Racjonalista - Strona głównaDo treści
 Przegląd wątków w dziale Bazgroły

« Wróć do działów Forum
Pokaż starsze wątki  /  Pokaż nowsze wątki

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 49 (przedawniony)
01-05-2015Starog-Chrystus-HowghPreambuła do Biblii
Od zarania dziejów wielu starało się ustalić właściwą kolejność "Początka-Początków".
Być może pomocne będą moje przemyślenia. Proponuję wprowadzić do powszechnego nauczania wiedzy ... Preambułę do Biblii, o takiej oto treści:
/// Na początku był Bóg Watykanu, potem był Bocian, a potem cała reszta. ///

Kto pomoże w uzasadnieniu?





/motto: wczoraj będę tam gdzie byłem jutro.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 52 (przedawniony)
30-04-2015janek77Wolna Wola, a GPS
Wolna Wola człowieka ingeruje w trasę GPS'u, gdzie kurs wytycza Bóg. Jak człowiek błądzi to Bóg ustanawia korektę kursu.

www.youtub(*)=player_embedded&v=4wDeC5VVrQI

Czy zgadzacie się z tą wypowiedzią?
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 27 (przedawniony)
28-04-2015BoguckiEugenika- porzucona droga czy nie warta powrotu ?
Witam
Wiem że wątek kontrowersyjny ale czy w dzisiejszej dobie skoro uznajemy tzw gender studies to nie warto aby eugenika wróciła do kuźn elit?
Oczywiście należy ją głęboko zmodernizować aby sprawdzała się w XXI wieku.
Bo czymże złym jest dążenie do krystalizacji homo sapiens ...

A jak państwo uważa .
Zapraszam do dyskusji
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 13 (przedawniony)
27-04-2015krystkon_1976Analiza kosmosu a związki między liczbami
Rozrywkowy wątek na dobranoc.

Dziś słyszałem w radio o nowym teleskopie na orbicie. Tak mi skojarzyło się, że to co określamy analizą kosmosu jest w rzeczywistości analizą zdarzeń na matrycy teleskopu. Oczywiście, że zdarzenia na matrycy teleskopu pozostają w związku z odległymi zdarzeniami w gwiazdach niemniej analizie podlegają zdarzenia z matrycy.

Ale nie o tym.

Matryca teleskopu ma swoją rozdzielczość, wartości pól, a także takt działania. Można rzec, że każdy pojedynczy obraz w jednym takcie jest pewną liczbą. Obserwowane zatem zdarzenia kosmiczne, kolejne obrazy są kolejnymi liczbami.

Obserwując zmieniający się obraz kosmosu uzyskujemy w rzeczywistości ciąg liczb. Analizując obraz kosmosu szukamy zatem związków pomiędzy liczbami.

Chciałbym przy tej okazji zapytać bo nie wiem. Czy budowane są teleskopy oddalające? Czy w badaniach wyłącznie powiększa się obrazy, dzieląc je czy także pomniejsza obrazy, łącząc je?
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 7 (przedawniony)
23-04-2015Christopher CJ JozwiakNarodowość to nienormalność
W szczególności: polskość to nienormalność. Normalnością będzie zjednoczenie ludzkości jak u zarania naszego gatunku, który jako pierwszy na Ziemi przewyższył inne na tyle aby sprowadzić je - jako ludzkość - do poziomu rzeczy/ w tym m.in. hodowania niektórych z nich/ - sobie nadając podmiotowość.

Jak praktycznie można by to zrealizować - "zjednoczenie ludzkości"? Rozmnażać się wyłącznie z jak najdalszą ---rasowo---- partnerką/partnerem, do momentu statystycznego zatarcia (przez ludzkość) tych różnic. * mowa tu o narodowości vide różnic biologicznych

** świat faktycznej większości 'obywateli świata' bez zatarcia różnic biologicznych jest z naukowego puntu widzenia raczej mrzonką: nawet u jednostek nieprzeciętnie inteligentnych wszelakie rasizmy są zacierane, a nie eliminowane - choćby przy najbardziej multi-kulti wychowaniu.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 5 (przedawniony)
17-04-2015Fièvre IntermittentePustka na tle racjonalisty
[color=#e6e1d7]Pytając o praktyki i idee kształtujące teatr Zachodu Pradier opowiada historię zasadniczego podziału, dezintegracji ciała i oddalenia od niego, które dokonały się w naszej cywilizacji. W jego opowieści procesy te dokonują się stopniowo, pod nawracającą w poszczególnych epokach presją teoretyzacji i teatralizacji, które to nazwy łączy grecki rdzeń thea - "widzieć", a w tym przypadku "widzieć z oddali". Opisując związki antycznej tragedii i hipokratejskiej myśli medycznej, Pradier pokazuje zarazem, jak jedna i druga usiłowały stawiać opór Arystotelesowskiej filozofii odchodzącej od całościowego ujmowania konkretnych przypadków ku uogólnieniom, co w estetyce zaowocowało przyjęciem koncepcji mimesis i dominacją "estetyki symulacji" (dążenie do naśladowania, kopii, iluzji) nad "estetyką stymulacji" (bezpośredniego oddziaływania na obecnych tu i teraz). Podobna historia powtarza się zdaniem Pradiera w renesansie, kiedy holistyczne ujmowanie człowieka i świata, dostrzegane przezeń w średniowiecznych i renesansowych koncepcjach medycznych i astrologicznych (teoria "humorów" i idea wpływu gwiazd na ludzkie życie tak mocno obecna w dramacie elżbietańskim), ponownie zostaje pokonane przez oddzielenie ufundowane na spojrzeniu. Właśnie wtedy, u źródeł nowożytności, francuski badacz dostrzega dwa wynalazki, które - jego zdaniem - odpowiadają za zachodnie wyobrażenia i praktyki związane z ciałem. Te dwa wynalazki to sekcja anatomiczna i perspektywa sceniczna, które stworzyły nowożytny..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 1 (przedawniony)
17-04-2015BoguckiCóż to znaczy ?
Witam

Cóż znaczy aj waj w wolnym tłumaczenia - jaki jest polski odpowiednik tego .
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 1 (przedawniony)
10-04-2015BartekMolWikiVid - wideo poradnik?
Dzień dobry,

Jestem młodym człowiekiem i bardzo religijnym. Fascynuje się osiągnięciami świętych. Chciałbym otworzyć własny kanał tematyczny, na którym mógłbym przedstawiać ich sylwetki i dokonania. Chciałbym go utworzyć na edukacyjnej platformie WikiVid. Wydaje się bardzo profesjonalny pod tym względem. Tam jest dużo specjalistycznej wiedzy. Jednak zanim zacznę chciałabym się poradzić osób na forum. Za wszystkie porady będę wdzięczny.

Pozdrawiam
Bartek
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 34 (przedawniony)
09-04-2015Markus57Prawda i zakłamanie
Jakie to ma znaczenie


Jakie to ma znaczenie dla sprawy,
że ktoś przedstawił ją inaczej niż fakty.
Jakie to ma znaczenie dla sprawy,
że ktoś drwi sobie z rzetelności i prawdy.

Jakie to ma znaczenie dla prawdy,
że ktoś wolał rozdawać znaczone karty
Jakie to ma znaczenie dla prawdy,
że ktoś po swojemu rozdawał granty.

Jakie to ma znaczenie dla prawdy,
że ktoś wkładał w usta Boga nie wypowiedziane słowa.
Jakie to ma znaczenie dla prawdy,
że ktoś na miejsce Słowa postawił profesora.

Jakie to ma znaczenie dla prawdy,
że ktoś obarcza mężczyzn zakazem nie do uniesienia.
Jakie to ma znaczenie dla prawdy,
że ktoś przymila się do dzieci z zamysłem skrzywdzenia.

Jakie to ma znaczenie dla prawdy,
gdy ktoś wzbudza uczucia do mitycznych baśni.
Jakie to ma znaczenie dla prawdy
gdy ktoś imię własne Boga zastępuje tytułami.

Jakie to ma znaczenie dla jedynego Boga
gdy ktoś przedstawia Go w trzech osobach.
Jakie to ma znaczenie dla Boga jedynego
gdy ktoś odbiera Mu chwałę każąc oddawać cześć Jego dziełom.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 2 (przedawniony)
03-04-2015unheard-of unbeknownst prerequisitesBezpieczniej być górnikiem niż uczniem
Cytat:
W ubie­głym roku szkol­nym w wy­ni­ku nie­szczę­śli­wych wy­pad­ków na te­re­nie pla­có­wek edu­ka­cyj­nych zgi­nę­ło 44 uczniów, a w uwa­ża­nych za nie­bez­piecz­ne ko­pal­niach - 18 gór­ni­ków. (źródło)

Każda śmierć górnika odnotowywana jest w mediach, śmierć dziecka w szkole tych samych mediów prawie w ogóle nie interesuje. Baaardzo rzadko dowiadujemy się o śmiertelnym wypadku ucznia, ostatni taki przypadek, jaki pamiętam, to śmierć chłopca przygniecionego bramką na boisku. Cóż takiego dzieje się w szkołach, że: "Najczęściej do wypadków dochodzi na lekcjach wychowania fizycznego"?
Zobacz wypowiedzi..

Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] [326] [327] [328] [329] [330] Pokaż nowsze wątki
Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów
« Wróć do działów Forum


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)