 |
Przegląd wątków w dziale Bazgroły
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 9 (przedawniony) (Zamknięty) | | 22-03-2008 | www.wolnyswiat.pl | Test - Czy jest P. osobą racjonalną |
TEST CZY JEST P. OSOBĄ RACJONALNĄ: 1. Palenie papierosów, picie alkoholu, zażywanie narkotyków, środków na porost mięśni jest wyłącznie prywatna sprawą osób to robiących; ich postępowanie ma minimalny wpływ na innych, stąd i minimalne konsekwencje; dzięki temu są miejsca pracy i gospodarka szybciej się rozwija? TAK/NIE
2. Selekcja przyszłych rodziców pod względem potencjału, zdrowotnego, intelektualnego, walorów estetycznych jest niemoralna i powinna być zabroniona (dziecko powinien mieć kto chce)?
3. Reklamy są potrzebne i pożyteczne?
4. W swoim życiu kieruję się przesłankami religijnymi; propagowanie religijności jest korzystne dla ogółu społeczeństwa?
5. Stosowanie ortografii (h i ch, ż i rz, u i ó) jest potrzebne i rozsądne?
6. Zbrojenia zapewniają bezpieczeństwo, pracę i sprzyjają efektywnemu rozwojowi techniki; są zasadne, potrzebne?
7. Decyzje dotyczące ogółu powinny być podejmowane przez większość (demokratycznie); czy demokracja jest dobrym rozwiązaniem?
8. Konsumpcjonizm (m.in. maksymalnie szybkie wydobywanie i wykorzystywanie surowców; maksymalna produkcja i wykorzystywanie dóbr) jest korzystny dla ludzkości?
9. Zwiększenie przyrostu naturalnego jest sposobem na rozwiązanie wielu bolączek nękających ludzkość?
10. Eutanazja dla osób starych, zniedołężniałych, schorowanych jest złym rozwiązaniem?
11. Badania na obecność chorób zakaźnych powinny być dobrowolne, a ich wyniki niejawne?
12. Wartość życia każdego człowieka jest taka sama, ludzi nie można dzielić,.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 2 (przedawniony) (Zamknięty) | | 22-03-2008 | Maliński | Zeitgeist |
Natrafiłem na ciekawy film w sieci. Nazywa się "Zeitgeist" czyli Duch epoki. Nie znalazłem o nim wzmianki na forum dlatego zamieszczam link: video.goog(*)lay?docid=-5870901554543719947 Film opowiada o manipulacji społeczeństwem za pomocą religii i terroru. Ciekawi mnie jak na taką spiskową teorię zapatruje się wasze grono. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 2 (przedawniony) | | 18-03-2008 | fbsg | Z kinematografi - "Zeitgeist" |
Odnośnie filmu "Zeitgeist", nie wiem czy ktoś oglądał,jak nie to moge podesłac linka do filmu. Zastanawiam się czy warto wierzyc w wszystkie argumenty w nim zawarte, czy jednak rozumowac go na zasadzie propagandy lub tezy ? Osobiście jestem za tym trzecim, ale zastanawiam się które motywy są najbardziej wiarygodne a które najłatwiej podważyc ? Chodzi mi ogólnie, na temat tych 3 wątków w nim zawartych.
Jeżeli już podobny temat był do mojego, chętnie do niego powrócę.
| Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 6 (przedawniony) | | 14-03-2008 | Quasar | Ocykan, odezwij się! |
Co z tobą, Ocykan? Obraziłeś się przez docinki paru gamoni? Bądź ponad to, oni po prostu ci zazdroszczą. Przestań się boczyć i wracaj na forum, Nie pozbawiaj nas swoich historyjek, paradoksów i (kultowych już) zagadek Ocykana. Fakt, często irytowałeś jak cholera, twój (podobno) syn, Radamantys, jeszcze bardziej. Ale bez was - nudno. Sama utraracjonalistyczna monotonia, niestety... | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 2 (przedawniony) | | 13-03-2008 | darlove | Po ang., bo nie mialem czasu przetlumaczyc... |
To jest urywek z artykulu z Telegraph.co.uk. To dla tych, ktorzy jeszcze o tym nie wiedza... Dodam, ze powiadomil mnie o tym artykule kolega z pracy - Anglik. Niezly ubaw byl  Na szczescie nie pytali mnie, czy odkurzam sobie w... ***************************************************************** A Polish worker has come up with an unusual excuse after being caught in the act with a vacuum cleaner. The building contractor claimed he was cleaning his underpants with Henry Hoover (to jest znana marka odkurzaczy w Anglii) when he was found naked and on his knees in a hospital's staff canteen. The man claimed he was cleaning his underpants with Henry Hoover. A stunned security guard stumbled onto the man in the middle of a compromising act with the cleaner, which has a large smiley face painted on its front and a hose protruding from its "nose". According to the Sun, the contractor was supposed to be locking up the building site near the Great Ormond Street Children's Hospital where his firm is refurbishing administration offices. The security guard, suitably horrified, told the man to "clean himself and the hoover" before asking him to leave and informing his bosses. When later questioned by his employers, the man said he was vacuuming his underpants, which was "a common practice in Poland". He has since been fired. The man's employers, HG Construction, told The Sun: "That behaviour is not acceptable, though it gave a few people a laugh". Henry Hoover is described on a.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 15 (przedawniony) | | 12-03-2008 | Parys | Ewolucjonizm kontra kreacjonizm? |
Ewoluować może to co już jest, co zostalo stworzone,wykreowane.
W przeciwnym razie mamy nonsens: nic ewoluje!
Wniosek: bez kreacjonizmu ewolucjonizm nie ma sensu.
Prof. Maciej Giertych może spać spokojnie natomiast ateiści nie za bardzo.
| Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 3 (przedawniony) | | 10-03-2008 | darlove | Artykul - Jak Krk grabi(l) ludzi... |
Tutaj jest fajny artykul o tym, jak to czarny okupant grabi(l) Polske. Przypominam czarnym, ze "nie wyjda z wiezienia, dopoki nie oddadza ostatniego grosza...", zgodnie ze slowami Mistrza. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 3 (przedawniony) | | 10-03-2008 | mamut | HUMOR ;) - Przywrócić Monarchię! |
" Jedną z najbardziej zabawnych cech demokracji jest polityczny folklor"  ) Wikipedia.pl --- hasło "Polscy samozwańcy": Polscy samozwańcy - w Polsce i wśród polskiej emigracji działały i nadal działają liczne osoby podające się za królów, władców, prezydentów itd. Te tytuły nie są uznawane przez ogół opinii publicznej, jednak zwykle mają wokół siebie mniejszą lub większą grupę ludzi popierających ich działania. Przez ogół jednakże uznawani są za ekscentryków, megalomanów, uzurpatorów czy też oszustów. [...] Juliusz Nowina-Sokolnicki (ur. 1920) - Prezydent Wolnej Polski na Wychodźstwie w latach 1972-1990, nieuznawany przez większość polskiej emigracji. Obecnie używa także tytułów Książę, VIII Wielki Mistrz Orderu Świętego Stanisława, działa w Colchester i zajmuje się przyznawaniem Orderu Świętego Stanisława oraz nadawaniem tytułów szlacheckich. Bogusław Jerzy Tarnawa-Zajączkowski - Princeps Magister Generalis Konfraterni Generalnej Kustodii Narodowych Historycznych Znaków zaszczytnych Korporacji Honorowej Szlachty Sodalicji Rycerskiej w Polsce. Do połowy 2007 był działaczem Suwerennego Orderu Świętego Stanisława i Unii Polskich Ugrupowań Monarchistycznych. Po sporach z Juliuszem Nowiną-Sokolnickim i Aleksandrem Podolskim ogłosił się Pierwszym Mistrzem Generalnym Konfraterni Generalnej Królewskiego Rycerskiego Krzyża Orderu Świętego Stanisława Korporacji Honorowej Szlachty Sodalicji Rycerskiej w Polsce w ramach której nadaje czery królewskie ordery (Św. Stanisława, Św... | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 1 (przedawniony) | | 08-03-2008 | waruna | Obraz wielkich miast na przełomie XIX i XX w |
Mam do was pytanie dotyczące mojej pracy maturalnej pt: "Obraz wielkich miast na przełomie XIX i XX w". Na razie wybrałam książki: Zbrodnia i kara, Ziemia obiecana, Ludzie bezdomni i Lalka, z czym Lalkę chcę omówić raczej tylko szczątkowo i o niej po prostu wspomnieć (wydaje mi się, że szerokie omawianie jednocześnie Ziemi obiecanej, Ludzi bezdomnych i Lalki byłoby już nudne i niepotrzebne). Dlatego szukam jeszcze 2, może 3 książek (może nawet coś z kanonu lektur przyjdzie Wam do głowy), z czego jedno chcę omówić dokładnie, co do reszty tylko zasygnalizować znajomość ( może jakaś nowelka?), przy czym wolałabym, aby propozycje były z początków XX wieku (te już wybrane powstały pod koniec XIX (chyba?)). Jako koncepcję czy tezę prezentacji przyjęłam wielkie miasto jako miejsce destrukcji człowieka i człowieczeństwa. Do literatury przedmiotu na razie udało mi się tylko znaleźć "Warszawę naturalistów" Jana Detki. Ktoś polecił mi Ulissesa Joyce'a i Berlin Alexanderplatz: Dzieje Franciszka Biberkopfa Döblina oraz jako literaturę przedmiotu Pejzaże miasta Salvadoriego. Może ludzie znający te pozycję pomogą mi wybrać i opiszą te książki i ewentualnie zaproponują kolejne pozycje? Z góry dziękuję. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 28 (przedawniony) | | 04-03-2008 | tajnapolska | Czarna mafia - powieść |
Właśnie piszę powieść antykatolicką (mam już ze sto stron). Akcja dzieje się głównie w Suwałkach, czwórka przyjaciół walczy z kościołem. Jednym z tych wojowników jest Suwalczanin przebierający się w nocy w strój Supermana. Raz nawet pojechali do watykanu i porwali benka. W ogóle nie przebierają w środkach, czarni patrolują ulice i chcą ich dorwać i dostarczyć na policję - razu pewnego czarnego po kolędzie wciągnęli do mieszkania i Aga zrobiła mu laskę itp. Dużo się dzieje w mojej powieści. Czy znacie jakieś wydawnictwo, które by to wydało? | Zobacz wypowiedzi..
Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] [326] [327] [328] [329] [330] Pokaż nowsze wątki Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów
|
 |