Racjonalista - Strona głównaDo treści
Szukam nauczyciela

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Bazgroły
NapisanoAutorTytuł
01-04-2010 02:43Kowalska (14008 punktów)Szukam nauczyciela
Ocena 2 na 2
   Szukam nauczyciela języka węgierskiego. Nauka tego języka była moim marzeniem od dawna.

Z góry dziękuję za pomoc.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Psyk (14071 punktów)
>    Szukam nauczyciela języka węgierskiego. Nauka tego języka była moim marzeniem od dawna.
>Z góry dziękuję za pomoc.
>
Zacznij od gulaszu. "Gulasz, gu-lasz, g-u-l-a-s-z". Po polsku gulasz.

To, że sobie coś wymyśliłeś i masz nadzieję za to umrzeć nie znaczy, że to wiesz.
01-04-2010 02:49 
 Ocena 2 na 2
Kowalska (14008 punktów)
>>    Szukam nauczyciela języka węgierskiego. Nauka tego języka była moim marzeniem od dawna.

>Zacznij od gulaszu. "Gulasz, gu-lasz, g-u-l-a-s-z". Po polsku gulasz.

   Gulasz to każden jeden debil potrafi powiedzieć. Ja już umiem oszmolotto wymówić. Sama się nauczyłam. Z filmu.
01-04-2010 02:53 
 Ocena 5 na 5
Psyk (14071 punktów)
Podniosłaś stawkę. No to ja Ci powiem, że umiem powiedzieć " apujamik iglukaktok". Po eskimosku "dom ze śniegu".

Jest jeszcze "Damenfussballweltmeisterschaftsqualifikationsspieluebertragung", czyli "transmisja z meczu kwalifikacyjnego mistrzostw świata w piłce nożnej kobiet"

To, że sobie coś wymyśliłeś i masz nadzieję za to umrzeć nie znaczy, że to wiesz.
01-04-2010 02:56 
 Ocena 2 na 2
Kowalska (14008 punktów)
>Podniosłaś stawkę. No to ja Ci powiem, że umiem powiedzieć " apujamik iglukaktok". Po eskimosku "dom ze śniegu".

   A Ty stawkę obniżyłeś. Nie będę mieszkała w chałupie z wody! Nawet jeśli potrafisz to wypowiedzieć. O!

Madjurodam!
01-04-2010 02:59 
 Ocena 2 na 2
Psyk (14071 punktów)
Co powiesz na:

Nordöstersiökustartilleriflygspaningssimulatoranlägeningsmaterielunderhallsupptoljning
>ssystemdiskussioninläggförberedelsearbeten?

Chodzi oczywiście o

"prace przygotowawcze do udziału w dyskusji nad systemem utrzymania wsparcia materialnego symulatora nadzoru z powietrza dla północno-wschodniej części artylerii nadbrzeżnej Bałtyku".

To, że sobie coś wymyśliłeś i masz nadzieję za to umrzeć nie znaczy, że to wiesz.
01-04-2010 03:06 
 Ocena 8 na 8
Kowalska (14008 punktów)
>Co powiesz na:
>Nordöstersiökustartilleriflygspaningssimulatoranlägeningsmaterielunderhallsupptolji
>ngssystemdiskussioninläggförberedelsearbeten?

   Zgadzam się na tę chałupę z wody.

ZAMYKAM WĄTEK.


01-04-2010 03:42 
 Ocena 10 na 10
Madman (7811 punktów)
>Co powiesz na:
>Nordöstersiökustartilleriflygspaningssimulatoranlägeningsmaterielunderhallsupptoljn
>
>ingssystemdiskussioninläggförberedelsearbeten?
Pewnego dnia, Hotentoci (Hottentotten) zatrzymują mordercę (Attentäter), oskarżonego o zabójstwo pewnej matki (Mutter) hotentockiej (Hottentottenmutter), która w dodatku jest matką miejscowego głupka i jąkały (Stottertrottel). Taka matka po niemiecku zwie się Hottentottenstottertrottelmutter, zaś jej zabójca nazywa się Hottentottenstottertrottelmutterattentäter.
Policja schwytała mordercę i umieściła go prowizorycznie w kufrze na kangury (Beutelrattenlattengitterkoffer), lecz więźniowi udaje się uciec.
Rozpoczynają się poszukiwania. Po chwili do wodza przybiega hotentocki wojownik krzycząc:
- Złapałem zabójcę! (Attentäter).
- Tak? Jakiego zabójcę? - pyta wódz.
- Beutelrattenlattengitterkofferattentäter - odpowiada wojownik.
- Jak to? Tego zabójcę, który jest w klatce z plecionki, na kangury? - pyta hotentocki wódz.
- Tak- odpowiada tubylec - to jest ten Hottentottenstottertrottelmutterattentäter (zabójca hotentockiej matki głupka i jąkaly).
- Aha! - rzecze wódz Hotentotów - trzeba bylo od razu mówić, że schwytałeś Hottentottenstottertrottelmutterbeutelrattenlattengitterkofferattentäter!

A teraz idziemy na całość: www.sarahm(*)minaryuprise/longest-word.html
01-04-2010 13:12 
 Ocena 6 na 6
plodzien (7378 punktów)
>>>     Szukam nauczyciela języka węgierskiego. Nauka tego języka była moim marzeniem od dawna. >
>> Zacznij od gulaszu. "Gulasz, gu-lasz, g-u-l-a-s-z". Po polsku gulasz. >
>     Gulasz to każden jeden debil potrafi powiedzieć. Ja już umiem oszmolotto wymówić. Sama się nauczyłam. Z filmu. >

No to bardziej trudne;
W "Ruhak cipö" kupić można ubranie i buty,
a w jednym z muzeów katedralnych znalazłem tak oto podpisany ornat w początku XVII w:
- JANOS KUTASI MENA RUHAJA
Piękny, pozłacany! Domyślam się, że to był strój godowy jakiegoś Janosza
kogut59 (3090 punktów)
>    Szukam nauczyciela języka węgierskiego.
mogę polecić nauczyciela języka niemieckiego
Michał Aleksy Mentrak (10573 punktów)
>mogę polecić nauczyciela języka niemieckiego

...a ja, francuskiego, tyle, że wątek nie o tym.

Prawdziwa młodość - to przymiot, który zdobywa się z wiekiem.

Wróć do listy wątków działu Bazgroły
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365