Racjonalista - Strona głównaDo treści
 Przegląd wątków w dziale Bazgroły

« Wróć do działów Forum
Pokaż starsze wątki  /  Pokaż nowsze wątki

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 10 (przedawniony)
05-04-2005sanqlista lektur obowiązkowych
Mam prośbę do wszelkiej maści racjonalistów. Moze ona wydać się nieco infantylna, ale zaryzykuję. Proszę o liste 'lektur obowiązkowych', które pomogłyby ukształtować mój światopogląd, zmusiłyby do refleksji. Jak narazie opiera się on wyłącznie na moich własnych przemysleniach, nie mam jednak oparcia w 'wielkich tego świata'. Dlatego tez proszę o tytuły.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 11 (przedawniony)
05-04-2005GuhakRadio Maryja
Radio Maryja to radio prawdy , miłości i pokoju . Jego szeroko rozwiniety apostolat madiów zatacza coraz większe szeregi i dobrze.Rozszeża Ewangalie , niesie pomocna dłon w soprawachm duchowych . M nie osobiscie uwolniło z zniewolenia . Jeat niezalezne od żadnych panów tego świata.Na falach Radia Maryja wypowiadaja sie wybitni PROFESOROWIE UNIWERSYTETU JAGIELONSKIEGO , AKADEMII GÓRNICZO HUTNICZEJ W KRAKOWIE, UNIWERSYTETU WARSZAWSKIEGO WYZSZEJ SZKOLY KULTURY I MEDIALNEJ W TORUNIU , A PRZEDE WSZYSKIM CZŁONKOWIE SOLIDARNIŚCI.Komentarze LECHA WAŁESY SĄ DAEIKATNIE MÓWIĄC BEZPODSTAWNE. jEGO WYPOWIEDZI TO CZYSTA GRA WYBORCZA I TAKA JEST PRAWDA. APELUJEDO ROZSADKU LUDZI TEGO KRAJU ; NIESMy APOSTOLAT MEDIÓW!!!!! ALLELUJA I DO PSZODU !!!!!!!!!. wADOWICZNIN - PAPIESKIE MIASTO.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 11 (przedawniony)
05-04-2005LiliaRACJONALISTO - MYŚL!
Proponuję, aby wszyscy, którzy mają ochotę na zabranie głosu w sprawie Radia Maryja, nie opierali się na tym, co przekazują im media albo co wyczytali w dowc**ach, ale postępowali RACJONALNIE- czyli sięgneli do źródła!
Posłuchajcie Radia Maryja- sami oceńcie, czy jest wspaniałe i wartościowe, czy też rzeczywiście jest "siewcą nienawiści". Zdajcie się na własny rozum, SAMI DOWIEDZCIE SIĘ PRAWDY. Nie powtarzajcie czegoś, czego nie sprawdziliście. Nie wypowiadajcie się o czymś, czego nie znacie!
Myślcie samodzielnie, bądźcie odpowiedzialni za swoje opinie!
PS. Sama tak zrobiłam, i wnioski były zaskakujące...
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 1 (przedawniony)
03-04-2005WieraO co chodzi?
Próbowałam dwukrotnie dodać komentarz do tej strony:
www.therationalist.org/kk.php/s,4008
i nic. Brzydkich wyrażeń nie było.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 27 (przedawniony)
30-03-2005pięknareligie
niemam pojęcia króra z religia jest prawdziwa??? pomóżczie!!!!!
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 2 (przedawniony)
27-03-2005Morcinek KrzysztofGdzie tkwi "kruczek"? Kto pomoże?
Mam problem i nie wiem czy argumenty, ktorych uzywam sa sluszne. Jako temat jednej z probnych prac maturalnych mialem rozwazyc slowa J.Locke'a, ktore brzmialy: "Szczescie i
nieszczescie czlowieka jest po wiekszej czesci jego dzielem". Ja to rozwazylem tak, iz uznalem, ze szczescie i nieszczescie czlowieka, jako pojecia lub stany emocjonalne, zostaly wymyslone, stworzone, utworzone przez niego samego. Wyjasnilem to w ten sposob, ze przyczyną szczescia i nieszczeszcia dla czlowieka moze byc inny czlowiek, jak rowniez czlowiek decyduje o wlasnycm szczesciu i nieszczesciu. Czy cytat ten okresla tylko druga mozliwosc. Wg mnie nie jest jasno powiedziane,ze ja moge decydowac w wiekszej czesci o wlasnym szczesciu i nieszczesciu, a zaklada, ze to czlowiek jest tworca szczescia i nieszczescia, przez to moze dotknac owe szczescie czlowieka przez innego czlowieka. A moze tę sposobnosc ten cytat wyklucza.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 4 (przedawniony)
21-03-2005odpowiada wrozka MariannaPytania o Polskie...
Jakie jest najbardziej nieprzyzwoite i populistyczne haslo przedwyborcze w Polsce?
SLD nie dało, ale PiS da !
Dlaczego badylarze w Grójcu zaczeli juz wycinac jabłonki?
Bo ktoś im powiedział ze niedługo ma tu być republika bananowa...
Co bedzie w Polsce jak prezydentem bedzie Kaczor a premierem Donald?
Disneyland.
Jaka jest podstawowa róznica miedzy Polska a Indiami?
Oni mają swiete krowy a my swiete byki.
Co to jest: czarne, paskudne, do straszenia ciemnych chłopków?
Diabeł Rokita.
Jacy mają być nastepni prezydenci po Bolku i Olku?
Tych dwóch co ukradli ksieżyc.
Jakie są ulubione klejnoty rodowe książąt Lubomirskich - Lanckorońskich?
Kulczyki.
Dlaczego w młodości Adam M. wystapił z partii?
Bo ciągle go brali za bikiniarza.
Dlaczego Rokita skończy jak Miller?
Bo nie wyrosną gruszki na wierzbie ani Rokita na Gruszce.
Co wspolnego ma Polska z gwiazdami na niebie?
Tak czy siak w kpncu zostanie Czarna Dziura!
Dlaczego katoliczki nie lubią sexu?
Bo rzadko dochodzą a często zachodzą.
Czym jest sex dla katolika?
Spuszczeniem z krzyża.
Dlaczego Jan Maryja nie spełnił sie i nie został kowbojem?
Bo choć marzył zawsze o pasaniu krów, to bał sie chodzić do saloonu - nie mówiąc o burdelu....
Co robił Roman Wielki w klasztorze szaulinów?
Wejście Smoka.
itd itd itd.....
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 15 (przedawniony)
20-03-2005DariaPies za ogonem;-)
Mam pytanie- to będzie dziwne pytanie-dlatego od razu zaznaczam, że nie zamierzam w ten sposób z niczego kpić, tylko...to naprawde mnie interesuje
Mianowicie-dlaczego pies goni własny ogon? Czy traktuje to jako zabawę, czy goni na "poważnie"czy zdaje sobie sprawę, że to część jego ciała? Czy podobne zachowania można obserwować u innych zwierząt. Dziekuję za odpowiedź
Daria
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 13 (przedawniony)
19-03-2005mariuszBiblia
Czy Biblia rzeczywiście jest natchniona przez Boga?
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 3 (przedawniony)
18-03-2005samtaWegetarjanie
Czy waszym zdaniem dieta wegetarjan moze dopuscic do depresji w jakiś sposub jeśli ktoś nawet ryb nieje nic co dotyczy wwędlin a nawet zup hyba ze chinskie więc jak to jest ?
Zobacz wypowiedzi..

Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] [326] [327] [328] [329] [330] Pokaż nowsze wątki
Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów
« Wróć do działów Forum


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)