> "Ja mam w nosie czy Rydzyk jeździ maybachem, czy rowerem> z hipermarketu - ja go nie finansuję"> To cytat z jednej wypowiedzi na tym temacie. Moi drodzy.> Nie może nam być wszystko jedno. Jak to "ja go nie> finansuję". Przecież pośrednio wszyscy podatnicy go> finansują. Ja generalnie też nie miałbym nic przeciwko> temu, żeby o. Rydzyk zakupił sobie upragniony helikoptewr> czy jeździł tym przeklętym acz pięknym Maybachem. Problem w> tym, że on nie płaci podatków...Po pierwsze maybach to kaczka dziennikarska. Po drudge RM finansowane jest WYLACZNIE przez tych którzy tego chcą. Ja nie placę na RM więc go nie finansuję zamiast tego wolę kupić sobie flaszkę . Natomiast jak ktoś zamiast chlać pieniądze przeznacza na RM to wtyłącznie jego prywatna sprawa - w zasadzie dla jego zdrowia jest to bardziej korzystne a dla kieszeni neutralne  Podatki płaci się od zysków - jeśli sie ich nie osiąga podatku nie ma. RM nie ma wpływów z reklam a tylko od milionów darczyńców. Ja też nie płacę praktycznie podatków i prowadzę innym ksiegowość tak, że też b.mało płacą ;-P Celem RM nie jest osiąganie zysków a określona misja społeczna, z którą się można zgadzać lub nie. W koncesji jest określony jako nadawca społeczny.
|