 |
Przegląd wątków w dziale Bazgroły
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 31 (przedawniony) | | 27-09-2009 | jusia | Kant |
Musze odpowiedzieć na takie trudne pytanie, potrzebne jest mi to do matury, mógłby mi ktoś pomóc i napisać takie dłuższe,ale nie za długie wypracowanie na ten temat
Czy morlaność którą postuluje Kant da sie połączyć z nauką o obowiązku i imperatywem karegorycznym???? | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 0 (przedawniony) | | 21-09-2009 | Adamiak | Motyla rufa. |
Wczoraj o 18:00 "Emerald Princess" czyli Ślicznotka z Bermudów zakończyła sezon wizyt wycieczkowców w Gdyni. Często z zachwytem i zazdrością wysłuchiwałem opowiadań moich krewnych i znajomych z o tym, jakie to morze jest cudne, i molo w Orłowie, i port gdyński z cumującymi w lecie wycieczkowcami egzotycznych bander, przycupniętymi na Dworcu Morskim przez kilka godzin, niczym wędrowne motyle w tonacji tęczy nad brzegiem przygodnego stawu. Zazdrościłem kuzynce z Lublina wypieków na buzi wywołanych jeszcze ciepłymi wrażeniami z wycieczki na plażę; emocji w oczętach Tajemniczej Znajomej z Warszawy, po eskapadzie na Nabrzeże Prezydenta z panującym tam Darami Pomorza I Młodzieży w dyskretnej eskorcie unikalnego w kategorii Kawalerów Krzyży Złotych Orderu Virtuti Militari, niszczyciela "Błyskawica" . Ostatnio doszły mnie wieści, jakoby motylisko jakieś o wielopiętrowej urodzie miało w Gdyni zakończyć sezon wycieczkowy, więc gnany chęcią zweryfikowania lubelsko-morskich klechd oraz wstydem z indolencji w temacie, postanowiłem empirycznie sprawdzić ich zgodność z rzeczywistością. Z przejęciem przystąpiłem do realizacji ambitnego planu logistycznego ekspedycji, czyli kupiłem bilet autobusowy i wsiadłem do niego. Do autobusu, znaczy... |
Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 11 (przedawniony) | | 21-09-2009 | saint | ...^... |
Bóg jest i co do tego nie mam żadnych wątpliwości, ponieważ go ujrzałem. W moim życiu nastał moment w którym zdałem sobie sprawę, że niema przypadków, a każdy choćby najdrobniejszy szczegół ma swój wpływ na decyzje jakie podejmujemy. Nazywam to, planem Boga. Ludzie szukają wciąż odpowiedzi na pytania, na które odpowiedź zna tylko jedna postać... Nigdy nie uzyskamy odpowiedzi na pytanie, jak i dlaczego powstał nasz świat i my na nim wraz ze wszystkimi żyjącymi istotami. Musimy się z tym pogodzić. Jednego czego możemy być pewni, to tego, że materia w postaci pojedynczej cząstki elementarnej jest we wszechświecie bytem ponadczasowym. Jeśli więc tej postaci czas nie obowiązuje, to znaczy, że nie będzie mieć końca, a to znaczy, że nie miało swojego początku. Naukowcy mówią, że wszechświat się rozszerza jakby w wyniku jakiejś początkowej eksplozji, swoje wnioski snują na podstawie badań przestrzeni kosmicznej radioteleskopem. Z tego badania wynika, że w pewnym zakresie pasma widma widzialnego fale radiowe są pochłaniane i tylko tyle, ale to nie oznacza, że wszechświat się rozszerza, bo może to też świadczyć o tym, że ma wymiar nieskończoności. Więc twierdzenie, że stworzenia istnienia wszechświata miało swój początek, nie ma racjonalnego wytłumaczenia. Jedynym racjonalnym wytłumaczeniem jest, to co zostało napisane w Biblii o samym Bogu; - Pan Życia jest Światłością... Aby to zrozumieć zapraszam pod ten adres; illumination.bloog.pl/Pozdrawiam. Piotr | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 94 (przedawniony) | | 19-09-2009 | lontri | Kapłaństwo jednak nie dla kobiet |
Wg bpa Ignacego Deca "Godność kobiety i mężczyzny jest taka sama, powołania ich są natomiast różne - dodaje." Stanowi to koronny dowód na rzecz tezy, że kapłaństwo kobiet w Kościele katolickim jest niedopuszczalne. Wypowiedzi jaśnie oświeconych pasterzy naszej polskiej, narodowej i wiodącej instytucji religijnej w tym temacie można znaleźć na stronie: www.fronda(*)_tp_kobiety_moga_byc_kaplanamiProponuję konsumpcję tematu w duchu filozofii gender. Czyżby w powszechnym mniemaniu stereotyp roli kobiecej kłócił się rzeczywiście z kapłaństwem? Czy zaprzeczanie możliwości pełnienia przez kobiety posługi kapłańskiej może być dowodem na to, że hierarchia kościelna opanowana jest przez skrajnych schematyków płciowych? Żeby podgrzać atmosferkę dorzucę komentarzyk z Frondy.pl w duchu rydzykowskim: Niejaki Jorgen napisał: Żartując (ks. Skowronek wart jest tego) i bardzo mocno spłycając: proszę sobie choćby wyobrazić ile czasu kobieta ksiądz poprawiałaby fryzurę i makijaż przed wyjściem do odprawienia mszy św., np. sumy w niedzielę...Smacznego. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 141 (przedawniony) | | 19-09-2009 | marek milczewski | Stypa po Belvedere |
Dzisiaj Belvedere została wyautowana z Racjonalisty. Szkoda, bo jaka była taka była, ale była. Strasznie przegięła, chociaż do końca była konsekwentna. Bardzo mnie irytowała, cholerna, megalomańska impertynentka. Ale będzie mi jej brakować. Cześć jej pamięci
| Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 67 (przedawniony) | | 18-09-2009 | (Alicja)Duda | Obrażają nasz kraj! | | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 3 (przedawniony) | | 18-09-2009 | Jacek Cieslicki | Jesienią, jesienią... |
... Sady się czerwienią Już chłody na czatach Jesienią, jesienią Panny się rumienią Na wspmnienie lata
Tak, tak, nadeszła pora na stare piosenki oraz wymianę letnich doświadczeń:
1) Odradzam kupno butów firmy Meindl, klasy BC ("Buty trekkingowe do ambitnych wędrówek oraz lekkich wspinaczek"), model Engadin Men MFS (Memory Foam System). Przeszedłem w nich od Suchej Beskidzkiej do Wetliny, zostając ukarany za chęć "szpanowania": jeszcze nigdy w życiu nie miałem tak ch****ych butów. Jeżeli ktoś się zainteresuje, to opiszę szerzej, teraz jeszcze tylko przeproszę za użycie brzydkiego słowa, z konieczności, bo wszystkie inne są za słabe.
2) Rysy - na początku lipca (?, śruby jeszcze nie zmatowiały) Słowacy przykręcili tablicę na polskim czubku Rysów zachęcając do zejścia na słowacką stronę: dużo łatwiejsze, po drodze "Chata pod Rysmi", gdzie jest wszystko, nawet rozkład jazdy autobusów do Łysej Polany, itp. Ostrzegam: schodżcie na Słowację tylko gdy zagrożeni burzą, albo mając zapewniony własny transport do Łysej Polany (około 24...28 km szosą), jedyna informacja na którą natrafiłem w "Chate pod Rysmi" to duży plakat na wewnętrznej stronie drzwi wejściowych: "Ne srat przi chate!"
3) Beskid Niski - tylko czerwony szlak jest ciut, ciut lepiej oznakowany niż pozostałe, które są ciut,ciut oznakowane na początku i końcu, czyli tam, dokąd mógł dojechać autkiem oznakowywujący. Szlaki są niewydeptane, bardzo często zarośnięte pokrzywami, jeżynami, itp. powyżej głowy. Pomagałem.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 15 (przedawniony) | | 18-09-2009 | wojteklukasz | Dziwna niiekonsekwencja portalu racjonalista.pl! |
Witam ! Jestem nowy na forum. Piszę z nadzieją że ktoś mi wytłumaczy dlaczego na portalu racjonalistów, zwolenników naukowego światopoglądu jest reklamowane i sprzedawane czasopismo mega odjechanych oszołomów "Gnosis". Czyżby dla redakcji portalu racjonalne były antropozofia, tarot i inne horoskopy. Czuje niesmak  P.S. - Może wkrótce w biblioteczce racjonalisty doczekamy się równie wysmakowanych pozycji jak "Wróżka" , "Nie z tej ziemi" i "Poradnik uzdrawiacza" Racjonalny Wojtek. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 30 (przedawniony) | | 18-09-2009 | lontri | Być tym "ja" |
"Być tym "ja", którym się naprawdę jest" S. Kierkegaard Co to właściwie oznacza i co z tego wynika? Jak odróżnić prawdziwą świadomość od fałszywej? A może posługiwanie się tymi pojęciami jest zwykłym nadużyciem? Cierpko sceptyczne i ostro krytyczne głosy w dyskusji będą jak zwykle miło widziane. | Zobacz wypowiedzi..
Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] [326] [327] [328] [329] [330] Pokaż nowsze wątki Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów
|
 |