Racjonalista - Strona głównaDo treści
Napęd bezodrzutowy

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Bazgroły
NapisanoAutorTytuł
06-07-2011 14:23aspagnito (538 punktów)
(zablokowany)
Napęd bezodrzutowy
Ocena 1 na 1
W to trudno powątpiewać:
www.youtube.com/watch?v=nIt661hfr9c
"TheThornson Inertial Engine"
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

sceptymucha (moderator, 11470 punktów)
>W to trudno powątpiewać:
>www.youtube.com/watch?v=nIt661hfr9c
>"TheThornson Inertial Engine"
Sorki, ale rozwiń.
Zastosowanie w samochodzie niemożliwe, bo "szarpie". Gdzie możliwe?

Przenoszę do Bazgrołów.

Pozdrawiam

Jesteśmy wynikiem wykorzystania błędów ewolucji przez ewolucję.
aspagnito (538 punktów)
(zablokowany)
A że tak skromnie wtrącę... to zaprzeczenie zasady zachowania pędu Newtona... nieprawdaż?

Prawie wszyscy ludzie dzielą się na tych, którzy gwałcą rzeczywistość i na tych, którzy tę rzeczywistość już zgwałcili... Nieliczni mają ten przywilej dymać ją za jej radosną zgodą..
sceptymucha (moderator, 11470 punktów)
>A że tak skromnie wtrącę... to zaprzeczenie zasady zachowania pędu Newtona... nieprawdaż?
Zasadę tę mamy w układach inercjalnych. Nieinercjalnie jest już bez tego. Zdaje się, że Newton o tym wiedział.

Pozdrawiam

Jesteśmy wynikiem wykorzystania błędów ewolucji przez ewolucję.
aspagnito (538 punktów)
(zablokowany)
>>W to trudno powątpiewać:
>>www.youtube.com/watch?v=nIt661hfr9c
>>"TheThornson Inertial Engine"
>Sorki, ale rozwiń.
>Zastosowanie w samochodzie niemożliwe, bo "szarpie". Gdzie możliwe?
A czemu w aucie niemożliwe? Wynaleziono przecież coś takiego jak amortyzator. Poza tym wszelki transport... zwłaszcza pionowzloty. Jakiś czas temu pisałem o innym napędzie bezodrzutowym o wiele efektywniejszym, w którym dwie masy krążą po okręgu (te same siły odśrodkowe pod względem wartości), ale jedna porusza się dwa razy szybciej. Wtedy taki mechanizm praktycznie odciążony jest od znacznych problemów wytrzymałości materiałowej, który ma silnik Thornsona. Taki układ można stosować niemal bez ograniczeń i można konstruować takie pionowzloty. Zastosowanie to na pewno początkowo służby ratownicze, prewencyjne i wojskowe. Z całą pewnością też NASA, która wiele skorzystałaby na tym, że napędy bezodrzutowe zasilane np. elektrycznie wynoszą ciężkie przedmioty na orbitę... a może nawet dalej...


Tu dodają się siły odśrodkowe - raz nakładają się na siebie, a raz znoszą się wzajemnie.


Prawie wszyscy ludzie dzielą się na tych, którzy gwałcą rzeczywistość i na tych, którzy tę rzeczywistość już zgwałcili... Nieliczni mają ten przywilej dymać ją za jej radosną zgodą..
sceptymucha (moderator, 11470 punktów)
Nie chce mi się rysować:
1. Pionowo się nie da vide zasada zachowania energii.
2. Poziomo szarpie, przy większych prędkościach obrotowych niszczy mechanizm. Nie da się zastosować do samochodu.

Pozdrawiam


Jesteśmy wynikiem wykorzystania błędów ewolucji przez ewolucję.
Fizyk (17637 punktów)
> "The Thornson Inertial Engine"

Nieudolna podróbka. Tu jest oryginalna wersja:


Wróć do listy wątków działu Bazgroły
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365