Racjonalista - Strona głównaDo treści
 Przegląd wątków w dziale Bazgroły

« Wróć do działów Forum
Pokaż starsze wątki  /  Pokaż nowsze wątki

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 6 (przedawniony)
24-01-2006SzewczykRok 2012 - cz.1
Wiele ludzi dziś wierzy w koniec świata który ma rzekomo nastąpić 21.12.2012 roku. Opierając się na proroctwach, przepowiedniach, faktach, i innych ważnych rzeczy postaram się zbliżyć wam rok 2012. Jednak najpierw na wstępie chce powiedzieć że to co przeczytacie traktujcie z dystansem, ale tego nie odrzucajcie. A właściewie nie zależy mi na tym żeby ktoś w to uwierzył... niechce abyście wiedzieli, pragne abyście wiedzieli!
W cz. 1 zapoznam was z proroctwami Egipcjan i Majów
Więc na początek... coś o kulturze Majów. Więc Majowie, tak samo jak Egipcjanie byli bardzo zaawansowanymi cywilizacjami... Nawet nie zdajecie sobie sprawy jak bardzo! Majowie umieli wydobywac sól, znali matematyczny system dwójkowy (...) znali się też bardzo dobrze na gwiazdach i na naszym układzie słonecznym. Przewidzieli zaćmienie słońca z 1997 roku, w którym pomylili się o... siedem sekund (!) Ich największym osiągnięciem jest ich kalendarz, który to właśnie kończy się 21 grudnia 2012
Ich hieroglify, tak samo jak egipskie kryją w sobie cos bardzo dziwnego! Spójrzcie!
img199.ima(*)lienegyptpictogramancient2.jpg
www.catchpenny.org/images/alien6.gif
www.webpan.com/dsinclair/egypt.jpg
Dziwne, nieprawdaż?!
Prawda jest taka że i Egipcjanie i Majowie sa potomkami cywilizacji która zgineła w taki sposób jaki zginie nasza cywilizacja - czyli własnej głupote!
Tak. To prawda! Biblia nazwała to potopem, mity Atlantydą, a ja totalnym zaprzeczeniem teorii Darwina, która jest..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 1 (przedawniony)
01-01-2006DarkSideJaki rodzaj oszustwa przypada nam w udziale najcześciej?
Oszustwo to codzienność ,kłamstwo to element każdej prowadzonej gry ,to środek ,a nigdy cel i ten wymijający wątek pozwala na stosowanie.Czy umiemy ustalać faktyczność oszustwa ,oszacować skalę bez i tak już zdegradowanych moralnie ,elit, władzy?
Czy próbujemy z tym walczyć?
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 1 (przedawniony)
30-12-2005GosiaTakie sobie bazgrołki...
Witam.
Jestem sympatyczką "Racjonalisty",bywam tutaj codziennie,czytam artykuły,wiadomości, z ciekawością śledzę co dzieje się na forum.
I czuję się trochę dziwnie...Bóg, Biblia,religia odmieniane są przez wszystkie przypadki.Były czary, egzorcyzmy i objawienia.Tylko racjonalizmu jakoś mało...( nie w odpowiedziach).Czego szukają osoby "nawiedzone" ( bez obrazy,nie zamierzam z powodu tego słowa rozpoczynać forumowej batalii),na forum portalu RACJONALISTY? Z założenia, opartego na logice i rozumowym postrzeganiu rzeczywistości?Ot, ciekawostka...
A korzystając z okazji, wszystkim czytelnikom i sympatykom "Racjonalisty" życzę w nadchodzącym roku radości, uśmiechu i dobrego humoru.Pozdrawiam.Gosia.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 1 (przedawniony)
23-12-2005motylIdą Święta!
Witam!
Z okazji zbliżających się Świąt życzę wszystkim, a w szczególności osobom związanym bliżej z 'Racjonalistą' jak najlepszego wykorzystania tego czasu.
Oby każdy dzień dało się przekuwać w złoto, a każdą chwilę wieńczyła lotna myśl.
Jeśli zaś przyjdzie przez moment się odprężyć, niech to będzie jak sen głęboki, co wszystkie siły odnawia i rześkości dodaje. I niech przyjemny będzie!
Niech przyjdzie chwila, gdy ze swoich smutków pośmiać się będzie można, co ujmie im ciężaru i łatwiej żyć z nimi pozwoli.
Wszystkiego, co najbardziej prozaiczne z całego serca życzę- zdrowia i wypchanego portfela, i na stole najlepszego jedzenia.
A na długie wieczory dobrej książki lub ciepła rodzinnego- jedno i drugie dawkować radzę z umiarem.
Byśmy wzrastali jako wielkie, silne drzewa, co korzeni w ziemię własną wciskają sploty, a rozłożystymi konarami wspierają się nawzajem.
Tego wszystkiego na dni najbliższe, by dobre były
Motyl życzy
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 1 (przedawniony)
23-12-2005Krzysztof SuplickiPytania do osób homoseksualnych
Na stronie www.fidelitas.pl (publicystyka) znalazłem artykuł z taką zajawką:

"Roman Konik
Pod różowymi sztandarami
Należy być ogromnie roztropnym w wyborze kandydatów do stanu kapłańskiego, bowiem zgromadzenia męskie takie jak: wojsko czy seminaria zawsze będą ściągać, jak piorunochron, osoby homoseksualne."

pytanie dla osób homoseksualnych płci obojga:
Czy naprawdę Was ściągają piorunochrony czy może Pan Konik próbuje czytelników robić w konika?
pytanie dla osób homoseksualnych płci żeńskiej:
Co Was rajcuje w zgromadzeniach męskich takich jak wojsko czy seminaria? A może Konik znowu próbuje z konikiem?
do moderatorów:
Mam wątpliwości czy ten wątek nie powinien się znaleźć w dziale społeczeństwo. Jeżeli tak to proszę przenieść i z góry przepraszam za ewentualny kłopot. Zwiedzam Waszą stronę od niedawna i po raz pierwszy zakładam wątek.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 2 (przedawniony)
21-12-2005poeta błądzącyodważne wydawnictwo poszukiwane
witajcie!
nie wiem czy dobrze trafiłem, ale zaryzykuję zna ktoś z Was jakieś odważne wydawnictwo, które mogłoby wydać moje wierszyki? odważne, bo moja poezja jest mocno (czasami aż do bólu) "racjonalizująca" i "ateizująca", a w naszym kraju różnie to bywa...mój adres: lp.pw@eipreicceiwelsym
pozdrawiam
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 4 (przedawniony)
14-12-2005EkonoAtak bombowy na Hiroszime i Nagasaki - cud
Jak wiadomo wybuch bomby atomowej powinien niszczyc wszystko co znajdzie na swojej drodze, a jednak nie...
www.rozanc(*)pl/rozaniec_cuda_hiroszima.htm
ktoś ma jakies racjonalne wyjaśnienie ?
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 0 (przedawniony) (Zamknięty)
09-12-2005RomanNowa ramówka TV TRWAM 2006
Źródło: DVB-Board-PL.
Jak doniosły nam nasze wtyczki z zarządu TV-T z Torunia, z dniem 01.01.2006 uruchomiony zostanie nowy pakiet rozrywkowy w skład którego wchodzić będą następujące programy:
TELETURNIEJE
"Różaniec z gwiazdami"
"Jaka to modlitwa?"
"Jeden z dwunastu"
"Szansa na odpust"
"Od Torunia do Opola"
"Intifada" lub "Diecezjada" lub Parafiada (jeszcze nie wybrano ostatecznego tytułu)
"Wielka Msza"
"Ananasy z mojej parafii"
"Miliard w Ambonie"
"Diecezja należy do ciebie!"
"Berety do mety"
"Jedno z dziesięciu przykazań"
"Najsłabsze ogniwo" - krótki poradnik z cyklu sam napraw swój różaniec
"Big Brother bitwa" - bonifratrzy vs. franciszkanie
"Śpiewające organy"
"O dwóch takich, co ukradli księżyc" - biograficzny
"Idź na całość" - czyli poradnik jak wypełnić przekaz pocztowy

TALK SHOW I REALITY SHOW
"Jestem jaki jestem" - reality show w domu o. Rydzyka
"Prałat Ja****ski Show"
"Co za adwent!"
"Z wizytą u Was" - program kolędowy.
"Zakrystia - dokument jak powstaje msza"
"Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie" - program Wielkiej Inkwizycji
"Miliard na tacy"
SERIALE
"Pensjonat pod Toruniem"
"Parafia na peryferiach" - serial
Nowa seria wzorowana na "Pierwszej miłości" - "Pierwsza Komunia"
"M jak modlitwa"
"Świat wg redemptorystów" - reż. Okił Khamidov
"Tata, a Ojciec Marcin powiedział... " serial edukacyjny dla rodziców
"Strażnik dekalogu" z Chuckiem Norrisem
"Sutannah" - serial obyczajowy
"Plebania" - a nie, przecież już jest...
PROGRAMY NOCNE
"Telesklep o. Łukasza"
"Liga Mistrzów..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 0 (przedawniony)
05-12-2005marciniakNegacja istnienia światopoglądu
Witam, potrzebuje tytułu książki która neguje istnienie światopoglądu, koleżanka mi poleciła jej wypożyczenie, ale zgubiłem kartkę z tym tytułem, a nie chcę aby pomyślała że ją lekceważę.

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 2 (przedawniony)
03-12-2005GaczewskiSila porzadkujaca
co do porzadku atomu z pierwszego postu wydaje mi sie ze w calym wszechswiecie ktory wcale nie ma 30 mld lat ale jest nieskonczenie wielki i trwa nieskoncznenie wsrod milionow galaktyk jest rozciagniete pole sily porzadkujacej z wektorem i watroscia
otoz dlaczego materia jest zbudowna wlasie tak jak jest porzadkuje wszystko wlasnie sila porzadkujaca dlatego tablica mendelejewa a wiec cala materia we wszechswiecie jest tak zudowana
popatrzcie na zadziwiajacy porzadek przeciez pierwiastki w tablicy mendelejewa sa uporzdakowane jak po sznureczku atom wodoru ma jeden elektron jeden proton i jeden neutron a juz nastepny hel ma dwa elektronu dwa protony trzeci pierwiastek ma 3 elektrony i 3 protony to przejaw sily porzadkujacej ktora spina caly wszechswiat
jesli sie je opanuje tzn nauczy ja wytwarzac i takze jej antypole opanujemy technologie gwiezdnych wrot to klucz do poruszania sie i transportu miedzygalaktycznego
mi sie wydaje za ja mam jakies biochipy w glowie i to jest kontrola nad swiadomoscia a to ograniczanie wolnosci ale trudno
chyba wiem jak dzialaja latajace talerze ale nie chce byc masonem musze pic duzo wina
pozdrawiam wszystkich zawierucha
Zobacz wypowiedzi..

Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] [326] [327] [328] [329] [330] Pokaż nowsze wątki
Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów
« Wróć do działów Forum


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)