Racjonalista - Strona głównaDo treści
Koscił Katolicki o ludziach urodzonych przed Chrystuszem

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Bazgroły
NapisanoAutorTytuł
02-06-2017 13:29hansel (9 punktów)
(zablokowany)
Koscił Katolicki o ludziach urodzonych przed Chrystuszem
Co się według KK działo z duszami ludzi którzy urodzili się i umarli przed czasami Chrystusa ? Jakie były na ten temat poglądy ?
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

ZaKotem (8733 punktów)
>Co się według KK działo z duszami ludzi którzy urodzili się i umarli przed czasami Chrystusa ?
>Jakie były na ten temat poglądy ?

Z wyznania wiary katolickiej wynika, że Chrystus "zstąpił do piekieł" i uwolnił dusze "sprawiedliwych" wszystkich czasów. Różnie natomiast katolicy zapatrują się na to, kim są owi "sprawiedliwi". Najbardziej rozpowszechniony dziś pogląd jest taki, że zbawieni zostali wszyscy ludzie, którzy starali się jakoś zwracać uwagę na dobro innych ludzi. Nie jest to jednak żaden dogmat, tylko prywatne poglądy, wielu ma odmienne. Podobnie nie jest dogmatycznie ustalony los tych, którzy żyli po Chrystusie, ale o nim nie slyszeli, jak również - co współcześnie jest dość istotne - tych, co słyszeli, ale jakoś nie widzieli powodu, żeby uwierzyć. Współcześnie dominującym poglądem jest "ten, tego, nie wiadomo, ale będziemy się modlić, Bóg wszystkich kocha i w ogóle, a teraz pomówmy o czymś innym, na przykład o seksie albo polityce".

www.racjonalista.pl/forum.php/s,731657#w731663
02-06-2017 14:18 
 Ocena 2 na 2
Drobner (19539 punktów)
>... a teraz pomówmy o czymś innym, na przykład o seksie...

Ot, gawędziarz...

>... albo polityce.

... sado-maso na dodatek!

Drobner, milczek.
Wenancjusz (16441 punktów)
>>... a teraz pomówmy o czymś innym, na przykład o seksie...
>Ot, gawędziarz...
>>... albo polityce.
>... sado-maso na dodatek!

Czyli mowa o obwoźnym sado-maso? To wiem kto to. Pewnie JPII przy końcu swego życia?

>Drobner, milczek.

No jeden przytomny co właściwie podszedł do wątku!

To co zauważył jest zgodne z moją opinią (ble ble ble)

Jednak jestem lepszy jak moja reputacja. Cholera! A może gorszy? Najgorsza ta niepewność.

Wróć do listy wątków działu Bazgroły
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365