Racjonalista - Strona głównaDo treści
 Przegląd wątków w dziale Bazgroły

« Wróć do działów Forum
Pokaż starsze wątki  /  Pokaż nowsze wątki

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 25 (przedawniony)
23-09-2006Viator SolusCzytanie przy jedzeniu
W jakimś wątku ktoś powiedział, że to nieładnie czytać przy jedzeniu, co mnie zastanowiło...

Wg. mnie czytanie przy jedzeniu jest bardzo dobrym pomysłem, ponieważ w jednym czasie wykonujemy dwie pożyteczne i przyjemne rzeczy. Oprócz podwojonej przyjemności zyskujemy nadto coś bardzo dla człowieka cennego, tzn. czas. Pokazuje to proste wyliczenie:
Np. 15 minut czytania dziennie przy jedzeniu daje około 90 godzin gratis rocznie. To są prawie cztery pełne doby czytania rocznie!
Uważam, że zrezygnowanie z takiego daru losu byłoby nieracjonalne.

Owszem, są sytuacje gdy dodatkowe czynniki wykluczają czytanie przy jedzeniu, np. obecność współbiesiadników, ale poza tym - dlaczego by nie czytać przy jedzeniu? Przecież i tak mózg musi w tym czasie pracować. Czyż nie lepiej będzie gdy zamiast bezwładnego oscylowania w niebycie przeżuwania będzie dostarczał dodatkowej przyjemności i pożyteczności?

Przyszedł mi też w tym momencie pomysł na badanie naukowe. Otóż, nie ukrywam, że jestem w tym momencie trochę stronniczy, bo od młodości czytam książki przy jedzeniu (i oczywiście, poza jedzeniem też) i wpadła mi do głowy teraz pewna myśl:
Nie wiem, czy przyczyną mojego umiłowania książek nie było proste, pawłowowskie skojarzenie przyjemności jedzenia z czytaniem. Poprzez wielokrotne powtórzenie uwarunkowałem się do czytania książek i stało się to moją potrzebą tak ważną jak jedzenie.

Być może zamiast naganiania dzieci siłą do czytania i uczenia się, należałoby przy..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 2 (przedawniony)
23-09-2006T.DziedzicWiek poborowego...
Witam,
Czy ktoś z Was wie może do którego roku życia młody Polak może być powołany do odsłużenia "woja".?
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 1 (przedawniony)
23-09-2006boguszKopiowanie muzyki i filmów
czesc
interesuje sie muzyką, filmem od dłuższego czasu.kolekcjonuje nagrania moich ulubionych autorów.mam w związku z tym pytanie: czy wypożyczanie z biblioteki płyt z muzyką i kopiowanie ich TYLKO na własny użytek w liczbie jednej kopii jest sprzeczne z prawem?czy takie zachowanie podlega karze?
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 6 (przedawniony)
23-09-2006DrobnerNie dawajcie mi Waszych PUNKTÓW.
Nie dawajcie mi Waszych PUNKTÓW.
To absolutnie niecelowe.
Pzdr, Drobner
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 7 (przedawniony)
20-09-2006ZygaStało się! Jestem w sekcie i czczę szatana.
Jak każdego dnia rano przeglądałem serwisy informacyjne aby poprawic sobie humor czytając głupoty i.... dowiedziałem się że jestem w sekcie, co więcej chyba czczę szatana w sumie teraz to juz sam nie wiem bo jestem podatny na sugestię a wszystko przez to ze nie jem mięsa. Znaczącym dodatkiem może być to że nie interesuje mnie religia katolicka i gram w kapeli gdzie używa się gitar więc to że jestem uosobieniem zła chyba jest pewne.
>Z szatanem i jego wyznawcami Ryszard Nowak walczy już po raz dziewiąty z rzędu. Zawsze pod hasłem "Lato bez sekt".
>Za największego piewcę satanizmu Ryszard Nowak uznaje organizatora festiwalu Jurka Owsiaka. - Wystarczy spojrzeć, co ten facet robi z rękami - wyjaśnia. - Jego dłonie są nerwowe i często pokazują znaki charakterystyczne dla wyznawców szatana. Owsiak to zakamuflowany satanista.
>Kościelne organizacje zwalczające sekty rzeczywiście nie pozostawiają na wegetarianach suchej nitki. "Intensywna dieta wegetariańska prowadzi do wzrostu podatności na sugestię oraz wpływy innych i powoduje zanik krytycyzmu - zapewnia ksiądz Grzegorz Daroszowski na stronie internetowej Centrum Przeciwdziałania Psychomanipulacji, którego siedziba mieści się przy archikatedrze w Lublinie. - Wegetariańskie hasła coraz częściej są jedynie "nową szatą sekt".
fragmenty pochodza z onetu
www.onet.pl/b53
Uśmiałem się strasznie za co jestem bardzo wdzięczny autorowi tego pomysłu jednak śmiech przerodzil sie w załamanie wywołane faktem że to dzieje się na prawdę.
na rockmetal.pl..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 3 (przedawniony) (Zamknięty)
20-09-2006ŁaskiŁyżka
Witam, mam nietypowe pytanie. Dziś w sklepie zakupiłem 3 paczki pierogów w promocji dostałem do nich łyżke z dziurkami do wyjmowania ich z wrzątku. Kobieta stojąca obok mnie nazwała ta łyżka w bardzo specyficzny sposób - podejżewam, że to słowo staropolskie. Możliwe, iż słowo to zawiera w sobie jakąś część słowa wrzątek. Niestety słowo to (które, mnie bardzo zaintrygowało) wyleciło mi z głowy. Zwracam się z uprzejmą proźbą do forumowiczów "znających się" na języku polskim, aby podali możliwe nazwy tegoż sztućca. Z góry dziękuję.
Ps. Nie chodzi o cedzak.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 0 (przedawniony)
12-09-2006Jacek KrysztofikNoam Chomsky i "Teorie Spiskowe"
   W swoim śledztwie, które dotyczy wydarzeń z 11 września 2001, trafiłem na następujące źródła. Oczywiście każdy argument przeciwko oficjalnej wersji jest "myślozbrodnią," apeluję zatem o potępienie zamieszczonych tam materiałów.
   God bless America and its free people!
   Autor książki "The New War on Terrorism - Facts and Fiction" jest osobą, której nie można ufać, bo jest Żydem!
   Tutaj można ściągnąć jej wersję audio (po angielsku).
   Myślozbrodnia nie prowadzi do śmierci. Myślozbrodnia JEST śmiercią!
   Niech żyje George Bush! Niech żyje Ameryka!
   Wojna to Pokój! Wolność to Niewola! Ignorancja to Potęga!

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 4 (przedawniony)
06-09-2006MarcinPomóżcie !!!
Witam!
Od jakiegos czasu "ciagnie" mnie zeby wdrazyc sie troche w ta piekna nauke jaka jest filozofia. Ale prawde mowiac nie wiem od czego mam zaczac...
Czy mozecie poradzic od jakich pozycji ksiazkowych, jakich dziel i jakich filozofow powinienem zaczac??
Bede bardzo wdzieczny za pomoc
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 2 (przedawniony) (Zamknięty)
03-09-2006HaereticusInformacja dla użytkowników
No, ładnie się administracja "załatwiła" z niewygodnym tematem dot. linka. Po prostu usunięto, bo po co trzymać skargę pokrzywdzonego. Tyle odnośnie kasacji. A teraz informacja dla użytkowników. Na moim blogu, poprzez tego linka, pojawił się kolejny bezczelny komentarz obrażający mnie i moją wiarę. Został usunięty i konserkwentnie będę się spamów pozbywał i blokował ich autorów.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 0 (przedawniony)
02-09-2006GłowackiPoszukiwany cytat
Kiedyś odwiedzałem częściej tą stronę i pamiętam, że znalazłem bardzo dobry cytat, w którym autor mówił, że wiara w naukę nie jest nową religią i nie jest tym samym co wiara w Boga. Niestety nie mogę go teraz znaleźć, a bardzo by mi się przydał. Będę wdzięczny za pomoc.

Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] [326] [327] [328] [329] [330] Pokaż nowsze wątki
Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów
« Wróć do działów Forum


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)