 |
Przegląd wątków w dziale Bazgroły
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 15 (przedawniony) | | 07-04-2010 | lilianka | Odp: Świadectwo hańby Michała Aleksego Mentraka |
Czy masz to tak zaprogramowane, że wypowiedzi Adamiaka są z automatu "Nie na temat"? Na zadane pytania padają odpowiedzi, pytania są na temat odpowiedzi nie???? Dziwne i takie ... szare.
| Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 3 (przedawniony) | | 06-04-2010 | devares aka. mentalrapist. | Szatan i jego świta. |
Jakoby gorzkiej rzeczywistości należy trzymać się kurczowo, a to, co przecie nie istnieje, słusznie skądinąd olewać. Niemniej, kiedy to przysłuchałem się pewnej rozmowie co gorliwszych wiernych, okrutnie nękających się diabołem paskudnym - jako realnym bytem - stwierdziłem, iż argument ten jawi się niewystarczającym. Szatan (mniemam, iż przedstawiać nie trzeba? pl.wikipedia.org/wiki/Szatan). Otóż problem z nim mi wypełzł okrutny. Nie pojmuję go ni w czort. Rokita chędożony. Przeciwnik boży najsroższy. Buntownik doprawdy świętego ładu. Oskarżyciel bezwstydny. Cnotliwych wróg przebrzydły. Władca piekieł partolony, który gwarancję nam daje, jako jeśli skrzywdzimy bliźniego swego - Jahwe wiernego - nad wyraz, dajmy na to, palniemy go siekierą w czerep celnie, to męki nas czekają. Cierpienie po wieczność. Makabryczne gilgotki wesoło tańczącego ognia, które do świętobliwej apokalipsy trwać w torturach będą. I tu niezgoda między nami wykwitła. No bo jakże to tak? Belzebub to zło najniższe, tak? Jasne i basta. A my, gdy uczynimy źle, czyli wedle owego Azazela czy innego Mefistofelesa dobrze, to kara nas czeka? Toć winna nagroda. Im gorszy uczynek, tym więcej nam szczęścia mus spłynąć. Inny postępek przeciw nawet najpierwotniejszej logice przeciwny. Toż to niby bluźnierca i Boga antagonista. Czemuż miałby armię swych - jakby nie spojrzeć - wyznawców niewolić oraz ciemiężyć? A nuż, zidiociał nam nieszczęsny? Do diabła - wziął i ocipiał?  A może, cholernik skubany, sprzedał się.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 0 (przedawniony) | | 06-04-2010 | Zella | Lekcja religii.Anegdotka. |
Czyli ... Kto powiedział, że Bóg nie ma poczucia humoru ?
I tak było... I tak było... I tak było...
I TAK SIĘ BÓG POSTARAŁ.... ... .. |
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 3 (przedawniony) | | 06-04-2010 | Adamiak | Odp: Świadectwo hańby Michała Aleksego Mentraka |
>Zresztą, jedyna sankcja za "pisanie nie na temat" jaką ja stosuję, to wyszarzenie wpisu...
Kłamiesz, "Sylwek", dzisiaj mi wyciąłeś wypowiedź. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 15 (przedawniony) | | 06-04-2010 | monitor | Nowy ,pradawny waleń lądowo-wodny. |
www.paleon(*)iewtopic.php?t=2175Walenie,jak dzisiaj żółwie;było bardzo zróżnicowane.Jak dziś żyją żółwie typowo lądowe,wodne,które mają kończyny przekształcone w łopatkowate płetwy,palce z błoną między nimi,czy stopy z pazurami,przystosowane do chodzenia po lądzie. Takie ,które mają skórzany,jak i kostny pancerz...Jak kiedyś żyły krokodyle,które anatomią przypominały szybko biegające psy,dwunożne,z kończynami przekształconymi w błoniaste stopy,jak i podobne do wioseł przednie i tylne kończyny,dwunożne,mięsożerne,jak i roślinożerne...wodne,czy lądowe...jak kiedyś żyły syreny typowo wodne i lądowo wodne,jak i foki,tak samo kiedyś żyły walenie o różnych przystosowaniach:typowo wodne,lądowo wodne,z kończynami z błonami pławnymi między palcami,czy przekształconymi w wiosła (dzisiaj również niektóre żyją).Fiszbinowce,jak i zębowce...Nie ma tu mowy jednak o żadnej ewolucji,czy znalezieniu form przejściowych.Te znaleziska świadczą jedynie o dawnej różnorodności i pomysłowości Stwórcy! pozdrawiam. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 10 (przedawniony) | | 04-04-2010 | Kowalska | Szukam nauczyciela |
Szukam nauczyciela języka węgierskiego. Nauka tego języka była moim marzeniem od dawna.
Z góry dziękuję za pomoc.
| Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 26 (przedawniony) | | 01-04-2010 | Autografka | Czarna magia czyha na nas zawsze i wszędzie. |
Chyba polubię forum Katolika i zagoszczę tam na dłużej. To prawdziwa kopalnia opowieści niesamowitych.  Okazuje się, że tuż obok nas, całkiem bezkarnie i bezczelnie, grasują WAMPIRY. I to jest naprawdę poważny problem. Naprawdę.  | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 4 (przedawniony) | | 31-03-2010 | kulikowski | Kobiecy "foch" |
Witam.Nie obce jest mi wgłębianie się w różne apsekty życia i świata,które na ogół wydają się być czymś w rodzaju tabu.Dziś postanowiłem jednak zostawić tematy kosmologiczne,religijne,filozoficzne i zastanowić się nad dużo bardziej wymagającym i skomplikowanym zagadnieniem jakim jest tytułowy kobiecy "foch".Otóż mój racjonalizm ślizga się po tej kwestii jak debiutujący łyżwiarz,więc piszę,bo potrzebuje oparcia by móc bez bolesnego upadku wykonać choć małą nieskomplikowaną ewolucje,która pozwoli uwierzyć,że będe mógł któregoś dnia poruszać się po lodowisku przynajmniej w sposób swobodny.Czy faktycznie burza hormonów może wywołać taką zawieje,że jedyne co w tym momencie może wydostać się spod jej rządów to:tak,nie,nie wiem?Czy jedyna argumentacja na jaką może zdobyć się niewiasta wyjaśniając owe zjawisko to:no bo tak!W końcu:jak się zachować w takich sytuacjach:
a)odpuścić sobie i narazić się na jej gniew z powodu braku zainteresowania b)zainteresować się i z tego powodu narazić się na jej gniew. c)starać się dotrzeć do sedna ocierając się o śmierć. d)bez zastanowienia strzelić sobie w łeb.
Podobno kobiete mordercę obejmują okoliczności łagodzące,gdy dopuściła się czynu podczas "tych dni",czy w takim razie mężczyzna może liczyć na jakieś okoliczności łagodzące kiedy morduje ją z powodu tych dni?Jeśli tak,to mój troche mało śmieszny problem może być w sposób dosyć prosty rozwiązany.
Żeby nie było,że szufladkuje,pisze tu o tych kobietach,których kwestia ta dotyczy(ale czy aby nie.. | Zobacz wypowiedzi..
Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 25 (przedawniony) | | 31-03-2010 | zukow | Dziękuję za tyle wypowiedzi - Zukow |
Mimo, że jestem nowy na tym forum to dostałem wiele komentarzy do swojej pierwszej wypowiedzi . Zdecydowana wiekszość z nich jest napisana kulturalnym językiem i bez niepotrzebnej agresji. Dziękuję Wam wszystkim . Chciałbym jednak odnieść sie ogólnie do kilku komentarzy. Po pierwsze winiem jestem wyjaśnienie. Mój pierwszy post pisałem "pod wpływem" i zawierał on pewne nieścisłości . Po pierwsze : pisząc o świętowaniu narodzin poprzez opicie miałem na myśli własną ceremonię, a nie prosty alkoholizm. Po drugie : szanuję ceremonie humanistyczne , a moje wypowiedzi miały na celu wykazanie moich wątpliwości co do nich, a nie ich absolutne negowanie. Wracając do tematu chciałbym wyrazić moje zaniepokojenie faktem powstawania takich ceremonii i ich "mistrzów", a nie negowanie "bo tak" . Jestem strasznie zadowolony z faktu iż na forum "Racjonalista.pl" nie ma wypowiedzi chamskich i obraźliwych . Bardzo mnie raduję, że na tym forum wypowiadają się ludzie rozumni i kulturalni w przeciwieństwie to portali ogólnopolskich . Wracając do tematu to mam takie wrażenie, że gdybyśmy założyli komunę racjonalistów to napewno w następnym pokoleniu ten , który nie obchodziłby humanistycznej ceremonii narodzin dziecka, byłby napiętnowany. O to mi chodziło gdy dawałem do zrozumienia, że "obchodzenie" różnych rocznic i wydarzeń to zagrożenie powtórką "z rozrywki" . Z drugiej strony jednak, patrząc na społeczeństwa zachodnie typu Holandia, to w swoim wolnomyślicielstwie jesteśmy słabi. To znaczy, że.. | Zobacz wypowiedzi..
Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] [326] [327] [328] [329] [330] Pokaż nowsze wątki Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów
|
 |