Racjonalista - Strona głównaDo treści
 Przegląd wątków w dziale Bazgroły

« Wróć do działów Forum
Pokaż starsze wątki  /  Pokaż nowsze wątki

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 2 (przedawniony)
11-08-2005jeyes"Witraż z Darwinem" - wpis forumowicza z Onetu
Pod adresem wiadomosci.onet.pl/1238145,242,1,kioskart.html można poczytać artykuł z Tygodnika Powszechnego.
Ja nie mogłem się powstrzymać przed zamieszczeniem tutaj wpisu-komentarza do tego artykułu (wiadomosci(*),37217960,1698011,0,forum.html)
----------------------------------------------------------
Każdy powinien mieć odwagę zweryfikować swoje założenia intelektualne. Znajdziesz tutaj dużo racjonalnych i naukowych dowodów na to że teoria ewolucji to bajki zmieszane z kłamstwami.
Na przykład:
- Teoria (bajka) ewolucji mówi że na początku
wirujące nic albo cały brud zgromadzony w bardzo malutkim punkcie eksplodowało i w ten sposób powstały planety. Co jest bzdurą bo są planety i księżyce w NASZYM układzie słonecznym co wirują wokół własnych osi w przeciwnych kierunkach (zgodnie z zasadą zachowania momentu obrotowego wszystkie planety musiały by wirować w tych samych kierunkach - po tej eksplozji inicjujacej wszechświat),
- są wciąż komety które w trakcie przelotu tracą swoją materię a wiek komet nie jest wiekszy niż kilka tyś lat, nie można tracić przez miliony lat w tym tempie.
- są skupiska planet czyli galaktyki - gdyby był wielki wybuch to wszystko byłoby równomiernie rozproszone i nie byłoby skupisk,
- z martwych składników przez przypadek wygenerowuje sie życie co zostało udowodnione jako nie możliwe.
- w przestrzeni kosmosu jest pył kosmiczny i na księżycu (i nie tylko) gromadzi się pył kosmiczny ale okazało się że jest go tam tylko..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 4 (przedawniony)
26-07-2005EflaugusBazgroły, luźne myśli
Piszę to z Bazgrołach, bo wiem, że będzie bez ładu i składu i chyba bez poprawnego rozumowania, ale tak mnie coś naszło.
Chodzi mi o wyrażenie następującej sprawy. Od tego jaki przyjmiemy stosunek do rzeczywistości zależy nasz psychiczne samopoczucie i to jak będziemy ją postrzegać. Z tym że chyba nasz stosunek do rzeczywistości przyjmujemy, z punktu widzenia racjonalizmu, "z sufitu". Przez jakiś czas żyłem przyjmując materialistyczne wyobrażenie o świecie. Wtedy człowiek jest samotną, odczuwającą grudką wśród bezdusznego świata. Nie wiem jednak dlaczego taką właśnie filozofię miałoby się przyjąć. Można przyjąć też coś takiego, że cały nasz świat jest tylko pewnego rodzaju "hologramem". On istnieje, ale jego istnienie niekoniecznie jest tego rodzaju jak by to rozumieli filozofowie materializmu. Natomiast człowiek jest albo taką właśnie czującą grudką pośród martwego świata, ale w drugim przypadku też tylko pewnym "świetlistym" bytem. Człowiek jednak odczuwa. I jeżeli przyjmie filozofię materialistyczną i dostrzeże swoją sytuację w takiej wizji świata, będzie cierpiał. Przyjęcie postawy zrozumienia dla tajemnicy świata może wyzwolić od tego rodzaju wewnętrznego bólu egzystencjalnego. Możemy widzieć świat tak jak go widzą materialiści, albo zaakceptować jego tajemniczość.
Czy współczesna fizyka przychyla się filozofii materializmu? Chyba nie. Tak chyba było przed teorią względności.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 12 (przedawniony)
25-07-2005Krzysiu@Smieszą mnie wasze problemy.
W naszej obecnej rzczywisości wasze problemy zgłaszane na tym forum stają się śmieszne. Większość ludzi zastanawia się co jutro do garnka włożyć, który rachunek zapłacić najpierw, a Wy roztrząsacie, co jest ważniejsze Ą czy Ę!!! Takie problemy mają tylko znudzone snoby,którym niczego w życiu nie brakuje, przez co tracą kontakt ze światem i muszą się pytać innych co się dzieje za płotem.
Nie będę dużo gadał, tylko zacytuję zespół KSU:
"lle tu wieprzy
każdy coś pieprzy
każdy najlepszy
w sprzedawaniu kłamstw"
JAK WASZE DOCHODY ZBLIŻĄ SIĘ DO 500 ZŁ NA MIESIĄC, WTEDY I MYŚLI BĘDĄ BARDZIEJ PRZYZIEMNE...

(i tak cenzura mnie wykasuje, albo gdzieś znowu przeniesie...)
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 3 (przedawniony)
19-07-2005Homo sapiensPodawanie cudzych danych personalnych.
Drodzy forumowicze, jestem dość nowym użytnikiem Internetu. Chciałbym Was prosić o pomoc. Proszę powiedzcie mi, czy w świetle polskiego prawa, podczas wypowiedzi na jakimś forum, można podać nazwisko (samo nazwisko bez imienia lub z imieniem), lekarza który w państwowej klinice spełniając swoje obowiązki nas operował? Po prostu czy można na forum podać nazwisko lekarza który nas leczył. Bo wydaje mi się że można, gdyż jako lekarz jest osobą publiczną, gdy spełnia swe obowiązki. Co o tym sądzicie? Proszę pomóżcie mi znaleźć odpowiedź na to pytanie lub odeślijcie do jakiejś konkretnej strony poruszającej te tematy. Z góry bardzo dziękuję.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 2 (przedawniony)
19-07-2005klamocikJak mial na imia święty??
Zastanawiam się jak miał na imie pewien święty ktory przepowiedział 30 imion kolejnych papieży??
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 2 (przedawniony)
10-07-2005AstrallSpis ksiąg zakazanych
Czy ktoś dysponuje lub wie gdzie takowy można znaleźć?
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 5 (przedawniony)
10-07-2005Homo sapiensPrzyczyny małżeństwa.
Mam pytanie do małżonków piszących na tym forum. Czy ożeniliście się w afekcie, czy z premedytacją?
Hehe...
Spytajcie o to swoich współmałżonków. Tylko jak coś to ja wam tego nie podsunąłem.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 2 (przedawniony) (Zamknięty)
06-07-2005Piotr DaszkiewiczProjekt reformy oświaty
Witam drogich uczestników forum racjonalisty. Chciałbym zaprezentować swoją propozycję reformy oświaty. Została ona napisana w formie artykułu, do opublikowania na łamach racjonalisty. Niestety ze względu na nierealność finansową musiał on zostać odrzucony. Prosiłbym o opinię w sprawie samych pomysłów, oraz kosztów i finansowania reformy.
P.S. Mam nadzieje, że redakcja nie ma nic przeciwko. w szczególności nie jest moją intencją złamanie § 14 ust. 2 regulaminu forum.

Tekst:
"Jeśli myślisz rok naprzód - sadź ryż.
Jeśli myślisz dziesięć lat naprzód - sadź drzewa.
Lecz jeśli myślisz sto lat naprzód - ucz ludzi".
To stare chińskie przysłowie dobrze służy azjatom, jak zauważył Andrzej Koraszewski, niestety Polakom nie przypadło do serca. W Japonii, presja na wyniki w nauce jest tak duża, że część młodzieży nie wytrzymuje nacisku rodziców i około 2 miliony młodych japończyków załamała się i nie wychodzi w ogóle z domów. W Polsce nam to raczej nie grozi, choć ostatnio nastawienie do nauki znacznie się zmieniło. Młodzi ludzie prą do wiedzy, ale czy na pewno? Mnogość wszelakiej maści uczelni prywatnych, świadczy o chęci wiedzy, czy raczej chęci zdobycia papierka? Miejmy nadzieję, że to drugie, czas pokaże czy "wyprodukowaliśmy" pracowników, czy bezrobotnych.
W systemie szkolnictwa ostatnio poczyniono pewne zmiany mające na celu, jak myślę, zaprzestania produkcji bezrobotnych na masową skalę i już te skromne zmiany świadczą o tym, że system jest chory. Ostatnio wprowadzone zmiany, to przede..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 3 (przedawniony)
02-07-2005BrowarczykSprawy natury "technicznej"
Czy ktoś może wie, jak można zdobyć jakieś prace Herberta Marcuse nie przełożone na polski?
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 0 (przedawniony)
30-06-2005Eflaugus2 komentarze
Bardzo przepraszam za nerwowe dwa komentarze, ale jest w tym coś: www.racjonalista.pl/kk.php/s,4208 co mnie zirytowało. Ten taki jakiś dziwny ogólny wydźwięk. :/

Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] [326] [327] [328] [329] [330] Pokaż nowsze wątki
Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów
« Wróć do działów Forum


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)