Racjonalista - Strona głównaDo treści
 Przegląd wątków w dziale Bazgroły

« Wróć do działów Forum
Pokaż starsze wątki  /  Pokaż nowsze wątki

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 0 (przedawniony)
25-02-2006MarcinSzybka nauka dla wytrwałych
Szukam ebooka o takim tytule. Jezeli ktos go posiada bylbym bardzo wdzieczny gdyby podrzucil mi go na mejla: moc.liamg@7niztoay

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 65 (przedawniony)
19-02-2006DiTiHOMOSEKSUALIZM-PARADA RÓWNOŚCI
Mam wątpliwości, co do tych parad równości. Wg sondy, większość z was jest za paradami. Racjonalnie na to patrząc, gdyby było dużo takich związków homo-, nie rozmnażałby się naród i by wyginął powoli, ale skutecznie...bo wg. mnie klonowanie jest czymś sztucznym. Proszę o odpowiedź. I zapraszam do dyskusji. : )
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 8 (przedawniony)
15-02-2006Ł."Szaman" M.Ojciec Hamleta w potrzebie :)
Witam rodzinkę Racjonalisty ... chyba będzie kupa śmiechu ze mnie Bo widzicie ...

... nazwano mnie ostatnio w innym miejscu sieci "ojcem Hamleta" a ja ni w ząb z tej metafory Sprawa jest życia lub śmierci [] więc czy ktoś mi pomoże? W sieci nie znajduję a forum tamtejsze pełne zajadłych, złośliwych i szyderczych wobec mnie bestii, których moja racjonalistyczna duma prosić o pomoc nie pozwala Historia Hamleta na ile ją pobieżnie znam [w liceum czytałem z Szekspira tylko Makbeta] nie pasuje mi do kontekstu sytuacji i sam tego nie wykombinuję

Pozdrawiam i proszę o ratunek
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 3 (przedawniony)
14-02-2006JakubowskiRacjonaliści w wirtualnym Europarlamencie!
Powstała symulacja Europarlamentu na stronie www.gra.schuman.org.pl ! Zachęcam wszytkich do zarejstrowania się i wsparcia parti Eurokomuniści, realizującej w świecie wirtualnym poglądy racjonalisty .
Miłej zabawy!
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 9 (przedawniony)
14-02-2006MannaPODZIĘKOWANIA!!!
Chcialem serdecznie podziekowac autorom tekstów tego serwisu. W czasie gdy mialem powazne watpliwosci co do religii katolickiej przez wzgląd na te teksy, w koncu dojrzalem bezpodstawność i "niepoprawny" oraz ślepy sceptycyzm, jak i krytycyzm ich wypowiedzi. Dziekuje wam że moglem dzieki wam prawdziwie NAWRÓCIĆ sie w mojej wierze. Pragne żeby kazdy tak jak ja, mogl nie silić sie na krytyke czegoś co nie rozumie, lecz po prawdziwej przemianie żyć pełnią życia. Zapewne nie uwierzycie ale wielka radoscia jest z pomoca Najwyższego darzyć każdego w domu, na ulicy czy w szkole szczerym uśmiechem. Ku zdziwieniu wszystkich zamienić się z cichego, zakompleksionego i niedojrzałego dziecka na człowieka pelnego szczescia i (cytując za moim /nowym/ znajomym - "imperatora optymizmu" ). Jak pragne aby kazdy mogl prawdziwie zrozumiec milosierdzie Boże ktore wybawilo mnie z (wam podobnej) ślepoty, a takze Kosciół - czasami omylny, ale zawsze dążcy do naszego dobra nie tylko od najwazniejszej strony, jako dawca darów Stworzyciela, ale także pomocnik (nigdy narzucający siłą) w najlepszym rozwoju psychicznym i moralnym.
Mysle ze wielu z nas mogloby zdementowac liczne prezentowane teorie lub wykazywane ich destruktywne lub deprecjonujące Kościół nastepstwa. Choćby po przeczytaniu wszystkich dzieł związanych z Chrześcijaństwem i Kościołem Katolickim nie można go obiektywnie oceniać bez prawdziwego doświadczenia wiary i obecności Bożej.
Jako przedstawiciel destruktywnego, dewianckiego, zacofanego,..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 2 (przedawniony)
14-02-2006Sawickapomoc na mature poszukiwana
witajcie!
mam problem.w tym roku pisze mature i wybralam sobie temat "pasja Chrystusa w literaturze i sztuce" czy znacie moze jakies pomocne tytuly ksiazek albo jestescie w posiadaniu wiedzy ktora moglaby mi pomóc.z góry dziekuje za pomoc. to moj adres: lp.pw@wasjam
pozdrawiam
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 1 (przedawniony)
04-02-2006SobierajskiGOD TOWER
www.godtower.com
Stronka dla tych którzy lubią myśleć i rozwiązywać zagadki. Znajduje się tutaj ponad 100 lamigłówek, są to obrazki lub kilka obrazków dzięki którym można poznać hasło. Po rozwiązaniu jednej dostaje się dostęp do następnej. Dodatkowo w nazwie strony każdej zagadki umieszczone są podpowiedzi, niestety w języku angielskim.
Prosze o nie wpisywanie haseł na forum !!!
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 1 (przedawniony)
02-02-2006michalTemplariusze tajemni strażnicy tożsamości Chrystusa
Przeczytałem ostatnio książkę pt. "Templariusze, tajemni strażnicy tozsamości Chrystusa", która bezpośrednio zainspirowała słynny "Kod Leonarda da Vinci". Teorie przedstawione przez autorów (Lynn Picknett, Clive Prince) są zdumiewające. Otóż:
wg. nich Jezus pochodził z Egiptu (co nie oznacza że był Egipcjaninem, ponieważ wówczas istniały "kolonie" Żydów w Egipcie), bądź uczęszczał do szkoły mistyki. Był czarnoksiężnikiem (cuda przedstawione w ewangeliach są podobne do "cudów" jakich dokonywali czarnoksiężnicy, np. uzdrawianie, rozmnazanie żywności, zamienianie wody w wino) i prawdopodobnie uczniem Jana Chrzciciela. Jezus spowodował schizme wśród uczniów Jana Chrzciciela i założył własną sekte (w jednej z ewangeli napisane jest, że Jezus werbował swoich uczniów wśród uczniów Jana Chrzciciela). Ponadto, co najbardziej mnie zdumiało, autorzy owej książki sądzą, iż Jezus i Maria Magdalena odgrywali historie Ozyrysa i Izis. Gdzie Jezus-Ozyrys umiera i dzięki Mari-Izis zmartwychwstaje, gdzie śmierć Jezusa jest upozorowana. Autorów zdziwił fakt, że Chrystus został ukrzyżowany w piatek, ponieważ rzymianie zgodnie z tradycja żydowską przed szabatem ściągali "zbrodniarzy" z krzyży i dobijali jeszcze zyjących. Jak wiadomo Jezus wówczas już nie żył, a może żył lecz przekupieni wartownicy celowo uznali Go za martwego by później mógł "zmartwychwstać"?
Te i wiele innych sugestii znajduje się w tej książce i są one bardzo wiarygodnie opisane.
Czy ktoś jeszcze ją czytał i czy podziela opinie L...
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 3 (przedawniony)
30-01-2006PrunSlawSłowiański Światopogląd
Ludzie nie są sobie równi pod względem rozwoju
umysłowego,kulturowego,społecznego i gospodarczego.
Nie znaczy to,że należy brać przykład z rasistów i tępić tych 'co nienadążają
za czasem.'Przeciwnie!Na ziemi nie ma miejsca dla okrutników i złoczyńców!
Jest drugi sposób by krew najmądrzejszych i najsilniejszych się z powrotem
odrodziła- i nie chodzi mi wyłącznie o Słowian-ale w ogóle o ludzkość.
Wszystko zależy od tego kogo wybiorą sobie kobiety:jeśli zapitych półgłówków
którzy potrafią tylko płakać, to świat będzie widowiskiem dziadów i
nieudaczników.
Jeśli wybiorą złoczyńców i narwańców-światem wstrząsną wojny i szerzyło się
będzie bezprawie.
...Przecież mogą też poddać się dobrowolnie tej mniejszości która jest twórcza
i zdolna!W taki sposób od wieków postępują Żydówki-i głównie dzięki temu naród
ten stoi dzisiaj bardzo wysoko.
Europejki są skażone chrześcijaństwem i poddaństwem.
Władzy średniowiecznej potrzebne były proste,posłuszne pachołki do roboty i
takich silnych ale tępawych mężczyzn oni najchętniej podsuwali kobietom.Co się
działo z najumniejszymi?-Niszczono ich albo odsyłano do zakonów.
...W chwili obecnej 'liberałowie' podsuwają kobietom 'papierowego mężczyznę'
który nadawać się może tylko wyłącznie na wystawę-nic dziwnego że później
cierpią one wraz ze swym potomstwem.
Europa zaczęła się na powrót rozwijać kiedy po części odeszła od
chrześcijaństwa -w czasach Odrodzenia,potem zaś na skutek wyłonienia się
protestantyzmu.Reformacja kładła duży nacisk na wychowanie człowieka..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 21 (przedawniony)
27-01-2006Zbyszek???Mira
Odeszła cichutko, jak wszystkie dzieci-kwiaty. Marzycielscy, niespełnieni, przegrani.
--------------------------------------------------------------
Pieśni przetrwają niby drzewa których nie złamał wiatr
a nas przez palce ktoś przesiewa i tak się toczy świat
------------------------------------------------------------
Znajdziemy Twoją WYSPĘ - Miro
Zobacz wypowiedzi..

Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] [326] [327] [328] [329] [330] Pokaż nowsze wątki
Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów
« Wróć do działów Forum


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)