Racjonalista - Strona głównaDo treści
 Przegląd wątków w dziale Bazgroły

« Wróć do działów Forum
Pokaż starsze wątki  /  Pokaż nowsze wątki

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 6 (przedawniony)
13-03-2013meercatPozostałości katolicyzmu w umyśle
www.racjonalista.pl/forum.php/p,83/s,513494


Bardzo ważny dla mnie temat. Wypływa szczególnie, gdy chodzą po kolędzie.
Gdy postanowiłam wykarczowywać z umysłu katolicyzm to kolęda pokazała mi do jakiego niewolnictwa zostałam sprowadzona.
Usunięcie obrazków religijnych było radykalne - oglądałam reportaż o okrucieństwie wobec zwierząt i powiedziałam - Jeśli na to pozwala, nie będę go czcić.

Pokonanie przymusu orgii konsumpcyjnej w Wigilię było trudniejsze. Ponieważ silnie utożsamiałam jedzenie ze świętowaniem. Na szczęście od niepamiętnych czasów miałam gdzieś z tyłu głowy wizję biednej, postnej wigilii z pieśni Kaczmarskiego. I ten ideał już od paru lat realizuję. Oczywiście docelowo chcę oczyścić wigilię z wszelkich elementów katolickich i zostawić tylko ten uniwersalny, a nawet komunistyczny charakter.

Ostatnia sprawa kolęda - jak pierwszy raz zadecydowałam, że nie przyjmę to nogi mi się trzęsły. Poczucie, że wraz z odrzuceniem katolicyzmu odrzucam Boga było dla mnie straszne. Ale ponieważ od jakiegoś czasu rewiduję pojęcie Boga - ma mi się on nie kojarzyć ze strachem - wiedziałam, że moja decyzja jest słuszna.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 0 (przedawniony)
13-03-2013krystkonCzy szanujesz polskie prawo? Czy przestrzegasz je?
To było rzeczywiście bez sensu i z błędem w tytule .
Dzięki za prawidłowe spacyfikowanie .

Pozdrawiam

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 6 (przedawniony)
11-03-2013Ada M.Cięty tulipan
Z okazji 8 Marca pisującym tu Forumowiczkom życzę wiele uśmiechu i pomyślności.

Zarazem informuję ogół forumowiczów, że z dniem dzisiejszym zmieniam płeć na żeńską, dostosowując swoje dane w profilu. Od dzisiaj będę pisywała jako Ada M., kobieta. Mam też nadzieję na utrzymanie sympatii i zachowanie uprawnień.

Życząc miłego dnia dodaję okolicznościową piosenkę, wprawdzie staroświecką, ale sympatyczną, no i bardzo à propos.
www.youtube.com/watch?v=WmssCxgkImc
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 146 (przedawniony)
10-03-2013OcykanZagadki seksuologiczne
a) Jeżeli mężczyzna, który czuje się kobietą, odczuwa pociąg seksualny do mężczyzn, to jest on (ona?) heteroseksualistą (heteroseksualistką?) czy gejem?
b) Jeżeli taki mężczyzna odczuwa pociąg seksualny do kobiet, to jest on (ona?) lesbijką czy heteroseksualistą (heteroseksualistką?)?
c) Jeżeli kobieta, która czuje się mężczyzną, odczuwa pociąg seksualny do kobiet, to jest ona (on?) heteroseksualistką (heteroseksualistą) czy lesbijką?
d) Jeżeli taka kobieta odczuwa pociąg seksualny do mężczyzn, to jest ona (on?) gejem czy heteroseksualistką (heteroseksualistą?)?
e) Jeżeli mężczyzna, który czuje się kobietą, odczuwa pociąg seksualny do innego mężczyzny, który czuje się kobietą, to jest on (ona?) gejem, lesbijką, czy biseksualistą (biseksualistką?)??
f) A jak to jest w przypadku kobiety, czującej się mężczyzną, odczuwającej pociąg seksualny do innej kobiety, która czuje się mężczyzną?
g) Czy mężczyzna, czujący się kobietą, odczuwająca pociąg seksualny do kobiety, która czuje się mężczyzną, jest heteroseksualistą (heteroseksualistką?), biseksualistą (biseksualistką?) gejem, czy lesbijką?
h) A jak to jest w przypadku kobiety, czującej się mężczyzną, odczuwającej pociąg seksualny do mężczyzny, który czuje się kobietą?
i) Jeżeli mężczyzna czuje się kobietą to należy to oczywiście zaakceptować, zrefundować operację, zmienić imię na żeńskie i zwracać się doń "proszę pani". A jak należy postąpić,..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 4 (przedawniony)
07-03-2013HodżaRegulamin - wersja zrozumiała dla teistów
   Słuchaj, Racjonalisto! Jam jest Forum Twoje, które Cię wywiodło z Zabobonu, z domu niewoli.

BĘDZIESZ MIŁOWAŁ RACJONALIZM CAŁYM SWOIM SERCEM, CAŁĄ SWOJĄ DUSZĄ I CAŁYM SWOIM UMYSŁEM.


    I Nie będziesz miał cudzych Forów przede Mną.

    II Nie będziesz zakładał nowych wątków nadaremno.

    III Pamiętaj, abyś każdy dzień lekturą uświęcił.

    IV Czcij Moderatora swego i Moderatorkę swoją.

    V Nie hejtuj.

    VI Nie ewangelizuj.

    VII Nie przedstawiaj cudzych myśli jako swoich.

    VIII Cytuj dokładnie, a źródła cytatów podawaj.

    IX Nie cudzołóż z Głupotą.

    X Nie pożądaj plusów a minusów lekkomyślnie nie dawaj.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 134 (przedawniony)
07-03-2013thechristianArgument Kosmologiczny na istnienie Boga
1. Cokolwiek zaczyna istniec posiada przyczyne
2. Wszechswiat zaczal istniec
3. Dlatego tez wszechswiat posiada przyczyne

Zastanowmy sie teraz nad wlasciwosciami tej przyczyny:

1. Po pierwsze nalezy stwierdzic, ze przyczyna zawsze lezy poza ukladem, ktory staramy sie opisac. Np nie szukamy przyczyny komputera we wnetrzu komputera, tylko poza nim. Jesli tak to przyczyna wszechswiata lezy poza wszechswiatem.
2. Wszechswiat sklada sie z materii, a zatem nasza przyczyna musi byc niematerialna.
3. Wszechswiat sklada sie z czasu, a zatem nasza przyczyna musi byc nieograniczona czasem (Wieczna)
4. Wszechswiat sklada sie z przestrzeni, a zatem nasza przyczyna musi byc nieograniczona przestrzenia a wiec wszechobecna.
5. Ponaddto nasza przyczyna musi byc osobowa. Dlaczego ?

Znamy tylko dwa rodzaje obiektow, ktore spelniaja warunki 2 - 4:

a. Obiekty abstrakcyjne takie jak liczby lub zbiory.
b. Umysl. (ang. Disembodied mind)

Poniewaz liczby lub zbiory nie maja sily sprawczej (sa tylko obiektami abstrakcyjnymi), pozostaje nam tylko Umysl jako przyczyna wszechswiata.
Mozemy wiec smialo powiedziec, ze przyczyna wszechswiata to taki umysl ktory:

1. Jest wszechobecny
2. Jest wieczny
3. Jest niematerialny
4. Posiada nieograniczona moc poniewaz powoluje do istnienia caly wszechswiat.

Jak widac rozumujac logicznie i w oparciu o nauke, dochodzimy do wniosku, ze Teizm jest bardziej racjonalnym punktem widzenia niz aTeizm.

[color=red]Mod:
Poprawna pisownia na tym forum jest wymogiem regulamino
..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 82 (przedawniony)
06-03-2013BokorWiara a racjonalizm
Witam!

Jestem poganinem i mam pytanie jaki macie stosunek do tego? Nie pytam czy negatywny czy pozytywny, lecz czy macie coś przeciwko pogaństwu?

Pozdrawiam
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 20 (przedawniony)
04-03-2013KonowalZwiazki partnerskie - cel czy przystanek ?
Jak się patrzy na to co się dzieje w Holandii to wygląda na to, że to przemyślana strategia - po kroczku po kroczku i będzie jak na rysunku. Normalnie wtedy to nie będzie , ale za to wesoło.

wpolityce.(*)sc-zwiekszenia-liczby-rodzicow
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 12 (przedawniony)
04-03-2013marcintoruńczykSwiadkowie Jehowy
Witam, w tym tygodniu będę szedł na dyskusję do Swiadków Jehowy. Moja kuzynka nią jest mam argumenty, ale chciałbym się zapytać Was, może znacie jakies techniki dyskusji z nimi żeby lepiej wypasć.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 1 (przedawniony)
03-03-2013AutotelepataPlakat antyreligijny.
Tradycyjna religia zawiera groźby karalne.
Zobacz wypowiedzi..

Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] [326] [327] [328] [329] [330] Pokaż nowsze wątki
Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów
« Wróć do działów Forum


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)