Racjonalista - Strona głównaDo treści
Rok 2012 - cz.1

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Bazgroły
NapisanoAutorTytuł
24-11-2005 22:02Szewczyk (5 punktów)Rok 2012 - cz.1
Wiele ludzi dziś wierzy w koniec świata który ma rzekomo nastąpić 21.12.2012 roku. Opierając się na proroctwach, przepowiedniach, faktach, i innych ważnych rzeczy postaram się zbliżyć wam rok 2012. Jednak najpierw na wstępie chce powiedzieć że to co przeczytacie traktujcie z dystansem, ale tego nie odrzucajcie. A właściewie nie zależy mi na tym żeby ktoś w to uwierzył... niechce abyście wiedzieli, pragne abyście wiedzieli!
W cz. 1 zapoznam was z proroctwami Egipcjan i Majów
Więc na początek... coś o kulturze Majów. Więc Majowie, tak samo jak Egipcjanie byli bardzo zaawansowanymi cywilizacjami... Nawet nie zdajecie sobie sprawy jak bardzo! Majowie umieli wydobywac sól, znali matematyczny system dwójkowy (...) znali się też bardzo dobrze na gwiazdach i na naszym układzie słonecznym. Przewidzieli zaćmienie słońca z 1997 roku, w którym pomylili się o... siedem sekund (!) Ich największym osiągnięciem jest ich kalendarz, który to właśnie kończy się 21 grudnia 2012
Ich hieroglify, tak samo jak egipskie kryją w sobie cos bardzo dziwnego! Spójrzcie!
img199.ima(*)lienegyptpictogramancient2.jpg
www.catchpenny.org/images/alien6.gif
www.webpan.com/dsinclair/egypt.jpg
Dziwne, nieprawdaż?!
Prawda jest taka że i Egipcjanie i Majowie sa potomkami cywilizacji która zgineła w taki sposób jaki zginie nasza cywilizacja - czyli własnej głupote!
Tak. To prawda! Biblia nazwała to potopem, mity Atlantydą, a ja totalnym zaprzeczeniem teorii Darwina, która jest błędna! Ludzie żyli równocześnie z małpami, a nie od nich powstali. Chcecie dowodów że nie jesteśmy pierwszą cywilizacja która zamieszkuje tę planete?! ok!
1. Dr. Melvin A. Cook, Uniwersytet Utah, w książce "Why Not Creation?", rozdział 6 -Paleontological Evidence, s. 185 opisuje znalezisko trylobita, stworzenia które żyło od 600 do 260 milionów lat temu, na której to skamielinie widnieje wyraźny odcisk ludzkiej stopy! Proszę to porównać z datą pojawienia się człowieka na ziemi wg teorii Darwina o której Was uczono...
2. W Narodowym Uniwersyteckim Muzeum w Peru jest kamień, na którym jest wygrawerowana ludzka postać. Badanie stwierdziło, że postać ta została wygrawerowana 30 000 lat temu. Ale postać nosi ubrania, ma na sobie czapkę i buty, w ręku trzyma teleskop i obserwuje gwiazdy. Jak więc ludzie 30 000 lat temu mogli wiedzieć jak tkać materiał i zakładać ubrania? A teleskop podobno wynalazł Galileusz 300 lat temu...
3. Na przykład w wielu jaskiniach we Francji, w Północnej Afryce i w Alpach widnieją freski na płytach kamiennych - zostały one wyryte tak, że wyglądają wyraźnie i jak żywe. Postacie na nich zostały wygrawerowane z wielką starannością i pokryte zostały rodzajem pigmentu mineralnego. Ale postacie te ubrane są jak współcześni ludzie, ich ubrania wyglądają podobnie do ubrań stylu
ęzachodniego - mają na sobie obcisłe spodnie. Niektórzy z nich trzymają przedmioty tj. fajki tytoniowe, a niektórzy trzymają laski i mają na sobie czapki. Czy macie zamiar mi powiedzieć, że małpy z przed stu tysięcy lat, mogły posiadać taki poziom artystyczny?
4. Cofnijmy się odrobinę dalej. W Afryce istnieje Republika Gabon, która ma złoża rudy uranu. Jest to kraj, który jest dość słabo rozwinięty i nie ma tam możliwości samodzielnego wydobycia uranu, więc eksportują rudę do krajów rozwiniętych. W 1972 r. francuska fabryka importowała tę rudę uranu i po analizie chemicznej odkryli, że owa ruda była już wydobyta i użyta. Pomyśleli, że to dziwne, a więc wysłali tam naukowców i obsługę techniczną, aby przeprowadzili badania na miejscu. Naukowcy z wielu krajów przybyli tam na badania. Ostatecznie zweryfikowali, że kopalnia rudy uranu była reaktorem jądrowym. Pokrywała wielki obszar i była bardzo rozsądnie umiejscowiona. Nie ma możliwości na stworzenie czegoś takiego nawet przez naszą współczesną ludzkość. Więc kiedy został zbudowany? Dwa miliardy lat temu i działał przez 500 tysięcy lat. Liczby te są po prostu kosmiczne. Nie ma takiej możliwości, aby wyjaśnić to za pomocą teorii ewolucji Darwina. Całość jest opisana w książce John Lamarsha "Introduction to Nuclear Engineering" (Addison-Wesley Publishing Company - Reading, MA 1983)
Czyli 'Atlantyda' poniosła klęske poprzez... dżihad, wojne nuklearną, przemagnetyzowanie się planety... które to przemagnetyzowanie przewidzieli Majowie na rok 2012.
A z III wojną światową (Dżihadem) wyrobimy się do 2012... już w 2010 ludzie będa zdychać przez brak czystej wody albo napromieniowanie.
Majowie i Egipcjanie uratowali się, i rozpoczeli nową cywilizacje (return)
Na koniec jedna ciekawostka, na Marsie są szczątki (wg NASA nic zwykłego...) Miast!!! Mało tego! Te miasta, te piramidy, pokrywają się z piramidami w Gizie jeżeli obrazy na siebie nałożymy! Zobaczcie!
Sfinks na marsie?!
www.enterprisemission.com/images/sphinx4_small.jpg
www.enterprisemission.com/images/sphin2-markup.jpg
www.enterprisemission.com/images/sphinx2-1.jpg

www.enterprisemission.com/images/s_cyd-geom.jpg
Porównanie piramid z Gizy i z... marsa!
www.enterp(*)images/mars/pyr-comp_small.jpg
www.enterprisemission.com/images/s_cydgeom3.jpg

Mam nadzieje że to da wam do myslenie, i zastanowicie się głęboko nad tym kim tak naprawde byli Majowie i Egipcjanie? Naszymi przodkami? Potomkami Atlantów? Czy może nawet cywilizacją nie z tej ziemi?!
W cz.2 opisze kilka proroctw 'ziemskich proroków', link do wywiadu w radiu z Robertem Barnetowiczem i może kilka faktów dotyczących nauki, technologi i III wojny światowej!
To wszystko i jeszcze więcej znajdziecie na apokalipsy.fora.pl
pozdrawiam
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

plodzien (7378 punktów)
>Ich hieroglify, tak samo jak Egipskie kryją w sobie cos
>bardzo dziwnego! Spójrzcie!
>img199.ima(*)lienegyptpictogramancient2.jpg>

Ci kosmici w odróżnieniu od ludzi powyżej - coś zamazani i niewyraźni.

>www.catchpenny.org/images/alien6.gif>

Nie widzę w tym obrazie nic nienaturalnego

>www.webpan.com/dsinclair/egypt.jpg>

No owszem. Przypomina helikopter. Trzeba jednak sprawdzić, czy przypadkiem nie żyły tam ważki?

>Prawda jest taka że i Egipcjanie i Majowie sa potomkami
>cywilizacji która zgineła w taki sposób jaki zginie nasza
>cywilizacja - czyli własnej głupote!>
>Tak. To prawda! Biblia nazwała to potopem, mity Atlantydą,
>a ja totalnym zaprzeczeniem teorii Darwina, która jest
>błędna!>

Akurat istnienie hipotetycznej cywilizacji atlantydzkiej nie stanowi dla mnie zaprzeczenia teorii Darwina. Jest możliwe, że wysoko rozwinięta cywilizacja podupadła, została zniszczona przez jakiś kataklizm, a ocaleni nieliczni i prości zapomnieli o dokonaniach przodków. Zaczęli od nowa no i po tysiącach lat jesteśmy! Gdzie tu sprzeczność z teorią ewolucji?
Jeśli koniecznie pragnie się ją zaatakować - to proponuję poszukać gdzie indziej. Prosty przykład. Ewolucja nie byłaby w stanie przewidzieć (bo jak?), że człowiek nosić będzie okulary. I wówczas uszy, o które się je zaczepia mogłyby znaleźć się zupełnie gdzie indziej! Przecież słuchać można równie dobrze z wysokości bioder na przykład. A że są tam, gdzie są (te uszy) - jest to ewidentny dowód na inteligentny projekt.

Ludzie żyli róznocześnie z małpami, a nie od nich
>powstali. Chcecie dowodów że nie jesteśmy pierwszą
>cywilizacja która zamieszkuje tę planete?! ok!
>1. Dr. Melvin A. Cook, Uniwersytet Utah, w książce "Why Not
>Creation?", rozdział 6 -Paleontological Evidence, s. 185
>opisuje znalezisko trylobita, stworzenia które żyło od 600
>do 260 milionów lat temu, na której to skamielinie widnieje
>wyraźny odcisk ludzkiej stopy!>

Mam lepszy przykład. Giewont jest po prostu w kształcie ludzkiej twarzy. Musiał był wyrzeźbiony. Dla samolotów i statków kosmicznych pełnił rolę drogowskazu. Można dywagować, że trylobita z pańskiego przykładu przygniotła skała w kształcie, jaki nadano miliony lat później podeszwie, ale rzeczywiście mi samemu takie tłumaczenie wydaje się mocno naciągane.

>2. W Narodowym Uniwersyteckim Muzeum w Peru jest kamień, na
>którym jest wygrawerowana ludzka postać. Badanie
>stwierdziło, że postać ta została wygrawerowana 30 000 lat
>temu. Ale postać nosi ubrania, ma na sobie czapkę i buty, w
>ręku trzyma teleskop i obserwuje gwiazdy. Jak więc ludzie 30
>000 lat temu mogli wiedzieć jak tkać materiał i zakładać
>ubrania? A teleskop podobno wynalazł Galileusz 300 lat
>temu...>
Co tam! Na kamieniach z Ica człowiek walczy z dinusiami! Są co prawda złośliwi, którzy twierdzą, że tubylcy do dzisiaj ryją w tych kamieniach różne rzeczy. Ale tak mówią, bo jak napisałem - są złośliwi.
>3. Na przykład w wielu jaskiniach we Francji, w Północnej
>Afryce i w Alpach widnieją freski na płytach kamiennych -
>zostały one wyryte tak, że wyglądają wyraźnie i jak żywe.
>Postacie na nich zostały wygrawerowane z wielką
>starannością i pokryte zostały rodzajem pigmentu
>mineralnego. Ale postacie te ubrane są jak współcześni
>ludzie, ich ubrania wyglądają podobnie do ubrań stylu
>ęzachodniego - mają na sobie obcisłe spodnie. Niektórzy z
>nich trzymają przedmioty tj. fajki tytoniowe, a niektórzy
>trzymają laski i mają na sobie czapki. Czy macie zamiar mi
>powiedzieć, że małpy z przed stu tysięcy lat, mogły
>posiadać taki poziom artystyczny
Cóż dziwnego, że się ubierali? Bywało zimno. A jeżeli rzeczywiście te ubrania przypominają do złudzenia jeans, to może to być przypadek albo to samo co w Ica.

Piramidy na Marsie nie chcą mi się otwierać.
pozdrawiam
JATO (2644 punktów)
Lubie Denikena, lubię Kod Leonarda alisci preferuje Imię Róży.
Natomiast końców swiata przezyłem m/w 6.
Elvis żyje...
Pozdrawiam.


Prawo Wylera: Nie ma rzeczy niemożliwych dla kogoś, kto nie musi ich zrobić sam.
Wilhelm
Czego to ludzie nie wymysla
Pamietam jak w 1999 z okazji zblizajacego sie zacmienia slonca w Europie, gazety pisaly o jakies konfiguracji planet w ksztalcie krzyza i zwiazku z tym maja sie wydarzyc dziwne zdarzenia. W pamietny przelom lat 1999/2000 rowniez oglaszano apokaliptyczne wizje, ze komputery oparte na M$ Win wysiada (problem Win2k). Nic sie takiego nie wydarzylo. Wiekszosc ludzi dziwnie tamten sylwester obchodzila, bo uwazala, ze jest to przelom tysialeci. Tymczasem nowe tysiaclecie i wiek przyszly rok pozniej.
W "Kodzie Biblii" mowi sie o roku 2006 jako apokalipsie atomowej. Przeanalizowano komputerowo hebrajska wersje biblii i znaleziono nazwiska wszystkich rabinow oraz dat ich smierci, co wielu przypadkach znalazlo potwierdzenie w niezaleznych dokumentach. Matematycznie rzecz nie jest mozliwa do podwazenia, bo tutaj nie ma bledu. Autorzy jednak nie uwzglednili jednej rzeczy: kazdy duzy tekst zawierajacy teoeretycznie nieskonczona ilosc slow da podobny wynik. W "Moby Dicku" mozna sie doszukac np. afery z Bilem Clintonem i Monika Lewinsky....
Koncow swiata oglaszano juz bardzo wiele. Jesli sie w 2012 nic nie wydarzy, ludzie zaraz znajda cos nowego. Strach jest nieodlacznym skladnikiem naszej egzystencji.
Mozna tez rzecz przedstawic inaczej. Wiadomo, ze swiat kiedys sie skonczy, bo to co kiedys powstalo musi kiedys przestac istniec. Dinozaury tez pewnie sadzily, ze beda istniec wiecznie, wszakze ponad 100 mln lat istnienia tej grupy zwierzat moze dawac do powod do optymizmu. A ile lat istnieje linia czlowieka?

Erst wenn die Wolken schlafengehn, kann man uns am Himmel sehn,wir haben Angst und sind allein, Gott weiß ich will kein Engel sein.
placownik (17853 punktów)
>koniec świata który ma rzekomo nastąpić 21.12.2012 roku.

   Dzięki słówku rzekomo można mieć cień nadziei na to, że dostrzegasz jeszcze uroki samodzielnego myślenia. Zastanów się więc samodzielnie nad tym jak bezczelny jest autor, który wciska kit o tym, że Majowie >Przewidzieli zaćmienie słońca z 1997 roku, w którym pomylili się o... siedem sekund (!)

   Mógłbym jeszcze zdzierżyć ów rok 1997, chociaż całkowite zaćmienie Słońca z 9 marca tego roku nie było widoczne na Jukatanie, o czym naocznie możesz się przekonać z załączonej animacji, ale te sekundy!. Jedna bzdura pociąga za sobą następne. Jeśli chcesz wierzyć, że Majowie określali zajście pewnych zjawisk astronomicznych z sekundową dokładnością, to musisz również uwierzyć, że potrafili z taką dokładnością mierzyć upływ czasu. Jeśli w to uwierzysz, to możesz chyba uwierzyć we wszystko.

   Pozdrawiam


Niech strój słów podkreśla urodę myśli
Projekt Cheops
Dla tych, co chcą mieć serca otwarte polecam odszukanie strony Projektu Cheops. Pozdrawiam.

www.projekt-cheops.com/
Uzjusz
ej majowie wcale nie przepowiedzieli końca świata. rzeczywiście ich kalendarz kończy się w 2012 roku ale to nie oznacza końca świata! gdybys choć troche poczytał o majach dowiedziałbyś się że na tę date ie przydzielili końca świata lecz ewolucyjny skok l;udzkości na przód. podczas ostatnich lat przerzywamy wieleset lat bo czas przyspieszył

Wróć do listy wątków działu Bazgroły

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365