Racjonalista - Strona głównaDo treści
 Przegląd wątków w dziale Bazgroły

« Wróć do działów Forum
Pokaż starsze wątki  /  Pokaż nowsze wątki

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 14 (przedawniony)
14-05-2011Mirek1na swój obraz i podobieństwo
Teraz trochę o Biblię zahaczyłem. Nie wiem, czy znajdę tutaj sensowych rozmówców, ekspertów, czy też znawców tematu. W biblii jest napisane, ze Bóg stworzył mężczyznę i kobietę na swój obraz. Chrześcijanie znajdują postać Boga Ojca (mężczyzna), Syna (mężczyzna), a płeć żeńska jest skompresowana do postaci Ducha Świętego?

Jedynie co można przyjąć w tej zawiłości, to że Bóg wykracza poza istotę stworzenia i nie może być pojęty rozumem.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 27 (przedawniony)
13-05-2011kejperWiara - rozum
Czy diabeł może być zbawiony???
Jak według tu wszystkich ogarniętych diabeł działa i czy uświadamiacie sobie jego obecność??
Skoro Bóg dla wielu ludzi jest urojony, to dlaczego Biblia jest główny, budulcem kultury europejskiej??

Wiara i rozum są jak dwa skrzydła, na których duch ludzki unosi się ku kontemplacji prawdy. Sam Bóg zaszczepił w ludzkim sercu pragnienie poznania prawdy, którego ostatecznym celem jest poznanie Jego samego, aby człowiek - poznając Go i miłując - mógł dotrzeć także do pełnej prawdy o sobie...
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 5 (przedawniony)
12-05-2011aspagnito"Portal skojarzeniowy"
Większość portali społecznościowych polega na tym, że wchodząc na nie musimy utrzymywać komunikację, co jest uciążliwe i nie wiemy wogóle z kim się kontaktować, aby nasze kontakty były "owocne". Możemy nie "dobrać" się do kogoś i najczęściej wtedy korzystamy z portali randkowych. Co jednak, jeśli chcielibyśmy się dobrać w biznesie i znaleźć kogoś, kto do nas pasuje charakterem, osobowością i temperamentem.
Proponuję projekt "portalu skojarzeniowego"
Strona, którą proponuję polega na tym, że użytkownik musi podczas rejestracji wypełnić prosty test, który określa, czy jest on cholerykiem, sangwinikiem, melancholikiem, czy flegamtykiem, a kiedy to zrobi uzupełnia swoją "wizytówkę" z danymi o sobie, czy np. linkami do autorskich sklepów e-commerce (książki publikowane za darmo "print-on-demand, czy sklepy z "koszulkami" typu spreadshirt).
Strona zapewnia dobór:
-melancholików z sangwinikami, albo flegmatykami
-sangwiników z melancholikami, albo flegamtykami
-flegmatyków z sangwinikami, albo melancholikami
-choleryków z cholerykami
Polega to na swataniu ludzi...
Miałaby min. wyszukiwarkę ludzi w zależności od ilości kilometrów oddalenia od naszego miejsca zamieszkania. Wchodząc na stronę moglibyśmy znaleźć partnerów towarzyskich i biznesowych tylko odpowiadającego nam typu.
Podobnie działają serwisy randkowe, które określają na podobnych podstawach procent dopasowania (20%, 50%, 90% itp. - w tych wartościach oscylują te wartości). Ja proponuję uproszczenie tego mechanizmu i strona..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 8 (przedawniony)
11-05-2011Mariusz AgnosiewiczDeterminacja misjonarza
>poziomy te same , więc ani to jednemu nie zaszkodzi ani drugiemu.

Matkobosko, a gdzieś ty te minus 647 punktów nazbierała? Jesteś chyba rekordzistką. Do twojego poziomu nam daleko
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 5 (przedawniony)
11-05-2011astrotaurusWkurzyłem Ojca Leona
A tak wpadłem na chwilę do Tyńca (wirtualnie), sypnąłem kilka komentarzy w różnych wątkach, jeden o świętych nawet zdominowałem i ... zostałem zbanowany.
Na osobiste wezwanie Ojca Leona z innego komputera (a bywa że siedzę na kilku w tygodniu) wysłałem posta.
Ale Ojczulek się wkurzył i, jak to katolik napluł jadem oskarżając mnie po PiSowsku o chęć mordu.
Polecam:
www.tyniec.benedyktyni.pl/ps-po/?p=3282
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 0 (przedawniony)
10-05-2011rexusCentrum humoru powraca
Pośmiałem się przez chwilę z..:

Wraca dresiarz z Paryża i opowiada koleżance o tym, co ów zobaczył.
Goha, no wiesz, pacze ja, a tu taki wielki plac, że normalnie ochujałem. Pacze w prawo, o k***a rzesz ja p*****lę! Pacze w lewo no, i ja cie nie mogę, wykurwista wieża.
Wtedy, sympatyczna koleżanka zaczyna płakać... dres onieśmielony zapytuje:
Czego ryczysz?
Gośka przecierając oczy, wzdycha:
Wyobraziłam sobie, jak tam musi być ładnie.

śmieszne też to mi sie wydało:


Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 8 (przedawniony)
07-05-2011MarchewFilozofia 23 latka.
Witam. Jutro koncze 23 lata, z mojego pkt widzenia jest to duzo dla niektorych z was mało. Jest to moj pierwszy temat na tej witrynie. Ale nie o tym chciałem napisac. Od niedawna w zasadzie 3-4 lat staram sie wynosic z kazdego pogladu na dany temat, kazdej filozofi, religi te dobre cechy ktore do mnie przemawiaja i te ktore moim zdaniem sa dobre. Dzieki nim staram sie byc lepszym człlowiekiem. Odrzuciłem wiare w boga i inne tego typu "pierdoły", byc moze jest istota, byt lub cokolwiek innego ktore mogło w jakis tam sposob przyczynic sie do stworzenia wrzechswiata, ewentualnie zycia na naszej planecie. Nie widze sensu w czczeniu tej istoty, ktora ma na nas "wyjebane" albo nie ma zielonego pojecia ze cos takiego stworzyła. Drazni mnie podejscie niktorych uzytkownikow tego portalu, a mianowicie to ze krytykuja ludzi ktorzy w cos tam sobie wierza. W zasadzie słowo krytykuje jest troche za słabe. Na miejscu wierzacych czuł bym sie obrazonym czytajac wypowiedzi niektorych uzytkownikow tego portalu. Podobno zyjemy w cywilizowanym swiecie, a jakos brak tolerancji widac nawet u ludzi ktorzy ogłąszaja sie ateistami. Ludzmi ktorzy sa inteligentni, oczytani. Dlaczego tak jest ? Robicie to dlatego zeby sie poczuc lepiej, bo nie rozumiem ? Wstyd mi jest za nich i za to ze jestem podpinany pod stereotypowego ateiste, ktory nabija sie z ludzi wierzacych. Moim zdaniem moze i ludzie wierzacy sie myla, sa niedoinformowani..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 15 (przedawniony)
07-05-2011ninja2Zmartwychwstanie Bin Ladena
Na tv ostatnio ogladalem,jak zabili Bin Ladena.
Sa wypowiedzi,ze prawdziwego ciala nie znalezli,wiec to nie byl on.
Co o tym myslicie"Ciala nie znalezli,czy faktycznie jego uczniowie ukradli cialo z grobu,czy Bin Laden zmartwychwstal i poszedl do nieba"?
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 3 (przedawniony)
07-05-2011neurosurgeryWiedz, że coś się dzieje
Po prostu padłem ze śmiechu:

www.youtub(*)?v=ownU2xCLH4I&feature=related

oraz

www.youtub(*)?v=B2xL8EX52i0&feature=related

Jakże ograniczony umysłowo jest ten klecha! A to wyliczanie strasznie mnie bawi. Mieliście do czynienia z takimi nawiedzonymi sługami bożymi?
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 3 (przedawniony)
07-05-2011diogenesCyfrowy duch kościoła
Już wiadomo, kiedy można grzeszyć w katolickiej sypialni:

wiadomosci(*),4263813,region-wiadomosc.html

Przewidywany jest również komputer, który będzie obliczał luki w dekalogu. Wraz z cyfrowym spowiednikiem i odpuszczalnikiem grzechów wyznaczy ciąg dalszy historii świętej. Kościół płynie z duchem czasów.

Zobacz wypowiedzi..

Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] [326] [327] [328] [329] [330] Pokaż nowsze wątki
Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów
« Wróć do działów Forum


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)