Racjonalista - Strona głównaDo treści
 Przegląd wątków w dziale Bazgroły

« Wróć do działów Forum
Pokaż starsze wątki  /  Pokaż nowsze wątki

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 6 (przedawniony)
06-07-2011aspagnitoNapęd bezodrzutowy
W to trudno powątpiewać:
www.youtube.com/watch?v=nIt661hfr9c
"TheThornson Inertial Engine"
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 89 (przedawniony)
06-07-2011Zejus z KabaretuHomoseksualizm nadany (?)
Słyszy się czasem takie teksty w rodzaju "Bóg stworzył też homoseksualistów", "z tym się trzeba urodzić", "to bezwarunkowe". Ostatnio mimochodem zauważyłem jak bezgranicznie są to słowa nielogiczne i irracjonalne. Mianowicie: jeśli jest to cecha warunkowana genetycznie, wrodzona, to jakim cudem taki układ genów miał szanse na przemieszczanie się w obrębie populacji?! Przecie homosie nie płodzą potomstwa ergo nie mają potomstwa ergo ich wzorzec DNA odchodzi w niepamięć (w części przypadków w odbyt).

PS. Geje gejami, ale na lesbijki toby sobie popatrzył.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 10 (przedawniony)
06-07-2011Kacper ErMiraż ? Aż tak doskonały ?
Witam.

Oto zapis video z Chin. Rewelacyjny miraż jak mówią naukowcy i oczywiscie nadprztyrodzone zjawisko wg. drugich. Co o tym sadzicie ? Macie jeszcze jakies informacje na ten temat ?

Video: www.youtube.com/watch?v=EfHXW9dqZUE

i opis (ang.).

Amazing mirage appeared on Thursday, June 16, 2011 at dusk at the Tunxi section of the Xin'an River in Huangshan City, east China's Anhui Province, when continuous pouring rain had just stopped.

-City appears over Chinese river
-Residents think it's a "vortex"
-Scientists say it's a great mirage

IT looks like any other city skyline with skyscrapers, a few mountains and trees - except it isn't real.

The giant mirage appeared across the skyline near in East China earlier this month after heavy rainfall and humid conditions along the Xin'an River.

As mist settled over the river at dusk, tall buildings appeared to rise from nowhere, leading residents in nearby Huanshan City to speculate that the vision may be a "vortex" to a lost civilisation.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 10 (przedawniony)
05-07-2011trudziaPsychokineza?
Znalazłam jakiś wątek w psychokinezie, ale był on mocno skonretyzowany, tj dotyczył jakiegoś artykułu. Mnie osobiście ciekawi tzw. parapsychologia, w tym psychokineza (legendarne zakrzywianie łyżeczki wzrokiem), ale w sensie naukowego wyjaśnienia tych fenomenów. Tutaj podaję małą zakąskę:
www.youtube.com/watch?v=G7Ht9Ic_y6A
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 203 (przedawniony)
04-07-2011ZeusxampWspółczesny język polski, a ortografia. Racjonalne podejście
Współczesny język polski, a ortografia.
[Racjonalne podejście do tematu]

Niniejszy artykuł jest odzewem na irracjonalne treści propagowane przez różnego rodzaju
„panów po studiach”. Nie jest on zgodny z nauczaniem i ich wizją polszczyzny.
Jest za to moją osobistą wizja tematu.

Bez owijania w bawełnę.
1.Zasadność ortografii. Tak, ale w jakim stopniu?
2.Przesądy i stereotypy a ocenianie ludzi przy pomocy ortografii.

Ad. 1
Szkoła nam mówi, ma być ortografia i juz.
Jaka jest zasadność stosowania starej ortografii we współczesnym języku?
Zaczynamy:
pierwsze zagadnienie to jak odczytujemy odpowiednie zgłoski.
Sposób odczytu zgłosek U oraz Ó, jest jednakowy obecnie.
Identyczna sytuacja jest przy RZ i Ż jak też CH i H.

Czyli mamy pierwsze przesłanki by stosować jeden znak nie dwa różne.
Należy dodać iż historycznie jest jak najbardziej poprawny ten rozdział,
gdyż wtedy wymawiano te znaki w inny sposób.
Jednak na dzień dzisiejszy WYMOWA OBU RODZAJÓW ZGŁOSEK JEST JEDNAKOWA.
Dlaczego zatem stosować taka starodawna pisownie? O tym będzie dalej.

- Innym aspektem są zgłoski e/ę, a/ą, z/ź, l/ł, s/ś, tutaj zasadność stosowania dalej jest,
gdyż zmieniają one wymowę wyrazu. Do tego w sposób znaczący.

Ad. 2
Przesądy oraz stereotypy myślowe są główna przeszkodą dla uproszczenia w ten sposób
naszej ojczystej mowy. Jednym z wielu jest jakoby miało to powodować
pogorszenie czy nawet zanik języka oraz naszej polskości.
Są to tak naprawdę opinie ludzi bojących sie zmian.
W tym gronie..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 1 (przedawniony)
03-07-2011Edward68Prezydent - dziennik choroby - wprowadzenie
Nie wiem, co się ze mną dzieje. Dookoła wydaje się istnieć normalny świat, a ja widzę wszystko całkiem inaczej, wszystko wydaje mi się nienormalne i chore. Może mi pomożecie wy, którzy żyjecie jak normalni ludzie, jak się z tego wyleczyć, czy też tego wyleczyć się nie da. Może przeczyta to ktoś tak jak ja chory i napisze, jak się z tego leczyć albo w ogóle cos tam napisze. Czasami mnie ogarnia cos niebezpiecznego chęć poprawienia tego, co jest, zaczynając od religii. To chyba niebezpieczne, nie chciałbym być ukrzyżowanym jak Jezus Chrystus, albo żeby do mnie ktoś strzelał, tak jak do papieża i to już nie Turek. Może lepiej umrzeć normalnie i dać temu wszystkiemu spokój. Zaczęło się to gdzieś tydzień temu jest to coś jakby twórczego odkrywanie analizowanie wyciąganie wniosków rozwiązywanie, pisanie jakby poetycko, ale poeci piszą o czymś tam, ale generalnie nie pchają się w politykę. Chyba, że na innych tematach im nie wychodzi i próbują wtedy raczej popierać istniejący ustrój. Są też tacy, którym nic się nie udaje i zaczyna ogarniać ich rodzaj szaleństwa. Na koniec giną w wypadkach……samolotowych albo innych. Można być homoseksualistą, alkoholikiem nawet można być narkomanem tylko nie sprzedawać innym towaru. Można być i wariatem, jeżeli jest się niegroźnym dla otoczenia. Zamiast zająć się pracą i dochodzić do jakichś funkcji nawet do funkcji prezydenta, ale nie w ten sposób nie przewracać wszystkiego do góry nogami. Bądź sobie prezydentem, napracowałeś się doszedłeś..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 3 (przedawniony)
03-07-2011diogenesKrzyżyk na wejściu
Kiedy podczas kłótni pada Zamknij się! albo Zamknij ryja! jest to rozumiane na ogół jako groźba. Bo jak nie, to ....itd.

Nie wiem, po jaką cholerę internetowe reklamy mają (często ukryte) okienko z krzyżykiem pt. Zamknij. Klika człowiek na ten krzyżyk i ... nic. Trzeba odczekać, czasem dość długo, zanim reklama zniknie sama. Portal sprawia wrażenie interaktywnego, bo można sobie samemu coś otworzyć, coś zamknąć. Ale to tylko wrażenie.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 9 (przedawniony)
03-07-2011marcin1902Leją się!
Chyba Kliczko wygra! ale dopiero 6 runda...
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 9 (przedawniony)
03-07-2011ZeusxampCo autor chciał przez to powiedzieć?
Co autor chciał przez to powiedzieć?

To pytanie przewija się przez całe liceum.
Jednak czy interpretacja słów autora proponowana przez nauczyciela, to jedyna możliwa interpretacja?
Czasem się chciało zapytać, skąd Pan/Pani ma wiedzę o myślach autora.
Przecież można słowa wierszy interpretować na nieskończenie wiele sposobów, jak choćby przepowiednie Nostradamusa czy przepowiednie wyroczni delfickiej.

Zostawiając pole nauczycielom to czasem mnie ratowała jedna rzecz, mianowicie - tylko ja nie pisałem ze ściągi.[własne fantastyczne przemyślenia]
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 24 (przedawniony)
30-06-2011DancapGdyby Bóg istniał to by na to nie pozwolił czyli co wy na to
Witam,

Zamieszczam tutaj artykuł który mnie zaciekawił nie jest on mojego autorstwa i mam nadzieje, że autor nie będzie miał nic przeciwko. Zamieściłem go tutaj bo ciekawi mnie wasza opinia. Artykuł jest bardzo obiektywny znaczy nie zachwala ani Ateizmu ani Teizmu, jedyny mankament to to, że artykuł prowadzi do teorii spiskowych nie dosłownie oczywiście tylko przez hasła żeby "zacząć samemu myśleć" i tutaj moje rozkmina. Bo jednak takie myślenie też opiera się na wierze w czyjejś słowo w tym momencie Autora tego teksu, agnostycy i ateiści opierają się na słowie innych Ateistów i Agnostyków a Teiści na słowie przedstawicieli kościołów. Wiec gdzie tu jest samodzielne myślenie ? Wychodzi na to że nikt wiary sie nie pozbędzie Teiści wierzą w Boga i głoszone przez duchownych jego słowo, Ateiści wierzą że tego Boga niema i wierzą w głoszone przez innych przedstawicieli Ateizmu i racjonalizmu przemyślenia, filozofie.

Pozdrawiam

Daniel

Artykuł poniżej

a-llex.blo(*)og-istnia-to-by-na-to-nie.html
Zobacz wypowiedzi..

Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] [326] [327] [328] [329] [330] Pokaż nowsze wątki
Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów
« Wróć do działów Forum


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)