Racjonalista - Strona głównaDo treści
 Przegląd wątków w dziale Bazgroły

« Wróć do działów Forum
Pokaż starsze wątki  /  Pokaż nowsze wątki

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 17 (przedawniony)
04-04-2013exbyłyZło i Szatan
Zło pierwotne powstało wraz z jestestwem Boga, stworzeniem świata, co automatycznie uruchomiło siły Konieczności zawierając w sobie pierwiastek zła. Zło jest czymś naturalnym, związanym nie tylko z powstaniem świata ale co za tym idzie z samym życiem. Jest jak las, w którym najmniejsza roślinka walczy o przetrwanie. Zło podtrzymuje życie a życie zło. Instynkt władzy puszcza w ruch całą tę machinę. Tylko Bóg unicestwiający się w postaci ostatniego wśród ludzi mógłby przerwać tę spiralę zła. Diabeł jest czymś tutaj śmiesznym, bo musi być zły więc jest zdeterminowany przez to zło. Jest niewolnikiem zła. Dla mnie coś w stylu psychopatycznego sadystycznego zboczeńca. 
Oto moja bajka, która mówi czym jest diabeł wyrażony poprzez to czego by nie mógł uczynić:Bobo Nihila-Boże mógłbyś wyczarować z pewnością złotą karetę, pałac z bursztynu, uzdrowić sąsiada, być królem nad królami itd. itp. ale 
Boże jeśli jesteś wszechmogący czy mógłbyś stać się niewolnikiem Szatana? Uznać Szatana za swego władcę i modlić się do niego, ugiąć Swój kark i składać mu pokłony? Dać mu się zabić? 
Bóg odpowiada -Szatan by nie mógł. To jest wbrew jego naturze, a z Natury on pochodzi i w granicach Natury królestwo jego. Czy widzisz horyzont na bezkresnym niebie, a czy widzisz chmury na horyzoncie? 
Ciało jest tym przez co musi „przejść” człowiek. Musi przeżyć swoje więzienie: więzienie rozumu. Za prastary grzech zerwania owocu z drzewa poznania dobra i zła, który wynika po prostu z najdawniejszego..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 8 (przedawniony)
03-04-2013exbyłyPrzebiegły fortel papieża Grzegorza Wielkiego
Grzegorz I zwany: Wielki, Dialog lub Dwojesłow, papież (od 3 września 590 do 12 marca 604) Oto interpretacja Grzegorza Wielkiego jeśli chodzi o powód przyjścia na świat Syna Bożego:
"Kiedy Adam zgrzeszył,(...), Bóg przeklął człowieka
i oddał go na wieki we władzę szatana. Od tego momentu człowiek
przestał podlegać Bogu i stał się własnością diabła. Potem Bogu
zrobiło się żal ludzi, lecz nie mógł odebrać ich szatanowi — Bóg
nie ma prawa zmienić Swego słowa nawet w stosunku do diabła.
I dlatego Bóg posłał na ziemię Swego Syna w ludzkiej postaci.
Pod zewnętrznym obrazem człowieka szatan nie dojrzał Boga, tak
jak ryba nie dostrzega haczyka pod przynętą, rzucił się na Chrystusa
i skazał go na hańbiącą śmierć. W ten sposób szatan złamał swoje
prawo: mógł zabijać ludzi, ale nie miał prawa zabić Boga. Za
pomocą tej chytrej sztuczki Bóg oswobodził się od danej szatanowi
obietnicy i mógł przywrócić Sobie potomków Adama. Oto w jaki
sposób wyjaśnia Grzegorz Wielki tajemnicę odkupienia. "
Proszę o równie intelektualne interpretacje.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 1 (przedawniony)
31-03-2013pablo73Janusz Korwin-Mikke to żaden liberał. Korwinowy chaos inform
Niestety J.Korwin-Mikke w swoich wypowiedziach miota się i chce przekazać wiele faktów naraz. Niestety może jest to człowiek nerwowy i chaotyczny. Jednak ze mogło to wynikać z chęci przekazania informacji w pigułce. Tu dopatruje wyśmiewania i ograniczania czasu wypowiedzi Pan JKM w TV w latach 90 i późniejszych - obecnie takie odcięcie od mediów i wyśmiewanie przeżywa PiS. Niestety, żyjemy w kraju gdzie tylko jedna właściwa strona ma rację.
Widzę, że autor artykułu w swych młodych latach brał pod uwagę poglądy pan JKM, ale teraz się do nich zniechęcił. Widzę tu mentalność pracownika budżetówki i radosne życie na garnuszku państwa. Zdaje sobie sprawę, że wygodne Zycie z moje harówki jest miłe i całkowicie kłuci się z poglądami pana JKM.
Wg mnie oczywiście nie jest liberałem w obecnym rozumieniu tego słowa. Liberałem określa się obecnie socjaldemokratę -( wywodzi się to z modelu polityki amerykańskiej )a tym oczywiście Pan JKM nie jest. Jest natomiast liberałem w sensie klasycznym. Pewnie pomylenie pojęć podważa cały sens wywodu i artykułu. Liberał jak sama nazwa wskazuje powinien wierzyć w wolność i bronić zasady że ( gdybyśmy nie mieli wolnej woli, to bez sensu są kary i nagrody- z Sadem ostatecznym na końcu -ta podstawa jest obecnie zakwestionowana. Niezależnie czy chodzi o jazdę bez pasów, czy odmowę zawarcia z państwem ubezpieczenia emerytalnego.
Zamiast wygibasu słownego " Wolnym do" uważa, że jest się zawsze wolnym do. Socjaldemokrata uważa, że obywatel ma wolność do pobierania..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 17 (przedawniony)
28-03-2013kultywatorDlaczego matka boska?
Jestem właśnie w trakcie czytania książki Ludwika Stommy "polskie złudzenia narodowe". W jednym z rozdziałów jest opisana geneza powołania matki boskiej na królową Polski. Mniejsza o okoliczności. Zastanawia mnie fakt, dlaczego w religii, która z założenia gardzi kobietami, tak silny jest kult Maryi zawsze dziewicy. Skąd wziął się ten fenomen?
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 54 (przedawniony)
28-03-2013krystkonGłupców pretensje do mądrzejszych Bogaczy
Głupi pracują dla mądrych od zawsze i na zawsze i czerpią z tego ogromne korzyści bo dzięki mądrym mają efektywną organizację, wyniki i zaspokojone potrzeby.
Kiedy głupi próbują pracować i organizować się samodzielnie, bez udziału mądrych, okazuje się, że nie są w stanie osiągać nawet znaczącej części tego co przy udziale mądrych.
Mądrzy są naturalnie wyróżnieni w społeczeństwie, czego przejawem w obecnym systemie społecznym jest majątek.
Majątek to nic innego jak podział uprawnień decyzyjnych w społeczeństwie.

Obecny podział uprawnień decyzyjnych w społeczeństwie (poprzez kapitał) jest najbardziej efektywnym systemem organizacji społeczeństwa spośród znanych ludzkości. Ludzkość próbowała już innych sposobów redystrybucji uprawnień decyzyjnych i zawsze kończyło się to katastrofą dla wszystkich.

W kapitale liczy się jedynie to - kto i o czym decyduje w społeczeństwie.
Tworzenie sztucznych reguł mających na celu rozproszenie kapitału pomiędzy wielu ludzi, jest naruszeniem naturalnego porządku w społeczeństwie i prowadzi społeczeństwo wyłącznie do katastrofy.

Czepianie się banków o to, że chcą zarobić jak najwięcej kasy i nawet z niczego jeśli tylko mają taką możliwość - jest absurdem. Należy raczej dziękować Bogu, że banki tak właśnie działają bo jest to przejaw zdrowej gospodarki. Czepiać się można jedynie prawa, które banki uprzywilejowuje w społeczeństwie i stwarza im możliwości jakich nie mają inne grupy społeczne. Żeby się jednak czepić prawa to trzeba być mądrym. A kiedy..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 4 (przedawniony)
27-03-2013Paul Figura.Ateistyczne perfumy.
Szukajcie a znajdziecie brzmi powiedzenie mi się niestety nie udało było juz ateistyczne obuwie,kubki koszulki czy naklejki na samochód ale perfum nie znalazłem dlatego, postanowiłem sam je stworzyć z waszą pomocą drodzy czytelnicy "Racjonalisty".Na początek użył bym siarki i smoły co dodać jeszcze.?


Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 2 (przedawniony)
26-03-2013Mateusz WertDowody na to, że religia to ściema
Czy wg Was artykuł ma mocne dowody na to, że religia katolicka to głupota?
Czy uważacie, iż autor pisze głupoty, czy ma rację?

Linków nie mogę wstawić, więc aby przeczytać artykuł trzeba wpisać w google

religia klamstwa w chrzescijanstwie

i 2 wynik

Ci co mogą wklejać linki mogą tu link wstawić
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 10 (przedawniony)
26-03-2013ekologikTylko krowa nie zmienia poglądów
Stosunkowo niedawno, w przedawnionym już wątku pod tytułem:
Pytanie o wiarygodność hipotoz - gdy dotyczą okresów życia

jak widać popełniłem wtedy literówkę - nikt nie jest doskonały

Spierałem się teoretycznie z Anią czy istnieje w odniesieniu
do jakiejś podgrupki (np kilku procent) chłopców w wieku szkolnym
wpływ społeczny mogący ukształtować ostatecznie ich orientację.

Nie wiedziałem wtedy, że polskie życie medialne zmusi mnie,
w tym kontekście, do konieczności stanięcia ramię w ramię
pod skrajnym wnioskiem (o posłach) wynikającym jakby z teorii tam
postulowanej lub może raczej odmówienia komuś
takiego stanięcia z nim ramię w ramię.
Patrz(kliknijcie) obrazek w załączniku.
Dziwne(wątpliwe) decyzje zapadają w polskim prawie, zwłaszcza na północy kraju.

"Tylko krowa nie zmienia poglądów", ja nie jestem krową,
to pomyślałem sobie, że kiedyś, jak nabiorę odwagi
do poszukiwania kolejnych prawd i uczenia się nowych rzeczy to
skonsumuję, aby nie zawieść, coś na wzmocnienie
(to mi przypomniało, że kiedyś był taki płyn nazwany tak jak Nick
naszego znanego boksera), następnie, w oparciu o możliwości jakie posiadam,
na przykład konwersacyjne, zdobędę towarzystwo eleganckiego,
pełnoletniego chłopca. I przekonam sie jak to jest.
Może przyjemnie, rewelacyjnie i zdecydowanie fajniej niż sądziłem do tej pory. {sic!}

Pozdrawiam serdecznie wszystkich chłopców kochających inaczej.

[Załącznik]
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 1 (przedawniony)
26-03-2013HodżaCzy dojdzie do ekstradycji Phila?
   Prokuratura stanu Ohio (USA) opracowała akt oskarżenia przeciw ś. Punxsutawney Phil'owi, rezydującemu w stanie Pennsylwania.

Cytat:
Prokuratorzy twierdzą, że świstak dopuścił się "przestępstwa karnego przeciw porządkowi publicznemu i godności stanu Ohio".


Phil'owi grozi kara śmierci w związku z nietrafioną prognozą pogody, którą ogłosił 2 lutego br. na dorocznej imprezie, podczas której zostaje ogłoszony przewidywany czas trwania zimy.

Wg ekspertów, w przypadku, gdyby doszło do ekstradycji, sam proces przebiegłby szybko (P. Phil mógłby liczyć tylko na obrońcę z urzędu, materiał dowodowy jest bogaty i jednoznaczny) zaś wyrok skazujący byłby czystą formalnością. W stanie Ohio kara śmierci jest wykonywana przez zastrzyk trucizny; ze względu na niski wzrost Phila konieczne zapewne będzie zaaranżowanie specjalnego krzesła egzekucyjnego, dopasowanego do rozmiarów tego gryzonia.

Dobrze, że dobrali mu się wreszcie do skóry, bandycie jednemu.

www.tvn24.(*)jac-wczesna-wiosne,313908.html
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 9 (przedawniony)
24-03-2013chesterxConcilium lateranense quartum
Witam. Dokopałem się ostatnio do ciekawego tekstu, pewnie niektórym znanego, a który rzuca nowe światło na zagadnienia dyskutowane m. in. w tym wątku. Otóż na IV soborze laterańskim, w 1215 roku, przyjęto m. in. następujące kanony:
68 - w skrócie - nakaz, by Żydzi i Saraceni nosili ubrania odróżniające ich od chrześcijan;
69 - w skrócie - zakaz pełnienia urzędów publicznych przez Żydów (pełne brzmienie w linku).
Ciekawe. Na ponad siedemset lat przed ustawami norymberskimi.
Zobacz wypowiedzi..

Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] [326] [327] [328] [329] [330] Pokaż nowsze wątki
Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów
« Wróć do działów Forum


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)