Racjonalista - Strona głównaDo treści
 Przegląd wątków w dziale Bazgroły

« Wróć do działów Forum
Pokaż starsze wątki  /  Pokaż nowsze wątki

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 8 (przedawniony)
07-09-2007frater15Miłosierdzie
Powiedz grzesznikom, że żaden nie ujdzie ręki mojej. Jeżeli uciekają przed miłosiernym sercem moim, wpadną w sprawiedliwe ręce moje. Powiedz grzesznikom, że zawsze na nich czekam, wsłuchuję się w tętno ich serca, kiedy uderzy dla mnie. Napisz, że przemawiam do nich przez wyrzuty sumienia, przez niepowodzenie i cierpienia, przez burze i pioruny, przemawiam przez głos Kościoła, a jeżeli udaremnią wszystkie moje łaski, poczynam się gniewać na nich, zostawiając ich samym sobie i daję im, czego pragną (Dz. 1728).

O biedni, którzy nie korzystają z tego cudu miłosierdzia Bożego; na darmo będziecie wołać, ale będzie już za późno (Dz. 1448).


Bóg nigdy nie zadaje gwałtu naszej wolnej woli. Od nas zależy, czy chcemy przyjąć łaskę Bożą, czy nie; czy będziemy z nią współpracować, czy też ją zmarnujemy
(Dz. 1107).

Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 13 (przedawniony)
06-09-2007Bartosz WódźApel do niewierzących
Droga Redakcjo strony Racjonalista.pl;

Jest to już mój drugi list do Państwa, w którym chciałbym wystosować prośbę o umieszczeniu apelu do ateistów i agnostyków na waszej stronie, by nie obrażali ludzi wierzących na publicznych forach internetowych. Jeżeli chodzi o moje poglądy na wiarę, to można mnie określić jako liberalnego katolika. Przez wiele lat próbowałem patrzeć na świat z dystansem i doszedłem do wniosku, że najlepsze jest nie popadanie w skrajności tzn. w dewocjonalny katolicyzm, a z drugiej strony w agnostycyzm, czy ateizm, a wszystko po to by starć się być obiektywnym w różnych sytuacjach.
Strona Racjonalista powstała ponoć dla ludzi wyzwolonych, umiejących logicznie myśleć, nie ulegających społecznym schematom i normom. Macie się państwo za ludzi inteligentnych, oczytanych, mądrych. Tworzycie też ponoć autorytet (jak wynika z wpisów do Księgo Gości) dla tej "oświeconej" części społeczeństwa. Jednakże sposób w jaki czasem ateiści wyrażają się o ludziach wierzących urąga ludzkiej godności, jest po prostu żałosny. Przytoczę tu klika fragmentów, artykułów i wypowiedzi ateistów obrażających wierzących: (tekst oryginalny, recenzja filmu Opowieści z Narnii na Onecie)
Narnia- to, co najbardziej odpycha w religii
Polly Toynbee
Ze wszystkich elementów chrześcijaństwa najbardziej drażniący jest motyw Chrystusa biorącego na siebie nasze grzechy i poświęcającego swoje życie dla naszego zbawienia. Czy ktokolwiek z nas go o to prosił? Biedny Edmund musi wziąć na..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 2 (przedawniony)
06-09-2007Michał Aleksy MentrakJacek i Placek
Kiedy Jacek z Plackiem alias Lech z Jarkiem ukradli już księżyc, na ich drodze stanęła czarownica z kotem na ramieniu.

Chłopcy wiedzieli już wtedy, że świadków przestępstwa trzeba się pozbywać.
Nie mieli tyle odwagi by zabić stojących im na drodze.
Dlatego Lech wziął czarownicę, a Jarosław kota...
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 1 (przedawniony)
27-08-2007idiotaJasnowidzenie
Przyjmując że istnietje większa prędkość od szybkości światła.Rozpatrzmy taki przykład. Wybuchające ciało niebieskie oddalone od nas o miliony lat zostanie zaobserwowane na Ziemi po przebyciu tego czasu a gdyby coś wcześniej dostarczyło nam informacje to teoretycznie dałoby sie to zdarzenie przewidzieć.Choć oczywiście nie jest to odgadnięcie przyszłości a tylko wcześniejsze zdobycie informacji o zaistniałym zjawisku, ale może tak właśnie działa owo "jasnowidzenie".nie znam sie wcale na fizyce i nie mam pojęcia czy mogłoby to mieć jakieś zastosowanie w mniejszej skali.?
Ten Jackowski nie daje mi spokoju
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 3 (przedawniony)
25-08-2007stilbTors posła
Ludzie powiedzcie mi, dlaczego dziś przez cały dzień musze oglądać tors posła Łyżwinskiego? Czy polski "menio" tak powinien wyglądać?
Czy takie są fantazje naszych dziennikarzy?
Czy to tylko próba upokorzenia człowieka, któremu jeszcze nic nie udowodniono?
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 6 (przedawniony)
24-08-2007GosiaNa Mariazell!
ZGROZA!
www.tvn24.pl/-1,1518079,wiadomosc.html

Co na to polskie MSZ? Takie świętokradztwo nie może przecież ujść bezkarnie!
Na Austrię, bracia prawdziwi rodacy! Na Mariazell!
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 20 (przedawniony)
23-08-2007Zbysław ŚmigielskiŚmiech - grzech czy nie grzech?
   Jak to właściwie jest i przede wszystkim dlaczego, że śmiech, nie mówiąc już o euforii radości czy wesołości, w sposób niemal absolutny wyklucza proces myślenia? Czy tylko u idioty określony stopień rozbawienia powoduje przerwę w pracy mózgu?

   Natomiast odwrotnie, powaga i smutek z samej natury są refleksyjne - w tym przypadku nie można nie myśleć.

   Jaka jest przyczyna, głównie tego pierwszego?
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 30 (przedawniony)
23-08-2007fratrisStatus quo
status quo

Ewangelia wg Św. Mateusza 7;13-14

Ciasna brama*

13 Wchodźcie przez ciasną bramę! Bo szeroka jest brama i przestronna ta droga, która prowadzi do zguby, a wielu jest takich, którzy przez nią wchodzą. 14 Jakże ciasna jest brama i wąska droga, która prowadzi do życia, a mało jest takich, którzy ją znajdują!

Dzienniczek Św. Faustyny Kowalskiej
"...ujrzałam dwie drogi: jedna droga szeroka, wysypana piaskiem i kwiatami, pełna radości i muzyki, i różnych przyjemności. Ludzie szli tą drogą, tańcząc i bawiąc się
- dochodzili do końca, nie spostrzegając, że to już koniec. Na końcu tej drogi była straszna przepaść, czyli otchłań piekielna. Dusze te na oślep wpadały w tę przepaść;
jak szły, tak i wpadały. A była ich tak wielka liczba, że nie można było ich zliczyć.
I widziałam drugą drogę, a raczej ścieżkę, bo była wąska i zasłana cierniami
i kamieniami, a ludzie, którzy nią szli mieli łzy w oczach i różne boleści były
ich udziałem. Jedni padali na te kamienie, ale zaraz powstawali i szli dalej.
A na końcu drogi był wspaniały ogród, przepełniony wszelkim rodzajem szczęścia
i wchodziły tam te wszystkie dusze. Zaraz w pierwszym momencie zapominały
o swych cierpieniach" (Dz. 153).status quo

Pokój i Dobro
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 4 (przedawniony)
22-08-2007fratrisPokora
Dzienniczek Św. Faustyny Kowalskiej

"...Pan udzielił mi wiele światła poznania Jego przymiotów. Pierwszym przymiotem,
jaki dał mi Pan poznać - to Jego świętość. Świętość ta jest tak wielka, że drżą przed Nim wszelkie Potęgi i Moce. (...)Świętość Boga rozlana jest na Kościół Boży i na każdą w nim żyjącą duszę - jednak nie w równym stopniu. Są dusze na wskroś przebóstwione
i są dusze zaledwie żyjące.
Drugie poznanie udzielił mi Pan - to jest Jego sprawiedliwość. Sprawiedliwość Jego jest tak wielka i przenikliwa, że sięga w głąb istoty rzeczy i wszystko wobec Niego staje w obnażonej prawdzie (...). Trzecim przymiotem jest miłość i miłosierdzie. I zrozumiałam, że największym przymiotem jest miłość i miłosierdzie. Ono łączy stworzenie ze Stwórcą. Największą miłość i przepaść miłosierdzia poznaję we Wcieleniu Słowa, w Jego odkupieniu, i tu poznałam, że ten przymiot jest największy w Bogu" (Dz. 180).

"Wszystko, co jest wielkie i piękne - w Bogu jest. (...) O mędrcy świata i umysły wielkie
- poznajcie, że prawdziwa wielkość jest w miłowaniu Boga" (Dz. 990).

Pokój i Dobro
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 2 (przedawniony)
21-08-2007fratrisPokora
"Nad duszą pokorną są uchylone upusty niebieskie i spływa na nią morze łask. (...) Takiej duszy Bóg niczego nie odmawia; taka dusza jest wszechwładna, ona wpływa
na losy całego świata; taką duszę Bóg wywyższa aż do swego tronu, a im ona więcej się uniża, tym Bóg więcej się ku niej skłania, ściga ją swymi łaskami i towarzyszy jej
w każdym momencie swą wszechmocą" (Dz. 1306).
Zobacz wypowiedzi..

Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] [326] [327] [328] [329] [330] Pokaż nowsze wątki
Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów
« Wróć do działów Forum


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)