Racjonalista - Strona głównaDo treści
Kant

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Bazgroły
NapisanoAutorTytuł
19-09-2009 17:20jusia (2 punktów)Kant
Ocena -1 na 1
Musze odpowiedzieć na takie trudne pytanie, potrzebne jest mi to do matury, mógłby mi ktoś pomóc i napisać takie dłuższe,ale nie za długie wypracowanie na ten temat

Czy morlaność którą postuluje Kant da sie połączyć z nauką o obowiązku i imperatywem karegorycznym????
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

kulka_na_mole (20109 punktów)
(zablokowany)
Czegoś nie rozumiem. Egzaminy maturalne są w maju, tak?
Zatem masz jeszcze 7 miesięcy, aby spróbować odpowiedzieć na to pytanie, nie dasz rady?



Gdyby wybory coś naprawdę mogły zmienić już dawno by ich zakazano. (K. Livingstone)
dnak (1340 punktów)
>Musze odpowiedzieć na takie trudne pytanie, potrzebne jest mi to do matury, mógłby mi ktoś pomóc i
>napisać takie dłuższe,ale nie za długie wypracowanie na ten temat
>Czy morlaność którą postuluje Kant da sie połączyć z nauką o obowiązku i imperatywem
>karegorycznym????

Wrzesień - zaczynają się prośby o odrobienie zadania domowego... Jak byłem mały to tylko encyklopedie były, pamiętało się kto ma najlepsze na osiedlu i biegało brudzić mu dom błotem z butów
19-09-2009 18:12 
 Ocena-1 na 1
jusia (2 punktów)
>>Musze odpowiedzieć na takie trudne pytanie, potrzebne jest mi to do matury, mógłby mi ktoś pomóc i
>>napisać takie dłuższe,ale nie za długie wypracowanie na ten temat
>>Czy morlaność którą postuluje Kant da sie połączyć z nauką o obowiązku i imperatywem
>>karegorycznym????
>Wrzesień - zaczynają się prośby o odrobienie zadania domowego... Jak byłem mały to tylko encyklopedie były, pamiętało się kto ma najlepsze na osiedlu i biegało brudzić mu dom błotem z butów

Ja wybrałam trzy tematy maturalne i próbuje pisac jakieś wypracowana, potem bede wybierac najlepsze, bo do konca września musze podac temat prezentacji.Tak ze prosze o pomoc
19-09-2009 18:22 
 Ocena 5 na 5
lukaszewicz (5674 punktów)
>>>Musze odpowiedzieć na takie trudne pytanie, potrzebne jest mi to do matury, mógłby mi ktoś pomóc i
>>>napisać takie dłuższe,ale nie za długie wypracowanie na ten temat

Moim zdaniem egzaminu dojrzałości to Ty już nie zdałaś.
19-09-2009 18:33 
 0 na 2
jusia (2 punktów)
No wiem,że to jest bez sensu prosić kogoś o cos takiego, ale po prostu ja nigdy Kanta nie mogłam i nie umiałam zrozumieć, każdego innego filozofa tylko nie Kanta. Nie umiem tego wytłumaczyć dlaczego,moze dlatego ze już od samego poczatku miałam jakieś uprzedzenie co do tej osoby.
Nadal liczę na to ze mi ktoś pomoże mimo wszystko.
19-09-2009 18:38 
 Ocena 7 na 7
placownik (17853 punktów)

>ja nigdy Kanta nie mogłam i nie umiałam zrozumieć, każdego innego filozofa tylko nie Kanta.

   Niezwykle oryginalne uzasadnienie wyboru tematu prezentacji.

   Pozdrawiam

Niech strój słów podkreśla urodę myśli
19-09-2009 19:05 
 Ocena-1 na 1
jusia (2 punktów)
prezentacja ma nie być na temat Kanta, ale on musi być tam "wrzucony" musze o nim wspomnieć , bo to wielkie filozof niezależnie od tego czy ja go lubie czy nie.
placownik (17853 punktów)

   Ten kant w tytule, to jasne postawienie sprawy czy nazwisko?

   Pozdrawiam


Niech strój słów podkreśla urodę myśli
19-09-2009 19:19 
 Ocena-1 na 1
jusia (2 punktów)
Pomoże mi ktoś???Ja już naprawde wiem,że źle robie,ale to jest moja jedyna deska ratunku. Jeszcze raz bardzo proszę o pomoc i liczę na nią
lontri (16088 punktów)

Odpowiedź na postawione pytanie jest prosta: Tak! I najlepiej za pomocą sznurka.

BENE DOCET QUI BENE DISTINGUIT
19-09-2009 20:12 
 Ocena 4 na 4
big_zyd (37761 punktów)
(zablokowany)
>Odpowiedź na postawione pytanie jest prosta: Tak! I najlepiej za pomocą sznurka.

Właśnie! Jusiu! Nie próbuj więcej na butapren! Sama widzisz skutki... .

A już najlepiej sięgnij po krótką i łatwą książeczkę Mirosława Żelaznego "Kant dla początkujących"; Wydawnictwo Adam Marszałek; Toruń 2008.
jusia (2 punktów)
Dziękuje bardzo za polecenie mi tej książki Na pewno skorzystam bardziej niż z tych bezsensownych komentarzy "za pomocą sznurka"
19-09-2009 21:12 
 Ocena 5 na 5
big_zyd (37761 punktów)
(zablokowany)
>Dziękuje bardzo za polecenie mi tej książki Napewno skorzystam bardziej niż z tych bezsensownych komentarzy "za pomocą sznurka"

Nie ma sprawy . W razie czego - na przyszłość nawet nie próbuj na tym forum prosić o napisanie za Ciebie pracy. Tu zdecydowanie nie jest pogotowie ratunkowe dla leniwych uczniów. Ale na to, że ktoś Ci poleci potrzebne lektury zawsze możesz liczyć.

Pozdrawiam, powodzenia na maturze.
19-09-2009 21:49 
 Ocena 4 na 4
lontri (16088 punktów)

A ja lubie butapreno, zwłaszcza przy czytanie Kanto, wielkie filozof.

BENE DOCET QUI BENE DISTINGUIT
19-09-2009 22:05 
 Ocena 3 na 3
big_zyd (37761 punktów)
(zablokowany)
>A ja lubie butapreno, zwłaszcza przy czytanie Kanto, wielkie filozof.

Bo to i praktyczno! Rozumo po niem takie czysto sie robi i cóś jakby wieczny pokój ogarniał............................
26-09-2009 21:27 
 Ocena 2 na 2
lontri (16088 punktów)

Bo nie pieczyste nade mną i bagno molarne we mnie...

BENE DOCET QUI BENE DISTINGUIT
26-09-2009 23:19 
 Ocena 1 na 1
big_zyd (37761 punktów)
(zablokowany)
>Bo nie pieczyste nade mną i bagno molarne we mnie...

Oj, chyba literówka się wkradła. Bagno molekularne powinno być... .
26-09-2009 23:24 
 Ocena 2 na 2
Autografka (10638 punktów)

>Oj, chyba literówka się wkradła. Bagno molekularne powinno być... .

Oj, chyba niekoniecznie.

Molarne bagno może być jak najbardziej. Jeżeli bagno składa się z wody i z substancji tworzącej bagno z wodą (nazwijmy ją substancją bagnistą), to oczywiście, wtedy bagno może być molarne, a raczej może mieć molarne stężenie - bagna w bagnie (a dokładniej substancji bagnistej w jednym kg wody) .
W skrócie, chyba można by nazwać je bagnem molarnym.


Nie zawsze się traci, kiedy się zostaje pozbawionym czegoś [Goethe]
27-09-2009 11:52 
 Ocena 2 na 2
big_zyd (37761 punktów)
(zablokowany)

>Molarne bagno może być jak najbardziej. Jeżeli bagno składa się z wody i z substancji tworzącej bagno z wodą (nazwijmy ją substancją bagnistą), to oczywiście, wtedy bagno może być molarne, a raczej może mieć molarne stężenie - bagna w bagnie (a dokładniej substancji bagnistej w jednym kg wody) .
>W skrócie, chyba można by nazwać je bagnem molarnym.

Fakt, masz rację. Tym bardziej, że owa substancja bagnista to przecie mół, a gdy jeszcze mół na Mółnocny Biegun biegnie... .
27-09-2009 12:09 
 Ocena 2 na 2
Autografka (10638 punktów)
>>Molarne bagno może być jak najbardziej. Jeżeli bagno składa się z wody i z substancji tworzącej bagno z wodą (nazwijmy ją substancją bagnistą), to oczywiście, wtedy bagno może być molarne, a raczej może mieć molarne stężenie - bagna w bagnie (a dokładniej substancji bagnistej w jednym kg wody) .
>>W skrócie, chyba można by nazwać je bagnem molarnym.
>Fakt, masz rację. Tym bardziej, że owa substancja bagnista to przecie mół, a gdy jeszcze mół na Mółnocny Biegun biegnie... .

Czyżby im bardziej na mółnoc, tym stężenie mółu było wyższe?


Nie zawsze się traci, kiedy się zostaje pozbawionym czegoś. [Goethe]
27-09-2009 12:34 
 Ocena 2 na 2
big_zyd (37761 punktów)
(zablokowany)

>Czyżby im bardziej na mółnoc, tym stężenie mółu było wyższe?

Stężenie mółu to rigor mółtis ale nie wiem, czy o wyższości można tu mówić, bo ono przeważnie horyzontalnie przebiega. Gdy Biegun Mółnocny na horyzoncie zwłaszcza.
27-09-2009 12:51 
 Ocena 3 na 3
Adamiak (36436 punktów)
>... a gdy jeszcze mół na Mółnocny Biegun biegnie... .
   Święci Pańscy - toć to czysty Mókołaj!
27-09-2009 12:57 
 Ocena 3 na 3
Autografka (10638 punktów)
>>... a gdy jeszcze mół na Mółnocny Biegun biegnie... .
>   Święci Pańscy - toć to czysty Mókołaj!

Mókołaj być może. Ale czy czysty być może taki zamólony?


Nie zawsze się traci, kiedy się zostaje pozbawionym czegoś. [Goethe]
27-09-2009 13:07 
 Ocena 3 na 3
Adamiak (36436 punktów)
>>   Święci Pańscy - toć to czysty Mókołaj!
>Mókołaj być może. Ale czy czysty być może taki zamólony?
   Hm... Widziałaś kiedyś bródny mół...?

    (Odpowiedź: na Bródnie, się nie liczy.)
27-09-2009 14:55 
 Ocena 3 na 3
big_zyd (37761 punktów)
(zablokowany)

>>Mókołaj być może. Ale czy czysty być może taki zamólony?
>   Hm... Widziałaś kiedyś bródny mół...?
>    (Odpowiedź: na Bródnie, się nie liczy.)

Hmmmm... Może kulka_na_móle będzie wiedzieć?
27-09-2009 17:39 
 Ocena 2 na 2
lontri (16088 punktów)

>Oj, chyba literówka się wkradła. Bagno molekularne powinno być... .

Oj, chyba literówka się wkradła. Litrówka powinna być...


BENE DOCET QUI BENE DISTINGUIT
27-09-2009 17:50 
 Ocena 1 na 1
big_zyd (37761 punktów)
(zablokowany)
>>Oj, chyba literówka się wkradła. Bagno molekularne powinno być... .
>Oj, chyba literówka się wkradła. Litrówka powinna być...

Oto Triumf Praktycznego Rozumu!!!
27-09-2009 17:55 
 Ocena 2 na 2
lontri (16088 punktów)

>Oto Triumf Praktycznego Rozumu!!!

Jaki tam triumf, skoro po konsumpcji na czczo rozum praktycznie wysiada.

BENE DOCET QUI BENE DISTINGUIT
27-09-2009 18:06 
 Ocena 1 na 1
big_zyd (37761 punktów)
(zablokowany)
>>Oto Triumf Praktycznego Rozumu!!!
>Jaki tam triumf, skoro po konsumpcji na czczo rozum praktycznie wysiada.

Wtedy znak to niechybny wyższości Czystego nad zmieszanym... .
Beatus (2528 punktów)
>mógłby mi ktoś pomóc i napisać takie dłuższe,ale nie za długie wypracowanie na ten temat

Jasne. Daj też znać kiedy mamy za ciebie pracę znaleźć a potem ją wykonać, narzeczonego wybrać i dzieci urodzić.
apud (4399 punktów)
>Musze odpowiedzieć na takie trudne pytanie, potrzebne jest mi to do matury, mógłby mi ktoś pomóc i
>napisać takie dłuższe,ale nie za długie wypracowanie na ten temat
>Czy morlaność którą postuluje Kant da sie połączyć z nauką o obowiązku i imperatywem
>karegorycznym????

jusiu, znajdz gdzie sredniej dlugosci komentarz do krytyki czystego rozumu i zadedykuj to swojej nauczycielce. W najgorszym wypadku dostanie dostatecznie , ze nie calkowicie na temat.
Nauczyciel i tak ironii nie zrozumie bo musi byc idiota nieprzecietnym.
PS
Komentarzami sie nie zrazaj, jak by umieli to by pomogli.

Wróć do listy wątków działu Bazgroły
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365