Witam, mam nietypowe pytanie. Dziś w sklepie zakupiłem 3 paczki pierogów w promocji dostałem do nich łyżke z dziurkami do wyjmowania ich z wrzątku. Kobieta stojąca obok mnie nazwała ta łyżka w bardzo specyficzny sposób - podejżewam, że to słowo staropolskie. Możliwe, iż słowo to zawiera w sobie jakąś część słowa wrzątek. Niestety słowo to (które, mnie bardzo zaintrygowało) wyleciło mi z głowy.  Zwracam się z uprzejmą proźbą do forumowiczów "znających się" na języku polskim, aby podali możliwe nazwy tegoż sztućca. Z góry dziękuję. Ps. Nie chodzi o cedzak. |