Racjonalista - Strona głównaDo treści
Grabieżom nie ma końca.

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Bazgroły
NapisanoAutorTytuł
14-09-2008 21:49lotrek (14275 punktów)Grabieżom nie ma końca.
Już od dwudziestu lat "Komisja ds. zwrotów mienia kościoła" oddaje klerowi zagrabione ponoć przez PRL różnego rodzaju "dobra doczesne". I nie widać końca tego procederu, zupełnie nie rozumiem jak to się dzieje, że kościół ciągle ma jeszcze (pomimo upływu lat) jakieś niezaspokojone roszczenia. Ostatnio jakieś elżbietanki z Poznania dostały w warszawskiej Białołęce 47 hektarów.

wyborcza.p(*)ktary_dla_zakonnic__Tanio.html

Takich przykładów jest mnóstwo. Dobrze by było zrobić coś w rodzaju inwentarza wszystkich takich zwrotów, może przyszłe pokolenia Polaków niesklerykalizowane upomną się o to. W Krakowie prawie całe miasto należy do kościoła i ciągle są jakiś z tym problemy:
kolej.tur-(*)ko_balice,krakow,cracovia,sios
>try.html
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Osnowa (11779 punktów)Odp: Grabierzom nie ma końca.

I teraz będą takie grabierze, bo się cały naród pod dyktando Kościoła wybieżmował.
.
Osnowa (11779 punktów)Odp: Grabieżom nie ma końca.

>Już od dwudziestu lat "Komisja ds. zwrotów mienia kościoła" oddaje klerowi...
>Dobrze by było zrobić coś w rodzaju inwentarza wszystkich takich zwrotów
Przecież ta Komisja musi mieć wszystko zarejestrowane, a jej dokumentacja powinna być jawna.
.

Wróć do listy wątków działu Bazgroły

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365