 |
Test - Czy jest P. osobą racjonalną Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Bazgroły
| Napisano | Autor | Tytuł | | 22-03-2008 13:03 | www.wolnyswiat.pl (97 punktów) (zablokowany) | Test - Czy jest P. osobą racjonalną
-2 na 2 | TEST CZY JEST P. OSOBĄ RACJONALNĄ: 1. Palenie papierosów, picie alkoholu, zażywanie narkotyków, środków na porost mięśni jest wyłącznie prywatna sprawą osób to robiących; ich postępowanie ma minimalny wpływ na innych, stąd i minimalne konsekwencje; dzięki temu są miejsca pracy i gospodarka szybciej się rozwija? TAK/NIE 2. Selekcja przyszłych rodziców pod względem potencjału, zdrowotnego, intelektualnego, walorów estetycznych jest niemoralna i powinna być zabroniona (dziecko powinien mieć kto chce)? 3. Reklamy są potrzebne i pożyteczne? 4. W swoim życiu kieruję się przesłankami religijnymi; propagowanie religijności jest korzystne dla ogółu społeczeństwa? 5. Stosowanie ortografii (h i ch, ż i rz, u i ó) jest potrzebne i rozsądne? 6. Zbrojenia zapewniają bezpieczeństwo, pracę i sprzyjają efektywnemu rozwojowi techniki; są zasadne, potrzebne? 7. Decyzje dotyczące ogółu powinny być podejmowane przez większość (demokratycznie); czy demokracja jest dobrym rozwiązaniem? 8. Konsumpcjonizm (m.in. maksymalnie szybkie wydobywanie i wykorzystywanie surowców; maksymalna produkcja i wykorzystywanie dóbr) jest korzystny dla ludzkości? 9. Zwiększenie przyrostu naturalnego jest sposobem na rozwiązanie wielu bolączek nękających ludzkość? 10. Eutanazja dla osób starych, zniedołężniałych, schorowanych jest złym rozwiązaniem? 11. Badania na obecność chorób zakaźnych powinny być dobrowolne, a ich wyniki niejawne? 12. Wartość życia każdego człowieka jest taka sama, ludzi nie można dzielić, wszyscy powinni mieć takie sama prawa; równe traktowanie ludzi jest rozsądne (np. dziecka i starca, żebrzącego narkomana, alkoholika i zdrowego pracującego, debila i intelektualisty, bandyty i policjanta)? 13. Górnictwo węglowe na cele energetyczne powinno być utrzymywane bo zapewnia pracę setkom tysięcy ludzi? 14. Interesowanie się losem przyszłych pokoleń jest pozbawione sensu (niech każdy martwi się o siebie)? 15. Nie mam żadnego wpływu na codzienną rzeczywistość; nie widzę sensu angażowania się w jakąkolwiek działalność? Jeżeli na wszystkie pytania P. odpowiedź brzmi »NIE«, TO JEST P. OSOBĄ RACJONALNĄ i zapraszam do współpracy. P. DANE OSOBOWO-ADRESOWE 1. Kraj zamieszkania: 2. Narodowość: 3. Znajomość języków: 4. Miasto: 5. Płeć: 6. Wiek: 7. Inne dane (zawód, umiejętności, zainteresowania, działalność, przynależność): 8. Kontakt (adres, e-mail, telefon): LINKI DO MATERIAŁÓW NA MOJEJ STRONIE: 1. ZAGŁADA ŻYCIA CZY WYGINIEMY: www.wolnyswiat.pl/1h2.html 2. ZAGŁADA ŻYCIA (SKRÓT) ALTERNATYWA - MIĘDZYNARODOWA ORG. RACJONALISTÓW, OSÓB KONSTRUKTYWNYCH: www.wolnyswiat.pl/2h2.html 3. EKONOMIA - EKOLOGIA – ZDROWIE: www.wolnyswiat.pl/3h2.html 4. ŹRÓDŁA ENERGII: www.wolnyswiat.pl/4h2.html 5. EKONOMIA: www.wolnyswiat.pl/5h2.html 9. STOPNIE ŚWIADOMOŚCI I TEGO OBJAWY ORAZ SKUTKI: www.wolnyswiat.pl/9h5.html 10. MYŚLI (kompentium mojego pisma www.wolnyswiat.pl): www.wolnyswiat.pl/10h5.html | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
-2 na 2 www.wolnyswiat.pl (97 punktów) (zablokowany) | PS Jak P. sądzą, czy osoba/y usuwające, czy przenoszące do formowego śmietnika moje wątki na tym Forum, zrozumiały je (ich głębszy sens, ich wagę), są osobami racjonalnymi... A skoro osoby pełniące tak ważną funkcję na Forum Racjonalistów... (być może jeszcze należące do Stowarzyszenia...) nie rozumieją RACJONALNYCH treści, to ilu jest takich, którzy je rozumieją - PRAWDZIWYCH RACJONALISTÓW??? PS2 Mam propozycję do zarządzającego tym Forum. Otóż proszę, w skrócie, opisać, ocenić, oszacować zawartość tekstów pod podanymi przeze mnie linkami w tym wątku. PS3 Brak odpowiedzi będzie równoznaczny z przyznaniem się do swojej ignorancji. Czego skutkiem będzie moja interwencja u P. przełożonych. PS4 Proszę wejść na moje wątki np. na www.faktyimity.plKościół i Wiara: O Wojtyle wyjątkowo... bo racjonalnie (blisko 19 tys wejść) Polityka: MOŻE BYĆ NA KOGO GŁOSOWAĆ, TYLKO NIE MA KTO... (blisko 34 tys. wejść) (jak układa mi się współpraca z zarządzającymi Forum; może to da do myślenia)...
|
|
 | 1 na 1 | placownik (17853 punktów) |
> Brak odpowiedzi będzie równoznaczny z przyznaniem się do swojej ignorancji. Czego skutkiem będzie moja interwencja u P. przełożonych. No to się w końcu doigraliśmy.  > Proszę wejść na moje wątki np. na www.faktyimity.pl Z zaproszenia, pomimo tego, iż jest ono tak rozbudowane, a może właśnie dlatego, nie skorzystam. Pozdrawiam, życząc dalszej owocnej współpracy z witryną Faktów i Mitów.
Niech strój słów podkreśla urodę myśli
|
|
|  | | JATO (Jarosław Tomczyk) (2644 punktów) | > No to się w końcu doigraliśmy. Bardzo proszę by, o ile jest to możliwe, informacje o wątkach tego Pana do mnie nie docierały (mam na myśl e-mail). JATO
Zasada wyjaśniania Conrada: Wszystko co powiesz, zostanie ocenione przez innych , zupełnie sprzecznie z twoimi intencjami.
|
|
|  | | Michał Aleksy Mentrak (10573 punktów) | Drogi Wojtku, Przecież to urąga jakiemukolwiek poziomowi! Poza tym są jakieś przepisy o reklamie i kryptoreklamie, czyż nie? Musicie "coś takiego" tolerować?
Pozdrawiam świątecznie.
fides ex necessitate esse non debet
|
|
 | | JATO (Jarosław Tomczyk) (2644 punktów) | > PS> Jak P. sądzą, czy osoba/y usuwające, czy przenoszące do formowego śmietnika moje wątki na tym Forum, zrozumiały je (ich głębszy sens, ich wagę), są osobami racjonalnymi...Hitler też był racjonalny. Do bólu. Europa do dzisiaj się jeszcze nie otrząsnęła.  JATO
Zasada wyjaśniania Conrada: Wszystko co powiesz, zostanie ocenione przez innych , zupełnie sprzecznie z twoimi intencjami.
|
|
|  | www.wolnyswiat.pl (97 punktów) (zablokowany) | NO I WSZYSTKO SIę WYJAśNIłO... Mimo to spróbuję coś - MINIMUM - objaśnić - NIE OBRAZIć!
CO JEST NAJPIERW, SKUTEK CZY PRZYCZYNA... NIE ZAJMUJĘ SIĘ OBRAŻANIEM, RACJONALNIE UZASADNIONE STWIERDZENIE FAKTU NIE JEST OBRAŻANIEM, TYLKO OPISYWANIEM RZECZYWISTOŚCI, UŚWIADAMIANIEM (INACZEJ BYM KŁAMAŁ). A ŻE JEST ONA TAKA... TO NIE MOJA WINA (I EWENTUALNE PRETENSJE PROSZĘ KIEROWAĆ NIE W MOJĄ STRONĘ...). CZASEM DOSADNA ALE ADEKWATNA OCENA DAJE DO MYŚLENIA ADRESATOWI Z KORZYŚCIĄ DLA NIEGO I OTOCZENIA PS WIĘC ZANIM COŚ P. ZROBIĄ PROSZĘ SIĘ NAJPIERW ZASTANOWIĆ: JAKIE BĘDZIE TO MIAŁO KONSEKWENCJE (DLA KOGOŚ - P.)!
Albert Einstein: "Świat jest miejscem niebezpiecznym nie tylko z powodu tych, którzy czynią zło, ale również tych, którzy na to patrzą i nic nie robią".
I STOPIEŃ ŚWIADOMOŚCI - To trwacze. Dla nich każda zastana sytuacja jest prawidłowa/niemożliwa do zmiany, a każda próba jej zmiany jest dowodem choroby psychicznej. Takie osoby mają najczęściej poglądy zgodne z aktualnymi, lokalnymi trendami (np. co do ustroju, religii, seksu). Ludzie na tym poziomie postrzegają, rozumieją rzeczywistość podobnie jak zwierzęta (z tym że one są mądrzejsze - nie prowadzą do zagłady życia - żyją w równowadze) i ograniczają się do zaspakajania elementarnych potrzeb. Nie sięgają wyobraźnią dalej ponad dalsze, głębsze konsekwencje swojego bytu, postępowania, więc nie dbają też o swoje i innych zdrowie (to m.in. producenci i sprzedawcy trucizn, np. narkotyków, nikotyny, alkoholu, środków na porost mięśni, broni wykorzystywanej do dokonywania przestępstw; nieświadomie (nie robią sobie badań), świadomie zarażający chorobami innych). Nie przejmują się biologiczną jakością kolejnego pokolenia - czy mają do przekazania wartościowy potencjał, materiał, genetyczny, zdrowotny, potomstwu. Nie rozróżniają co jest przyczyną, a co skutkiem. Nie przejmują się przyszłością (potrafią wyciąć ostatnie drzewo, zjeść ostatnie zwierzę itp. (Na przykładzie mieszkańców Wyspy Wielkanocnej, którzy w ciągu kilkuset lat praktycznie doszczętnie wytrzebili na niej zwierzęta, rośliny, w tym wycieli wszystkie drzewa, i w efekcie zostali kanibalami, zjadaczami skorupiaków, itp... Czy też współprzyczyniły się do tego, bądź stało się to za sprawą przywiezionych beztrosko (trudno by je na łodziach nie zauważyć, tym bardziej że musiały coś jeść) czy świadomie bezmyślnie szczurów. Nie potrafiono się też zmobilizować by je wytrzebić.).(...) Osoby te są skore do okrucieństwa, w tym o podłożu materialnym. Silnie ulegają instynktowi stadnemu. Chętnie wezmą udział w napaści, wojnie - ograbiając (taka forma wzbogacenia się jest najchętniej przez nich preferowana), usuwając inne stado, plemię (zagrożenie - bo oni mogą napaść na nich). Czyli dzielą ludzi na: swoich, z swojego stada, plemienia, czyli dobrych (mimo popełniania przez nich niemal wszelkich błędów, złych czynów), oraz innych, obcych (np. Żydów, Rosjan, Niemców, masonów, komunistów) czyli złych, stanowiących zagrożenie (bez względu na ich rzeczywiste działania i potencjał). To ofiary i członkowie organizacji religijnych. Należą też do nich nikotynowi samobójcy i truciciele (w tym bezwzględnie, agresywnie obstający przy swoim samobójczym oraz aspołecznym postępowaniu), wypłocinoreklamodawcy, słuchacze radia, telewizji i zmuszający do słuchania tego co oni (w tym jazgotu - dla innych) innych, psiarze, gwizdacze, wzrokowi spozieracie, osoby napastliwe, nachalne, wścibskie, rozpowiadacie, wypytywacze-przypominacze bolesnych wspomnień, wywołujący traumatyczne przejścia, osoby zawistne itp. OBJAWY W WYPOWIEDZIACH (które składają się z emocjonalnego bełkotu, oczywistości i debilizmów): "A co mnie to obchodzi (że komuś robi krzywdę, co będzie za 100 lat/po jego śmierci)! I tak będzie co ma być/co komu pisane/Taki już los. Będę robić co mi się podoba! To nie słuchaj/nie wdychaj jak ci to przeszkadza! A on/a jezd niewiezoncy/a!". To nie oni stwarzają problemy (np. trucizną nikotynową, hałasami, religijnym praniem mózgu, napastliwością wzrokową), tylko broniący się przed problemami, stresem, chorobą... Robią to, co inni, i to jest mądre. A jeżeli czegoś nie rozumieją to, to jest głupie (widocznie otaczają ich głupcy)... LICZY SIĘ TU, TERAZ I CO ON/A (BEZPOŚREDNIO) Z TEGO BĘDĄ MIEĆ.
|
|
| |  | www.wolnyswiat.pl (97 punktów) (zablokowany) | POLACY I... RELIGIA. Jedną z dominujących cech Polaków jest naiwność/brak rozsądku, niski poziom świadomości; egoistyczna, bezwzględna zachłanność jako rekompensata nieudacznictwa (bo niekompetencja szybko się ujawni, więc trzeba się nachapać póki się da)(a ogromne trudności podczas (prób) uczciwego dochodzenia do czegoś demoralizują; osiągnięcia czegoś konstruktywnego, mizerne efekty zniechęcają; Bo i tak będzie tylko to, co komu pisane (jak koryto, to widocznie Bóg/Los tak chciał)). Stąd apatia, a przy sprzyjających okolicznościach rzut na kasę...; Brak chęci do prospołecznej działalności, współpracy - bo to konkurencja do i tak za małego koryta...; bo to robienie na innych (inni nie chcą robić na mnie, to dlaczego ja mam robić na innych - błędne koło); po co się nad czymś zastanawiać, zdobywać wiedzę skoro religia już dawno dała odpowiedzi na wszelkie pytania; po co wykazywać się inicjatywą skoro i tak to Opatrzność o wszystkim decyduje; wszelka władza pochodzi od Boga (czyli: dzięki kor - dla kor). Więc ci, którzy się na Niego nie powołują odpadają (co to ma za znaczenie że powołujący się to często, nie mający żadnych innych argumentów, ogłupieni nawiedzeńcy, nieudacznicy, koniunkturaliści, cwaniacy, oszuści, złodzieje, kanalie i inne kreatury - nikt nie jest doskonały, za to są z mojego religijnego stada (skoro to z religijnego stada dochodzą do władzy to warto być religijnym - sam mogę, bądź ktoś bliski awansować, zyskać prestiż w środowisku, dojść do władzy (a przecież kiepeły do tego nie mamy żadnej - więc w innych okolicznościach nie mielibyśmy na to szans - czyli bycie religijnym się opłaca) i będą chronione nasze interesy - więc trzeba pielęgnować religijność, być wdzięcznym tego propagatorom (kolejne błędne koło/układ - wzajemna zależność, wspieranie się tych, którzy powinni być na marginesie, ale dzięki religii dominują - jedni jako mesjasze, a drudzy opatrznościowi mężowie narodu); widocznie tak ma być; inni też by kradli). Przykładem mogą być interesy... z dobroczynnym... zachodem, zarówno za czasów poprzedniego jak i obecnego ustroju (w tym uważanie że Unii Europejskiej chodzi oto by dawać nam pieniądze... (nam chodzi o kasę, a im nie... (ale to naiwni głupcy)))(czyli naiwne pokładanie nadziei w kapitalizmie, więc, praktycznie, konsumpcjonizmie, współrządzeniu ludzi bogatych, najczęściej pazernych, krótkowzrocznych, egoistycznych, promujących powolnych sobie - w celu osiągania własnych korzyści (do władzy dochodzi się dzięki pieniądzom i dla pieniędzy); demokracji - czyli, praktycznie, wykorzystywaniu manipulowanych, bezmyślnych, o niskim poziomie wiedzy, świadomości, ulegających instynktowi stadnemu mas - by dać im złudę wpływania na swój los, i że sami są sobie winni, bo kto wybrał ustrój, rządzących... - jako leku na większość bolączek). A generalnie uważanie że wszystkim chodzi o własny interes, tylko wyjątek stanowią ci, którzy zadają się z Polakami... (członkom kor też chodzi o niebo, a nie o forsę - czego dowodzą na co dzień...) A zawdzięczamy to ogłupiającej religii, org. religijnej - prowokującej myślenie emocjonalne (m.in. życzeniowe, na tym przykładzie: chcę żeby był, w dodatku nasz, lokalny Boziek (chociaż WSZYSTKO TEMU ABSOLUTNIE PRZECZY!)(bo skoro jestem osobą religijną, to nie chcę wyjść na głupca (lepiej by nimi okazywali się pozostali)), a członkowie org. relig. Jego pośrednikami, i żeby można było za ich pośrednictwem wszystko załatwić (opłacić)(bo osobiście to nie chce mi się wykonywać żadnych tych religijnych bzdur (NIKOMU SIĘ NIE CHCE, członkom kor też - trzeba im słono zapłacić żeby COŚ ZROBILI, W DODATKU NA POKAZ)...); by członkowie danej org. byli pożyteczni, dobrzy, uczciwi (a ABSOLUTNIE NIE SĄ!)) zamiast racjonalnego. PS Żeby czerpać korzyści trzeba najpierw trafnie zainwestować (np. w osobę która podejmuje ważne decyzje). Żeby trafnie zainwestować trzeba najpierw posiąść odpowiednią wiedzę (np. czytając wartościowe pisma (nie czytającej reszcie może to, poprzez telewizję, umożliwić odpowiednia osoba u władzy. Jednak, praktycznie, trzeba najpierw bazować na tej pierwszej grupie i jej aktywności w propagowaniu inf., wiedzy)). Mądry Polak po szkodzie.../Polak przed szkodzą i po szkodzie głupi (Jan Kochanowski w XVI w.)... Co Państwo sądzą o ciągłym mówieniu o życiu duchowym a następnie wyłudzaniu za to pieniędzy, zajmowaniu się biznesem i uciechami... (ciekawe do ilu Polaków to dotrze... - znaczna część zamiast rozumowego czy logicznie z doświadczenia wynikającego wniosku, wyciągnie wniosek tradycyjny...)
|
|
| | |  | www.wolnyswiat.pl (97 punktów) (zablokowany) | LUDZI DZIELIMY M.IN. NA: *TRWACZY, ODBIERACZY (A WŚRÓD NICH UŁOMNYCH INTELEKTUALNIE, W TYM DEBILÓW [Tylko kilkanaście procent ludzi czyta coś wartościowego, z tego tylko kilkanaście procent rozumie to, co czyta, a z nich tylko kilka procent wyciąga wnioski... 70% odbiorców programów inf. nie rozumie ich treści...]) - BIERNYCH BĄDŹ CZYNNYCH UTRWALACZY ZASTANEJ SYTUACJI, RZECZYWISTOŚCI (M.IN. DLATEGO ROZCZAROWUJE NAS TAK WIELU NP. TZW. RZĄDZĄCYCH, PRZEŁOŻONYCH, WSPÓŁPRACOWNIKÓW, NAUCZYCIELI ITP. DLATEGO TAK TRUDNO OBALIĆ REŻIMY, ORGANIZACJE RELIGIJNE MAJĄ SIĘ, W TYM TAK DŁUGO, DOBRZE (CZĘSTO PO STOSUNKU DO NICH MOŻNA USTALIĆ KTO KIM JEST); ZROBIĆ COŚ KONSTRUKTYWNEGO), ORAZ O WYSOCE WYRAFINOWANYCH ZDOLNOŚCIACH INTELEKTUALNYCH TWÓRCÓW (W TYM SKUPIAJĄCYCH SIĘ NA TYM CO ODBIERAJĄ BO MAJĄCYCH UMYSŁ ANALITYCZNY - CZYLI TO, CO ODBIERAJĄ... ANALIZUJĄ); BEZWZGLĘDNYCH - NIECZUŁYCH - *PSYCHOPATÓW(-DEBILI)/OSOBY UPOŚLEDZONE, OKALECZONE PSYCHICZNIE, ORAZ WRAŻLIWCÓW (CZĘSTO SĄ NIMI TWÓRCY) [- SZERZEJ O TYM W 4., OSTATNIM NE "WŚ"] *TRWACZY - co do przyczyn trwactwa trzeba podać lęk przed zmianami (aktywni trwacze potrafią nawet walczyć z próbami zmian, m.in. zyskując aprobatę (awans) w swoim otoczeniu za obronę jedynie słusznego stanu/; wolą by było źle, bo zmiany mogą spowodować że będzie jeszcze gorzej (a tacy ludzie często nie są zdolni do oceny potencjału jaki mogłyby przynieść zmiany)), a więc koniecznością dostosowania się do nowych warunków, co potencjalnie wiąże się z ryzykiem pogorszenia swojej sytuacji/utraty obecnych zdobyczy (szczególnie gdy będzie ona wymagała konstruktywnych zdolności (boją się tego osoby o niskim potencjale)); poglądy w znacznej mierze zależą od otoczenia w jakim żyjemy, więc ich zmiana może wiązać się z dezaprobatą, agresją tego otoczenia (a ci ludzie chcą być akceptowani); stąd tak trudno jest to zjawisko przełamać, zachęcić kogoś do zdobycia informacji innych niż takie, które nie utwierdzałyby o słuszności swoich poglądów, postępowania. *PSYCHOPATÓW(-DEBILI) - świadomie, celowo, szkodzących innym ludziom; debili - gdyż nikt nie odnosi realnych korzyści z ich atakowania ludzi, a więc postępują nie tylko aspołecznie ale i absurdalnie!
|
|
| |  | 2 na 2 | placownik (17853 punktów) |
Reszta tutaj A my mamy już dość. Zamykam wątek. Pozdrawiam, życząc dalszej owocnej współpracy z administratorem forum Wprost24.
Niech strój słów podkreśla urodę myśli
|
|
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|