 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Bazgroły
| Napisano | Autor | Tytuł | | 14-03-2005 23:57 | mariusz | Biblia | Czy Biblia rzeczywiście jest natchniona przez Boga? |
| św.Marek | >Czy Biblia rzeczywiście jest natchniona przez Boga?
Temat ten był już poruszany w wielu wątkach. Nie ma potrzeby ciągle od nowa go podejmować.
___________ Pozdrawiam
|
|
 | | mariusz | Przejrzałem właśnie całe archiwum działu religia i jakoś nie znalazłem żadnego wątku na ten temat. Były co prawda tematy poruszające pewne biblijne zagadnienia, ale w żadnym nie dyskutowano, o tym czy Biblia jest natchniona. Pytanie to zadałem dlatego, ponieważ zauważyłem, że ostatnio sporo osób powołuje się na tą księge i cytuje z niej wersety.
Dostrzegłem jednak, mnogość wątków na temat istnienia lub nie istnienia Boga, które jakoś się ostały w dziale religie.
|
|
|  | | św.Marek | >Pytanie to zadałem dlatego, ponieważ zauważyłem, że ostatnio sporo osób powołuje się na tą księge i cytuje z niej wersety.
mariuszu Nie można tak traktować tematu. Za chwile ktoś wymyśli, że Biblia jest wątpliwa, albo genialna, albo jeszcze inaczej, i znowu od nowa będziemy wałkować Biblię. Nie oznacza to jakiegoś limitowania, ale naprawdę sprawę tej księgi poruszaliśmy na tyle sposobów, że odnoszę wrażenie, iż jest tego przesyt. Może warto poruszyć jakiś konkretny problem, a nie powracać jeszcze raz do samej Biblii?
___________ Pozdrawiam
|
|
| |  | | mariusz | Myślę, że temat natchnienia Bibli, jest dość istotny, to nie jest to samo, czy Biblia jest genialna czy wątpliwa. Chodzi oto, że wielu cytując z niej wersety uważa, ze pochodzi od Boga, a ja nie wiem dlaczego tak sądzą. Wydaje mi się, że Biblia to typowe dzieło ludzkich rąk. Dlaczego więc tak wielu w nią wierzy?
|
|
| | |  | | Oless (982 punktów) | > Wydaje mi się, że Biblia to typowe dzieło ludzkich rąk. Dlaczego więc tak wielu w nią wierzy? Panie Mariuszu proszę się nie zrażać postawą świętego która jest na tym forum doskonale znana. Myślę że o odpowiedź na to pytanie najlepiej spytać samych chrześcijan  Nie chce mi się teraz tego wszystkiego opisywać wiec przesyłam tylko kilka linków na ten temat : www.kosciol.pl/article.php?story=20041218224901885 www.kosciol.pl/article.php?story=20041228204913607 www.kosciol.pl/article.php?story=20050110221305774 www.kosciol.pl/article.php?story=20050116214824416 Temat podany jest uważam w miarę racjonalnie bez odwoływania się do mistycyzmu. Przedewszystkim jednak skłonność do wiary w treść Biblii bierze się z właśnie z mistycyzmu słów w niej zawartych. To one fascynują ludzi i trafiają do nich. Dlatego przyjmują ją za prawdę. W moim przekonaniu nie ma na co liczyć że większość wierzących zacznie oceniać Biblię za pomocą wagi i siły rozumowanych (ale neologizm..  ) argumentów a mam wrażenie że tego się spodziewasz..
|
|
| | |  | | Chojnowski (9 punktów) | ................
|
|
| |  | | mariusz | Usunął Pan mój nowy wątek ponieważ uznał Pan, że to jakaś złośliwość z mojej stony? Normalnie przeniósłby go Pan do bazgrołów, a może należało by go przenieść do działu filozofia, przecież odpowidź na ten temat to sfera spekulacji. Zadając to pytanie miałem na celu przdstawić moim rozmówcom teorie jaką stworzył Alan H. Guth. Ale nie dano mi szansy.
Po przeczytaniu tego posta, proszę o jego usunięcie,
|
|
| | |  | | św.Marek | Szanowny Kolego mariuszu. Nie uważam, że jesteś złośliwy, nawet mi to na myśl nie przyszło. Cokolwiek robię na forum nie kieruję się żadnymi uprzedzeniami. Twój wątek usunąłem, bo identyczny temat był o stronę dalej. Dyskusja w nim uległa wygaśnięciu, nie było więc potrzeby z Twojej strony rozpoczynania nowego wątku w tej samej sprawie. Jesteś Kolego po prostu nieuważny, nie stosujesz się do instrukcji forum, nie sprawdzasz, czy rozpoczynany przez Ciebie temat już jest. Zapraszam Cię do dyskusji na forum.
___________ Pozdrawiam
|
|
| | | |  | | mariusz | Ja nie pytam jak powstał wszechświat, ale z czego powstał? Jeśli może mi Pan odpowiedzieć to bardzo bym, prosił. Poza tym co Pan myśli o teorii Alana H. Guth'a?
|
|
| | | | |  | | św.Marek | >Ja nie pytam jak powstał wszechświat, ale z czego powstał?
Przeczytaj istniejący wątek. Do niego dopisz swoje pytanie, jeżeli jeszcze nie istnieje. Nie będziemy przez przypadki odmieniać tematów i udawać, że to co innego.
>Poza tym co Pan myśli o teorii Alana H. Guth'a?
Nie znam. Tego pytania w temacie nie było.
___________ Pozdrawiam
|
|
| | | | | |  | | mariusz | Alan. H. Guth twierdzi, że wszechświat powstał z niczego. Jutro wymyślę nowy wątek mam nadzieje, że się ostanie.
|
|
| | | | | | |  | | V0lrath (3440 punktów) | A skąd wiadomo, że "powstał"?
Powstawanie sugeruje relację czasową. A czas na początku Wszechświata najprawdopodobniej się kończy. "Powstał" to chyba złe słowo. Może lepsze by było pytanie - "dlaczego istnieje Wszechświat?"
|
|
| | | | | | | |  | | mariusz | >"dlaczego istnieje Wszechświat?" Z czego zaistniał wszechświat ( z jakiego budulca zaistniał)?
|
|
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|