Racjonalista - Strona głównaDo treści
 Przegląd wątków w dziale Bazgroły

« Wróć do działów Forum
Pokaż starsze wątki  /  Pokaż nowsze wątki

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 9 (przedawniony)
18-01-2009Władek LichaczDorosłe Dzieci Wierzących
Opracowuję program Dorosłe Dzieci Wierzących.
Nie wiem, czy ktoś już czegoś podobnego próbował. Być może to ja jestem pierwszym stwórcą. Mam nadzieję, że nie przygniecie mnie ten głaz do ziemi lub odwrotnie tak mnie nadyma, że dopiero na orbicie Plutona się zatrzymam.
Bazuje on na programie DDA - Dorosłe Dzieci Alkoholików.

Cytat z książki 12 kroków dla dorosłych dzieci z uzależnieniowych i innych rodzin dysfunkcyjnych

Dorastaliśmy w rodzinach dysfunkcyjnych. Ich środowisko wypaczyło nasze myślenie o nas samych i o otaczającym nas świecie. Widząc siebie w krzywym zwierciadle informacji i sygnałów dawanych nam przez naszych rodziców, uwierzyliśmy, że jesteśmy "nie w porządku". Zostaliśmy pozbawieni naszej autentycznej tożsamości i zaczęliśmy szukać sposobów na dobre samopoczucie. Chociaż wyglądamy jak dorośli, nadal zachowujemy się jak dzieci i pozwalamy, aby inni mieli wpływ na nasze myślenie o sobie, nasze poczucie własnej wartości i nasze szczęście. Nasze nieprawidłowe myślenie było przyczyną tego, że podejmowaliśmy decyzje, które nas niszczyły. Dlatego też chcemy przestać poprawiać własne samopoczucie nieskutecznymi zachowaniami...

DDW tak samo jak DDA opiera się na założeniu, że ludziom z takimi samymi problemami najlepiej mogą pomóc w zdrowieniu spotkania z osobami o podobnych trudnościach. Tworzę go z myślą o osobach, które miały nieszczęście dorastać w domu, gdzie przynajmniej jedno z rodziców było osobą wierzącą w boga i w związku z tym tacy ludzie..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 4 (przedawniony)
18-01-2009WojtekPiękne - lepszy niż Kononowicz
www.youtub(*)?v=3B6xxiSHHSo&feature=related! Zobaczcie.

Pozdrawiam

P.S. Za Wykop.pl
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 4 (przedawniony)
11-01-2009lotrekCzy piekło jest egzotermalne (oddaje ciepło) czy endotermalne (absorbu
No i jest problem

Poniżej cytuję jedno z pytań, które pojawiło się na egzaminie na wydziale chemii NUI Maynooth (National University of Ireland). Odpowiedź jednego ze studentów była na tyle wyjątkowa, że profesor podzielił się z nią ze swoimi kolegami, a później jej treść przedstawił w internecie.
Pytanie: Czy piekło jest egzotermalne (oddaje ciepło) czy endotermalne (absorbuje ciepło)?
Większość odpowiedzi oparta była na prawie Boylesa, które mówi, że w stałej temperaturze objętość danej masy gazu jest odwrotnie proporcjonalna do jego ciśnienia.

Jeden ze studentów napisał tak:
Najpierw musimy stwierdzić, jak zmienia się masa piekła w czasie. Do tego potrzebna jest ocena liczby dusz, które idą do piekła i liczba dusz, która piekło opuszcza. Moim zdaniem można ze sporym prawdopodobieństwem przyjąć, że dusze, które raz trafiły do piekła, nigdy go nie opuszczają. Na pytanie, ile dusz idzie do piekła, można spojrzeć z punktu widzenia wielu istniejących dzisiaj religii. Większość z nich zakłada, że do piekła idzie się wtedy, gdy nie wyznaje się tej właściwej wiary. Ponieważ religii jest więcej niż jedna i nie można wyznawać kilku religii jednocześnie, to można założyć, że wszystkie dusze idą do piekła. Patrząc na częstotliwość narodzin i śmierci można założyć, że liczba dusz w piekle wzrastać będzie logarytmicznie. Rozważmy więc pytanie o zmieniającej się objętości piekła.
Ponieważ wg prawa Boylesa wraz ze wzrostem liczby dusz rozszerzać musi się powierzchnia..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 4 (przedawniony)
05-01-2009KatarzynaKoniec i początek.
Lubię święta zimowego przesilenia. Już od bardzo długiego czasu nie mają dla mnie wymiaru "boskiego". Nie przeżywam ich jako pamiątki narodzin Boga. Jednak zawsze były dla mnie symbolem zmiany, początku, nowego otwarcia. Symboliczne "umieranie" światła, powoli, krok za krokiem, aż do punktu całkowitej czerni i z tego punktu odrodzenie życia.

Późna jesień i zima aż do dnia przesilenia to zamieranie. Zastyganie wszystkiego wokół w bezruchu, tak, jakby zewsząd czaiła się śmierć. Nawet ptaki milkną, nastaje cisza. Czasem przerywana świstem wiatru, ale to wiatr bezwładu, wiatr umarłych liści, strzępków i cieni letniego życia. Jeśli weźmiesz je w rękę, rozsypią się pod dotykiem palców.

Kiedy czerń zaraża sobą już wszystko. Kiedy jestem pewna że wpełznie do mojej głowy i serca, usiądzie mi na piersi jak czarny kruk i rozdziobie ostatni oddech...

...nadchodzi ten moment. To nawet nie jest żadna widoczna zmiana. Ona zachodzi w mojej głowie. Nagle wiem. Światła zrobi się coraz więcej. Szaro-bury smutek zostanie gdzieś w tyle, rozpłynie się w przestrzeni. Dookoła ciągle czarno, ale gdzieś w środku, bardzo powoli, jeszcze nieśmiało, w oczy zagląda nadzieja.

Lubię proces. Traktuję swoje życie jako drogę. W tej drodze najważniejsza jest ona sama, nie punkt gdzie się zaczęła ani ten, gdzie się skończy. Pasmo rozwoju, szereg lekcji. Czasem przyjemnych, a czasem tak trudnych, że sprawiających wrażenie nie do zniesienia. Jednak w ostatecznym rozrachunku, każda z nich jest dla mnie bardzo cenna...
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 5 (przedawniony)
03-01-2009RobciaPodróże
Zachęcam Was do pisania o swoich podróżach dalszych i bliższych. Na początek opowiem Wam o Dalmacji. Cóż można rzec... Malutkie uliczki, malownicze domki, kryształowa woda, zasolenie w Adriatyku takie, że nie potrzeba ratowników na plaży, ciekawa Baska Voda i skalista Brela, muzyczny Omish i zaje... Plitvice. A Dubrovnik i Split? Zazdroszczę Chorwatom. Na plaży w Makarkiej można znaleźć odłamki granitu i marmuru - wydobycie Brac i Hvar. A muzyka... Mmmm...
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 23 (przedawniony)
01-01-2009KatarzynaPożegnanie Zulki:)
Szanowni Ulubieni Forumowicze

Niniejszym zawiadamiam, że Zulka przestaje istnieć. Umarła dzisiaj po chorobie. Przejmuję wszystkie Jej obowiązki i mam nadzieję również wartościowe dla mnie bardzo znajomości

pozdrawiam serdecznie
Katarzyna

P.S. Oczywiście liczę się z możliwością wrzucenia tego pożegnania do Bazgrołów i z góry poddaję się egzekucji proszę tylko aby tej okrutnej czynności w takim przypadku dokonać delikatnie...
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 5 (przedawniony)
31-12-2008m_m_r_eCzemu właściwie KUL jest uważany za złą uczelnię?
Czemu KUL jest powszechnie uważany za złą uczelnię? Prosiłbym o fakty, a nie wypowiedzi typu "bo jest katolicki". Osobiście też uważam tą uczelnię za kiepską, ale wynika to raczej z uprzedzeń i niezbyt przyjemnych doświadczeń z jej absolwentami (osobiste jak i medialne - Marek Piłka, Artur Zawisza, Elżbieta Kruk, abp Kazimierz Nycz, Piotr Semka). Większość spotkanych przeze mnie osobiście osób po KULu cechowało się skrajnym fanatyzmem i brakiem krytycznego myślenia, co potwierdza tylko opinie, że dochodzi tam do "prania móżgu". Kolejnym powodem jest powszechna w środowiskach uczelnianych opinia o kiepskim poziomie nauczania tam. W dyskusjach z jej absolwentami zdarzało mi się słyszeć, że poziom nauczania na KULu jest lepszy niż na UMCS i PL, co zawsze powodowało u mnie tylko ironiczny uśmiech. Widać to szczególnie w ilości wygenerowanych poważnych naukowców...

Chyba sobie sam odpowiedziałem na pytanie zawarte w temacie. Bywa i tak. Macie coś do dodania?
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 0 (przedawniony)
29-12-2008KowalskiPomocy!!
zabrano mi rentę wojskową. w 88 roku miałem wypadek w wojsku- dostałem odłamkiem. mam 50 % stałego uszczerbku na zdrowiu. nie wiem co mam dalej mam robić? od czego zacząć? do kogo się zgłosić? rentę miałem przez 20 lat! byłem żołnierzem niezawodowym!

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 3 (przedawniony)
29-12-2008OcykanMagiczny Kot
Jak to zostało zrobione? Na czym ten trick polega?
[Załącznik]

Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 41 (przedawniony)
29-12-2008przyszlaNaukowe dowody, że konserwatywne poglądy świadczą o ograniczeniu ;)
Zobacz wypowiedzi..

Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] [326] [327] [328] [329] [330] Pokaż nowsze wątki
Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów
« Wróć do działów Forum


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)