 |
Przegląd wątków w dziale Bazgroły
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 14 (przedawniony) | | 14-05-2011 | Mirek1 | na swój obraz i podobieństwo |
Teraz trochę o Biblię zahaczyłem. Nie wiem, czy znajdę tutaj sensowych rozmówców, ekspertów, czy też znawców tematu. W biblii jest napisane, ze Bóg stworzył mężczyznę i kobietę na swój obraz. Chrześcijanie znajdują postać Boga Ojca (mężczyzna), Syna (mężczyzna), a płeć żeńska jest skompresowana do postaci Ducha Świętego?
Jedynie co można przyjąć w tej zawiłości, to że Bóg wykracza poza istotę stworzenia i nie może być pojęty rozumem. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 27 (przedawniony) | | 13-05-2011 | kejper | Wiara - rozum |
Czy diabeł może być zbawiony??? Jak według tu wszystkich ogarniętych diabeł działa i czy uświadamiacie sobie jego obecność?? Skoro Bóg dla wielu ludzi jest urojony, to dlaczego Biblia jest główny, budulcem kultury europejskiej??
Wiara i rozum są jak dwa skrzydła, na których duch ludzki unosi się ku kontemplacji prawdy. Sam Bóg zaszczepił w ludzkim sercu pragnienie poznania prawdy, którego ostatecznym celem jest poznanie Jego samego, aby człowiek - poznając Go i miłując - mógł dotrzeć także do pełnej prawdy o sobie...
| Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 5 (przedawniony) | | 12-05-2011 | aspagnito | "Portal skojarzeniowy" |
Większość portali społecznościowych polega na tym, że wchodząc na nie musimy utrzymywać komunikację, co jest uciążliwe i nie wiemy wogóle z kim się kontaktować, aby nasze kontakty były "owocne". Możemy nie "dobrać" się do kogoś i najczęściej wtedy korzystamy z portali randkowych. Co jednak, jeśli chcielibyśmy się dobrać w biznesie i znaleźć kogoś, kto do nas pasuje charakterem, osobowością i temperamentem. Proponuję projekt "portalu skojarzeniowego" Strona, którą proponuję polega na tym, że użytkownik musi podczas rejestracji wypełnić prosty test, który określa, czy jest on cholerykiem, sangwinikiem, melancholikiem, czy flegamtykiem, a kiedy to zrobi uzupełnia swoją "wizytówkę" z danymi o sobie, czy np. linkami do autorskich sklepów e-commerce (książki publikowane za darmo "print-on-demand, czy sklepy z "koszulkami" typu spreadshirt). Strona zapewnia dobór: -melancholików z sangwinikami, albo flegmatykami -sangwiników z melancholikami, albo flegamtykami -flegmatyków z sangwinikami, albo melancholikami -choleryków z cholerykami Polega to na swataniu ludzi... Miałaby min. wyszukiwarkę ludzi w zależności od ilości kilometrów oddalenia od naszego miejsca zamieszkania. Wchodząc na stronę moglibyśmy znaleźć partnerów towarzyskich i biznesowych tylko odpowiadającego nam typu. Podobnie działają serwisy randkowe, które określają na podobnych podstawach procent dopasowania (20%, 50%, 90% itp. - w tych wartościach oscylują te wartości). Ja proponuję uproszczenie tego mechanizmu i strona.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 8 (przedawniony) | | 11-05-2011 | Mariusz Agnosiewicz | Determinacja misjonarza |
> poziomy te same , więc ani to jednemu nie zaszkodzi ani drugiemu.Matkobosko, a gdzieś ty te minus 647 punktów nazbierała? Jesteś chyba rekordzistką. Do twojego poziomu nam daleko  | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 5 (przedawniony) | | 11-05-2011 | astrotaurus | Wkurzyłem Ojca Leona |
A tak wpadłem na chwilę do Tyńca (wirtualnie), sypnąłem kilka komentarzy w różnych wątkach, jeden o świętych nawet zdominowałem i ... zostałem zbanowany. Na osobiste wezwanie Ojca Leona z innego komputera (a bywa że siedzę na kilku w tygodniu) wysłałem posta. Ale Ojczulek się wkurzył i, jak to katolik napluł jadem oskarżając mnie po PiSowsku o chęć mordu. Polecam: www.tyniec.benedyktyni.pl/ps-po/?p=3282 | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 0 (przedawniony) | | 10-05-2011 | rexus | Centrum humoru powraca |
Pośmiałem się przez chwilę z..: Wraca dresiarz z Paryża i opowiada koleżance o tym, co ów zobaczył. Goha, no wiesz, pacze ja, a tu taki wielki plac, że normalnie ochujałem. Pacze w prawo, o k***a rzesz ja p*****lę! Pacze w lewo no, i ja cie nie mogę, wykurwista wieża. Wtedy, sympatyczna koleżanka zaczyna płakać... dres onieśmielony zapytuje: Czego ryczysz? Gośka przecierając oczy, wzdycha: Wyobraziłam sobie, jak tam musi być ładnie. śmieszne też to mi sie wydało:  |
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 8 (przedawniony) | | 07-05-2011 | Marchew | Filozofia 23 latka. |
Witam. Jutro koncze 23 lata, z mojego pkt widzenia jest to duzo dla niektorych z was mało. Jest to moj pierwszy temat na tej witrynie. Ale nie o tym chciałem napisac. Od niedawna w zasadzie 3-4 lat staram sie wynosic z kazdego pogladu na dany temat, kazdej filozofi, religi te dobre cechy ktore do mnie przemawiaja i te ktore moim zdaniem sa dobre. Dzieki nim staram sie byc lepszym człlowiekiem. Odrzuciłem wiare w boga i inne tego typu "pierdoły", byc moze jest istota, byt lub cokolwiek innego ktore mogło w jakis tam sposob przyczynic sie do stworzenia wrzechswiata, ewentualnie zycia na naszej planecie. Nie widze sensu w czczeniu tej istoty, ktora ma na nas "wyjebane" albo nie ma zielonego pojecia ze cos takiego stworzyła. Drazni mnie podejscie niktorych uzytkownikow tego portalu, a mianowicie to ze krytykuja ludzi ktorzy w cos tam sobie wierza. W zasadzie słowo krytykuje jest troche za słabe. Na miejscu wierzacych czuł bym sie obrazonym czytajac wypowiedzi niektorych uzytkownikow tego portalu. Podobno zyjemy w cywilizowanym swiecie, a jakos brak tolerancji widac nawet u ludzi ktorzy ogłąszaja sie ateistami. Ludzmi ktorzy sa inteligentni, oczytani. Dlaczego tak jest ? Robicie to dlatego zeby sie poczuc lepiej, bo nie rozumiem ? Wstyd mi jest za nich i za to ze jestem podpinany pod stereotypowego ateiste, ktory nabija sie z ludzi wierzacych. Moim zdaniem moze i ludzie wierzacy sie myla, sa niedoinformowani.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 15 (przedawniony) | | 07-05-2011 | ninja2 | Zmartwychwstanie Bin Ladena |
Na tv ostatnio ogladalem,jak zabili Bin Ladena. Sa wypowiedzi,ze prawdziwego ciala nie znalezli,wiec to nie byl on. Co o tym myslicie"Ciala nie znalezli,czy faktycznie jego uczniowie ukradli cialo z grobu,czy Bin Laden zmartwychwstal i poszedl do nieba"? | Zobacz wypowiedzi..
Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 3 (przedawniony) | | 07-05-2011 | diogenes | Cyfrowy duch kościoła |
Już wiadomo, kiedy można grzeszyć w katolickiej sypialni: wiadomosci(*),4263813,region-wiadomosc.htmlPrzewidywany jest również komputer, który będzie obliczał luki w dekalogu. Wraz z cyfrowym spowiednikiem i odpuszczalnikiem grzechów wyznaczy ciąg dalszy historii świętej. Kościół płynie z duchem czasów. | Zobacz wypowiedzi..
Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] [326] [327] [328] [329] [330] Pokaż nowsze wątki Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów
|
 |