 |
Przegląd wątków w dziale Bazgroły
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 10 (przedawniony) | | 05-05-2011 | zyskiska | Spotkanie z RAFAŁEM A. ZIEMKIEWICZEM |
10 maja Zysk i S-ka Wydawnictwo zaprasza do Warszawy na spotkanie z RAFAŁEM A. ZIEMKIEWICZEM i promocję najnowszej powieści „ZGRED”
Napisana w formie dziennika powieść "Zgred" obejmuje czas pomiędzy lutym a kwietniem 2010 roku. Najlepszy polski publicysta w najbardziej publicystycznej ze swych powieści.
10 maj, wtorek, godz. 17:00 Centrum Konferencyjno-Kongresowe, sala A-401 ul. Bobrowiecka 9, Warszawa
Spotkanie poprowadzi JAN POSPIESZALSKI
Specjalny felieton Ziemkiewicza w prezencie tylko dla uczestników spotkania | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 1 (przedawniony) | | 04-05-2011 | marcin kwiek | Ateiści to są szuje |
Ateiści to są szuje Zwykłe dranie i w ogóle Jeden z drugim Bogu pluje W twarz!
Taki Darwin na ten przykład To ostatnia wesz przebrzydła Porównywać nas do bydła! Łgarz!
Albo Einstein, ta kanalia Tak poplątać nam realia Czasoprzestrzeń? Anomalia! Pas!
Ten Vanini też był mendą Dobrze że się nim zajęto I wyrwano z mocą świętą Chwast!
Lem i jego pisanina Toż to przecież czysta kpina Podróż po gwiezdnych krainach? Śmiech!
A Skłodowska? Dobry Panie! Po co nam promieniowanie? Toż to boże jest skaranie! Grzech!
Lub Gombrowicz, typ ponury Antynarodowe bzdury Bez znaczenia dla kultury Dno!
A Religa? Jeszcze gorzej! Czy to jest po myśli bożej By wycinać serce nożem? Zło!
No, a Korczak, ten agnostyk? Chować dzieci tak bez chłosty? Gdzie tu respekt dla dorosłych? Strach!
Już nie wspomnę o Dawkinsie Bo odszczeka sukinsyn się Niech go także wszyscy diabli W piach!
| Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 1 (przedawniony) | | 02-05-2011 | Anna123 | Ankieta |
Witam serdecznie, na potrzeby pracy magisterskiej przeprowadzam ankietę na temat roli etyki w zarządzaniu zasobami ludzkimi. Będę wdzięczna za jej wypełnienie  Z góry dziękuję www.ankiet(*)adzaniu-zasobami-ludzkimi.html | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 6 (przedawniony) | | 02-05-2011 | konstancjann | Podział wierzący-niewierzący |
Podział w społeczeństwie polskim nasila się. Ważne jest nie dać się zamknąć w jednym sposobie myślenia... Wg chrzescijan to w co wierza,odgórne wartosci, które mocno nakierowuja na pewna droge zycia,która jest poprawna,jest dobra,jest to swoista filozofia milosci,zrezygnowanie z propagowania tego,odrzucenie(zapominaja ze odrzucenie zazwyczaj polega na odrzuceniu bajeczki o jezusie),oznacza przejscie na druga, opozycyjna strone barykady,a z niej drogi prowadza tylko do zla.Rzeczywisice po "drugiej stronie" widac pustynie wartości i rozpasanie(zazwyczaj uczestnicza w nim i ci co na swieta pójda do kosciola).Dlatego wiec nie toleruja ich,pomimo braku przykazania "nie ufaj tym, ktorzy nie zyja w chrystusie",coraz bardziej sie odcinaja i zamykaja w swym swiecie.Jednak zauwazmy-jest to odpowiedz na coraz czestsze nagonki na religie katolicka i katolikow.Akcja rodzi reakcje. Tu tez mozna zapytac-to naprawde nie oni zaczeli?W jakims stopniu na pewno tak.Od zawsze byl brak akceptacji bycia niewierzącym,a to wynika z... lęku o drugą osobę."Przeciez to jest najswietsza prawda o swiecie, jedyna DOBRA sciezka, nie bedziesz zbawiony, ja w moim kodeksie moralnym i miloscia do ciebie nie moge sie z tym pogodzic".Jezus by chyba zrobił inaczej (gdyby oczywiscie istniał  )...Czyż nie był mega miłosierny i tolerancyjny?Oczywiscie do czasu.Zawyczaj pozniej ta osoba sie zmieniala na dobra i nie bylo problemu..Ok,oni nas (mnie)nie akceptują.Tylko czy my(ja) ich akceptujemy?"Toleruje twoje poglady i.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 13 (przedawniony) | | 02-05-2011 | Matix | Wolna niedziela, kilka pytań |
Skąd wzięła się wolna niedziela? Ja nie wiem, nic na ten temat nie czytałem nigdy, ale zapewne z religii. Ok, w takim razie co myślicie o wolnej niedzieli w państwie całkowicie świeckim? Jak to jest np. we Francji? Podobno Francja jest świecka, czy w takim razie w niedziele idą do roboty wszyscy? Bo przecież wolna niedziela to obrządek chrześcijański, a w zasadzie to chyba bardziej pierwotnie judaistyczny. Więc czemu w świeckim państwie ateista, czy muzułmanin musi mieć wolną niedzielę? (oczywiście można powiedzieć, że przecież nie musi, jednak jest to bzdurą, załóżmy że kierownik budowy jest ateistą, a reszta katolicy, no i po kiego grzyba ma iść w niedzielę na budowę jak nikt nie przyjdzie  ) Czy jako ateiści chcecie zniesienia powszechnie wolnej niedzieli?  | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 1 (przedawniony) | | 01-05-2011 | i.czaplicka | 1 maja! |
Przepraszam, ze nie tlumacze, alre tak wspolczuje biedakom w kraju, ze proponuje inne obchody tego dnia.
PLEASE DON'T FORGET MAY 1st! WALK NAKED IN CANADA DAY MARK YOUR CALENDARS! It is a sin for a Muslim male to see any woman other than his wife naked and if he does, he must commit suicide. So next May 1st at 1 p.m. Eastern Time, all Canadian women are asked to walk out of their house completely naked to help weed out any neighborhood terrorists.
Circling your block for one hour is recommended for this anti-terrorist effort.
All patriotic men are to position themselves in lawn chairs in front of their houses to demonstrate their support for the women and to prove that they are not Muslim terrorist sympathizers. Since Islam also does not approve of alcohol, a cold 6-pack at your side is further proof of your patriotism.
The Canadian government appreciates your efforts to root out terrorists and applauds your participation in this anti-terrorist activity.
CANADA Eh!!
P.S.: If you don't send this to at least 1 person, you're a terrorist-sympathizing,lily-livered coward and are possibly aiding and abetting terrorists. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 11 (przedawniony) | | 30-04-2011 | Hodża | Credo smurfastyczne |
Wierzę w Smurfideusa, Ojca Wszechmogącego, Stworzyciela nieba i ziemi, wszystkich rzeczy widzialnych i niewidzialnych i w jednego Smurfa Ważniaka, Syna Smurfowego Jednorodzonego, który z Ojca jest zrodzony przed wszystkimi dobranockami. Smurf z Smurfa, Niebieskość z Niebieskości, Smurf prawdziwy z Smurfa prawdziwego, zrodzony a nie stworzony, współistotny Ojcu, a przez Niego wszystko się stało. On to dla nas ludzi i dla naszego bawienia zstąpił z bajki i za sprawą Smurfa Świętego przyjął ciało z Smurfetki Dziewicy i stał się człowiekiem. Pomalowany również za nas, pod Gargamelatem został usmerfowany i wydrukowany i został animowany na dobranockę, jak oznajmia Pismo i wstąpił na fale eteru; siedzi po prawicy Ojca i powtórnie przyjdzie w chwale bawić żywych i umarłych, a Królestwu Jego nie będzie końca. Wierzę w Smurfa Zgrywusa, Piromana i Ożywiciela, który od Ojca i Ważniaka pochodzi,który z Ojcem i Ważniakiem wspólnie odbiera uwielbienie i chwałę, który mówił bez prochów. Wierzę w jeden, spięty, powszechny i apostolski Smurfściół. Wyznaję jedno smurfnięcie na odpuszczenie grzechów i oczekuję animacji na dobranoc i emisji wiecznej we wszystkich stacjach telewizyjnych. Amen. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 56 (przedawniony) | | 29-04-2011 | asmodai | Młot na ateistów |
Właśnie kończę lekturę jednego, oświeconego bloga. Uważajcie to jest mocne. Wychodzi na to że Ateiści to robactwo mlot.blogspot.com/ | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 0 (przedawniony) | | 29-04-2011 | Proxy | Pytanie ;-) |
Zdajecie sobie sprawe z tego, że stopień wyższy od niskiego jest niższy?  |
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 53 (przedawniony) | | 28-04-2011 | czepialski | Definicja projektu według Richarda Dawkinsa |
Definicja projektu według Richarda Dawkinsa:
Czasami coś, co do złudzenia wygląda, jak zaprojektowane okazuje się być zwykłym tworem przyrody, o czym pisze np.: Richard Dawkins (biolog ewolucyjny z Oxfordu) np." chmury 'poukładane' na wzór przypominający postać jakiegoś zwierzęcia czy przedmiotu. Tutaj z profesorem Richardem Dawkinsem należy się w sposób oczywisty zgodzić. Ale Richard Dawkins nie zawsze jest taki konsekwentny odnośnie rozpoznawania projektu UMYŚLNEGO (zaprojektowanego przez inteligentną osobę.) i NIEUMYŚLNEGO ( który powstał w wyniku działań ślepych sił natury, a jednak *przypomina* [na pierwszy rzut oka] projekt zamierzony i wykonany świadomie). Innymi słowy Richard Dawkins stosuje w tym przypadku jakieś dwojakie normy, których w żaden sposób nie da się LOGICZNIE uzasadnić.
W swojej głośniej książce: "Ślepy zegarmistrz" (Rozdział 6 "POCZĄTKI ŻYCIA A CUDA" ,na str.: 110) Richard Dawkins napisał:
"Bez wątpienia współczesna maszyneria komórkowa - aparat replikacji DNA i syntezy białek - ma wszystkie cechy wysoce zaawansowanego, specjalnie zaprojektowanego urządzenia. Widzieliśmy już, jak niesłychanie spektakularne jest jej działanie jako urządzenia precyzyjnie przechowującego informację.(....) Ale przecież Bóg, który potrafiłby dobrze zaprojektować coś tak skomplikowanego jak maszyneria nukleinowo-białkowa, musi być co najmniej równie złożony i uporządkowany jak sama maszyneria. A nawet znacznie bardziej niż ona"
Przyjrzyjmy sie z uwagą temu co napisał.. | Zobacz wypowiedzi..
Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] [326] [327] [328] [329] [330] Pokaż nowsze wątki Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów
|
 |