Racjonalista - Strona głównaDo treści
Dowody na to, że religia to ściema

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Bazgroły
NapisanoAutorTytuł
25-03-2013 19:05Mateusz Wert (153 punktów)Dowody na to, że religia to ściema
Czy wg Was artykuł ma mocne dowody na to, że religia katolicka to głupota?
Czy uważacie, iż autor pisze głupoty, czy ma rację?

Linków nie mogę wstawić, więc aby przeczytać artykuł trzeba wpisać w google

religia klamstwa w chrzescijanstwie

i 2 wynik

Ci co mogą wklejać linki mogą tu link wstawić
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Irracja (4721 punktów)
    ... to też dobre. Podaje źródła.

forum.gaze(*)e_klamstwa_na_chwale_boza.html


... nauka jest nienawistna teizmowi, gdyż prowadzi do deizmu. A ten wyklucza wpływ "Boga i kleru" na życie doczesne...
panTeista (6811 punktów)
>Czy wg Was artykuł ma mocne dowody na to, że religia katolicka to głupota?

Artykuł świadczy że katolicyzm jest kompilacją wierzeń wcześniejszych.

>Czy uważacie, iż autor pisze głupoty, czy ma rację?

Autor pisze prawdę opierając się na solidnych podstawach.

>Ci co mogą wklejać linki mogą tu link wstawić
www.wykop.(*)twie-czyli-skad-sie-to-wzielo/

Prawda jest taka, że w rzeczywistości autorzy 'Pisma Świętego' naprawdę pisali 'pod natchnieniem'... Ale chyba sporej biblioteki, pełnej starożytnych opowieści o wszelkiej maści bogach, półbogach i istotach wyższych. A mieli, z czego wybierać, gdyż faktem jest, że istnieje szereg zbawicieli, z różnych okresów, z całego świata a Jezus w wersji serwowanej przez ewangelistów jest tylko świetnie scalonym zbiorem tych wierzeń. Wszystkie one, podobnie jak biblijna postać Jezusa, są tylko LITERACKĄ FIKCJĄ naszych przodków a religia Chrześcijańska to tylko kompilacja wcześniejszych mitów. W miejsce wielu różnych obiektów adoracji tłumów podstawiono osobę Chrystusa i oddaje się mu cześć pierwotnie oddawaną masowo innym bożkom.

Tak to właśnie jest.


Nadzieją na deklerykalizację Polski są wybory i Ruch Palikota.

Wróć do listy wątków działu Bazgroły
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365