Racjonalista - Strona głównaDo treści
 Przegląd wątków w dziale Bazgroły

« Wróć do działów Forum
Pokaż starsze wątki  /  Pokaż nowsze wątki

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 31 (przedawniony)
27-09-2009jusiaKant
Musze odpowiedzieć na takie trudne pytanie, potrzebne jest mi to do matury, mógłby mi ktoś pomóc i napisać takie dłuższe,ale nie za długie wypracowanie na ten temat

Czy morlaność którą postuluje Kant da sie połączyć z nauką o obowiązku i imperatywem karegorycznym????
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 0 (przedawniony)
21-09-2009AdamiakMotyla rufa.
Wczoraj o 18:00 "Emerald Princess" czyli Ślicznotka z Bermudów zakończyła sezon wizyt wycieczkowców w Gdyni.

Często z zachwytem i zazdrością wysłuchiwałem opowiadań moich krewnych i znajomych z o tym, jakie to morze jest cudne, i molo w Orłowie, i port gdyński z cumującymi w lecie wycieczkowcami egzotycznych bander, przycupniętymi na Dworcu Morskim przez kilka godzin, niczym wędrowne motyle w tonacji tęczy nad brzegiem przygodnego stawu.

Zazdrościłem kuzynce z Lublina wypieków na buzi wywołanych jeszcze ciepłymi wrażeniami z wycieczki na plażę; emocji w oczętach Tajemniczej Znajomej z Warszawy, po eskapadzie na Nabrzeże Prezydenta z panującym tam Darami
Pomorza I Młodzieży w dyskretnej eskorcie unikalnego w kategorii Kawalerów Krzyży Złotych Orderu Virtuti Militari, niszczyciela "Błyskawica" .

Ostatnio doszły mnie wieści, jakoby motylisko jakieś o wielopiętrowej urodzie miało w Gdyni zakończyć sezon wycieczkowy, więc gnany chęcią zweryfikowania lubelsko-morskich klechd oraz wstydem z indolencji w temacie, postanowiłem empirycznie sprawdzić ich zgodność z rzeczywistością.

Z przejęciem przystąpiłem do realizacji ambitnego planu logistycznego ekspedycji, czyli kupiłem bilet autobusowy i wsiadłem do niego. Do autobusu, znaczy...

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 95 (przedawniony)
21-09-2009żyrafaCzyżby 100% dowód na istnienie życia poza ciałem.

Polsat 2 wyemitował 4 cz. `Strefy tajemnic` o śmierci klinicznej.
Wielu ludzi ma podobne odczucia jak w filmie "życie po życiu"

video.google.com/videoplay?docid=21810613207786382


Zwróćmy uwagę, że nie wszystkie osoby mają miłe przeżycia.

www.youtube.com/watch?v=FFkClxE0L50

Niektóre z wizji były wykonywane podczas gdy ustała praca mózgu, czyli nie były wywołane przez mózg

www.youtub(*)?v=AYPR01qKE1g&feature=related

www.youtub(*)?v=g7zs72Hv0I8&feature=related

Elektroencefalograf jest odpowiedzialny za działanie pracy mózgu.

pl.wikipedia.org/wiki/Elektroencefalograf

Niektóre z wizji powstawały przy całkowitym ustaniu pracy mózgu, czyli nie były wywołane przez mózg.

A w przypadku jednej pacjentki elektroencefalograf rejestrował linię prostą, czyli mózg w ogóle nie pracował, a świadomość jej pozostawała nadal i podróżowała poza ciałem.

www.youtube.com/watch?v=FFkClxE0L50

Jak to z wytłumaczyć w oparciu o naukę?

Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 11 (przedawniony)
21-09-2009saint...^...
Bóg jest i co do tego nie mam żadnych wątpliwości, ponieważ go ujrzałem. W moim życiu nastał moment w którym zdałem sobie sprawę, że niema przypadków, a każdy choćby najdrobniejszy szczegół ma swój wpływ na decyzje jakie podejmujemy. Nazywam to, planem Boga. Ludzie szukają wciąż odpowiedzi na pytania, na które odpowiedź zna tylko jedna postać... Nigdy nie uzyskamy odpowiedzi na pytanie, jak i dlaczego powstał nasz świat i my na nim wraz ze wszystkimi żyjącymi istotami. Musimy się z tym pogodzić. Jednego czego możemy być pewni, to tego, że materia w postaci pojedynczej cząstki elementarnej jest we wszechświecie bytem ponadczasowym. Jeśli więc tej postaci czas nie obowiązuje, to znaczy, że nie będzie mieć końca, a to znaczy, że nie miało swojego początku. Naukowcy mówią, że wszechświat się rozszerza jakby w wyniku jakiejś początkowej eksplozji, swoje wnioski snują na podstawie badań przestrzeni kosmicznej radioteleskopem. Z tego badania wynika, że w pewnym zakresie pasma widma widzialnego fale radiowe są pochłaniane i tylko tyle, ale to nie oznacza, że wszechświat się rozszerza, bo może to też świadczyć o tym, że ma wymiar nieskończoności. Więc twierdzenie, że stworzenia istnienia wszechświata miało swój początek, nie ma racjonalnego wytłumaczenia. Jedynym racjonalnym wytłumaczeniem jest, to co zostało napisane w Biblii o samym Bogu; - Pan Życia jest Światłością...
Aby to zrozumieć zapraszam pod ten adres; illumination.bloog.pl/
Pozdrawiam. Piotr
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 94 (przedawniony)
19-09-2009lontriKapłaństwo jednak nie dla kobiet

Wg bpa Ignacego Deca "Godność kobiety i mężczyzny jest taka sama, powołania ich są natomiast różne - dodaje." Stanowi to koronny dowód na rzecz tezy, że kapłaństwo kobiet w Kościele katolickim jest niedopuszczalne.
Wypowiedzi jaśnie oświeconych pasterzy naszej polskiej, narodowej i wiodącej instytucji religijnej w tym temacie można znaleźć na stronie:

www.fronda(*)_tp_kobiety_moga_byc_kaplanami

Proponuję konsumpcję tematu w duchu filozofii gender.
Czyżby w powszechnym mniemaniu stereotyp roli kobiecej kłócił się rzeczywiście z kapłaństwem?
Czy zaprzeczanie możliwości pełnienia przez kobiety posługi kapłańskiej może być dowodem na to, że hierarchia kościelna opanowana jest przez skrajnych schematyków płciowych?

Żeby podgrzać atmosferkę dorzucę komentarzyk z Frondy.pl w duchu rydzykowskim:

Niejaki Jorgen napisał:

Żartując (ks. Skowronek wart jest tego) i bardzo mocno spłycając: proszę sobie choćby wyobrazić ile czasu kobieta ksiądz poprawiałaby fryzurę i makijaż przed wyjściem do odprawienia mszy św., np. sumy w niedzielę...

Smacznego.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 141 (przedawniony)
19-09-2009marek milczewskiStypa po Belvedere
Dzisiaj Belvedere została wyautowana z Racjonalisty. Szkoda, bo jaka była taka była, ale była. Strasznie przegięła, chociaż do końca była konsekwentna. Bardzo mnie irytowała, cholerna, megalomańska impertynentka. Ale będzie mi jej brakować. Cześć jej pamięci
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 67 (przedawniony)
18-09-2009(Alicja)DudaObrażają nasz kraj!
Oj będzie się działo jak ten film trafi na ekrany.
Będziemy musieli wypowiedzieć komuś wojnę tylko komu?

wiadomosci(*)ze_sredniowiecza.html?skad=rss
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 3 (przedawniony)
18-09-2009Jacek CieslickiJesienią, jesienią...
...
Sady się czerwienią
Już chłody na czatach
Jesienią, jesienią
Panny się rumienią
Na wspmnienie lata

Tak, tak, nadeszła pora na stare piosenki oraz wymianę letnich doświadczeń:

1) Odradzam kupno butów firmy Meindl, klasy BC ("Buty trekkingowe do ambitnych wędrówek oraz lekkich wspinaczek"), model Engadin Men MFS (Memory Foam System).
Przeszedłem w nich od Suchej Beskidzkiej do Wetliny, zostając ukarany za chęć "szpanowania": jeszcze nigdy w życiu nie miałem tak ch****ych butów.
Jeżeli ktoś się zainteresuje, to opiszę szerzej, teraz jeszcze tylko przeproszę za użycie brzydkiego słowa, z konieczności, bo wszystkie inne są za słabe.

2) Rysy - na początku lipca (?, śruby jeszcze nie zmatowiały) Słowacy przykręcili tablicę na polskim czubku Rysów zachęcając do zejścia na słowacką stronę: dużo łatwiejsze, po drodze "Chata pod Rysmi", gdzie jest wszystko, nawet rozkład jazdy autobusów do Łysej Polany, itp.
Ostrzegam: schodżcie na Słowację tylko gdy zagrożeni burzą, albo mając zapewniony własny transport do Łysej Polany (około 24...28 km szosą), jedyna informacja na którą natrafiłem w "Chate pod Rysmi" to duży plakat na wewnętrznej stronie drzwi wejściowych: "Ne srat przi chate!"

3) Beskid Niski - tylko czerwony szlak jest ciut, ciut lepiej oznakowany niż pozostałe, które są ciut,ciut oznakowane na początku i końcu, czyli tam, dokąd mógł dojechać autkiem oznakowywujący.
Szlaki są niewydeptane, bardzo często zarośnięte pokrzywami, jeżynami, itp. powyżej głowy.
Pomagałem..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 15 (przedawniony)
18-09-2009wojteklukaszDziwna niiekonsekwencja portalu racjonalista.pl!
Witam !
Jestem nowy na forum.
Piszę z nadzieją że ktoś mi wytłumaczy dlaczego na portalu racjonalistów, zwolenników naukowego światopoglądu jest reklamowane i sprzedawane czasopismo mega odjechanych oszołomów "Gnosis". Czyżby dla redakcji portalu racjonalne były antropozofia, tarot i inne horoskopy. Czuje niesmak

P.S. - Może wkrótce w biblioteczce racjonalisty doczekamy się równie wysmakowanych pozycji jak "Wróżka" , "Nie z tej ziemi" i "Poradnik uzdrawiacza"

Racjonalny Wojtek.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 30 (przedawniony)
18-09-2009lontriByć tym "ja"

"Być tym "ja", którym się naprawdę jest" S. Kierkegaard
Co to właściwie oznacza i co z tego wynika? Jak odróżnić prawdziwą świadomość od fałszywej? A może posługiwanie się tymi pojęciami jest zwykłym nadużyciem?
Cierpko sceptyczne i ostro krytyczne głosy w dyskusji będą jak zwykle miło widziane.
Zobacz wypowiedzi..

Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] [326] [327] [328] [329] [330] Pokaż nowsze wątki
Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów
« Wróć do działów Forum


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)