Racjonalista - Strona głównaDo treści
 Przegląd wątków w dziale Bazgroły

« Wróć do działów Forum
Pokaż starsze wątki  /  Pokaż nowsze wątki

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 3 (przedawniony)
21-08-2007fratrisPokora c.d (tytuł może dane będzie mi kiedyś zacząć)
"...wszystko, co ziemskie, krótko trwa. A wszystko, co niby wielkie, rozwiewa się jako dym, a duszy nie daje swobody, ale zmęczenie. Szczęśliwa dusza, która te rzeczy rozumie i jedną tylko stopą dotyka się ziemi" (Dz. 1141).
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 15 (przedawniony)
20-08-2007MarkiewiczReligia to zło w czystej postaci
kosciół jest przestępczą organizacją, wykorzystującą głupotę ludzką do zarabiania pieniędzy i wywierania presji psychicznej na ludziach myślących samodzielnie
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 6 (przedawniony)
15-08-2007diogenesObraz świata reklamy
RACJONALISTA.pl jest serwisem propagatorów racjonalnego myślenia, prezentujących racjonalny obraz świata...

do tego obrazu świata dołączyła również reklama, ostatnio np. skuterków do omijania korków drogowych (nie mylić z intelektualnymi...). aby pogrążyć się w oparach racjonalizmu musiałem stoczyć głupawą gierkę polegającą na skasowaniu natrętnej jak mucha reklamy.
czy reklamowe obrazki należą do obrazu świata tego portalu? czy mezalians rozumu z mamoną wychodzi rozumowi (i reszcie) na zdrowie?
o tempora, o mores...
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 1 (przedawniony)
14-08-2007goerlitzPsychiatryk na peryferiach Europy.
Czy nie uwazacie ze to radiomaryjne babki wybraly sobie za namowa paranoidalnego klechy ten cyrk psycholi? Nastepnym razem tez nie idzcie na wybory to macie zagwarantowana powtoorke z rozrywki!
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 19 (przedawniony)
13-08-2007nieobecnyW związku z aktualną sytuacją w kraju...
...chciałbym zapytać szanowne grono tutejszych racjonalistów i intelektualistów - czy waszym zdaniem Bóg istnieje? Czy istnieje dusza? Czy moralność jest możliwa bez religii? Czy wszechświat się rozszerza czy kurczy, a jeśli tak lub tak, to w czym?

Bonusowe pytanie do (przepraszam za wyrażenie) członków PSR - jak się macie?
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 3 (przedawniony)
12-08-2007antyspiskowiecWytłumaczcie mądrzy ludkowie
Ten temat już tu był przerabiany chyba parę razy ale cholera mnie bierze jak nad tym dumać zaczynam - idzie mi o 11.09. W sieci krąży dosyć sporo filmów z tego wydarzenia i teorii spiskowych towarzyszących temu. Ale do rzeczy gnębi mnie ten samolot co to wyparował po pieprznięciu w Pentagon. A ten filmik mi jeszcze bardziej we łbie miesza
video.goog(*)=10&so=0&type=search&plindex=0

a że to forum pewnie od groma inżynierów i innych ludzi dobrej woli czytuje, to rad byłbym wielce jak by któremu sie zechciało mi wytłumaczyć to zjawisko. Plisss dżyzys wytłumaczcie mi to jakoś.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 7 (przedawniony)
11-08-2007StadniczenkoZjawa na drodze do Płocka!!
Wielu z was pewnie w to nie uwierzy. Ja na początku też byłem nastawiony dośc sceptycznie do tego , ale jak sie nie zobaczy to cięzko uwierzyć. Od kilku miesięcy słyszałem od kilku znajomych mieszkających w Gostyninie (Trasa Sochaczew - Płock) że często gdy pada deszcz i jest juz późna noc może zobaczyć na drodze zjawe!!! kobieta zgarbiona blond wlosy cała mokra jakby wyszła z jeziora ( niedaleko jest zalew Koszelówka). uśmiałem sie co nie miara jak mi to opowiadali... A jednak ostatnio gdy od nich wracałem było juz grubo po północy i lał deszcz... jakoś tak wyszło że zapomniałem o tym co mówili o zjawie i na wysokości wspomnianej koszelówki zobaczyłem w ostatniej chwili przed samochodem postać idącą środkiem jezdni. Wyglądała tak jak opisywali ją znajomi... Odbiłem kierownica w strone pobocza ale wydawało mi sie ze ją trąciłem... Zatrzymałem sie... cofnąłem samochodem ale nikogo nie bylo... Byłem tak wystraszony że reszty drogi do Sochaczewa juz nie pamietam , nogi miałem jak z waty... za kilka dni zacząłem rozmawiać z kjierowcami TIRów i część z nich mówi że nie spotkali sie z tym zjawiskiem ale słyszeli o tym... Jeśli ktoś z was widział lub słyszal o tym piszcie
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 10 (przedawniony)
06-08-2007J.SzulcZastanów się chwilę...
Niedawno, zupełnie przypadkiem, wpadła mi w ręce książka M. Nahacza zatytułowana "Osiem cztery". Początkowo czytało mi się ją trochę trudno, ale zaręczam, że było warto.
Teraz czytam, że ten młody, bardzo młody człowiek nie żyje. Napisała o tym Onet Czytelnia we wspaniałym artykule "Śmierć genialnego dzieciaka".
Faktycznie - ekscytujemy się wielkimi wydarzeniami medialnymi a zupełnie nie zwracamy uwagi na toczące się wokół nasze najbliższe życie.
Gubimy się?
Łatwiej nam żyć życiem innych? Choćby nawet przejaskrawionym? Przereklamowanym?
Dlaczego nie chce się nam w naszej "szarości" poszukać kolorów godnych uwagi?
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 3 (przedawniony)
06-08-2007OsnowaPrzed klapą
Oaza spokoju "kulturalnie i rzeczowo" wessała gospodarzy i tylko patrzeć jak zamkną salon zwany "Forum gości". A ja nawet się nie dowiem, czy powinnam żałować, że mnie nie zaproszono na pokoje? czy raczej cieszyć, że klapa za którą wszyscy zniknęli mnie nie dotyczy?
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 19 (przedawniony)
01-08-2007GosiaPuszyste "sowy" i brzuchate "nocne marki"?
Potrzebna jest odpowiednia ilość snu. Badania wykazały, że ospałość jest ściśle powiązana z przybieraniem na wadze. Otóż mózg, który potrzebuje więcej snu niż otrzymuje może zostać oszukany, ale niestety tylko w jeden sposób: oferując mu więcej jedzenia... dużo, dużo więcej.

I co wy na to, sowy i nocne marki? Macie kłopoty z opychaniem się? Sadełko rośnie?
Jakoś u siebie nie dostrzegam takich tendencji, ale mogę nie być reprezentatywna, bo - jak mawiała moja mama - zawsze wszystko muszę robić na opak i po swojemu.

Pozdrawiam.
Zobacz wypowiedzi..

Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] [326] [327] [328] [329] [330] Pokaż nowsze wątki
Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów
« Wróć do działów Forum


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)