Racjonalista - Strona głównaDo treści
 Przegląd wątków w dziale Bazgroły

« Wróć do działów Forum
Pokaż starsze wątki  /  Pokaż nowsze wątki

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 14 (przedawniony)
17-09-2008paluchPrzepraszam
Przepraszam że zakładam nowy wątek, ale chciałem się dowiedzieć co należy zrobić aby zarejestrować w naszym kraju nową religię? Szukałem na gogolach ale nie znalazłem. Myślę o Kościele Latającego Potwora Spaghetti ale może uda się połączyć go z wyznawcami Niewidzialnego, Różowego Jednorożca i Kościołem Niebiańskiego Czajniczka.

Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 2 (przedawniony)
15-09-2008lotrekGrabieżom nie ma końca.
Już od dwudziestu lat "Komisja ds. zwrotów mienia kościoła" oddaje klerowi zagrabione ponoć przez PRL różnego rodzaju "dobra doczesne". I nie widać końca tego procederu, zupełnie nie rozumiem jak to się dzieje, że kościół ciągle ma jeszcze (pomimo upływu lat) jakieś niezaspokojone roszczenia. Ostatnio jakieś elżbietanki z Poznania dostały w warszawskiej Białołęce 47 hektarów.

wyborcza.p(*)ktary_dla_zakonnic__Tanio.html

Takich przykładów jest mnóstwo. Dobrze by było zrobić coś w rodzaju inwentarza wszystkich takich zwrotów, może przyszłe pokolenia Polaków niesklerykalizowane upomną się o to. W Krakowie prawie całe miasto należy do kościoła i ciągle są jakiś z tym problemy:
kolej.tur-(*)ko_balice,krakow,cracovia,sios
>try.html
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 1 (przedawniony)
14-09-2008KowalskiReligia w przedszkolu
Dostałem do wypełnienia kartkę "Będąc odpowiedzialnym za wychowanie w wierze mojego dziecka" (imie, nazwisko) "wyrażam życzenie jego uczestnictwa w zajęciach z religii katolickiej."
Poniżej "podpis rodziców lub prawnych opiekunów".
Czy wymagana jest zgoda obydwu opiekunów (w przypadku przedszkolaka)?
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 0 (przedawniony)
12-09-2008Adamiak"Sejm jak miłość'
Gadzinowski przygotowuje serial o sejmowych kuluarach.

Piotr Gadzinowski, były poseł SLD i były wicenaczelny "NIE", pisze scenariusz serialu "Sejm jak miłość", informuje "Rzeczpospolita". Wg autora scenariusza, serial ma od kuchni pokazywać nieznane życie parlamentarne.

politbiuro(*)owski_przygotowuje_serial.html

Choć już serial sejmowy "live" na "Trójce" dawno mnie się znudził, ten pewnie obejrzę...oglądanie polskich sejmoludków uważam za doskonały środek na auto dowartościowanie...doraźne, lecz w doraźnym braku innego...

Pozdrawiam

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 2 (przedawniony)
12-09-2008AdamiakOstatnia "lekcja" religii...?
Nie od dziś zauważam, że niektóre..."osobniki" (pisząc ich, osobniczym językiem) mają jakiś, wąsko wyspecjalizowany typ myślenia, wykluczający możliwość percepcji rzeczywistości inaczej niż, np.: prawą lub lewą (za przeproszeniem) półkulą, albo tylko węchem, całką lub dotykiem, może tylko logarytmem...z akcentem na rozgraniczanie postrzegania zmysłowego (jako "beee")) i logicznego kojarzenia ("cacy")), ale...
...ale myślę także, iż taki "styl" werbalizowania argumentów istnieje u "nich" wyłącznie w formie deklaratywnej i nie ma nic wspólnego z rzeczywistością...jest więc pozowaniem na "racjonalistę krystalicznego" li tylko dla publiki portalu? - na to mi wygląda.
Czy wykluczanie istnienia ludzi, którzy angażują w postrzeganie jednocześnie te wszystkie zmysły/elementy spowoduje, że ich nie będzie?- czy ubędzie, dla zachowania "czystości rasy racjonalistów"? Czy są to może ludzie kat. "B"? Ogólnie "B" czy tylko Portalowo?
Mogę sobie wyobrazić, iż istnieją ludzie którzy mają zdolność (ułomność?) bardzo wybiórczego/selektywnego traktowania rzeczywistości więc, przez kontrast choćby, są również ludzie traktujący tę rzeczywistość kompleksowo.

Żadne, najbardziej logicznie, matematycznie, fizycznie czy inaczej "naukowo" sformułowane twierdzenie nie obali racji spragnionego, że szklanka jest już do połowy pusta i "napitego", że (ta sama szklanka) jeszcze do połowy jest pełna , chyba, że się mylę.

Dobrze pamiętam (miałem niespełna 13 lat) swoją ostatnią lekcję religii...
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 2 (przedawniony)
12-09-2008r4avenWiara w siebie
Witam!
Zawsze kiedy pragne spojrzenia na problem pisuje na rózne fora. Nie bez powodu ślęczę właśnie nad tekstem pytając Was - jak sie nauczyć wiary...? w siebie...

Pozdrawiam
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 7 (przedawniony)
11-09-2008paluchByło nie było
Zarejestrujmy ateizm jako religię, każdego roku, w dzień założenia naszej religii organizowalibyśmy pielgrzymki i śpiewali ładne piosenki. Może wtedy kościół wreszcie by się uciszył? W tym kraju owszem zachodzą zmiany ale na gorsze !!! A my dalej nic nie robimy.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 18 (przedawniony)
08-09-2008słocińskiSuwerenność
Powrócił temat w mediach, więc swoje trzy grosze ośmielam się wtrącić.
Talibowie w Klepkach nabrali wymiaru satyrycznego.
Powraca temat, i nasuwają się mi pytania:
- Czy nasi milusińscy politycy kłamią? (oprócz wyśmianego Lepera nikt nie wiedział o więzieniach)
- Czy kłamią przedstawiciele wywiadu i innych służb?
- Czy sojusznik nie naruszył suwerenności Polski?
- Czemu nie oprotestowały władze Polski takich poczynań?
- Powstało więzienie, czy może raczej obóz koncentracyjny, w tajemnicy przed władzami każdego szczebla, funkcjonowało. Kto kupował prąd, żywność, wodę, kto tam pracował?
Ach ci dziennikarze , bez wyobraźni, rozdmuchują każda "głupotę". Jak mawiał p. Andrzej: " panie redaktorze,co pan za głupoty opowiada"
- A jeżeli byli w "Klepkach" Talibowie? przebywali nielegalnie na terenie Rzeczpospolitej. A kto ich przemycił? Powinien, czy nie powinien, stanąć za to przed sądem? A strażnicy ? Czy byli Polakami? Jeżeli nie, to czy mieli pozwolenie na przebywanie na terenie Polski? Czy mieli pozwolenie na pracę? Czy odprowadzono składki ZUS? Czy kolejni przywódcy Polski mają nas...., no właśnie gdzie?
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 8 (przedawniony)
07-09-2008OsnowaDyskusja z moderatorem

Czy nie można by w przypadku zastosowania przez moderatora sankcji pozwolić ukaranemu jednorazową wypowiedź w dziale "Ośla ławka" lub w "Bazgrołach"(w odrębnym wątku)? Wypowiedzi takiej nie wolno byłoby punktować ani komentować, a moderatorzy mieliby przywilej "honorowego zignorowania" opublikowanego protestu.

Takie rozwiązanie byłoby zgodne z §19.1, bo nie jest dyskusją pojedyncza wypowiedź, zaś co do przewidzianego w §19.3 jednodniowego bana za kwestionowanie tą drogą decyzji moderatora, to można tę karę jako cenę za wolność słowa zostawić, chętnych do wyrażenia "ostatniego słowa" zapewne i tak nie zabraknie.

Informacja o takim uprawnieniu i czasie jego przysługiwania (wypowiedź ukaranego mogłaby być umieszczona np. najdalej w ciągu 24 godzin, dla banów jednodniowych wcale) powinna się znaleźć w regulaminie, ale moderatorzy w myśl "zasady nieznajomość prawa szkodzi" nie przypominaliby o nim karanym delikwentom.
.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 19 (przedawniony)
05-09-2008mcpisKto to powiedzial?
Witam, kto to powiedzial?

z czasem rzeczy proste staja sie skomplikowane a trudne nie do rozwiazania.

jakos tak to lecialo.

dzieki
Zobacz wypowiedzi..

Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] [326] [327] [328] [329] [330] Pokaż nowsze wątki
Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów
« Wróć do działów Forum


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)