Racjonalista - Strona głównaDo treści
 Przegląd wątków w dziale Bazgroły

« Wróć do działów Forum
Pokaż starsze wątki  /  Pokaż nowsze wątki

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 2 (przedawniony)
26-03-2019ArminiusWzgórza Golan jak Półwysep Krymski?
Donald Trump uznał pełną suwerenność Izraela nad Wzgórzami Golan - terytorium, które weszło w posiadania Izraela w wyniku agresywnej wojny w 1967 roku. Jest to kolejny krok administracji amerykańskiej pod rządami Trumpa - wspierającej, z pogwałceniem uznanych norm prawa międzynarodowego - reżim izraelski. Konsekwencje faktu jak wyżej będą jednakże znacznie większe, wykraczające poza region bliskowschodni. Bowiem Trump decydując się na krok jak wyżej - de facto przesądził na gruncie prawnym los Krymu i wręczył Putinowi jeszcze większy podarek niż premierowi Izraela.

"Trump’s Golan Heights stance is a big gift for Netanyahu – but the real beneficiary is Putin
What chance does Ukraine have of getting Crimea back if this is the precedent?
Trump’s latest wet kiss to his pal Bibi is supposed to help the beleaguered Israeli prime minister, but really it will benefit Putin – and Xi. The unintended consequences of dumb diplomacy may prove severe here.
It happened with a tweet. Because that’s how Donald J. Trump rolls. Yesterday, the president informed the world of a significant change in US foreign policy with this tweet: ‘After 52 years it is time for the United States to fully recognize Israel’s Sovereignty over the Golan Heights, which is of critical strategic and security importance to the State of Israel and Regional Stability!"


spectator.us/trump-golan-heights-putin/
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 0 (przedawniony)
25-03-2019ArminiusCzy kościół rzymsko - katolicki to Wielki Babilon???
Ruch kobiecy "# Me Too" zaczyna działać w kościele katolickim, wśród katolickich aktywistek i sióstr zakonnych. I nie dziwota - zważywszy na skalę seksualnych nadużyć jakich księża i zakonnicy doduszali się/ją względem zakonnic. O problemie zawzmiankowano w wątku "Monachomachia - czyli zakonnice jako seksualne niewolnice???" (www.racjonalista.pl/forum.php/s,780960). Warto jednakże go uzupełnić o nowy odsłonę. Otóż W Afryce w latach 80 - tych i 90 - tych seksualne wykorzystywanie zakonnic przez księży, zakonników i misjonarzy miało skalę sui generis epidemii i przybierało charakter.... systemowy. Księża i zakonnicy obawiali się korzystać z usług prostytutek ( często zakażonych HIV), brali się więc za zakonnice, które ze względu na swoje śluby czystości - dawały gwarancje niezarażania wirusem jak wyżej!!! Molestowane siostry składające skargi dyskryminowano i prześladowano, zakazując im ujawniać prawdę, dzieci poczęte w wyniku praktyk jak wyżej poddawano.......aborcji!!! Info jak wyżej pochodzą z wewnątrz samego kościoła - nie są produktem wrogów kościoła. Włos się jeży na głowie od ich czytania. Diabeł przebrał się w ornaty i ogonem na mszę dzwoni. Czy kościół katolicki w odsłonach jak wyżej nie jawi się - przypadkiem - niczym Wielka Nierządnica z Apokalipsy??? Czas w nim na drastyczne reformy, na wyczyszczenie stajni Augiasza kwasem siarkowym i żelazną miotłą - bo jak nie, to kryzys który już toczy kościół ( exempli gratia: Ameryka Południowa) nabierze zawrotnego tempa...

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 8 (przedawniony)
24-03-2019ZetetykProblemy religii
Jest takie stare porzekadło , może ktoś słyszał?
Głosi; "jak trwoga to do Boga".

Będzie ona rozpatrzona pod kątem filozoficznym oraz posłuży jako wstęp do być może szerszego spojrzenia jak w tytule wątku.
Stawiam pytanie : czy aby na pewno tak jest, że jak trwoga to do Boga?

Być może, ale fundamentalnego aktu umysłowego , dzięki któremu kierujemy się na to
co wieczne, aby móc się do niego modlić , aktu adoracji, a także aktu uwielbienia, aktu czci lub oddania - NIE UCZY POTRZEBA. W żadnej sferze ludzkich wartości twierdzenie to NIE jest prawdziwe , jakim się je rozumie. Najmniej zaś jest prawdziwe na gruncie religii.

ps
Sam fakt omawianej i analizowanej potrzeby adoracji w sferze religii , czy jak kto woli- moralności chrześcijańskiej - znów świadczy o tym , że jest to silny argument za tym , iż człowiek nie jest maszyną, ale ma wolę ( kiedy ją ma i działa w ten sposób).
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 3 (przedawniony)
24-03-2019Bartosz WaskirdInstrukcja życia w systemie duchowo- informacyjnym
Nie wiem jak to ocenić .......
www.nakazd(*)howo-informacyjnym-vt16435.htm
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 76 (przedawniony)
24-03-2019Zetetyksprzeczność mózgownicy
Geneza :

"Przedstawię Ci sprzeczność umysłową.
Stoisz na wieży i chcesz skoczyć do basenu.
Pragniesz wskoczyć, żeby udowodnić sobie, że jesteś Kozak i podjąć rywalizację z najlepszymi ale boisz się.

Podchodzisz i cofasz się.
Podchodzisz i cofasz się.
Kiedy się cofasz siła strachu słabnie a podniecenie przybiera.
Kiedy podchodzisz siła podniecenia słabnie a strach przybiera."

PROBLEM

Niektórzy nazywają to umysłowa sprzeczność. Ja podpinam to pod poważniejsza nazwę , mianowicie "konflikt pragnień". Niemniej stworze sytuację bardziej dogodną co do tego, aby warunki przypominały symetryczność opcji wyboru - jak najbardziej zbliżone
( co implikuje ich faktyczną nierozstrzygalność).

Arystokles w zasadzie też zauważył ( jak autor genezy- Krystian Hamerlik ) ,że dusza ma części, sądząc , iż można to dostrzec, że popada ona w konflikty z samym sobą.
Pewien mężczyzna chce pić ( ponieważ jest spragniony) i zarazem nie chcę pić , ponieważ podejrzewa , iż woda jest bardzo złej jakości.

Ponieważ ten sam predykat nie może przysługiwać i nie przysługiwać temu samemu podmiotowi pod tym samym względem, w tym samym czasie - muszą być przynajmniej dwa różne podmioty;
jeden , o którym mówimy- że chce pić oraz drugi - o którym mówimy ,że nie chce pić.
( Kiepski argument na dowodzenie nieśmiertelnej duszy ).

ZAŁOŻENIE :

Mężczyzna nie może chcieć coś zrobić i nie chcieć tego zrobić w tym samym czasie- w takim sensie , w jakim człowiek nie może poruszać się w pewnym kierunku i zarazem..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 3 (przedawniony)
24-03-2019Bartosz WaskirdPolska klasa polityczna
Jak już pisałem, jestem zniesmaczony poziomem polskiej klasy politycznej od lewa do prawa.
By znaleźć szczegółowe oceny w google wpisałem tytuł wątku, co wyskoczyło?
Wypowiedź mojego profesora z P.Wr. (lata 60-te XX w):

Prof. Wiszniewski: "PiS to brzydka partia ludzi bez przyzwoitości"
wroclaw.wy(*)a-ludzi-bez-przyzwoitosci.html

Prawnicy bełkocący o prawie w sytuacji gdy zamiast P i .. jest bezprawie, historycy naginający fakty historyczne, wyciągnięci z .... nieudacznicy "nie idący do polityki dla pieniędzy"
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 6 (przedawniony)
24-03-2019Al-qatoleekSystem trynitarny w religiach
System trynitarny, czyli Bóg w trzech osobach, podobno występuje nie tylko w religii chrześcijańskiej. Kiedyś natknąłem się na wzmiankę, że występuje też we wczesnych wierzeniach egipskich. ok III w. n.e.
Próbuję znaleźć informacje na temat systemu trynitarnego w innych religiach. Zna ktoś przykłady?
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 0 (przedawniony)
23-03-2019Bartosz WaskirdWenancjusz piszesz krytyczne opinie o "Krystianowi Hamerlik
Wenancjuszu, piszesz krytyczne opinie o „Krystianowi Hamerlik Konopce (KHK)„ Zastanawiam się czy zdajesz sobie sprawę z poziomu intelektualnego KHK, w aspekcie t zw np „ciagnięcia łacha” z współdyskutantów. KHK może pisać np. „pod wpływem”, pewnie w Naszym gronie znalazło by się wiele innych opinii o powodach „takich treści KHK”. Rozsądną sugestią KHK jest propozycja byś Jego tekstów nie czytał, unikał.
Tak na marginesie pozdrawiam jako pracownik rzi ww, pozdrawiam

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 0 (przedawniony)
23-03-2019krokenMatki Chico Xavier
www.youtube.com/watch?v=nXAeQx9iKOk

Chciałem poznać wasze opinie o tym filmie.

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 2 (przedawniony)
23-03-2019Bartosz Waskirdprzepowiednia
Zobacz wypowiedzi..

Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] [326] [327] [328] [329] [330] Pokaż nowsze wątki
Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów
« Wróć do działów Forum


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)