Racjonalista - Strona głównaDo treści
 Przegląd wątków w dziale Bazgroły

« Wróć do działów Forum
Pokaż starsze wątki  /  Pokaż nowsze wątki

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 4 (przedawniony)
17-03-2005MarcinletCzy archeologia i etnologia to są nauki?
Są w dziale Kultura, więc chyba nie...
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 4 (przedawniony)
12-03-2005kariotajak myslicie.....
jak myslicie jak papiez umrze ile lat Polska bedzie w zalobie.???
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 7 (przedawniony)
10-03-2005wawa z Bogdańcapraca maturalna
Potrzebuję pomocy i pomyślałem że tu ją mogę uzyskać. Mianowicie zdaję w tym roku maturę, a jak wiadomo matura ta jest nowa. Tematem mojej matury ustnej z polskiego są różne postawy wobec boga w literaturze. Interpretuję to jako postawy bohaterów jak i postawy samego autora. Potrzebuję konkretny przykład postawy negatywnej która gardzi lub wogóle neguje istnienie boga. Byłbym dozgonnie, a nawet pozgonnie wdzięczny za jakieś propozycje konkretnych utworów.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 1 (przedawniony)
10-03-2005samtaFIZYKA
W jakich sytuacjach pożądana jest kruchość ,plastyczność i sprężystość ciał a w jakich nie? I jakie mozna wymienić konstrukcje przy których projektowaniu należy uwzględnić siły rozciągające i sciskające i jak omówić jedną z tych konstrukcji.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 8 (przedawniony)
09-03-2005CzelaStop nienawiści w internecie
Zastanawia mnie skład grupy, która pod tym hasłem znalazła sojusznika w Racjonaliście. Pozwoliłem sobie napisać jako "donos no wos" (gdy otworzyła się ta stronka) o faszyźmie i siejącej narodowość (czytaj nacjonalizm a w efekcie faszyzm) - organizacji Wszechpolaków.( Sami się tak piszą!!!! Wszechpolacy i wygląda to na kpinę, ale podświadomie oddają właściwe wartości. Polacy i mała literka!!!!Tacy sami wszech jak i "polacy". Młodzi, dorastający ludzie pozwalają sobą manipulować i wodzić się za nos przywódcom.) Poglądy ideologiczne Dmowskiego są tej organizacji bardzo bliskie. To ich idol! Jest to przerażające, podobnie jak idea Polski z krzyżem i jedyną wiarą. Nikt na to niereaguje. Co robi inteligencja? Po tak wysłanej wiadomości nie ma stronki ( może jedynie dla mnie) bo nie mogę jej otworzyć.
Intrygujące.
Pan Agnosiewicz może sprawdzić. Warto przeanalizować dalsze utrzymywanie takiego poparcia. Często pod nienawiść i przemoc kwalifikowane mogą być strony, które preferują inne religie, lub krytykują nihilizm i cynizm przedstawicieli służby chrześcijańskiej. Walczą z wręcz z małością i pokorą narzucaną Narodowi przez kler.
Mnie osobiście to przeraża.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 1 (przedawniony)
08-03-2005Bruno PelletierReanimacja wątku Maybach i Rydzyk
"Ja mam w nosie czy Rydzyk jeździ maybachem, czy rowerem z hipermarketu - ja go nie finansuję"
To cytat z jednej wypowiedzi na tym temacie. Moi drodzy. Nie może nam być wszystko jedno. Jak to "ja go nie finansuję". Przecież pośrednio wszyscy podatnicy go finansują. Ja generalnie też nie miałbym nic przeciwko temu, żeby o. Rydzyk zakupił sobie upragniony helikoptewr czy jeździł tym przeklętym acz pięknym Maybachem. Problem w tym, że on nie płaci podatków...
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 6 (przedawniony)
06-03-2005PTRqwertyGdzie jest wątek o depresji?
Założył ktoś wątek o depresji. Jakaś osoba coś w nim napisała i potem napisałem ja swój list.
Minął kwadrans. Wątek zniknął.
Przeszukałem wszystkie sekcje i nie ma.
O co chodzi?
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 5 (przedawniony)
04-03-2005yaotzinWiara jest niczym w porównaniu z wiedzą
Zgadzacie sie z tym??
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 0 (przedawniony)
04-03-2005CzubiRacjonalny plac manewrowy:)
Ciałem się podzielić moimi spostrzeżeniami w dość nietypowej sprawie i obawiam się ze może trochę nazbyt przyziemnej, jeśli chodzi o tematykę tego serwisu, ale moim zdaniem doskonale łączącą się ze słowem racjonalne.
Chodzi mi, bowiem dokładnie o Egzaminy na Prawo jazdy a dokładnie o plac manewrowy, o którym swego czasu było bardzo głośno, bowiem zamierzano go zlikwidować Musze przyznać, że choć moje wszystkie problemy ze zdaniem prawa jazdy maja swoje źródło właśnie na palcu manewrowym nie jestem zwolennik wycofania go jako części egzaminu, iż wydaje mi się ze w miejskim tłoku umiejętność prawidłowego i dokładnego parkowania jest szalenie istotna. Mam jednak kilka zastrzeżeń do technicznych wymogów, jakie obowiązują na placu manewrowym. Dokładnie chodzi mi o to, dlaczego została wyznaczona konkretna liczba ruchów, jakie można wykonać przy danym stanowisku (np., dlaczego przy zawracaniu nie można wykonać 4 ruchów albo 5 by prawidłowo wykonać manewr, lub przy wszystkiego rodzaju garażach dostępna jest jedna korekta a nie nieograniczona ilość) Oprócz korekt wydaje mi się nieco dziwna praktyka oblewanie egzaminu za zbyt dalekie zatrzymanie się przed linią (łuk), co można w każdym momencie poprawić w myśl zasady lepiej być ostrożnym nisz przesadzić(nawiasem mówiąc pierwszy raz słyszę taką zasadęJ
Chodzi mi przede wszystkim o to, że powinien liczyć się końcowy efekt i to czy czegoś nie potrąciliśmy a nie to, w jakiej liczbie ruchów tego dokonaliśmy lub czy mamy perfekcyjne wyczucie..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 4 (przedawniony)
03-03-2005shadowZakon Celestynów
Mam pytanie czy ktoś wie coś więcej na temat tego że zakon Celestynów...wyznawał zasadę dosłownego tłumaczenia słów z biblii i w myśl tego zakonnicy byli kanibalami..? Zgodnie ze słowami" ...bierzcie i jezdzcie z niego wszyscy to jest bowiem ciało moje..."
Zobacz wypowiedzi..

Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] [326] [327] [328] [329] [330] Pokaż nowsze wątki
Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów
« Wróć do działów Forum


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)