Niestety J.Korwin-Mikke w swoich wypowiedziach miota się i chce przekazać wiele faktów naraz. Niestety może jest to człowiek nerwowy i chaotyczny. Jednak ze mogło to wynikać z chęci przekazania informacji w pigułce. Tu dopatruje wyśmiewania i ograniczania czasu wypowiedzi Pan JKM w TV w latach 90 i późniejszych - obecnie takie odcięcie od mediów i wyśmiewanie przeżywa PiS. Niestety, żyjemy w kraju gdzie tylko jedna właściwa strona ma rację. Widzę, że autor artykułu w swych młodych latach brał pod uwagę poglądy pan JKM, ale teraz się do nich zniechęcił. Widzę tu mentalność pracownika budżetówki i radosne życie na garnuszku państwa. Zdaje sobie sprawę, że wygodne Zycie z moje harówki jest miłe i całkowicie kłuci się z poglądami pana JKM. Wg mnie oczywiście nie jest liberałem w obecnym rozumieniu tego słowa. Liberałem określa się obecnie socjaldemokratę -( wywodzi się to z modelu polityki amerykańskiej )a tym oczywiście Pan JKM nie jest. Jest natomiast liberałem w sensie klasycznym. Pewnie pomylenie pojęć podważa cały sens wywodu i artykułu. Liberał jak sama nazwa wskazuje powinien wierzyć w wolność i bronić zasady że ( gdybyśmy nie mieli wolnej woli, to bez sensu są kary i nagrody- z Sadem ostatecznym na końcu -ta podstawa jest obecnie zakwestionowana. Niezależnie czy chodzi o jazdę bez pasów, czy odmowę zawarcia z państwem ubezpieczenia emerytalnego. Zamiast wygibasu słownego " Wolnym do" uważa, że jest się zawsze wolnym do. Socjaldemokrata uważa, że obywatel ma wolność do pobierania zasiłku dla bezrobotnych, czy wolność do posiadania miejsca pracy, a liberał powie ma wolność do jazdy bez pasów. Ryzyko jego sprawa. Czyż JKM nie jest liberałem. Tak więc wszędzie zamiast wolności mamy dziś przymus. Europa obecnie oczywiści drepce w miejscu ponieważ musi każdemu zapewnić prawo do... - co wiąże się oczywiści z zasadami demokracji. Które nie mają nić wspólnego z rozwojem gospodarki. Liberał broni obywateli od tyrani większości -klasyczny liberał to monarchista. Nieważne czy ma to być król czy Chińska Partia Ludowa - (która z socjalizmem niema nic wspólnego, a żady są oparte o teokrację). Czy autor artykułu był w azjatyckiej metropolii? I co? Czy po powrocie nie wydawało mu się, że w Eurokołchozie to jest trzeci świat, a w Polsce to może piąty Pozdrawiam Paweł
Mod: Dbaj, proszę, bardziej o poprawną pisownię - postaraj się ograniczyć tak rażące błędy, jak np. "żady" czy "kłuci". |