Racjonalista - Strona głównaDo treści
Mojżesz to mały pikuś!

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Bazgroły
NapisanoAutorTytuł
20-10-2008 18:50Adamiak (36436 punktów)Mojżesz to mały pikuś!
Ocena 2 na 4
Wróciłem trochę wcześniej z pracy i włączyłem tv.

Z ekranu patrzyła na mnie zadowolona twarz Wałęsy (zachwalającego swą, nowo wydaną, autobiografię*), która równie zadowolonym głosem mówiła coś, co- pewnie niedokładnie- zrozumiałem więc i niedokładnie powtórzę:

Mojżesz to tylko prowadzał Izraelitów po pustyni, by doprowadzić do wymarcia starego pokolenia... natomiast ja... i tu następowała skromna opowieść o tym, jak to osobiście wymyślił sposób by uratować świat (z Polską, przy okazji), więc (chcąc, nie chcąc?) musiał to zrobić.

Przebiegłem myślami niektórych (co se przypomniałem) poprawionych, obnażonych, przewidzianych, upomnianych, zaskoczonych czy też dobrotliwie naprowadzonych na dobrą drogę, że o zdystansowanych nie wspomnę... przez Wałęsę.

Wyszło mi całkiem sporo różnych "Mojżeszów" z Jelcynem, Jaruzelskim, Mazowieckim, Geremkiem, Gwiazdami, Lisem, Kwaśniewskim, Kohlem...itd, etc...

Zacząłem się zastanawiać: kto następny, po Mojżeszu, Wałęsie do pięt nie dorósł?...

...i żal mi mięśnie pośladkowe ścisnął...czemu nie skończyłem tej zawodówki...?


*- " Wałęsa. Droga do prawdy. Autobiografia "
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Michał Aleksy Mentrak (10573 punktów)
>Zacząłem się zastanawiać: kto następny, po Mojżeszu, Wałęsie do pięt nie dorósł?...

No i co wykoncypowałeś?

>[...] czemu nie skończyłem tej zawodówki...?

I już masz odpowiedź na poprzednie pytanie!

Pozdrawiam.

PS. O, kurna chata! Przypomniałem sobie, że ja zawodówki nawet nie zacząłem...

fides ex necessitate esse non debet
21-10-2008 11:51 
 Ocena 4 na 4
Adamiak (36436 punktów)
>>Zacząłem się zastanawiać: kto następny, po Mojżeszu, Wałęsie do pięt nie dorósł?...
>No i co wykoncypowałeś?
>>[...] czemu nie skończyłem tej zawodówki...?
>I już masz odpowiedź na poprzednie pytanie!
>Pozdrawiam.
>PS. O, kurna chata! Przypomniałem sobie, że ja zawodówki nawet nie zacząłem... >

To dla nas tylko Nagroda Templetona zostaje...?

(ale mam fory: ledwie skończyłem podstawówkę ) [cwaniak]

Wróć do listy wątków działu Bazgroły

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365