Racjonalista - Strona głównaDo treści
 Przegląd wątków w dziale Bazgroły

« Wróć do działów Forum
Pokaż starsze wątki  /  Pokaż nowsze wątki

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 1 (przedawniony)
27-01-2005yaotzinHitler a Papiestwo
Bardzi ciekawy artykul noctur.mag(*)ytelnia/hitleryzm/hitler.html.
... "biskupi niemieccy uważają za swój obowiązek popieranie przywódcy Rzeszy Niemieckiej wszystkimi środkami, jakie Kościół ma do dyspozycji. [...] Musimy zmobilizować wszystkie siły duchowe i moralne Kościoła, aby umocnić ufność w Führera."
"Państwo watykańskie, w roku 1933, jako pierwsze uznało nazistowską dyktaturę, mimo, iż Adolf Hitler już 30 stycznia 1933 roku zagroził wytępieniem rasy żydowskiej w Europie."
W czasie II wojny światowej papież Pius XII przyjął postawę bierną, co po wojnie stało się głównym zarzutem pod jego adresem.
Nie wypowiadał się głośno na temat holocaustu, chociaż od 1943 r. miał rozeznanie na temat tego, co naprawdę dzieje się w obozach śmierci.

To sa ciekawsze cytaty z tej strony.Dlaczego nikt dzisiaj nie mowi o tym co robil KK podczas 2 wojny swiatowej??Uwazam ze nalezy spoleczenstwu pokazac jaki jest naprawde KK i szerzyc prawdziwa historie.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 3 (przedawniony)
25-01-2005Jan NepomucynDlaczego racjonalista ?????????
Dlaczego ta strona nosi miano Racjonalista ???? Bo jeśli odpowiedzią jest "propagowanie wolnomyślicielskiej postawy światopoglądowej, w opozycji do postawy religijnej. Nie tylko jako wyraz przekonania, że jest ona lepsza, słuszniejsza, uczciwsza intelektualnie, bardziej twórcza" i dalej "lecz i dlatego, że ona najskuteczniej umożliwia realizację celu, jakim jest poznawanie świata, człowieka i kształtowanie postawy twórczej i wolnej od uprzedzeń" ( www.racjonalista.pl/kk.php/d,3) to zaczynając od końca: "wolność od uprzedeń". Jeśli ktoś mówi o sobie że jest wolny od uprzedzeń, to jednocześnie nie twierdzi że jego postawa/światopogląd jest "lepszy, słuszniejszy", nie mówiąc już o uczciwości intelektualnej!!!! Przecież to typowe agresywne propagowanie swojej postawy jako "jedynej słusznej". To taki ateistyczny fanatyzm !!!!! Ja nie wierzę, więc jestem lepszy od ciebie, który wierzy i jest ograniczony bo wierzy...
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 1 (przedawniony)
20-01-2005Sołtanmyśl...może przewodnia...?
Czy jest rzeczą sensowną i logiczną
głęboki sens życia haftowąć złotą nicią?
Gdy na jedwabną ledwie starcza
może wystarczy nić biała lub czarna?
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 4 (przedawniony)
14-01-2005Dariaznalezione w internecie;-)
IPB
PCLab.pl - strona główna Regulamin
PomocSzukajUżytkownicyKalendarz
Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
> Forum PCLab.pl
>Humor
>Humor
12 Strony 1 2 3
>ť
Reply to this topicStart new topicStart Poll
Drzewo ˇ [ Standardowy ] ˇ Linearny+
> Dlaczego kura przekroczyła ulicę? [18+ niechcący]
Śledź ten temat | Wyślij temat na email | Wydrukuj ten temat
Aeryn
post Kwi 22 2004, 17:33
Post #1

Poison Ivy
*****
Postów: 2,834
Dołączył: 15-Styczeń 04


Dlaczego kura przekroczyła ulicę?

Pani przedszkolanka:
Żeby przejść na druga stronę.

Platon:
Dla ważniejszego dobra
Arystoteles:
Taka jest natura kur, ze przekraczają ulice.

Karol Marx:
To było historycznie nie do uniknięcia.

Ronald Reagan:
Zapomniałem.

Andersen Consulting:
Deregulacja na dotychczasowej stronie ulicy zagrażała dominującej
pozycji
rynkowej kury. Kura rozpoznała wyzwanie w rozwinięciu swoich kompetencji,
które są niezbędne do przetrwania na nowych rynkach nacechowanych wysoka
konkurencja. W partnerskiej współpracy z klientem Andersen Consulting
pomógł
kurze przemyśleć fizyczna strategie dystrybucji i procesów przetwórstwa.
Stosując Model Integracji Drobiu (MID) Andersen pomógł kurze zastosować jej
umiejętności, metodologie, wiedze, kapitał i doświadczenie, w celu
nakierunkowania pracowników, procesów i technologii kury w ramach Program
Management na wspomaganie jej całościowej strategii. Andersen Consulting
zaangażował zróżnicowane Cross-Spectrum analityków ulic i najlepsze z kur,
jak również doradców..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 12 (przedawniony)
06-01-2005TajemniczyPomysł
Jak się zapatrują racjonaliści na projekt powołania serwisu o podobnym profilu (choć nieco odiennego światopoglądowo) serwisu imienia Witolda Gombrowicza? Czy gotowi byliby pomóc przy współtworzeniu?
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 2 (przedawniony)
08-12-2004RomanRamówka na święta
Autorem tego tekstu jest gosc o ksywce gianni_vonsacze z forum Gazety. Jest dosc zabawny wiec milej lektury:
09.00 Msza swieta z Watykanu poranna
10.00 Spowiedz swieta
10.15 Oplatek
10.30 eliminacje do IDOL KLECHA IV
12.00 Szklana Pulapka III
14.00 BAR Watykan VIP
15.00 Zbieramy na tace - teleturniej
15.30 Zlota Raczka Ojca Dyrektora - mag. ekspercki
16.00 Ziarno VIP
16.30 Ktokolwiek dal, ktokolwiek da - na tace...
17.00 Klechaexpress
17.15 Plebania (967)
17.45 Zakrystia (324)
18.10 Panny na kleczniku (125)
18.30 Wieczna dziewica (11)
18.50 Koncert Virgin - Doda Elektroda Show
19.30 Church News
20.00 Prosto z ambony
20.30 Potop - wersja skrócona
20.35 Jerry Springer Lichen Show
21.00 Arka Noego Unplugged
22.00 Biznes News Jasna Góra
23.00 Roman na dobranoc dzieciom
00.00 Rozkoszne tajemnice klasztorów
02.00 0-700... (reklamy)
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 14 (przedawniony)
02-12-2004MadaCzym jest piekło i niebo (zakładając, że wogóle istnieją)?
W szkołach na katechezie miła pani katechetka dała mi zachętę ( taką marchewkę na patyku), że jeśli będę grzeczna i dobra to pujdę do nieba,oraz grożbę piekła jeśli będę bee. Gdy kazano mi narysować niebo to rysowałam chmurki i aniołki a piekło przedstawiałam w postaci płomieni.Ten wzożec tkwi we mnie już tak głęboko,że chyba nie zdołam go już zmienić.
No a właśnie czym według Was jest niebo?
Czy żeczywiście można osiągnąć pełnie szczęścia w niebie, będąc tylko dobrym i tylko dobro znając?
Osobiście uważam, że nie, bo człowiek nie może być do końca dobrym, albo do końca złym, bo.. no właśnie..jest tylko człowiekiem.
Czy rezygnując ze zła, które jest częścią człowieczeństwa nadal będziemy ludzmi?
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 4 (przedawniony)
18-11-2004WierszeRadosław
Ziemia.

Wisi pośród ruchomej, gwieździstej kotary,
pędzi wirując wokół słońca ognistego.
Jej skaliste, szacowne, prawiekowe bary
przytrzymują korzenie winogronowego
krzewu, który jak dotąd owoców nie daje
dojrzałych i godnych do noszenia korony
wybawienia wszystkiego co na świecie żyje.
A przecież taki los nam został przeznaczony!
Z jej wnętrza ciągniemy życiodajne soki
do wzrastania ku niebu nieogarnialnemu.
Jesteśmy owocami i czynimy skoki
w objęcia wieczności, jedynego domu,
gdzie mieszka tajemnica ludzkiego spełnienia;
która nie nazywa się rozpłynięciem, śmiercią,
lecz gwiazdą zaranną, panią rozpoznania,
sztuką obcowania z sercem i mądrością.
Ziemio jesteś słowem z taką wielką treścią,
że, nie pomieszczą jej w sobie wszystkie księgi.
Patrzymy zdumiewając się twą wspaniałością.
którą kryjesz po wszystkich horyzontów kręgi.
Gaja nieziemska-wyzwanie i dziedzictwo nasze,
w pieczę oddane przed wszystkimi wiekami
Po to aby wzrastały małe ludzkie dusze.
kiedyż będziemy wreszcie władcami godnymi
tworzyć jej piękno, urok oraz majestaty,
budować pokój zamiast wojennego miecza?
Lecz przechodzenie nasze sprawia wciąż niestety,
że syzyfowa praca stale się roztacza.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 10 (przedawniony)
15-11-2004Seven3POdp: Filmy ktore warto/trzeba zobaczyc.
Cierpliwy ja czlowiek ale to juz trzeci raz po napisaniu i wyslaniu posta nie wyswietla mi nic, a zalogowany jestem. No niewazne...

Czytalem ogolnie caly portal racjonalisty i pomijajac czesc felietonow, czy watkow (ludzi ktorzy najchetniej dalej by kroili ludzi nozem szukajac w nich duszy lub udowadniajac innym ze jej tam niema) uwazam ze sa bardzo potrzebne.
Sam sie bardzo uswiadomilem dzieki temu ze glownie bardzo duzo czytalem zastanawialem sie i szukalem odpowiedzi. Nie tylko na tym portalu.
Chcialem zeby ludzie tez zyli chociaz w troche wiekszej swiadomosci niz dotychczas jesli to sie uda. Ale trudno jest naklonic mlodziez do czytania takich rzeczy, a nawet samego czytania.

Dlatego chcialem sie spytac ludzi tu na forum obecnych jakie filmy by polecili takiemu dajmy na to 6,14,19, 30, 50 latkowi by wybrala prawidlowa droge zycia lub chociaz "otworzyla" bardziej oczy.

Nie chcialbym efektu odwrotnego dlatego filmy pokazujace tylko ksiedza pedofila nie sa mile widziane. Wole znajomych dajacych na tace niz rysujacyh pentagramy i przewracajacych krzyze
Dziekuje za jakiekolwiek odpowiedzi.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 15 (przedawniony)
10-11-2004macgyverczłowiek
Co to znaczy być obiektywnym? Czy wiesz co mósisz wźiąć pod uwage
aby być obiektywnym? Czy myślisz że jesteś w stanie być obiektywny?
co wiesz o pracy muzgu ?
Zobacz wypowiedzi..

Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] [326] [327] [328] [329] [330] Pokaż nowsze wątki
Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów
« Wróć do działów Forum


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)