 |
Przegląd wątków w dziale Bazgroły
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 10 (przedawniony) | | 09-01-2016 | Maria-Magdalena | Na początku było słowo. |
Wróg wiary, prawdy i miłości często wkrada się do "świętości"! Poprawna wersja : "...narodził się Zbawiciel, WSZEGO świata odkupiciel". (8.XII)
Prolog z Ewangelii św. Jana :
"Na początku było Słowo, a Słowo było u Boga, i Bogiem było Słowo. Ono było na początku u Boga. Wszystko przez Nie się stało, a bez Niego nic się nie stało, co się stało. W Nim było życie, a życie było światłością ludzi, a światłość w ciemności świeci i ciemność jej nie ogarnęła. Pojawił się człowiek posłany przez Boga - Jan mu było na imię. Przyszedł on na świadectwo, aby zaświadczyć o światłości, by wszyscy uwierzyli przez niego. Nie był on światłością, lecz [posłanym], aby zaświadczyć o światłości. Była światłość prawdziwa, która oświeca każdego człowieka, gdy na świat przychodzi. Na świecie było [Słowo], a świat stał się przez Nie, lecz świat Go nie poznał. Przyszło do swojej własności, a swoi Go nie przyjęli. Wszystkim tym jednak, którzy Je przyjęli, dało moc, aby się stali dziećmi Bożymi, tym, którzy wierzą w imię Jego - którzy ani z krwi, ani z żądzy ciała, ani z woli męża, ale z Boga się narodzili. A Słowo stało się ciałem i zamieszkało wśród nas. I oglądaliśmy Jego chwałę, chwałę, jaką Jednorodzony otrzymuje od Ojca, pełen łaski i prawdy".
Odwieczny Syn Boży, stał się człowiekiem, by zbawić świat. On; Droga, Prawda i Życie, jest nie tylko zbawieniem, ale też światłem i życiem dla ludzi. Jest ich pasterzem, który prowadzi ludzi do świętości, drogą.. | Zobacz wypowiedzi..
Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 30 (przedawniony) | | 04-01-2016 | ZbyszekzWarszawy | Odp: Hity Racjonalisty w 2015 |
c.d. Hitem Racjonalisty w 2015 roku był wszechobecny na forum fanatyzm, dobrym przykładam na bezmyślność jest wyczyn użytkownika W.R. Postanowił on okazać swoją dezaprobatę dla odmiennego światopoglądu w ten oto sposób : 25-12-2015 09:42 -1 Ocena od innego uczestnika Forum 52490 25-12-2015 09:41 -1 Ocena od innego uczestnika Forum 52490 25-12-2015 09:40 -1 Ocena od innego uczestnika Forum 52490 25-12-2015 09:40 -1 Ocena od innego uczestnika Forum 52490 25-12-2015 09:39 -1 Ocena od innego uczestnika Forum 52490 25-12-2015 09:39 -1 Ocena od innego uczestnika Forum 52490 25-12-2015 09:39 -1 Ocena od innego uczestnika Forum 52490 25-12-2015 09:38 -1 Ocena od innego uczestnika Forum 52490 25-12-2015 09:38 -1 Ocena od innego uczestnika Forum 52490 25-12-2015 09:37 -1 Ocena od innego uczestnika Forum 52490 24-12-2015 09:10 -1 Ocena od innego uczestnika Forum 52490 24-12-2015 09:10 -1 Ocena od innego uczestnika Forum 52490 24-12-2015 09:09 -1 Ocena od innego uczestnika Forum 52490 24-12-2015 09:09 -1 Ocena od innego uczestnika Forum 52490 24-12-2015 09:08 -1 Ocena od innego uczestnika Forum 52490 24-12-2015 09:08 -1 Ocena od innego uczestnika Forum 52490 24-12-2015 09:08 -1 Ocena od innego uczestnika Forum 52490 24-12-2015 09:08 -1 Ocena od innego uczestnika Forum 52490 24-12-2015 09:07 -1 Ocena od innego uczestnika Forum 52490 24-12-2015 09:07 -1 Ocena od innego uczestnika Forum 52490 24-12-2015 01:10 -1 Ocena od innego uczestnika Forum 52490 24-12-2015 01:10 -1 Ocena od innego.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 0 (przedawniony) | | 03-01-2016 | ZbyszekzWarszawy | Odp: Hity Racjonalisty w 2015 |
c.d. Hitem Racjonalisty w 2015 roku był wszechobecny na forum fanatyzm, dobrym przykładam na bezmyślność jest wyczyn użytkownika W.R. Postanowił on okazać swoją dezaprobatę dla odmiennego światopoglądu w ten oto sposób :
dzisiaj 13:55 -1 Ocena od innego uczestnika Forum 52490 dzisiaj 13:54 -1 Ocena od innego uczestnika Forum 52490 dzisiaj 13:54 -1 Ocena od innego uczestnika Forum 52490 dzisiaj 13:54 -1 Ocena od innego uczestnika Forum 52490 dzisiaj 13:54 -1 Ocena od innego uczestnika Forum 52490 dzisiaj 13:54 -1 Ocena od innego uczestnika Forum 52490 dzisiaj 13:54 -1 Ocena od innego uczestnika Forum 52490 dzisiaj 13:53 -1 Ocena od innego uczestnika Forum 52490 dzisiaj 13:53 -1 Ocena od innego uczestnika Forum 52490 dzisiaj 13:52 -1 Ocena od innego uczestnika Forum 52490 wczoraj 13:36 -1 Ocena od innego uczestnika Forum 52490 wczoraj 13:36 -1 Ocena od innego uczestnika Forum 52490 wczoraj 13:30 -1 Ocena od innego uczestnika Forum 52490 wczoraj 13:30 -1 Ocena od innego uczestnika Forum 52490 wczoraj 13:30 -1 Ocena od innego uczestnika Forum 52490 wczoraj 13:30 -1 Ocena od innego uczestnika Forum 52490 wczoraj 13:30 -1 Ocena od innego uczestnika Forum 52490 wczoraj 13:30 -1 Ocena od innego uczestnika Forum 52490 wczoraj 13:30 -1 Ocena od innego uczestnika Forum 52490 wczoraj 13:30 -1 Ocena od innego uczestnika Forum 52490 przedwczoraj 11:41 -1 Ocena od innego uczestnika Forum 52490 przedwczoraj 11:41 -1 Ocena od innego uczestnika Forum 52490 przedwczoraj.. |
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 3 (przedawniony) | | 03-01-2016 | Recepcjonista | Sonda - czy demokracja w Polsce jest zagrożona? |
 Większość biorących udział w sondzie uważa, że zablokowanie działania Trybunału Konstytucyjnego, likwidacja Służby Cywilnej, podporządkowanie mediów publicznych ministrowi nie zagraża demokracji w Polsce. To ja się pytam - co według tej większości byłoby zagrożeniem demokracji? Czy w sondzie przeważyły głosy (niezalogowanych?) PiS-owskich trolli, czy tutejsi użytkownicy stracili poczucie rzeczywistości? | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 13 (przedawniony) | | 02-01-2016 | Marcin Trollosiewicz | Święta... |
Jak co święta ruch na forum Racjonalisty spada... Czy racjonaliści są aż tak przywiązani do katolickiej tradycji? Czy ja tu sam się kiszę?  | Zobacz wypowiedzi..
Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 135 (przedawniony) | | 25-12-2015 | marekabc | Dylemat pomiędzy nami a nimiW |
Witam, Jest to mój pierwszy post i chciałbym zadać nurtujące mnie od dłuższego czasu pytanie a mianowicie " Dylemat pomiędzy nami - ateistami,agnostykami whatever a nimi - czyli religious ppl"
O co mi chodzi.
To czego najbardziej nienawidzę i co najczęściej zauważam to dwie skrajności po obydwu stronach typu ludzi teistycznych i non teistycznych. Zacznę może najpierw od tych drugich. Ponieważ o muzułmanach to nawet szkoda gadać, generalnie uważam ich w większości za ludzi chorych psychicznie więc przejdę do katolików/chrześcijan. Nie ukrywam, że pomimo tego, że koncepcję boga przynajmniej opisywanego w księgach tzw " świętych" odrzucam lub wręcz naśmiewam się z jego charakterystyki i towarzyszącej mu egzegezy to jednak zdecydowaną większość moich znajomych stanowią ludzie wierzący, wyznający katolicyzm. Wśród tej większości, większość to pokorne owieczki, nie czytały biblii, ale wierzą bo wierzą, natomiast jest jeszcze wąska grupa ludzi z którymi rozmawiam i którzy są "zorientowani" i świadomi nieco bardziej od tych pierwszych ale i tak wierzą, bo interesuje ich nie tyle kwestia samego boga co raczej życia pozagrobowego. Z kolei jeszcze węższa grupa znajomych to skrajni ateiści, którzy nawet pod ogromem dowodów i całej empirii nie wierzą w rzeczy choćby oczywiste typu dusza, czy np. ufo ( choć to stanowi osobny element)
W zasadzie z jednymi i drugimi nie można dojść do konsensusu. Z czego to wynika? Moim zdaniem chodzi tutaj raczej o pewne modele społeczne, nurty kulturowe.. | Zobacz wypowiedzi..
Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 9 (przedawniony) | | 18-12-2015 | CalvinKlein | Dowody na nieomylność Biblii |
Pismo Święte mówiło o rzeczach, które naukowcy odkryli tysiące lat później. Na przykład: Najstarsza księga Biblii mówi, że Ziemia jest „zawieszona nad nicością” (Hi 26:7) , choć została napisana tysiące lat przed odkryciem tego faktu. Zanim Galileusz ogłosił, że Ziemia jest kulą, ludzie wierzyli, że jest płaska. Biblia mówiła jednak o „kręgu ziemi” (Iz 40:22). Tysiące lat zanim odkryła to medycyna, Biblia uczyła, że krew jest źródłem życia i zdrowia: „ życie ciała jest we krwi” (Kpł 17:11) . Wieki przed powstaniem oceanografii, Biblia mówiła, że na dnie oceanu znajdują się góry i głębokie doliny. Czytamy w niej: „Aż ukazało się dno morza i obnażyły się posady lądu” (2Sm 22:16) oraz „Do posad gór zstąpiłem, zawory ziemi już za mną na zawsze” (Jn 2:6).
W całej Biblii znajdujemy wypowiedzi dotyczące Jezusa: 1Zostanie zdradzony przez przyjaciela. (Ps 41,10) 2 Zostanie ubiczowany.(Iz 50,6) 3Będzie opluty.(Iz 50:6) 4 Umrze śmiercią nędzarza, ale zostanie pochowany w grobie bogatego człowieka. (Iz 53,9) 5Zostanie ukrzyżowany razem z przestępcami. (Iz 53.12) 6Jego ręce i stopy zostaną przebite. ( Ps 22,17–18) 7O jego szatę zostaną rzucone losy. (Ps 22,17.19) 8Będzie szarpany, ale żadna jego kość nie zostanie złamana. [Ps 34,21] 9Jego ciało nie ulegnie rozkładowi. (Ps 16,9-11) 10Powstanie z martwych.( Ps 16,9-11)
Chrześcijanie nie mieli szans wpływania na treść tych proroctw, ponieważ zostały one spisane wiele wieków.. | Zobacz wypowiedzi..
Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] [326] [327] [328] [329] [330] Pokaż nowsze wątki Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów
|
 |