 |
Przegląd wątków w dziale Bazgroły
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 7 (przedawniony) | | 12-10-2010 | apud | Co to jest Unia Lewicy III RP? |
> Rada Krajowa Unii Lewicy III RP> Warszawa, 11.10.2010Oswieccie mnie, bom nietutejsza. Co to jest ta Unia Lewicy III RP? To jakaś partia, organizacja społeczna, osobowość prawna czy co? Bo jak słychać i czytać, to zra sie na tej lewicy jak i na prawicy czyli po polsku. Każdy z każdym. Borowski z Millerem, Napieralski z Olejniczakiem, Toruń z Łagowem, Miller z Kwaśniewskim, nawet Senyszynowa z Palikotem  Kurcze, jaka nowa kanapę kto wymyślił wstawił do salonu? Albo unie wynalazł nie europejska???!!!  | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 5 (przedawniony) | | 12-10-2010 | b o r y s | zło moralne/ontyczne |
Witam mógłby ktoś mi wytłumaczyć różnicę między złem moralnym a ontycznym? mam takie zadanko na filozofie, napisać 10 zdań związanych ze złem i dokonać rozróżnienia... niestety wywaliłem ksero od nauczycielki i nie mam pojęcia o co chodzi. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 42 (przedawniony) | | 11-10-2010 | Kowalska | Angina |
Zdycham. Antybiotyków brać nie mogę. Znaczy anginę mam. Pomóżcie. Macie jakieś patenty jak do poniedziałku dojść do normy?....
Mleko z czosnkiem i miodem już piję.
| Zobacz wypowiedzi..
Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 6 (przedawniony) | | 07-10-2010 | Kuba Śruba aka B2BW | Msza w intencji niskiej gęstości dyslokacji sieci |
Instytut w którym pracuję hucznie obchodzi okrągłą rocznicę powstania. Oto program ramowy obchodów urodzin dużej i poważnej jednostki naukowej: Cytat:Program Ramowy 9:30-10:30 Msza św. polowa 10:30-11:30 Część oficjalna 11:30-12:00 Drugie śniadanie 12:00-15:00 Seminarium "Technologie dla Innowacyjnego (...) 12:00-15:00 Mini-Piknik Naukowy itd
Ze sprawy można by się pośmiać, krąży dowcip, że msza będzie w intencji niskiej gęstości dyslokacji sieci, ale mniej zabawne jest to, że impreza odbywa się pod Warszawą i obydwa autokary odjeżdżają o tej samej godzinie: tak, żeby zdążyć na mszę! Jest mi po prostu wstyd, waham się czy pójść - mam możliwość dojechania na późniejszą godzinę samochodem z kolegą, ale chyba powinienem jednak całość zbojkotować (trochę szkoda, bo późniejsze atrakcje są ciekawe). Jak wy byście się zachowali? PS Może lepsze miejsce dla wątku to "Nauka" lub "Kościół", ale jestem sprawą tak zażenowany, że najbardziej pasowało mi to do "Bazgrołów" | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 5 (przedawniony) | | 05-10-2010 | Psyk | katolicki dom w Londynie pilnie poszukiwany |
Czy ktoś może pomóc Danielowi? Pilnie poszukiwany dom w którym można się wspólnie modlić. Niestety nie mogę teraz dodać pliku. Postaram się pod spodem. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 143 (przedawniony) | | 05-10-2010 | joejoe | Problem z seksem. |
Witam.
Mam pewien problem i może tutaj znajdę jego rozwiązanie. Mam 27 lat, jestem wykształconym facetem, zarabiam dobrze. Od 4 lat mam dziewczynę, nie uprawiamy seksu (jedynie petting). Jest to dla mnie swoista porażka życiowa. Moja dziewczyna ma 28 lat i chce zachować cnotę do ślubu. Ja nie potrafię zrozumieć takiego podejścia i tego czym może się kierować. Moja ukochana pochodzi z katolickiej rodziny. Rodzice jej są wierzący czytający masę "świętych" książek. Taka typowa polska bogobojna rodzina. Ilekroć poruszam temat seksu z moja dziewczyną słyszę tekst typu: po ślubie będzie się działo, lub że nie potrafiłaby żyć w grzechu itp. Sam jestem człowiekiem wierzącym, byłem ministrantem i lektorem. Jednak swój światopogląd zbudowałem na przemyśleniach czytaniu, kontemplacji a nie na wierzeniu w to co się słyszy z ołtarza (co nie znaczy że tam zawsze mówią głupoty. Jakiś czas temu w naszym związku pojawił się seks oralny jednak szybko zniknął w momencie gdy moja luba poszła do spowiedzi w Częstochowie i tam ja ksiądz "zbeształ". Kiedyś poważnie rozmawiałem z moją dziewczyna na temat seksu powiedziałem jej jak się czuję i ze mi z tym źle. Próbowała meni zrozumieć, gdy mówiłem o tym, że seks na pewno poprawi nasze relacje itp powiedziała, że kieruje się egoistycznymi popędami + katolicki bełkot (bez obrazy dla Krk) Jeśli chodzi o mnie: W sumie to dość późni poznałem moją dziewczynę w sumie jest to mój pierwszy poważny związek. Mam 27 lat jestem prawiczkiem i trochę zaczyna mi.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 0 (przedawniony) | | 04-10-2010 | Kuba Śruba aka B2BW | Gotowanie z radiem Ma ryja |
Redaktorzy strony pardon.pl zauważają z przekąsem (za blogiem glosrydzyka), że Cytat:"klejnot polskich mediów" ma pewne problemy z bardzo ważną częścią polskiej tożsamości. Broniąc nas przed germanizacją, rusyfikacją i innymi "cjami", Rydzyk zapomniał dokształcić swój personel. W efekcie nie spełnił postulatu Marii Konopnickiej, by nie dać pogrześć mowy. (link do artykułu tu) Na stronie Radia znajdujemy naprawdę wspaniałe przepisy: Cytat:Za gotować wodę (dużo ilość wody), odstawić tą wodę na jeden dzien. Wtedy delikatnie dolewać wodę do drugiego garnka, i po solić dobrze. I w tym garnku przekładamy buraki na spod, i wtedy czosnek, koper, i seler, jeszcze można skórę różowego chleba dodać ale chleb ma być związany w gazie. Wtedy garnek zostawić w ciepłym miejscu dopóki sie zakisi. - to z przepisu na barszczyk, ślinka cieknie! Cytat:Wlać 1/2 litra spiritus lub 1/2 litra czystej wódki. Wtedy w ciemny i w chłodnym pomieszczeniu zostawić słoik dla 6 tygodni. Za 6 tygodni przeląc do drugiego słoika i można dodać wyszkę miodu i trochę rodzynek i niech postoi jeszcze tydzień. - to przepis na "Lek Z Maliny" (link do strony kulinarnej radia tu) Sądzę, że autorka, biedna siostra Teresa, jest przeziębiona i po prostu musiała zażyć sporą dawkę opisywanego "leku z maliny"... |
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 37 (przedawniony) | | 01-10-2010 | Kowalska | Zagadka |
Ja już chyba wszystko dodałam do siebie, i to w każdej konfiguracji. I nic.
Poniżej są 24 różne liczby. Trzeba dodać do siebie np. trzy z nich, ale warunkiem jest, żeby wyszła okrągła suma, tzn. 1000, 2000, 3000, 4000 ... maksymalnie do 10 000. Dodawać do siebie można dowolną ilość liczb. Byle wyszła okrągła suma.
2522 1872 1547 2717 559 182 689 2613 2275 949 1287 2431 1378 2600 520 2600 260 260 2600 520 390 520 520 2470
| Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 0 (przedawniony) | | 29-09-2010 | LadyTilly | Synchronizacja-przykład |
Nie wiedziałam dokładnie gdzie dać ten temat (do jakiego działu), bo niby tyczy krajui gospodarki... no więc - zabrałam się za przesłuchiwanie starych utworów i natrafiłam na taką jedną, która mi coś na skojarzenia wpływa. Jest to muzyka z pogranicza house o ta tutaj www.youtube.com/watch?v=JFwQoqbWgSs na myśl mi przyszło, że polscy politycy (lub jak inni wolą ich nazywać - demagodzy, mężowie stanu, populiści) powinni co rano patrzeć na ten teledysk i uczyć się zgrania, dyscypliny, współpracy, nie wychylania się przed innych, kooperacji, symbiozy, subordynacji i synchronizacji. Ehhh jest to jednak chyba utopia. I do końca dziejów będzie tak jak pisł Wyspiański: "- Co tam Rurku w polityce? - A w polityce to psy kutasami szczekają!" |
Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] [326] [327] [328] [329] [330] Pokaż nowsze wątki Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów
|
 |