Racjonalista - Strona głównaDo treści
Status quo

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Bazgroły
NapisanoAutorTytuł
20-08-2007 14:48fratris (-24 punktów)Status quo
status quo

Ewangelia wg Św. Mateusza 7;13-14

Ciasna brama*

13 Wchodźcie przez ciasną bramę! Bo szeroka jest brama i przestronna ta droga, która prowadzi do zguby, a wielu jest takich, którzy przez nią wchodzą. 14 Jakże ciasna jest brama i wąska droga, która prowadzi do życia, a mało jest takich, którzy ją znajdują!

Dzienniczek Św. Faustyny Kowalskiej
"...ujrzałam dwie drogi: jedna droga szeroka, wysypana piaskiem i kwiatami, pełna radości i muzyki, i różnych przyjemności. Ludzie szli tą drogą, tańcząc i bawiąc się
- dochodzili do końca, nie spostrzegając, że to już koniec. Na końcu tej drogi była straszna przepaść, czyli otchłań piekielna. Dusze te na oślep wpadały w tę przepaść;
jak szły, tak i wpadały. A była ich tak wielka liczba, że nie można było ich zliczyć.
I widziałam drugą drogę, a raczej ścieżkę, bo była wąska i zasłana cierniami
i kamieniami, a ludzie, którzy nią szli mieli łzy w oczach i różne boleści były
ich udziałem. Jedni padali na te kamienie, ale zaraz powstawali i szli dalej.
A na końcu drogi był wspaniały ogród, przepełniony wszelkim rodzajem szczęścia
i wchodziły tam te wszystkie dusze. Zaraz w pierwszym momencie zapominały
o swych cierpieniach" (Dz. 153).status quo

Pokój i Dobro
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Paul (408 punktów)Odp: status quo
Rozmawiają dwaj skazani:
- Za co siedzisz?
- Za napad z bronią. A ty?
- Za iluzje.
- Jak to?
- No, jestem iluzjonistą.
- Nie wierzę, żeby za to sadzali do więzienia.
- Zaraz ci pokażę. Zdejmij spodnie... Zrób skłon... Czujesz palec w tyłku?
- Tak, czuję.
- No widzisz! A rączki masz tu!

Dobro i Pokój
fratris (-24 punktów)
>Rozmawiają dwaj skazani:
>- Za co siedzisz?
>- Za napad z bronią. A ty?
>- Za iluzje.
>- Jak to?
>- No, jestem iluzjonistą.
>- Nie wierzę, żeby za to sadzali do więzienia.
>- Zaraz ci pokażę. Zdejmij spodnie... Zrób skłon... Czujesz palec w tyłku?
>- Tak, czuję.
>- No widzisz! A rączki masz tu!
>Dobro i Pokój

świadectwo o sobie juz wystawiłeś

homoseksualizm to choroba - uleczalna

Pokój i Dobro
G.K. (1679 punktów)
>homoseksualizm to choroba - uleczalna

Katolicyzm również.


Drugs, sex and rock&roll.
Jacek Krysztofik (1390 punktów)
>Drugs, sex and rock&roll.
   ŹLE! Drugs, pedophilia and Gospel

   A co do homoseksualizmu i katolicyzmu - z tych dwu tylko katolicyzm jest wyleczalną chorobą, zakaźną bardziej, niż HIV i śmiertelność otoczenia jest wysoka.

Prawo Vique'a: człowiek bez religii jest jak ryba bez roweru.
Paul (408 punktów)

>świadectwo o sobie juz wystawiłeś
>homoseksualizm to choroba - uleczalna
>
Pokój i Dobro


Pokój w akademiku. Student:
- Chłopaki, szybko, mówcie czy homoseksualizm jest w porządku?
- No pewnie, że w porządku.
Student zdejmuje rękę z mikrofonu słuchawki i mówi:
- Halo, halo, mama? U mnie wszystko w porządku!
Michał Aleksy Mentrak (10573 punktów)
>homoseksualizm to choroba - uleczalna

...głupota już nie, niestety.

fides ex necessitate esse non debet
fratris (-24 punktów)
>>homoseksualizm to choroba - uleczalna
>...głupota już nie, niestety.
>
fides ex necessitate esse non debet


człowiek głupi to taki, który ma mniej Talentów i znacznie niżej zaczepionę poprzeczkę na Sądzie Ostatecznym

Pokój i Dobro
J.Szulc (5723 punktów)

Witaj, Frater.
Człowiek głupi, to taki, który nie umie wyciągać wniosków.
Dlaczego nie prowadzisz dyskusji własnymi słowami, tylko przytaczasz cytaty?
Tak chcesz nas nawracać?
Podajesz temat do zastanowienia, ale "obrabiasz" go niewłaściwie - tak myślę.

Pozdrawiam.

"Niestety, racja głupszego lepszą u nas bywa" K. Słomiński.
fratris (-24 punktów)
postępuję zgodnie z własnym Sumieniem

Często jestem zwalczany prześledź moje wypowiedzi na różnych nickach

głównie są to moje własne wypowiedzi, czasami cytaty, czasami fragmenty wikipedii

reakcja na ogół jest jedna , ale są i wyjątki

I DLATEGO TU JESTEM

Nawracam Was Kochani

na Ciebie to też działa pozytywnie
wiem o tym i minus tu nic nie pomoże
To się odbywa w Twojej Duszy


Pokój i Dobro
Paul (408 punktów)
>postępuję zgodnie z własnym Sumieniem
>Często jestem zwalczany prześledź moje wypowiedzi na różnych nickach
>głównie są to moje własne wypowiedzi, czasami cytaty, czasami fragmenty wikipedii
>reakcja na ogół jest jedna , ale są i wyjątki
>I DLATEGO TU JESTEM
>Nawracam Was Kochani
>na Ciebie to też działa pozytywnie
>wiem o tym i minus tu nic nie pomoże
>To się odbywa w Twojej Duszy
>
Pokój i Dobro


Blondynka stoi przy garach i zeskrobuje brud z patelni teflonowej nożem. Do kuchni wchodzi mąż i mówi:
- Zgłupiałaś? Czemu skrobiesz nożem po teflonie?
- Sam jesteś poteflon!
fratris (-24 punktów)
jesteś Bracie klasycznym przykładem bytu podatnego na marne duchy


Pokój i Dobro
nawet moje punkciki stresują i są na ogół fikcją
21-08-2007 00:38 
 Ocena 1 na 1
Paul (408 punktów)
>jesteś Bracie klasycznym przykładem bytu podatnego na marne duchy
>
Pokój i Dobro

>nawet moje punkciki stresują i są na ogół fikcją

Niewielki kościółek w stanie Wisconsin, USA. Mówi młody pastor:
- Chciałbym Wam, drodzy parafianie przedstawić sylwetkę Świętej Weroniki. Żebyście lepiej sobie uświadomili jak wspaniałą i czystą kobietą była Święta Weronika, posłużę się przykładem. Oto tu, w pierwszym rzędzie ławek siedzi ze spuszczonymi skromnie oczętami, wszystkim nam znana Dolores Steward. Wiemy jak dobrą, prawdomówną i uczynną jest osobą. Wiemy z jakim zaangażowaniem opiekuje się swoimi starymi rodzicami, a przy okazji wieloma starszymi ludźmi z okolicy. Wiemy, że uczestniczy we wszystkich charytatywnych akcjach organizowanych przez nasz kościół. To kobieta, która nie przejdzie obojętnie przy bezdomnym, która, choć nie zarabia zbyt wiele, zawsze rzuci dolara żebrakowi, której dobroć emanuje na wszystkich współmieszkańców a skromność może być tylko przykładem.
Wstań Dolores niech wszyscy Cię zobaczą.
Dolores wstaje, a pastor kończy:
- Otóż wyobraźcie sobie moi mili, że przy Świętej Weronice nasza Dolores to zwykła k...a.
21-08-2007 08:50 
 Ocena 1 na 1
Michał Aleksy Mentrak (10573 punktów)
>Nawracam Was Kochani

Gratuluję metodyki!!!

fides ex necessitate esse non debet
fratris (-24 punktów)
moje punkciki są bodajże zablokowane więc minusiki nic nie dadzą


Pokój i Dobro
Satanisław (1358 punktów)
(zablokowany)
>moje punkciki są bodajże zablokowane więc minusiki nic nie dadzą<

Odblokować punkciki fratra!!
Chcę mu dać plusik, za rozbawianie.
J.Szulc (5723 punktów)

Nie o punkty tu chodzi, jakby co...
Minusami nakarmiła mnie już pewna osoba do woli.
Znam większość Twoich wypowiedzi. Spokojnie. I wiesz, do jakich wniosków doszłam?
"Nauczasz" w sposób dokładnie taki, jak robili to Apostołowie.
Zapominasz, że ludzie zmienili się przez wieki.
Nie mam nic do Twojego apostołowania. Może nawet czujesz sie po trosze apostołem. Może jednak trzeba wziąć się do tego nieco inaczej? Apostoł naucza wszędzie, to fakt. Sam widzisz, że masz do czynienia ze znaczną grupą cyników. Zmień może, w tym wypadku,
swoją taktykę. Zdobędziesz, być może, w ten sposób grono ludzi, którzy chcą dyskutować - to przecież wspaniała nauka, taka dyskusja.
Mało kto chce być "nauczany".
Temat - rzeka, pomyśl.

Pozdrawiam.

"Niestety, racja głupszego lepszą u nas bywa" K. Słomiński.
Michał Aleksy Mentrak (10573 punktów)
>Może nawet czujesz sie po trosze apostołem.

Służba zdrowia posiada takie obiekty, które wypełnione są Napoleonami, Juliuszami Cezarami, Mickiewiczami, Krasnoludkami, Apostołami też. I chyba faktycznie tam jest ich właściwe miejsce...

>Sam widzisz, że masz do czynienia ze znaczną grupą cyników.

Zaraz "cyników"! Bez przesady. Chociaż faktycznie - świadome odrzucenie dzieciństwa (wiary w bajki) wywołuje ból egzystencjalny mogący prowadzić do cynizmu. Najczęściej jednak jest to postawa sporadyczna, przyjmowana w jednostkowych przypadkach, zazwyczaj tych, które nie rokują już żadnej nadziei...

>Pozdrawiam.

Wzajemnie i serdecznie.


fides ex necessitate esse non debet
21-08-2007 10:12 
 Ocena 1 na 1
J.Szulc (5723 punktów)

Z tymi obiektami Służby Zdrowia to prawda. Służą one jednak osobnikom "niereformowalnym" - ale za to jakim szczęśliwym
Z tym cynizmem było tak: osoba Fratera (Fratrisa i innych mutacji tego pierwszego, przepraszam, jakby co...) jest spokojna, nie wstrząsa wulgaryzmami, chamstwem i natarczywością. Jeśli nie chce sie go czytać, nie trzeba. Jest uparty w tym co robi, to fakt. Zagraża w jakiś sposób? Nie.
To my często jesteśmy w stosunku do niego nie fair.
Jeśli chce mieć dyskutantów a nie "wrogów", powinien chyba sam się nieco zreformować. Skostniała powłoka utrudnia mu raczej porozumienie. Tak myślę.
Cynikiem jestem, ale w stosunku do tego co pisze i jak pisze.

Może, jak przedstawi to inaczej... ... kto wie?

Również serdecznie pozdrawiam.

"Niestety, racja głupszego lepszą u nas bywa" K. Słomiński.
Paul (408 punktów)

>To my często jesteśmy w stosunku do niego nie fair.

To nieprawda, co piszesz. Jak można tego matoła tolerować. Dyskusji tu żadnej być nie może. Jedynie co słusznego pozostało, to tego chorego człowieka blokować. Uważam moją akcje wtykania głupich żartów za udaną, i tylko tak można takich gośći z tego forum wyprośić. Wczoraj otrzymałem wiele minusów od naszego "ojczulka", za które wielce mu dziękuje. Pozdrawiam.
Gosia (9452 punktów)
Dla równowagi.
Pozdrawiam.
J.Szulc (5723 punktów)

Frater jest taką szują?
Oj, nie wiedziałam.
Może Twoje żarty zawiniły?
Proponuję najzwyczajniej nie zaglądać na jego wątki.
Nie popieram blokowania, wybacz - niektórych żartów też.
jako, że lubię Gosię i jej podejście do świata, razem z nią zabieram się za naprawianie tego, co wyczynia ten, którego chciałam bronić przed atakami

Pozdrawiam.

"Niestety, racja głupszego lepszą u nas bywa" K. Słomiński.
fratris (-24 punktów)
tylko ku sprawiadliwości ku wielu Twoich ze stresu

są wynikiem Twego niepokoju wewnętrznego


Pokój i Dobro
J.Szulc (5723 punktów)

Mieszasz, Frater, oj mieszasz...
Zastanawiam się, czy przypadkiem nie "przeginasz".

Pozdrawiam.


"Niestety, racja głupszego lepszą u nas bywa" K. Słomiński.
fratris (-24 punktów)
margaritas ante porcos

ja mam o niektórych diagnozę rokującą nadzieję

czas pokaże...

Pokój i Dobro
zobaczymy też czy można mieć punkty ujemne
zatroszczcie się o to Kochani Moderatorzy
Paul (408 punktów)
>margaritas ante porcos
>ja mam o niektórych diagnozę rokującą nadzieję
>czas pokaże...
>
Pokój i Dobro

>zobaczymy też czy można mieć punkty ujemne
>zatroszczcie się o to Kochani Moderatorzy

Krowa jak urwie koniczynę, to żuje i połyka, a owca odwrotnie i taka jest miedzy nimi różnica.
J.Szulc (5723 punktów)

Miałeś sie reformować, a Ty znowu z obcojęzycznymi zwrotami wyjeżdżasz.
Ojczyzny nie szanujesz?
Błąd, mój drogi, błąd!

Pozdrawiam.

"Niestety, racja głupszego lepszą u nas bywa" K. Słomiński.
fratris (-24 punktów)
Są to słowa Ewangelii, bardzo konkretne i dobitne

nie zamierzam Ich tłumaczyć

Jestem Polakiem, ale nadrzędną moją Ojczyzną jest Niebo


Pokój i Dobro
Paul (408 punktów)
>Są to słowa Ewangelii, bardzo konkretne i dobitne
>nie zamierzam Ich tłumaczyć

Komandosi lecą samolotem na akcję. Nad miejscem zrzutu kapitan przypomina:
- Panowie, za chwilę wyskakujecie. Oczywiście zaraz po opuszczeniu samolotu proszę pociągnąć
za prawy uchwyt, wówczas otworzy się spadochron. Gdyby się nie otworzył, proszę pociągnąć za lewy, otworzy się zapasowy. Po wylądowaniu będą na was czekały rowery, którymi udacie się do kwadratu D-7.
Pierwszy komandos wyskakuje. Leci, pociągnął za prawy uchwyt - nic, pociągnął za lewy uchwyt - nic! Spada dalej i myśli:
- No k...a, pięknie! Tych rowerów na dole pewnie też nie będzie.
kafir (363 punktów)
>moje punkciki są bodajże zablokowane więc minusiki nic nie dadzą
Wcale nie są zablokowane! HE, HE, HE!!!

Bóg to nałóg, ... a czasu coraz mniej!
kwiatek (3 punktów)
(zablokowany)
>>moje punkciki są bodajże zablokowane więc minusiki nic nie dadzą
>Wcale nie są zablokowane! HE, HE, HE!!!
>
Bóg to nałóg, ... a czasu coraz mniej!


wykazują wiele cech, np. jak widzisz korzystam z innego nicku

Pokój i Dobro
zapobiegawczo i z innego ip

Wróć do listy wątków działu Bazgroły

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365