Racjonalista - Strona głównaDo treści
 Przegląd wątków w dziale Bazgroły

« Wróć do działów Forum
Pokaż starsze wątki  /  Pokaż nowsze wątki

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 2 (przedawniony)
21-10-2008AdamiakMojżesz to mały pikuś!
Wróciłem trochę wcześniej z pracy i włączyłem tv.

Z ekranu patrzyła na mnie zadowolona twarz Wałęsy (zachwalającego swą, nowo wydaną, autobiografię*), która równie zadowolonym głosem mówiła coś, co- pewnie niedokładnie- zrozumiałem więc i niedokładnie powtórzę:

Mojżesz to tylko prowadzał Izraelitów po pustyni, by doprowadzić do wymarcia starego pokolenia... natomiast ja... i tu następowała skromna opowieść o tym, jak to osobiście wymyślił sposób by uratować świat (z Polską, przy okazji), więc (chcąc, nie chcąc?) musiał to zrobić.

Przebiegłem myślami niektórych (co se przypomniałem) poprawionych, obnażonych, przewidzianych, upomnianych, zaskoczonych czy też dobrotliwie naprowadzonych na dobrą drogę, że o zdystansowanych nie wspomnę... przez Wałęsę.

Wyszło mi całkiem sporo różnych "Mojżeszów" z Jelcynem, Jaruzelskim, Mazowieckim, Geremkiem, Gwiazdami, Lisem, Kwaśniewskim, Kohlem...itd, etc...

Zacząłem się zastanawiać: kto następny, po Mojżeszu, Wałęsie do pięt nie dorósł?...

...i żal mi mięśnie pośladkowe ścisnął...czemu nie skończyłem tej zawodówki...?


*- " Wałęsa. Droga do prawdy. Autobiografia "
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 16 (przedawniony)
19-10-2008siekierskaProśba o wyjaśnienie
Mam problem z wyjaśnieniem pojęcia "przymierze zaczepno-obronne". Bardzo proszę o pomoc w wyjaśnieniu.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 44 (przedawniony)
15-10-2008kulka_na_moleCo tam mróweczki? Znowu śpicie?
To po śpiących główkach kijaszkiem!
Która z poniższych informacji wydaje się wam ważna:

- 25 rocznica przyznania Pokojowej Nagrody Nobla dla Lecha Wałęsy,
- 65 rocznica urodzin Lecha Wałęsy,
- nie notowany w historii krach na giełdzie amerykańskiej,
- załamanie wartości funta brytyjskiego,
- nowy wątek forumowicza o nicku "bozenka".
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 11 (przedawniony)
12-10-2008martTaoistyczne Tai Chi
Właśnie dziś w pracy, słuchając sobie TOK.FM natrafiłem na rozmowę z członkami Taoistycznego Stowarzyszenia Tai Chi. Daleki jestem od entuzjazmowania się kwestiami rozwoju duchowego, poszukiwania uniwersalnej energii kosmicznej albo nirwany. Zaciekawiły mnie pewne kwestie - ponoć zbawiennego wpływu na zdrowie fizyczne i psychiczne tych ćwiczeń. Podobno jest to dobry sposób na wyciszenie się. I trochę się nakręciłem, żeby sprawdzić czy to działa. Jestem ostatnio chodzącym kłębkiem nerwów, warczę w pracy, warczę w domu na żonę i dziecko. Czy ktoś z Was miał do czynienia z tą metodą ćwiczeń?
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 48 (przedawniony)
06-10-2008AdamiakKobieta w domu, to jest "to" ?
"Badania przeprowadzone w USA zostały opublikowane w piśmie "Journal of Applied Psychology". Wynika z nich, że staroświeckość popłaca w przypadku mężczyzn. Ci, których żony zostają w domu, zarabiają średnio więcej 8500 dolarów rocznie.

Dr Magdalena Zawisza z Winchester University sugeruje, że mężczyźni dominujący w związku, są równie dominujący w pracy. Tradycjonaliści prawdopodobnie bardziej interesują się władzą (w tym tą sprawowaną nad uległą kobietą), a także zdobywaniem pieniędzy.

Badania przeprowadzono na Uniwersytecie Florida wśród 12686 mężczyzn i kobiet. Zrobiono wywiady z nimi w 1979 r., gdy byli w wieku 14-22 lat i jeszcze trzy razy w ciągu dwóch następnych dekad. Ostatni raz testowano te osoby w 2005 r.

Pytano, czy uważają, że miejsce kobiety jest w domu lub czy zatrudnione kobiety mogą przyczyniać się do zwiększania wskaźników młodzieńczej przestępczości. Więcej mężczyzn odpowiadało twierdząco."

>praca.wp.p(*)ni-mezczyzni,wid,10388397,wiad
>

Hm, mężczyzna pracuje w "pracy", kobieta pracuje w domu...widzę w tym coś naturalnego.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 13 (przedawniony)
02-10-2008tomaszewskiKto byl ojcem Jana Chrzciciela i Jezusa
mam pytanie do wszystkich kto byl ojcem Jana Chrzciciela i Jezusa. z tego co wiem to jakas osoba ktora nazwano duch swiety zrobila dziecko Elzbiecie a nastepne za okolo 3 lub wiecej miesiecy nastepne mlodzszej Marii oczywiscie z rodziny Elzbiety moze podczas odwiedzin Marii u Elzbiety lub ktos osobiscie odwiedzil Marie bo widzial ja u Elzbiety. a po dluzszym czasie od spotkania Marii ze znajomym Elzbiety co sie zwal duch swiety z dzieckiem w brzuchu Maria postanawia odwiedzic Elzbiete aby jej opowiedziec nowine. mam pytanie kto zrobil dzieci Elzbiecie i jej siostrzenicy kim jest postac tajemniczego ducha swietego
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 10 (przedawniony)
01-10-2008AdamiakCU czyli: do zo
Zauważam od pewnego czasu, że ludzie urodzeni już w epoce komputerów- po 80 roku, znaczy- mają mniejszą zdolność rozumienia tekstów, pisanych trochę bardziej złożoną niż potoczna, polszczyzną.
Obserwuję to również na tym forum.

Modnym stało się (w tym pokoleniu tylko?) używanie skrótów w rodzaju: "nara"; "narka"; "zw"; "do zo" czy innych, że o emotikonach nie wspomnę.
Nie uważam tego za zły obyczaj, szczególnie w erze "esemesowej", gdzie sama nazwa (sms), czyli "krótka wiadomość tekstowa" z definicji (i objętości) limituje nadmierną kwiecistość zwierzeń, lecz uważam, iż dużo lepiej wybrzmiewają takie skróty w kontekście bardziej złożonej językowo wypowiedzi, niż artykułowane tylko jako "kompozycja skrótów".

Do tego postu skłoniły mnie refleksje z kilku... rozmów, które trudno dyskusjami nazwać, charakteryzujących się niezrozumieniem bardziej złożonych tekstów, że o podtekstach nie wspomnę... a czasami wręcz z tegoż niezrozumienia wynikające.

Niekiedy trudno jest podjąć merytoryczną dyskusję z kimś, kto nie rozumie zdań złożonych i w nich podtekstów- ogólnie: bogatej polszczyzny- a dysponuje przy tym ogromną, z nutką arogancji, pewnością siebie, wynikającą, np., z bezbłędnego opanowania "środowiska Windows" czy innych, równie "urokliwych jak francowatych elementów szybkiej obsługi klawikordu komp.".

Taki osobnik wie, że "plug-in" to rozszerzenie, lecz nie odniesie tego do swej erudycji, używa "caps lock" by wykrzyczeć swe racje, ale nie użyje prawego "alta", by te racje stały..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 21 (przedawniony)
01-10-2008kulka_na_moleracjonalista.pl - oaza spokoju
Ostatnie dni obfitują w niezwykle niepokojące informacje. A to upadek największych banków w USA, a to krach na giełdach Wall Street i w Rosji, a to rosyjskie okręty wojenne robią pokaz siły wobec USA, a to Chavez wizytuje Kubę dwukrotnie w ciągu tygodnia, ceny żywności rosną o kilka % miesięcznie... A na portalu racjonalista.pl wszystko po staremu, cisza, spokój.

Hołubieni przez władze portalu grafomani publikują aforyzmy na poziomie maturzysty; maturzyści in-spe domagają się na forum gotowców i znajdują się racjonaliści lecący z pomocą dla tych leni i manipulantów, Agnosiewicz twardo pokazuje, że ten portal jest jego własnością i ma być kuźwa tak, jak jemu się podoba...

Sielanka.
Wzorcowe wręcz bagienko polskich docentów, oderwanych całkowicie od rzeczywistości, zajętych swoimi sprawami, które dla przyszłości Polski i Polaków nie mają najmniejszego znaczenia.

Niezwykle cenne jest także to, że ludzie z PSR są apolityczni. To znaczy, że jest im wszystko jedno czy rządzi PiS, SLD, Samoobrona czy PO.
PSR dostosuje się do dowolnej władzy - w imię wolności, tolerancji, apolityczności.

PSR powinno zmienić swój akronim na bardziej odpowiadający rzeczywistości KKK - konformizm, kolesiostwo, kabotynizm.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 5 (przedawniony)
30-09-2008tomaszewskiPotrzebuję najlepszych informacji
mam pewna teorie i potrzebuje linkow z informacjami bardzo konkretnymi na temat budoewy atomu oraz wszelkich rodzajow promieniowania
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 3 (przedawniony)
29-09-2008AdamiakCzym się różni Człowiek?
Śledzę i "poczytuję" sobie różne wątki na tym forum, choć nie we wszystkich się wypowiadam, gdyż znacznie przekraczają poziom mojej erudycji, ale...uczę się

Wczoraj pojawił się nowy wątek pt: "Matura" w którym również niewiele (nic) mam do powiedzenia, gdyż oficjalną edukację zakończyłem na poziomie szkoły podstawowej, lecz ten tekst:

>>stary to nie portal dla przedszkolakow z liceum ktorzy pytaja o rady co do tematu na mature czytales wypowiedzi i tematy artykuloe tu sie mowi na troszeczke wyzszym poziomie o rade popros mamr lub tate>.
...

... oraz fakt, że już drugi raz spotykam się z takim potraktowaniem "małych, niedouczonych przedszkolaczków" przez wybitnie (zapewne) wykształconych i niesłychanie mądrych (w kontekście) forumowiczów, vide:

>> Nie rozśmieszaj mnie. Dla kogo ta przedszkolna wiedza na tym forum? Nie jest to miejsce stosowne, żeby chwalić się umiejętnością czytania wiki. My już jesteśmy kilka klas wyżej i takie rzeczy wiemy od dawna.>...
(autorzy się zidentyfikują)

... skłoniły mnie do założenia nowego wątku- by nie zaśmiecać "Matury"- w celu przypomnienia (sobie a/i muzom, na pewno ) kilku pytań.
Pytań, które, być może już nie raz padały na tym forum, lecz zbiorę je w jeden ciąg:

1.Słyszałem o (wielokrotnej) reformie oświaty, lecz kiedy nastąpił mariaż "starszaków" z licealistami?
2.Ile szkół trzeba ukończyć by w jednym zdaniu (składającym się z 32 wyrazów) "wygenerować" 13 błędów?
3.Co jest złego w czytaniu Wikipedii?
4.Co..
Zobacz wypowiedzi..

Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] [326] [327] [328] [329] [330] Pokaż nowsze wątki
Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów
« Wróć do działów Forum


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)