Racjonalista - Strona głównaDo treści
Reanimacja wątku Maybach i Rydzyk

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Bazgroły
NapisanoAutorTytuł
17-02-2005 11:55Bruno Pelletier (1 punktów)Reanimacja wątku Maybach i Rydzyk
"Ja mam w nosie czy Rydzyk jeździ maybachem, czy rowerem z hipermarketu - ja go nie finansuję"
To cytat z jednej wypowiedzi na tym temacie. Moi drodzy. Nie może nam być wszystko jedno. Jak to "ja go nie finansuję". Przecież pośrednio wszyscy podatnicy go finansują. Ja generalnie też nie miałbym nic przeciwko temu, żeby o. Rydzyk zakupił sobie upragniony helikoptewr czy jeździł tym przeklętym acz pięknym Maybachem. Problem w tym, że on nie płaci podatków...
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Mosad
>"Ja mam w nosie czy Rydzyk jeździ maybachem, czy rowerem
>z hipermarketu - ja go nie finansuję"
>To cytat z jednej wypowiedzi na tym temacie. Moi drodzy.
>Nie może nam być wszystko jedno. Jak to "ja go nie
>finansuję". Przecież pośrednio wszyscy podatnicy go
>finansują. Ja generalnie też nie miałbym nic przeciwko
>temu, żeby o. Rydzyk zakupił sobie upragniony helikoptewr
>czy jeździł tym przeklętym acz pięknym Maybachem. Problem w
>tym, że on nie płaci podatków...

Po pierwsze maybach to kaczka dziennikarska.
Po drudge RM finansowane jest WYLACZNIE przez tych którzy tego chcą. Ja nie placę na RM więc go nie finansuję zamiast tego wolę kupić sobie flaszkę .
Natomiast jak ktoś zamiast chlać pieniądze przeznacza na RM to wtyłącznie jego prywatna sprawa - w zasadzie dla jego zdrowia jest to bardziej korzystne a dla kieszeni neutralne

Podatki płaci się od zysków - jeśli sie ich nie osiąga podatku nie ma. RM nie ma wpływów z reklam a tylko od milionów darczyńców. Ja też nie płacę praktycznie podatków i prowadzę innym ksiegowość tak, że też b.mało płacą ;-P
Celem RM nie jest osiąganie zysków a określona misja społeczna, z którą się można zgadzać lub nie. W koncesji jest określony jako nadawca społeczny.

Wróć do listy wątków działu Bazgroły

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365