Calineczkę robił? A też o De Vito i Szwrceneggerze wtedy nie słyszano.
marcin1902 (3438 punktów)
Szwagier mojego wujka gdy dowiedział się, że czasem czytuję biblię całkiem serio zapytał się mnie "skąd ją mam?". Może myślał, że tylko ksiądz w kościele ma...

"Przepraszam za spóźnienie [...] ale nie mogłem znaleźć koszernego parkingu."
Michał96 (412 punktów)
Chyba najlepsze było:

-Który z uczniów zdradził Jezusa?
-Piłat!

Wróć do listy wątków działu Bazgroły
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365