Racjonalista - Strona głównaDo treści
Obraz wielkich miast na przełomie XIX i XX w

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Bazgroły
NapisanoAutorTytuł
28-02-2008 16:37waruna (20 punktów)Obraz wielkich miast na przełomie XIX i XX w
Mam do was pytanie dotyczące mojej pracy maturalnej pt: "Obraz wielkich miast na przełomie XIX i XX w". Na razie wybrałam książki: Zbrodnia i kara, Ziemia obiecana, Ludzie bezdomni i Lalka, z czym Lalkę chcę omówić raczej tylko szczątkowo i o niej po prostu wspomnieć (wydaje mi się, że szerokie omawianie jednocześnie Ziemi obiecanej, Ludzi bezdomnych i Lalki byłoby już nudne i niepotrzebne). Dlatego szukam jeszcze 2, może 3 książek (może nawet coś z kanonu lektur przyjdzie Wam do głowy), z czego jedno chcę omówić dokładnie, co do reszty tylko zasygnalizować znajomość ( może jakaś nowelka?), przy czym wolałabym, aby propozycje były z początków XX wieku (te już wybrane powstały pod koniec XIX (chyba?)). Jako koncepcję czy tezę prezentacji przyjęłam wielkie miasto jako miejsce destrukcji człowieka i człowieczeństwa. Do literatury przedmiotu na razie udało mi się tylko znaleźć "Warszawę naturalistów" Jana Detki. Ktoś polecił mi Ulissesa Joyce'a i Berlin Alexanderplatz: Dzieje Franciszka Biberkopfa Döblina oraz jako literaturę przedmiotu Pejzaże miasta Salvadoriego. Może ludzie znający te pozycję pomogą mi wybrać i opiszą te książki i ewentualnie zaproponują kolejne pozycje? Z góry dziękuję.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Poison (1 punktów)
Hej! Mam podobny temat i zamierzam użyc jeszcze takich lektur jak "Przedwiośnie"- miasto pograzone w rewolucji (Baku), "Ustęp" z III częsci Dziadów - Petersburg i mysle tez nad "Buszujacym w zbożu". Ogólnie dosyc duzo jest tych ksiazek które opisuja miasto i tez jeszcze nie jestem pewien dokładnie wyboru. Wiekszy problem mam ze znalezieniem odpowiednich obrazów masz moze juz jakis pomysł na te obrazy. Byłbym wdzieczne za pomoc... w szczególnosci szukam czegos o Petersburgu. Pozdrawiam i życze powodzenia przy pisaniu!

Wróć do listy wątków działu Bazgroły

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365