Racjonalista - Strona głównaDo treści
Religia to zło w czystej postaci

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Bazgroły
NapisanoAutorTytuł
18-08-2007 14:16Markiewicz (31 punktów)Religia to zło w czystej postaci
kosciół jest przestępczą organizacją, wykorzystującą głupotę ludzką do zarabiania pieniędzy i wywierania presji psychicznej na ludziach myślących samodzielnie
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

ĆnigmaOdp: religia to zło w czystej postaci
A możesz uzasadnić? Rozwinąć? Bo póki co, to demagogia. Nie, żebym się z Tobą nie zgadzał, ale - o co Ci chodzi? O oklaski?
wyszpolski (447 punktów)Odp: Religia to zło w czystej postaci
>kosciół jest przestępczą organizacją

Jakie przestępstwo popełnia?
Markiewicz (31 punktów)
1. Wyraziłem swoją opinię i to wszystko, rozwinę, niekoniecznie będą to odpowiedzi, raczej dodatkowe fakty.
2. Kościół był i będzie organizacją przestępczą, najbardziej niszczycielski jest katolicki, z faktami się nie dyskutuje - wystarczy przejrzeć historię kościoła (po co w ogóle pisać o rzeczach oczywistych ?, poza tym to nie miejsce na książkę)
3. W większości księża to nieudaczniki, nauczeni w seminariach że są kimś więcej od innych ludzi i mają obowiązek wskazywania drogi, w rzeczywistości są mało warci, by nie powiedzeć nic.
4. Nauka i wiedza szkodzi każdemu kościołowi, niszczycielsko-przestępczo-katolicki walczy i będzie walczył, by panować nad głupkami, sam sobie radę dam, nie potrzebuję płacić za nic nie warte gadanie - opodatkować księży jak każdego + opodatkować, za brak korzyści dla Państwa.
5. Konkordat należy pociąć i zawiesić w toalecie.

Pozdrawiam

PS Wypowiedź zawiera przemieszanie pojęć religii i kościoła katolickiego, żeby nie było że nie rozróżniam malutkie-księżulki.
wyszpolski (447 punktów)
>2. Kościół był i będzie organizacją przestępczą

Proszę podać prawa które łamie kościół oraz niezwłocznie powiadomić o tym odpowiednie organy ścigania. W końcu organizacje przestępcze w tym kraju istnieć nie mogą bez konsekwencji.

>3. W większości księża to nieudaczniki

Na podstawie jakich badań statystycznych doszedłeś do tego wniosku? Jaka była próba?
Markiewicz (31 punktów)
>Proszę podać prawa które łamie kościół oraz niezwłocznie powiadomić o tym odpowiednie organy ścigania. W końcu organizacje przestępcze w tym kraju istnieć nie mogą bez konsekwencji.

proszę kleryka, nie trudno było domyślić się takiej wypowiedzi, w średnoiwieczu kościół rzymsko-katolicki w świtle prawa palił ludzi na stosie, Hitler w zgodzie z panującym wtedy prawem, spowodował smierć milionów, kościół teraz co prawda JEŻELI (musiałem zaznaczyć, bo byś nie zauważył celowo subtelnej różnicy pomiędzy "jeżeli" a "na pewno") nie "pali na stosie", to kradnie pieniądze - kradzież to przestępstwo a nie wykroczenie - tu kradzież oznacza niepłacenie podatków, łożenie z państwowych pieniędzy na nierobów, co za tym idzie, rówież i z moich - jaśniutkie jak słoneczko

>Na podstawie jakich badań statystycznych doszedłeś do tego wniosku? Jaka była próba?
>

nie rozśmieszaj mnie:D:D, na podstawie jakich badań 95% Polaków to ludzie wierzący ? "człowiek" który klamie całe życie, oszukując dla korzyści majątkowych, odrzucając (teoretycznie - stąd skrzywienia np seksualne ) swoją naturę jest po prostu żałosny - DOBRZE IM TAK żyjąc jako pasożyt, z świadomością, że tylko cymbały/moherki go popierają - ma za swoje, nie słysząc prawdziwego poparcia u ludzi wykształconych+rozumnych - a tylko takie mi impomuje.

Pozdrawiam
Lolitka
Skond klikash? Ile mash lateq?
wyszpolski (447 punktów)
>w średnoiwieczu kościół rzymsko-katolicki w świtle prawa palił ludzi na stosie

Ale mamy rok 2007, piszesz że kościół to organizacja przestępcza. Nie znam się na prawie, ale nazywanie kogoś przestępcą, kiedy nie został skazany, jest chyba przestępstwem co nie?

>kradzież to przestępstwo a nie wykroczenie - tu kradzież oznacza niepłacenie podatków

To czy się płaci podatki, regulują przepisy, a nie twoje "widzimisię".

>łożenie z Państwowych pieniędzy na nierobów

No ty chyba nie chcesz sprawiedliwości na tym świecie szukać, bo to wyjątkowo zły pomysł.

>na podstawie jakich badań 95% Polaków to ludzie wierzący ?

Nie wiem. Na przykład takich

Główny Urząd Statystyczny. Mały Rocznik Statystyczny Polski, 2006, s.129. Warszawa : Zakład Wydawnictw Statystycznych. ISSN 1640-3630

>oszukując dla korzyści majątkowych

Znowu łamanie prawa! Zgłaszaj to!

>żyjąc jako pasożyt, z świadomością, że tylko cymbały/mocherki go popierają - ma za swoje, nie słysząc prawdziwego poparcia u ludzi wykształconych+rozumnych - a tylko takie mi impomuje.

Wielu ludzi wykształconych i rozumnych to chrześcijanie.
Markiewicz (31 punktów)
cyniku, wysłanniku jakiegoś marnego rydzyczka, po co tu przyszedłeś ?
sądzisz, że przekonasz do swojej paplaniny kogokolwiek kto tu zagląda z własnej woli ? megarotfl

jestem przeciwny zakazom i podziałom - bardzo przeciwny, ale rozmowa z wierzącym zawsze budzi u mnie zwątpienie czy aby na pewno dobrze robię.

to całe niewiele warte chrześcijaństwo zawsze wykazywało "skłonność" do "kto nie jest z nami jest przeciwko nam" - to objaw słabości, prawdziwej słabości, prawdziwa mądrość i wiedza krytyki się nie boi - bo jest poparta dowodami - czymś czego kościół nie miał, nie ma i mieć nie będzie, Wasz czas skończy się, gdy z ziemi zniknie ostatni głupek, o ile oczywiście zniknie - dwie rzeczy podobno są nieskończone, wszechświat i głupota ludzka (z wszechświatem do końca nie wiadomo), kto wie, może jednak czeka Was świetlana przyszłość (gdyby jeszcze nauka nie "szła" do przodu a wiedza nie była bardzoej dostępna - co nie ? )

Tym radosnym i ciepłym stwierdzeniem zakończę, gdyż muszę zrobić sobie i rodzinie śniadanko - bo już czas

Pozdrawiam prawdziwych bywalców, malowanym na pohybel
wyszpolski (447 punktów)
>sądzisz, że przekonasz do swojej paplaniny

A do czego ja tu kogokolwiek przekonuję?

>rozmowa z wierzącym zawsze budzi u mnie zwątpienie

A od kiedy ja jestem wierzący?

>to całe niewiele warte chrześcijaństwo

To nie chrześcijaństwo, tylko chrześcijanie.

>dowodami - czymś czego kościół nie miał

Dlatego to jest "wiara", a nie "wiedza". Czaisz bazę?

>Wasz czas skończy się

Czemu piszesz "wasz" skoro ja nie jestem chrześcijaninem?

>kto wie, może jednak czeka Was świetlana przyszłość

Znowu to samo. Poza tym chrześcijaństwo triumfuje. Cóz.

>gdyby jeszcze nauka nie "szła" do przodu a wiedza nie była bardzoej dostępna - co nie ?

To wiedza spowoduje że podstawowe założenia chrześcijaństwa takie jak "kochaj bliźniego" przestaną być aktualne?
Satanisław (1358 punktów)
(zablokowany)
>kosciół jest przestępczą organizacją, wykorzystującą głupotę ludzką do zarabiania pieniędzy i wywierania presji psychicznej na ludziach myślących samodzielnie<

Agencje reklamowe czy spece od PR np. partii politycznych też "wykorzystują głupotę ludzką do zarabiania pieniędzy i wywierania presji psychicznej na ludziach myślących samodzielnie", ale do organizacji przestępczych nie są zaliczane.
Przestępcą jest ten, kto łamie prawo, a Kościół prawa nie łamie.
Markiewicz (31 punktów)
>>...
>Przestępcą jest ten, kto łamie prawo, a Kościół prawa nie łamie.
>

kościół tylko dlatego "nie łamie prawa" że sam je sobie pisze (łapciami polityków), analogicznie człowiek może ponosić odpowiedzialność za innego czlowieka w Urzędzie Skarbowym (chodzi np o tzw łańcuszek VAT), co z tego że jest to zgodne z tzw "prawem" skoro nie ma to nic z prawem wspólnego

Proszę nie podpierajcie się jakimiś tam przepisami bo jesteście po prostu cyniczni.

Pozdrawiam
Nowak (136 punktów)
W pewnym stopniu masz rację, ale to zło odnosi się tylko do poszczególnych osób - księży, dla których liczą się ich własne korzyści, w tym zarobki. Ale wierzę, że w Kościele są również księża, którzy chcą nauczać o dobru, miłości...
Wiem, że rzadko spotyka się takich ludzi w ogóle, nie tylko w Kościele, ale muszą istnieć, świat nie jest jeszcze taki zły.
Pozdrawiam
Markiewicz (31 punktów)
>W pewnym stopniu masz rację, ale to zło odnosi się tylko do poszczególnych osób - księży, dla których liczą się ich własne korzyści, w tym zarobki. Ale wierzę, że w Kościele są również księża, którzy chcą nauczać o dobru, miłości...
>Wiem, że rzadko spotyka się takich ludzi w ogóle, nie tylko w Kościele, ale muszą istnieć, świat nie jest jeszcze taki zły.
>Pozdrawiam

Nie twierdzę że każdy ksiądz to podły złodziej, wg mnie, tylko 95% to złodzieje a 5% jest uczciwych.
Świat tak zły nie jest ? no... tu to by sobie można polemizować, powiedzmy, że nie jest tragicznie na całej ziemi, na części jest tragicznie, a gdzie niegdzie jest znośnie .

Pozdrawiam
wyszpolski (447 punktów)
>95% to złodzieje a 5% jest uczciwych

Skąd takie dane? Ja przypuszczam że jest dokładnie na odwrót.
Zbysław Śmigielski (8639 punktów)

   Optymista widzi w szwajcarskim serze tylko ser, pesymista - tylko dziurki.

   Kawał stary jak ten ser, ale wciąż go jadamy.

Wróć do listy wątków działu Bazgroły

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365