 |
Przegląd wątków w dziale Bazgroły
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 35 (przedawniony) | | 22-06-2017 | hansel | Rosemary Brown |
Co myślicie o tej kobiecie ? www.youtube.com/watch?v=d4w5FskT6_E,,Najsłynniejsza na świecie pianistka mediumiczna, otrzymała przeszło 400 kompozycji od zmarłych kompozytorów, między innymi od Liszta, Chopina, Griega, Schuberta, Debussy'ego, Beethovena. Muzyka Rosemary Brown zadziwia - zdaniem specjalistów ta osoba po prostu nie mogła tworzyć tak różnorodnych stylistycznie i doskonale wykończonych utworów. Kompozytor Richard Rodney Bennett powiedział o niej: "Wielu ludzi potrafi improwizować, lecz nie można wykonywać takiej muzyki bez lat ćwiczeń. Ja sam nie potrafiłbym stworzyć imitacji muzyki Beethovena".,, | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 20 (przedawniony) | | 16-06-2017 | handzlik | A i B się wykluczają. C wyklucza A i B. D wyklucza C i A. |
mam wrażenie że świat przez swoją mnogość poglądów i interpretacj zależną przeważnie od możliwości intelektualnych jest wyspiskiem inforamcji i wiedzy. niektórzy twierdzą że żyjemy na płaskiej ziemi, niektórzy twierdzą że ojciec pio potrafił być w dwóch miejscach jednocześnie, niektórzy twierdzą że anuaki istnieją itp. - to są dosyć egzotyczne.
zastanawiam się gdzie jest granica tworzenia teorii które nie tylko są absurdalne i niemożliwe żeby nie powiedzieć idotyczne, ale są sprzeczne. czy nie powinno się stowrzyć jakiegoś miejsca, wyodrębnionego działu, określenia dla takich zjawisk. innego niż np. teorie spiskowe. bo stawianie ich w tym samym miejscu co lądowanie na księżycu itp. powodują nie tylko to że sprowadzamy je do wspólnego mianownika ale uznajemy za równe.
zamach smoleński rozpoczął się od wypowiedzi w jakieś tam gazecie posła PiS - reszta została stworzona po jego wypowiedzi. nie wcześniej. czy jeżeli żylibyśmy w świecie " takim jak proponuje " taka sytuacja " w sensie zamach " byłaby wykluczona na "starcie" biorąc pod uwagę jej poczatek? czy mówienie "każdy ma coś do powiedzenia" narzuca nam drugą myśl "że wszystko co zostaje powiedziane mamy traktować na równi?"
czy oszukujemy się patrząc na ateizm i chrześcijaństwo (naprzykład). jeżeli istnijeją równolegle, a tak być nie może to na dodatek istnieje islam, a żeby tego było mało może w ogóle nas nie ma? jakby się tak zastanowić to może przestrzeń jest Bogiem? a może itp. itd.
każdy z nas może przyjąć określoną.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 507 (przedawniony) | | 12-06-2017 | nicktaki | Zniszczony człowiek. |
Witam, to mój pierwszy post tutaj i najpewniej ostatni. Przeglądnąłem odrobinę tutejsze teksty i wypowiedzi i widzę, że jest tu spore nasycenie ludzi, którzy potrafią czytać ze zrozumieniem, myśleć i wysławiać się logicznie. Prawdopodobnie też w kwestii moich paru wniosków nie napiszę nic odkrywczego, ale w końcu to dział dla newbies.
Chciałbym nawiązać do dwóch tematów, na które trafiłem na tym forum, bo niestety jestem doskonałym przykładem na to do jakiej beznadziei w cierpieniu i bezsensu ("Po co żyć?") może doprowadzić człowieka wychowanie ("Szkody wyrządzone przez religie jednostkom"), które zniszczyło nie tylko młodość, ale opartą na tym fundamencie całą resztę życia. Pochodzę z bardzo niewykształconej, dysfunkcyjnej rodziny, gdzie oboje rodzice nie tylko pili, bo to byłby najbardziej pospolity problem, ale nie posiadali do siebie, ani do mnie żadnego elementarnego szacunku, nie było żadnej kultury. Każdego(!) dnia słyszałem z ich ust setki przekleństw i wyzwisk, którymi obrzucali się wzajemnie oraz mnie. Na każdym kroku słyszałem, jakim jestem debilem, jaki jestem pojebany i działo się milion innych rzeczy, których możecie się domyślać, przemoc fizyczna, psychiczna, wieczny wstyd na osiedlu, ogólnie wzorowa masakra, a jedyne czego mi oszczędzono z patologii, to molestowania seksualnego. Całe moje dzieciństwo, dorastanie/dojrzewanie, młodość, w zasadzie wszystkie najważniejsze okresy życia zdemolowane. Do tego momentu jest jeszcze pospolicie i prosto, bo patologie, to.. | Zobacz wypowiedzi..
Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 78 (przedawniony) | | 26-05-2017 | olson | Najgłupsze wypowiedzi i automasakry userów - piętnować! :) |
Wielu długich dyskusji nikt nie czyta. Szczególnie gdy padają tam argumenty personalne i obie strony się powtarzają, bo przynajmniej jeden rozmówca jest zacietrzewionym narcyzem lub nie jest zdolny do rozumienia tez. Czasem jednak tematy są tak oczywiste, że zasługują na osobny wątek. Myślę, że bazgroły to odpowiedni dział do tego. Zaczynamy: Pod moimi wpisami zawierającymi argumenty szarley postanowił pominąć je i zacytować same wypowiedzi, które argumentami nie są. Wynika to z jego narcyzmu, który nie pozwala mu się przyznać do błędu, który jest nad wyraz oczywisty. www.racjonalista.pl/forum.php/s,741277#w741984I odpowiedź masakrująca: www.racjonalista.pl/forum.php/s,741277#w741986Zabawnie wygląda to jak czyjeś argumenty są w mocy, a druga strona sięga po tak żałosną erystykę, by zmazać plamę i okazuje się, że właśnie tym zachowaniem najbardziej dała plamę  | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 1 (przedawniony) | | 25-05-2017 | Detroto | Sceptycyzm naukowy. |
Czy żeby być sceptykiem naukowym trzeba być naukowcem? Czy wystarczy jedynie nie uznawać wszelkich form paranauki itp?
| Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 22 (przedawniony) | | 19-05-2017 | Max Golonko | Jestem wykolejona |
Jest już modne "Jestem drugiego sortu" to teraz może warto założyć grupę "Jestem wykolejona" p.s.Jaka partia tacy profesorowie.  | Zobacz wypowiedzi..
Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 1 (przedawniony) | | 14-05-2017 | Xannot | Prośba o namiary na teksty o danej tematyce |
Od dawna jestem ateistą, jednak dojrzale zacząłem się nad tym zastanawiać niedawno i zrobiłem sobie listę wątków, które chciałbym doczytać i rozwinąć. Ciężko się odnaleźć w gąszczu artykułów na tej stronie, więc proszę o namiary na artykuły, książki czy inne źródła rozwijające następujące tematy (lub pojedyncze z nich):
- Jezus jako uosobienie kultów solarnych - porównanie wiary w Boga do wiary np. w Świętego Mikołaja czy kult jednostki w Korei Północnej - wpajanie religii od małego - różnorodoność religii na przestrzeni czasowej i miejsc (która jest prawdziwa? dlaczego takie rozbieżności?) - podobieństwa między Biblią a mitami starożytnymi - religie zakładają, że cały Wszechświat kręci się wokół człowieka - brak źródeł o Jezusie pochodzących z czasów, kiedy żył (w tym relacji o cudach) - fakty biblijne bez potwierdzenia historycznego (np. ogólnoświatowy potop lub rzeź niewiniątek) - nauka wyjaśnia zjawiska, które dawniej przypisywano bogom (to, co nieznane i niewyjaśnione, często przypisujemy Bogu) - kreacjonizm a ewolucja i Wielki Wybuch - dusza a materialny mózg - racjonalizacja cudów (uzdrowienia, bilokacja, wizje, opętania, nierozkładające się zwłoki, cud słońca w Fatimie...) - zmiana sposobu interpretacji fragmentów Biblii z dosłownego na alegoryczny z uwagi na przytłaczające dowody naukowe - żadna religia nie jest naszym naturalnym instynktem (skąd więc się religie wzięły? jakie korzyści daje nam wiara?) - religie jako źródła władzy, głównie poprzez straszenie wiecznym.. | Zobacz wypowiedzi..
Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] [326] [327] [328] [329] [330] Pokaż nowsze wątki Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów
|
 |