Racjonalista - Strona głównaDo treści
Smieszą mnie wasze problemy.

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Bazgroły
NapisanoAutorTytuł
10-07-2005 23:32Krzysiu@Smieszą mnie wasze problemy.
W naszej obecnej rzczywisości wasze problemy zgłaszane na tym forum stają się śmieszne. Większość ludzi zastanawia się co jutro do garnka włożyć, który rachunek zapłacić najpierw, a Wy roztrząsacie, co jest ważniejsze Ą czy Ę!!! Takie problemy mają tylko znudzone snoby,którym niczego w życiu nie brakuje, przez co tracą kontakt ze światem i muszą się pytać innych co się dzieje za płotem.
Nie będę dużo gadał, tylko zacytuję zespół KSU:
"lle tu wieprzy
każdy coś pieprzy
każdy najlepszy
w sprzedawaniu kłamstw"
JAK WASZE DOCHODY ZBLIŻĄ SIĘ DO 500 ZŁ NA MIESIĄC, WTEDY I MYŚLI BĘDĄ BARDZIEJ PRZYZIEMNE...

(i tak cenzura mnie wykasuje, albo gdzieś znowu przeniesie...)

outsider (2469 punktów)
Tak jest ten świat urządzony Krzysiu, że jedni uważają zajęcia drugich za jałowe i nie przynoszące nikomu pozytku. W zwiażku z tym wykształcił się rozsądny obyczaj nie brania udziału w tym, co nas samych nie interesuje.

Chyba, że kogoś nie interesuje nic - z tym faktycznie żyć ciężko. Wtedy ktoś taki z konieczności włącza się cudze zabawy.

A przynajmniej tak mu sie wydaje: że to zabawy i że się włącza - ot, pustka indywidualnego losu.

Co mówisz o Bogu? Ślisko tu od krwi ludzkiej.
(Nieboska komedia}
Homo sapiens
>W naszej obecnej rzczywisości wasze problemy zgłaszane
>na tym forum stają się śmieszne. Większość ludzi zastanawia
>się co jutro do garnka włożyć, który rachunek zapłacić
>najpierw,

Dlatego nikt ich nie zmusza aby tu pisali i rozważali poruszane tematy. To wolny kraj.

>a Wy roztrząsacie, co jest ważniejsze Ą czy Ę!!!
>Takie problemy mają tylko znudzone snoby,którym niczego w
>życiu nie brakuje, przez co tracą kontakt ze światem i
>muszą się pytać innych co się dzieje za płotem.

Wybacz ale ja jestem skrzywdzonym przez los kaleką i chyba nie zabronisz mi prawa do kontaktu ze światem? Ja też chcę żyć. Ale nie tylko zamieniając chleb w gó..no.

>JAK WASZE DOCHODY ZBLIŻĄ SIĘ DO 500 ZŁ NA MIESIĄC, WTEDY I
>MYŚLI BĘDĄ BARDZIEJ PRZYZIEMNE...

Ja dostaje renty 456zł na ręke, a z niej jeszcze pożyczam czasem biedniejszym osobom. Więc wybacz, ale mylisz się w swych sądach. Proszę Cię nie oceniaj ludzi skoro ich nie znasz. Przecież nie samym chlebem żyje człowiek.

Pozdrawiam.
ugaguga
To ten zespół KSU tez ma dziwne problemy gdy śpiewa:

Kolejny rok, a Liban płonie
obłędny taniec, nad własnym grobem
w imię Chrystusa i Mahometa
żywe torpedy ,giną w płomieniach

Co ich to obchodzi jak brak im na wino ?
gooa (746 punktów)
Gdyby wszystkim bylo po rowno i szczesliwie - nie byloby MYSLI

> Większość ludzi zastanawia
>się co jutro do garnka włożyć, który rachunek zapłacić
>najpierw, a Wy roztrząsacie, co jest ważniejsze Ą czy Ę!!!

Jedni tworza alfabet, inni robia bledy.

>Takie problemy mają tylko znudzone snoby,którym niczego w
>życiu nie brakuje, przez co tracą kontakt ze światem i
>muszą się pytać innych co się dzieje za płotem.

Czyzby religie i temu podobne ?

>Nie będę dużo gadał, tylko zacytuję zespół KSU:
>"lle tu wieprzy
>każdy coś pieprzy
Tak
>każdy najlepszy
Tak
>w sprzedawaniu kłamstw"

A kto je kupuje ?
Krzysiu
Ja dostaje renty 456zł na ręke, a z niej jeszcze pożyczam czasem biedniejszym osobom. Więc wybacz, ale mylisz się w swych sądach. Proszę Cię nie oceniaj ludzi skoro ich nie znasz. Przecież nie samym chlebem żyje człowiek.

Bardzo się cieszę, że się myliłem, że oceniłem trochę pochopnie niektórych z Was. Wszystkich obrażonych przepraszam.
Lepiej źle ocenić kogoś dobrego, niż chwalić niedobrego, ponieważ prawda i tak wydzie kiedyś na jaw.
Homo sapiens
>Bardzo się cieszę, że się myliłem, że oceniłem trochę pochopnie niektórych z Was. Wszystkich obrażonych przepraszam.
>Lepiej źle ocenić kogoś dobrego, niż chwalić niedobrego, ponieważ prawda i tak wydzie kiedyś na jaw.

Krzysiu przyznając się do pomyłki, pokazałeś, że jesteś wielki. Tylko mocnych i uczciwych ludzi na to stać. Nic się nie przejmuj, każdy może się pomylić. Fajnie, że piszesz.

Pozdrawiam.

gooa (746 punktów)
>Ja dostaje renty 456zł na ręke, a z niej jeszcze pożyczam czasem biedniejszym osobom. Więc wybacz, ale mylisz się w swych sądach. Proszę Cię nie oceniaj ludzi skoro ich nie znasz. Przecież nie samym chlebem żyje człowiek.
Krzysiu, - nikogo nie osadzam, zastanawiam sie tylko ( a tutaj z Wami), na czym polega wlasciwie "zycie na ziemi" i "zycie w chmurach".
Sam sobie troche zaprzeczasz, masz pewne powody, aby pomagac innym, tym wlasnie ktorzy nawet tego chleba nie maja.
>Bardzo się cieszę, że się myliłem, że oceniłem trochę pochopnie niektórych z Was. Wszystkich obrażonych przepraszam.
Nie zaliczam sie do tego grona, chocby dlatego, ze nikt nie jest w stanie mnie obrazic.
>Lepiej źle ocenić kogoś dobrego, niż chwalić niedobrego, ponieważ prawda i tak wydzie kiedyś na jaw.
No to jak z ta ocena ? - jezeli sie kogos nie zna .
Tak nawiasem, wielu biednych stacza sie ( a wlasciwie wznosi) w chmury, wspomagajac sie alkoholem, czy narkotykami, dlaczego ?
Co sprawia, ze zamiast wziac do reki np. ksiazke, siegaja po kolejnego "skreta", czy kieliszek ?
Patuszkin (2279 punktów)
>Tak nawiasem, wielu biednych stacza sie ( a wlasciwie wznosi) w chmury, wspomagajac sie alkoholem, czy narkotykami, dlaczego ?
>Co sprawia, ze zamiast wziac do reki np. ksiazke, siegaja po kolejnego "skreta", czy kieliszek ?

Bo są nieszcześliwi? Wyobraź sobie, że nie masz pracy, ani rodziny, ani nawet porządnej, wyprostowanej przyjaciółki. Będziesz czytać książki jak gdyby nigdy nic? Znam takiego człowieka, który jest biedny, ale uzdolniony. Talent pozwala mu pisać kolejne tomiki, które wydaje i czasem jest w stanie uzbierać na parę piw i paczkę fajek. Ale gdyby talentu nie miał? Cóż by mu pozostało? Np. Edi (wiesz który? Ktoś nakręcił film o przyzwoitym żulu, który w lodówce trzymał książki) czytał bo lubił. Ale kiedy zobaczył biednego chłopca, który bardzo chciał mieć model sportowego samochodu, resoraka, sprzedał książki, z którymi sypiał i kupił mu ten samochód. "Bo tak czasem trzeba." Uśmiech dzieciaka był ważniejszy niż jego książki. Zresztą i tak by od nich nie nabrał ciała. Książki można rozkładać i wąchać, wkładać między strony ołówek, żeby łatwiej znaleźć wątek. Pojeść nimi nie można. A mądrość zdobywa się żyjąc, nie czytając.

"Czy zdanie okrągłe wypowiesz,
Czy ksiegę mądrą napiszesz,
Będziesz zawsze mieć w głowię tą samą
pustkę i ciszę"

Tak śpiewał Grzegorz Turnau i ja to rozumiem w ten sposób: Nie ważne ile książek przyczytasz, ile ich napiszesz. Sokrates rzadko czytał, jeszcze rzadziej pisał. Ale miał serce dla ludzi i siłę woli, która pozwalała mu brnąć na przód, pomimo biedy i kpin ze strony ateńczyków. Jest wielu takich co szukają w książkach mądrości, ale jej nie znajdują. Szczęścia tym bardziej. Tego trzeba szukać gdzie indziej.
Piotrek Patucha
Patuszkin (2279 punktów)
Ale ty masz inną sytuację życiową, prawda?

Ja też lubię czytać. Najbardziej śmieszne książki. Kiedyś np. przeczytałem, że kobiety w ciąży powinny dużo jeść i dużo chodzić. Mnie to dlatego ucieszyło, bo to przecież banał, ale był podany w takiej formie, jakby to było epokowe odkrycie.
Piotrek Patucha
Kubicki (72 punktów)
>Lepiej źle ocenić kogoś dobrego, niż chwalić niedobrego, ponieważ prawda i tak wydzie kiedyś na jaw.

Skąd żes wytrzasnał coś tak głupiego. Pamietasz przypowieść o siewcy co siał dobre ziarno, a ktos w nocy nasiał mu ostu? Pamiętasz co powiedział siewca kiedy robotnicy zaproponowali, że wejdą i powyrywają chwasty?

A poza tym, zamiast chrzanić, że na tym forum gada się o rzeczach mało życiowych załóż temat o czymś bardziej zyciowym jak np "rachunki za gaz".
Kwaśny (1 punktów)
Krzysiu respekt dla Ciebie.
Obałek (1 punktów)
>W naszej obecnej rzczywisości wasze problemy zgłaszane
>na tym forum stają się śmieszne. Większość ludzi zastanawia
>się co jutro do garnka włożyć, który rachunek zapłacić
>najpierw, a Wy roztrząsacie, co jest ważniejsze Ą czy Ę!!!
Wlasnie owa niewiedza stworzyla "obecna rzeczywistosc"

>Nie będę dużo gadał, tylko zacytuję zespół KSU:
>"lle tu wieprzy
>każdy coś pieprzy
>każdy najlepszy
>w sprzedawaniu kłamstw"
Wszystko tak czy siak zaczyna sie od slowa.... chocby nawet bylo "pieprzeniem"
>JAK WASZE DOCHODY ZBLIŻĄ SIĘ DO 500 ZŁ NA MIESIĄC, WTEDY I
>MYŚLI BĘDĄ BARDZIEJ PRZYZIEMNE...
widac dyskutowanie "smiesznych problemow" zapewniaja wieksze dochody...... pomysl czasami o tym....... pomiedzy jednym rachunkiem a drugim


Wróć do listy wątków działu Bazgroły

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365